Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A tak z ciekawosci.Co kupujecie dzieciaczkom na swieta?Ja mysle o hulajnodze micro makro,bo z tej Julia juz praktycznie wyrosla,a bez hulajnogi to ona nigdzie nie chce isc.Nie chce kupic bubla co sie rozpadnie,a te co prawda do najtanszych nie naleza,ale sa na wiele lat i nie idzie ich zajechac.I tak mysle co tu jeszcze jej dokupic i pomyslow brak:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Wywolana sie zglasza !! 😁
Karola powodzenia przy rozwiazaniu!!
#Monia u nas wszystko gra, praca itd ,calkiem spoko. A prezenty....Mikolajki beda lajtowe, Zuzia dostanie sukieneczke elsy jesli doleci bo juz 3 tyg leci.....!!! ale w kolorze rozowym bo ma obsesje na jego punkcie. No i jakas paczke slodkosci.
Natomiast na swieta juz kupilismy Furbiego boom i latajaca wrozke od chrzestnych, ale kupilismy ja tutaj zwazywszy na gwarancje bo poczytalismy wszyscy i czesto sie rozbijaja o sciany,podlogi itd. I od dziadkow keyboard z microfonem i siedzeniem. I cos tam jeszcze napewno od tesciow nie wnikalam . Ogolnie to wiem,ze baaardzo chce furbiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia masz rację. Przy Neli odeszły mi wody tak jakby jutro ;-) wtedy dziś i jutro ogarnęłam ostatnie pranie i przeczuwałam, że urodzę wcześniej i chciałam urodzić wcześniej, bo przez te problemy z miednicą i sztywniejącym brzuchem było mi bardzo ciężko. Teraz nie jest mi aż tak ciężko, choć mam pod opieką Nelę, ale znów dziś dopięłam na ostatni guzik przygotowania dla dziecka i czuję się jakbym w weekend miała rodzić ;-)
A na imię zdecydowaliśmy się w tym tygodniu i będzie Jula, tak jak Twoja córcia ;-)
Ja mam młodszą córcię od Was i my nie robimy Mikołajków tylko prezenty pod choinkę ;-) a kupujemy Neli
drzewko interaktywne ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julka bedzie?To bedziesz miala z nia wesolo 🙂 Julki to takie male,kochane lobuziaki 😁 Ja ostatnie dwa dni mialam masakre,nawet nie bylo kiedy usiasc.W srode mialam egzamin teoretyczny z prawka i na szczescie zdalam 🙂 Mialam 48na 50 dobrze 🙂 Po nowym roku bede myslec o umowieniu praktyki.Z tym sie jeszcze nie spiesze,bo sama czuje,ze nie jestem gotowa.A wczoraj pol dnia u gp spedzilam.Julia ma paskudny kaszel plus dalej ta plama na klatce piersiowej.Dostalismy kolejny syrop na alergie i masc przy ktorej hudrocortyzon jest mega slaby 😞 Biegalam po wszystkich aptekach,bo ciezko bylo go dostac. Ja juz nie wiem jak temu dziecku pomoc 😞 😞
Maja daj znac jak tam lalka?Bo chcialam taka tez Julii kupic ale naczytalam sie tyle negatywnych opinii,ze zrezygnowalam.Maja nic mi nie mow o szale zakupow 🙂 Ja w tym roku musze sie hamowac,bo po Nowym Roku chcemy domek sobie wynajac wiec trzeba troche kasy odlozyc.
Kto mi pomoze wypisywac kartki do Piotrka pracy dla klientow?80 wypisalam,jeszcze tylko 420 😁 Ktos chetny?
Karolcia trzymasz sie jeszcze? 🙂 Czy sie Julii spieszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Masakra zostawiaja Grete w szpitalu.Dali jej godzine,zeby wrocila do domu sie spakowac i ma wracac na oddzial bo juz lozko dla niej maja.Mala jest tak mala ze sie w brzuchu obrocila,glowe ma pod zebrami z jednej strony a z drugiej nozki.Jutro ma do niej przyjsc ktos od obracania dzieci,jak sie nie uda to zostanie do piatku w szpitalu i cesarke jej wtedy zrobia.Biedna nie moglam jej uspokoic tak plakala.Adam juz do niej jedzie z pracy,a Lily u mnie narazie.Ale sie zmartwilam 😞 Mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Opisałam się i jak wysyłałam wiadomość, to zerwało połączenie z internetem :-(

Monia długo chcą ją trzymać na oddziale. Czy jeszcze coś się dzieje, że tak chcą ją mieć pod kontorlą? Za tydzień cesarka, to się nie dziwię, bo oni mają w procedurach podawanie przed cesarką sterydów tydzień wcześniej plus dobę wcześniej. Ja mam cesarkę 16 grudnia.

Ja byłam w czwartek na konsultacjach. Ponad 3h w szpitalu, a że Sławek w pracy to musiała m z Nelą jechać. 2h była ze mną koleżanka do pomocy, ale później musiała jechać po swojego dziecia do szkoły ;-) a jak wróciłyśmy ze szpitala, to obie poszłyśmy spać ze zmęczenia, aż nie słyszałyśmy Slawka wracającego z pracy ;-)
A lekarz stwierdził, że dzeicko w 100% zdrowe :-D Oczywiście dalej mam mieć 2 razy w tygodniu KTG i raz w tygodniu USG i spotkanie z konsultantami ;-) koleżanki są zdziwione, że w Anglii prowadzą mi ciążę na tak wysokim poziomie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

dziewczyny wybaczcie, ze tak zadko pisze, ale korzystalam tylko z tel a tam masakra z odpisywaniem. po drugie zle na telefonie sie rozpisywac, no i nie raz jak juz sie wzielam za rozpisanie to jakby przepadl post...

u mnie ? oj juz sama nie wiem co u mnie...
po pierwsze : zapuscilam sie z kg od wakacyjnego wyjazdu do pl... szkoda mi wczesnniej utraconych kg ale nie moge wrocic na dobra droge! 😞 staramy sie o dzidzie i to tez mnie demotywuje jakos zeby sie wziasc za cwiczenia...wiem, wiem glupie myslenie...ale cos nam nie idzie 😞 trzymajcie kciuki

po drugie: czekamy az w koncu Lukasz dostanie w tej pracy kontrakt ;/ dostal nowa prace , po 3mies kontrakt ale bardzo mu sie nie spodobalo i jeszcze inne minusy i chce w koncu w tej dostac...

po trzecie: moj tymek od czasu do czasu jak sie "przebialczy" zje za duzo jajka, kaszki etc w ciagu kilku dni to mu takie liszaje wychodza, szczegolnie po tych dzieciecych jogurtach ;/ no i ostatnio, tzn jakies juz 3 tyg temu tak mu na nogach liszaje wywalilo, drapanie nocami placz, no i przeszlam na kozie mleko, n ie dostawal ani kaszek, jajkaa, wczesniej pil aptamil2-3 latka i kosmetyki, fenistil, zalagodzilo sie..ale juz mi nic nie chcial jesc to powoli mu zaczelam dawac w jeden dzien jajko, za dwa kaszkaa , i znow siie zaczelo pojawiac

pytanie, czy mogl sie tak przebialczyc ze w ogole juz nnie moze doatwac nabialu? zawsze bylook tylko mowie jak zjadl za duzo a szczegoglnie te jogurty munch bunch pol bakus itd... nie wiem co mam myslec, nie mam mu co dawac jesc bo on badzo wymysla. jogurty dostaje alpro, mleko krowie..
lukasza ciocia w pl jest pediatra to w paczce dosatniemy zurtec i inne rzeczy na to cholerstwo, tu od gp poszlam po doublebase gel i dal mi jeszcze emmolient do wanny...

w sobote spedzilismy sobie wspolnie dzien w centrum, zakupy jedzonko...a tymek z babcia...
kupilismy lapka w koncu wiec pisze do was bo tak to pewnie dalej bym nie miala jak...

tymek od stycznia do nursery i ja juz od 2 mies panika !!! ciesze sie ale mega sie boje...

dziewczyny jakies wskazowki dla poczatkujacej mamy przedszkolaka 😞?

hmm ...oj chyba wystrczy tego pisania i lece do kuchni ;p

buzka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka ja Neli też już podawałam a to ze dwie łyżeczki budyniu na krowim mleku, a to od nas płatkij z mlemiem krowim. W małych ilościasch i nic jej nie było. Później zdecydałam się właśnie na te serki Munch... I po nich tak strasznie zaatakowało Neli skórę na powiekach. Ja od GP dostałam syrop antychistaminowy. A Fenistyl jest ntutaj do kupienia? Bo ja się nawet nie dowiadywałam, tylko zawsze ktoś mi z Pl przywozi ;-) u nas Fenistyl musi byc koniecznie, bo jak na noc nie podam, to Nela średnio co półtorej godziny się przebudza, a tak śpi całą noc spokojnie ;-)
Także ja nie polecam tych serków Munch...

A co do przebiałkowienia - ja osobiście głównie nabiałem się żywię ;-) i niestety mi się raz na jakiś czas pojawiają na łokciach czerwone plamy i nie jem nabiału kilka dni i później znów zaczynam. Ale ja jestem dorosła ;-) i nie lubię kanapek z czymś innym jak nabiał ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
Latka jak dobrze ,ze i Ty piszesz 😁 Monia nas do kupy zbiera, ja czesto zagladam ale nie mam co pisac, nie chce mi sie jeczec bo co chwile bym jeczala ,to Zuzia chora, to ja, to znow ona.
Monia dzieki za cynk dzis z furbym 🙂 dala mi znac jeszcze jedna kolezanka, to nic juz kupiony, nie moge sie doczekac NASZEJ nowej zabawki 🙂
No i dzidzi mojej siostry, bedzie Kaja, miala byc Inga ale mowilam na nia Helga i chyba sie siostra zastanowila hehe 😁 to nic Zuzia i tak mowi,ze to Lenka jest w brzuchu cioci... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Melduje sie i ja.Ze tak powiem dziwne ostatnio byly dni.Do tego dzis sie mega zawiodlam na dziewczynie ktora uwazalam za dobra znajoma i ktorej wiele w zyciu pomoglismy i prawda jest taka,ze gdyby nie my,to oni nigdy by nie byli tu gdzie sa teraz.A ona okazala sie wyjebana materialistka.Az sie dzis przez to wszystko poplakalam i sie pozbierac nie moge.Ale mniejsza o to,nie jest warta mojego czasu i nerwow...Mam kolejny raz nauczke na przyszlosc
Grete wypuscili w niedziele wieczorem,bo w sobote mala sie sama obrucila.Pewnie sie przestraszyla jak lekarze planowali jej obrocenie i przebicie wod plodowych przy okazji
Maja my mamy furbie juz dosc dlugo i tak jak na poczatku byl fajny,tak teraz jest wkurzajacy 😁 Chowam go gdzie sie da,bo sie menda wlacza w najmniej odpowiednim momencie 😁 A no zbieram was.Z fb zniklam to tu chociaz mam z wami kontakt 🙂
Latka super ze sie odezwalas 🙂 Co do przebialkowania,to sprobuj podawac malemu male iilosci nabialu.Jesli reakcja dalej sie nie zmieni,to znaczy,ze to alergia.Jak zlagodnieje to pewnie przebialkowanie.Polecam wlasnie kozie mleko i wszelkie produkty z alpro.Deserki czekoladowe sama lubie 🙂 🙂 A co do rady dla mamy przedszkolaka to powiem ci z wlasnego doswiadczenia,ze ja to bardziej przezywalam i gorzej znioslam niz Julia 🙂 Ta mnie od razu olala i poszla do dzieci 🙂 U ciebie tez pewnie tak bedzie
Ja juz sie soboty nie moge doczekac.Idziemy na bal z okazji Mikolajek.Obie moje dziewczynki beda przebrane za aniolki,bedzie dyskoteka,mikolaj i duzo atrakcji.Bylismy juz od tych organizatorow na karnawale i Julia do dzis go przezywa,nawet plyte z imprezy kupilismy,bo wszedzie jej pelno bylo 🙂
Dobra uciekam dalej pracowac.Jeszcze dobre 1,5h i do domku 🙂
Spokojnej nocy babeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja nie ma za co 🙂 Pisalas o furbiem to jak zobaczylam oferte to musialam dac cynka 😁 Nam przyszedl prezent od babci-lalka barbie Anna ta z frozen.Juz widze jak Julii szczeka na jej widok opadnie 😁 I do tego ta jej upragniona hulajnoga 🙂 W sobote idziemy na ten bal a w niedziele po choiinke,zywa jak co roku,bo mala nam juz zyc nie daje.Ciagle pyta kiedy drzewo kupimy 🙂 Sorki za literowki ale z tel pisze.
A w ogole dzis mija 2 tydz bez kawy i sie o niebo lepiej czuje.Minely mi bole glowy.Pierwszy tydz bylo ciezko ale teraz to sie czuje zupelnie inaczej niz jak ja pilam.Mam wiecej sil,lepszy humor i glowa nie boli 🙂 Przez przypadek wpadlam kiedys na artykul o tym i stwierdzilam ze trza wyprobowac
Dobra teraz naprawde ide cos porobic.Ponabijam sie z managerem bo i tak mam wszystko juz porobione.Wlasnie sobie mellisse pije 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia cos z ta kawa jest, mi tez ostatnio nie smakuje , jakby mi zakwaszala .. ale za to zasmakowalam z herbacie z mlekiem....w pracy duzo pije a jak robia oni to i mi z mlekiem i jakos lepiej wchodzi niz zwykla czarna herbata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Sławkowi non stop mowie mówię o tej kawie. Po pierwsze ma wysokie ciśnienie, dostał leki od GP ale nie bierze i już 3 miesiące nie odzie idzie na kontrolę, po drugie też go non stop głowa boli. Mieliśmy w domu same kawy bezkofeinowe, to stwierdził że to wcale nie pomaga mu, a tymczasem okazało się, ze że w pracy conajmniej dwa energizery pije. Normalnie jak z małym dzieckiem ;-)
A ja ostatnio też herbatkę z mlekiem pinę, bo takiej czarnej samej nie lubię, a nie mam chęci na owocówki czy zieloną, czerwoną. Wcześniej namiętnie piłam Inkę, ale teraz mam po niej zgagę :-(

Ja jutro na Ktg, usg i konsultacje z lekarzami idę. Mają mi powiedzieć kiedy i jak mam się zgłosić na cesarkę ;-) ale sie się boję, tzn boję się znieczulenia w kręgosłup. Koleżanka z polski mowila mówiła mi, że jak ona się bała tego znieczulenia, to dali jej najpierw ten zastrzyk z morfiną, żeby ją ogłupić. Tez Też tak chcę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei po owocowych miewam zgage wiec je odpuscilam. Ale lubie smak i aromat.
Zuzi malej sukienka z Chin doleciala dzis z Elsa ,alez miala wielkie oczy jak zobaczyla prezent pod choinka,to na Mikolajki ale juz dostala, i tak nie rozroznia :P a tutaj nie obchodza wiec to takie nasze male swieto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialam epidural,przed tym tylko gaz, Monia tez miala epidural ale nie wiem co wczesniej. Bol minal jak reka odjal. Ale sam zastrzyk dostalam w momencie skurczu co nie powinno miec miejsca...to byl wiekszy bol od tych wszystkich skurczow do 9cm...wiec i tak bolalo i tak .Oby Ciebie tak nie wymeczyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W poprzedni poród też miałam epidural, ale na niego namawiali mnie lekarze, bo poziom bólu skurczy przy rozwarciu 7cm miałam w skali 1-10 na 2, a ból biodra na 10 😉 ale w takich sytuacjach - jest nagła potrzeba, myśli się już tylko o potrzebie uśmierzenia bólu, a tu pojadę na cesarkę w pełni świadoma i w pełni świadoma dostanę znieczulenie 🤢
Z drugiej strony jednak mogłabym rodzić naturalnie, dziś się pytałam, ale wszędzie na necie czytam, że przy tak krótkim odstępie od poprzedniej cesarki jest bardzo duże ryzyko pęknięcia macicy, także wyjścia już nie mam 😉 a i tak się boję 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka ja tez mlodej zamowilam dwie sukienki frozen z CHIN,ale jeszcze czekam.Ale za to w tygodniu przyszedl prezent na swieta od babci z Polski.Dostanie lalke Anne ta z Frozen na lyzwach.Mloda juz dawno na nia chorowala ale szkoda mi bylo wydac 30£ na kolejna lalke
Jutro idziemy na mikolajki.Dziewczynki podniecone juz od tygodnia,nawet takie same sukienki-aniolki ze skrzydelkami beda miec,bo jakby moglo byc inaczeb 😁 Ale wczesniej czeka nas wyprawa po choinke oczywiscie zywa 🙂 No i jej strojenie,bo Julia zyc nam nie daje 😁
Kjakbym nie dala rady zajrzec to zycze milego weekendu i znowu przepraszam za bledy,bo z tel pisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak tam kobitki weekend mija?U nas tajemnica bezsennych nocek ostatnimi czasy odkryta.Julia ma zapalenie ucha i antybiotyk.Biedna.Ale o dziwo za dnia calkiem niezle sie trzyma.Teraz pelna podnieta jest bo choinke rozskladamy i bedziemy dekorowac 🙂 A potem spotkanie z mikolajem o dyskoteka.Dzien pelen wrazen :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc 🙂 ja zaraz do pracy wychodze. Wczoraj mialam gosci i mala na laptopa cole wylala. myslalam,ze zemdleje ale troche na klawiature poszlo i wysuszyla i dziala poki co mam nadzieje,ze stopniowo nie bedzie go cos zzerac,zreszta jeszcze jest ubezpieczony od tego typu wypadkow po ostatnim zalanym sokiem. ZAWSZE uprzedzam ,zeby nie pila przy laptopie ale wczoraj Michal wlaczyl dzieciom bajke i postawil na stole.....i zgadnijcie kto sie najwiecej nagadal, bo nie ja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka niech zgadne?Michal? 😁 Ja dzis jestem totalnie bez energii.Ostatnie tygodnie mnie wykonczyly.Normalnie az mi Piotrek rano powiedzial,ze mam sobie usiasc a on wszystko porobi.Powaznie zero energii.Nie wiem kiedy ostatni raz tak fatalnie sie czulam.
Maja milego dnia w pracy,choc juz pewnie jestes po
Karolina ja tez mialam epidurol i naprawde nie ma sie czego bac 🙂
My wczoraj bylismy na tych mikolajkach.Szalenstwo 🙂 Uwielbiam imprezy jakie ci ludzie organizuja dla dziecii:-) Julia wrocila cala mokra i przeszczesliwa.W koncu nie czesto moze tanczyc kaczuszki z mikolajem:-) Jak potem zgram zdjecia i filmiki na laptopa to cos wrzuce:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wygląda na to, że doczekam terminu cesarki ;-) ja też miałam znieczulane to miejsce i od razu jak ręką odjął ból odszedł ;-) koleżanka mnie pociesza że anestozjolodzy robią te znieczulenia na pęczki ;-)
Mi na ktg wychodzą skurcze nawet na 80% ale to jeszcze ciągle nie to ;-) i co ciekawe nawet tych na 80% nie czuję jako ból tylko jako spinanie brzucha ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...