Skocz do zawartości

Mamusie z Katowic i okolic | Forum dla mam


zuziek_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My już po szczepieniu i póki co do lutego spokój.
Szczepienie Ania zniosła jak zwykle bardzo dobrze, tylko przy samym podawaniu preparatu płakała, ale dwa ukłucia i po krzyku. Dzielna kobietka mi rośnie (po mamusi hehe, bo ja lubię zastrzyki ). Później była marudna i w końcu sama przed chwilą padła (zdążyłam ją wykąpać i nacycusiować). Martwi mnie tylko jej waga. Od ostatnich 2 tygodni przybrała zaledwie 200 gr.Waży 6490 kg. zazwyczaj to było 500 gr. Fakt, że w tym wieku dzieci już mniej przybierają (700-800 gr/mies.), ale nie 400gr/mies. Pytałam mamę (pediatra) co mogę jej dawać i czy włączyć mm i powiedziała, że mam dawać Ani zupki, owoce i póki mam swój pokarm to nie włączać mm. Ostatnio jak zaczęłam wprowadzać kaszki i gluten to odstawiłam Ani słoiczki, bo chciałam wiedzieć jak zareaguje na same kaszki i to był chyba błąd.
Dziś Anka już dostała zupkę marchewkową z ryżem i później 3/4 banana. Zajadała się i jednym i drugim, więc chyba już czas na poważne rozszerzanie diety. Aha i z mięska to możemy kurczaczka wprowadzić.
To tyle na świeżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 802
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
teoretycznie to ona obaliła już wszystkie teorie ważyła 3210g i na pewno nie potroiła jej 🙂 nie ma wytłumaczenia na jej wage bo jest zdrowa jedynym wytłumaczeniem to chyba to że i ja i mąż nigdy nie przekraczaliśmy normy wagowej zawsze na samym dole... (w siatce centylowej) chyba taka jej uroda bo je czasem za dwóch... ale jest bardzo szybka od hmmm... zawsze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 🙂 czytajac Wasze posty to ja to dopiero mam grubaska w domu wprawdzie dawno nie wazylam Marty ale wazy gdzies kolo 11kg mysle ze nawet ponad 11 🙂 a ma 15 miesiecy 🙂 ale ona ogolnie chyba jest duza (wzrostowo tez) bo nie wyglada jakos bardzo grubo 🙂

po calym dniu spedzonym na dworze z przerwa na obiad i drzemke Marta wkoncu zasnela ale juz zaczynalam watpic czy w ogole zasnie bo bardziej jej w glowie byla zabawa niz spanie 🙂 ale udalo sie takze sukces 🙂 teraz mam czas na mamuski i kawke 🙂 mam nadzieje ze jeszcze ktos tu jest)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paula kawa o tej godzinie!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 dobra jesteś :P hehehe

ja jestem ale powiem ci że gruba to nie jest 😁 bo mojej koleżanki córcia ma 10 miesięcy (prawie) i waży 11kg 😁 ale po niej widać że jest grubiutka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak dokladnie to juz sama nie wiem ile wazy.. jutro ja postawie na wadze to sie przekonam 🙂

monic a gdzie sie zapisalas do szkoly? ja aktualnie zakonczylam pierwszy semsetr policealnej ale nie mialam za latwo bo praca szkola Marta ale jakos sie udalo 🙂

a co do kawey o tej porze to nie wiem czemu ale mnie sie jakos lepiej spi po kawie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Paula,
moja Zuza też ostatnio mało przybiera , a w sumie to od jakiegoś miesiąca przybrała może 500 gr. i zaczyna mnie to martwić.Dzisiaj prawie wogóle nie chciała jeść nawet łyżeczką prubowałam i nic,zupą pluła ,sama już nie wiem co jej jest,raz je raz nie,jutro sprubujemy kaszkę może jej zasmakuje.Pytałam już raz na lutówkach ,ale nikt mi nie odpowiedział więc zapytam Was,czy tą kaszkę mogę dać do odciągniętego mleka ?
Paula o tej porze kawa? ja bym nie spała do rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do tego czy kaszka moze byc wymieszana z mlekiem mamy to nie wiem bo marta od samego poczatku byla na butli.. ale jak dasz ta kaszke co jest na mleku to nie bedziesz musia dodawac mleka a jezeli chodzi o ta bez mleczna to wydaje mi sie ze tak.. wkoncu na niej pisze zeby dodac mleko a nie pisze jakie..

nie martw sie tym ze mniej je bo w cieplejsze dni maluchy tak samo jak i my maja mniejszy apetyt Marta tez jednego dnia co chwile cos je a drugiego nie moge jej nawet obiadu dac bo nim pluje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki (paula i monic) to Wy młodziutkie jesteście 🙂 Ja już dawno po studiach, teraz w planach mam podyplomówkę ... zobaczymy czy Ania mi da hehe.

Paula1 ja też piję kawkę (ale przez całą ciąże i do tamtego tygodnia to nie piłam) I podobnie uwielbiam pić na noc bo też mnie usypia. teraz piję tylko rano i wczesnym popołudniem, bo karmię Anię piersią i nie chcę jej pobudzić zanadto.
monic ja podobnie jak Ty nie piję alkoholu, nie palę i nie imprezuję. Po alkoholu i jeszcze kilku innych produktach mam koszmarne migreny 😞 Kawa a w zasadzie kofeina troszkę pomaga walczyć z migrenami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka moja Zuzia kiedyś tak robiła że tego nie tamtego nie i dałam se spokój nie chce to nie wmuszam i tak dziecko teraz je ładnie rano i wieczorem kaszke obiadek wciągnie między czasie serek paluszki paróweczke itp. je swoje porcje co jej starczają i koniec... ale trzymam się miej więcej odstępów co 3h a ona cwana jest bo jak już zaspokoi głód choćby to były dwie łyżki już nie da wcisnąć sobie więcej... :P

Paula ja tez bym nie wypiła kawy o tej porze chociaż kawosz ze mnie straszny dlatego zareagowałam na tego posta o tej godzinie 😁 😁 😁 😁 hihihi 😎

Sobolinek ja byłam zawsze chuda ale nie wysoka i mój Adam to samo Zuzia jest jak na swój wiek "standardowa" ale chudziutka to fakt... no ale ja się nie dziwie bo ona jak zje to za chwile zrobi kupe :P to jest w liczone w rodzine męża 😁 oni mają tak samo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek ja w twoim wieku też miałam już dziecko,i długie lata myślałam że zmarnowałm sobie młodość ,ale dziś jestem dumna że mam wspaniałego syna, a jak fajnie jak jego kumple pytają czy jestem jego siostrą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinek chyba kasiaw jest starsza po 30-stce jak się nie myle 😉

Zuzka ja nigdy nie uważałam że zmarnuje sobie młodość 😉 chodziłam w ciąży całą klase maturalną zdawałam mature w 9 miesiącu i jestem dumna z siebie że dałam rade... teraz nam się życie skomplikowało i nie mam pieniążków żeby "iść dalej" więc pozostaje mi na razie praca... może kiedyś się uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zuzka ja nigdy nie uważałam że zmarnuje sobie młodość 😉 chodziłam w ciąży całą klase maturalną zdawałam mature w 9 miesiącu i jestem dumna z siebie że dałam rade... teraz nam się życie skomplikowało i nie mam pieniążków żeby "iść dalej" więc pozostaje mi na razie praca... może kiedyś się uda...


Brawo dla Ciebie,ja tak myślałam tylko na poczatku,dziś po 13 latach wiem ze nie miałam racji,no i trzymam kciuki żeby się udało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja w tym roku skoncze 24 wiec tez zaliczam sie do tych "mlodych mam" ale Marta jest dzieckiem planowanym razem z mezem chcielismy juz dzidzie i po paru miesiacach staran sie udalo a teraz lobuzica juz biega 🙂 ja pewnie zaraz tez uciekne bo maz juz poluje na komputer 🙂 tsakze kolorowych snow i spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...