Skocz do zawartości

Nocnik | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Moja Ola zwiewa z nocnika, więc całyczas próbujemy, któregoś dnia będzie chciała z niego skorzystać, chyba że w żłobku szybciej nauczy się - idzie tam od 1.09 i tam przeprowadzają trening czystości.

Koko, wszystko zależy od dziecka i przypuszczam, że co dziecko to i inna metoda. W każdym razie trzeba próbować sadzać maluszka na nocniczku albo jak wyczaisz moment, że coś się święci, bo widzę że synek ma ponad 1,5 roku i może będzie dawać jakieś znaki (?), to spróbuj szybko podstawić nocniczek i może wtedy uda się. Inne sposoby nie przychodzą mi do głowy. Może inne mamy coś doradzą.

Życzę powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anulka81 🙂 U mnie jest taka samo jak uciebie, sadzam a on wstaje i biega po domu, siada na nocniczku sam dla zabawy ale nie korzysta z niego. to w takim razie bedę sadzać aż do skutku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moj maly wieje z nocnika nie chce siedziec na nim 🤨
nie podoba mu sie to.. 2 razy mi sie tak udalo ze przybieglam z nocnikiem i go rpzytrzymalam ale mu sie nie podobalo.

jeszcze rpzyjdzie czas dla nas na nocnik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
półtoraroczne dziecko już jest na etapie naśladowania dorosłych. Więc kupcie mu nocnik - kibelek, postawcie koło "dorosłego" kibelka i tłumaczcie mu, że tutaj się robi siusiu i kupkę. Spróbuj zaobserwować, o której godzinie Mały się załatwia najczęściej i wtedy, gdy będzie dawał jakieś znaki, idźcie sobie "posiedzieć". Oboje. Weźcie jakieś zabawki, żeby czas szybciej leciał. Uatrakcyjnij mu pobyt w łazience 🙂 na mniejszym nocniczku może siedzieć np. miś, który (o dziwo!) zrobił do nocniczka siusiu (wlej trochę wody). Niech Mały lata bez pampersa w dzień. Będzie kojarzył, że jak mu się spodenki do tyłka przyklejają, to to nie jest zbyt przyjemne 🙂 i przy każdej zmianie pampersa sadzaj go - chociaż na chwilę - na nocniczek.

JA moją Małą sadzałam na nocnik odkąd skończyła 7 miesięcy. Teraz ma 13 miesięcy i zaczyna wołać siku 🙂 więc... cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość, a na pewno się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko siadało na nocnik od 5 miesiąca życia do 10,potem przyszedł czas zabawy z nocnikiem i pozostało to do teraz,zrobi wszędzie siusiu tylko nie do nocnika,mam nocnik stac na przeciwko toalety i siada na niego jak ja korzystam z WC ale siada ubrana,także,i jakoś nie mogę Jej przekonać do nocnika w chwili obecnej,a zaraz skończy 2 latka 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za metoda? 🤨
My od niecalych 3 dni robimy do nocnika 😁 😁 😁
ehhe
maly po chorobie zrobil sie straszna przylepa i nosic nosic, no to sila rzeczy anwet do wc wiec co to... zciaglam pieluche posadzilam dalam cos do zabawy pstrykalam swiatlem pokazalam zeby wyciskal... i ooooo 🤪
dzis nawet sam mnie zaporwadizl na kupe 😁 hehe
takze moze moze to juz czas?? 😁

wogle jakis inny po tej chorobie , usamodzielnia sie dziwnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najmama napisał(a):
Ania8888 napisał(a):
co to za metoda?


5 sek i wujek google Ci powie.

Chciałam wstawić linka, ale z racji że jestem tu nowa ...nie mogę...Ciężko sprawdzić, że o wszystko pytać trzeba?



najmama, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale rozmowa z drugą osobą polega między innymi (głównie) na zadawaniu pytań i odpowiadaniu na nie 🙂 a my z chęcią się dowiemy czym jest metoda NHN od mamy, która tą metodę stosuje 🙂
i taka prośba (rada) na przyszłość - czasami warto ugryźć się w język (palce) zamiast powiedzieć o parę słów za dużo 🙂 tym bardziej, że to nie Ty byłaś o coś pytana.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wydaje mi się, że w sytuacji, w której jeden użytkownik obraża (bo Twój wpis był trochę obraźliwy) innego użytkownika forum lub celowo próbuje "zamieszać", to również pozostali użytkownicy mają prawo się wypowiedzieć 🙂 a niekiedy nawet mają obowiązek powiadomić Admina o jakiejś nieprzyjemnej sytuacji 🙂 bo czasami trafia się na forum jakiś troll 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kwasiek_ napisał(a):
wydaje mi się, że w sytuacji, w której jeden użytkownik obraża (bo Twój wpis był trochę obraźliwy) innego użytkownika forum lub celowo próbuje "zamieszać", to również pozostali użytkownicy mają prawo się wypowiedzieć 🙂 a niekiedy nawet mają obowiązek powiadomić Admina o jakiejś nieprzyjemnej sytuacji 🙂 bo czasami trafia się na forum jakiś troll 🙂


Rozumiem, że opinia nie zgodna z Twoją to już trollowanie...proszę więc zgłoś mnie do Admina za moje obrażanie polegające na napisaniu aby sprawdzić opis metody naturalnej higieny niemowlaka w internecie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a gdzie ja napisałam, że trollujesz? 🙂 albo że cokolwiek chcę zgłosić Adminowi? 🙂
Napisałam, że jest taka opcja. Subtelnie starałam się dać Ci do zrozumienia, że w razie trollowania będziemy reagować 🙂 bo to ciut podejrzane, że na 4 Twoje wpisy na forum, wszystkie 4 są dość "kontrowersyjne" 🙂 ale być może masz taki styl bycia - nie wnikam. Pożyjemy - zobaczymy 🙂
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najmama napisał(a):
Ania8888 napisał(a):
co to za metoda?


5 sek i wujek google Ci powie.

Chciałam wstawić linka, ale z racji że jestem tu nowa ...nie mogę...Ciężko sprawdzić, że o wszystko pytać trzeba?

Jesteś bardzo niemiła. Czytałem wypowiedź i obiektywnie muszę przyznać, że jeśli któraś użytkowniczka pyta o coś inne koleżanki, a OBCA osoba wtrąca się, pisząc w tonie "nie zawracaj dupy innym, tylko sprawdź w Googlach", to według mnie takie teksty świadczą o niskim poziomie kultury.
Jeszcze jedna podobna zaczepka, a będzie ban.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
admin napisał(a):
najmama napisał(a):
Ania8888 napisał(a):
co to za metoda?


5 sek i wujek google Ci powie.

Chciałam wstawić linka, ale z racji że jestem tu nowa ...nie mogę...Ciężko sprawdzić, że o wszystko pytać trzeba?

Jesteś bardzo niemiła. Czytałem wypowiedź i obiektywnie muszę przyznać, że jeśli któraś użytkowniczka pyta o coś inne koleżanki, a OBCA osoba wtrąca się, pisząc w tonie "nie zawracaj dupy innym, tylko sprawdź w Googlach", to według mnie takie teksty świadczą o niskim poziomie kultury.
Jeszcze jedna podobna zaczepka, a będzie ban.


Przepraszam bardzo za brak kultury, ale to jest forum - więc rozmowa nie toczy się tutaj pomiędzy dwiema koleżankami a pomiędzy użytkownikami forum, więc zgodnie z regulaminem tego forum mam prawo się wypowiadać.

Rozumiem że jestem OBCA bo za krótko jestem na forum tak?
Idę lepiej z synkiem się pobawię... pozdrawiam "koleżanki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
owszem, można wypowiadać się ale jak już zauważyłaś - ZGODNIE Z REGULAMINEM,
a pkt. 10.g i 10.h regulaminu wyraźnie nakazują zachowanie kultury i niewywoływania sprzeczek.

Jesteś nowa, więc jeśli ktoś zgłosi, że robisz tu niemiłą atmosferę, więcej nie wejdziesz na tę stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja zbieram się i zbieram, żeby zacząć uczyć młodego robienia w nocnik, i jakoś nie mogę 🤢 No i zawsze zapominam przywieżć od rodziców jego nocnik ☺️

Ale ostatnio, jak puszczam go bez pampka i zamierza zrobić siku, to kuca i sika gdzie popadnie, więc może z nocnikiem nie będzie problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najmama nie wiem czy jeszcze tu zajrzysz, ale piszę do Ciebie 🙂 Może i faktycznie "wujek google" wie wszystko, ale dowiedzenie się czegoś od "niego" zajmuje zwykle sporo czasu, którego mamusiom często brakuje. A tu na forum można uzyskać szybką i treściwą odpowiedź, opartą na doświadczeniu. Sama często korzystam z wiedzy dziewczyn zaglądających tutaj, nawet jeśli wcześniej wygoogluję (nie wiem czy tak to się pisze... 🥴 ) sobie temat.

Aniu tak jak Najmama rozwinęła skrót, NHN to Naturalna Higiena Niemowląt, a polega na obserwowaniu dzieciątka i proponowanie mu nocniczka już od najwcześniejszych chwil, gdy tylko wydaje nam się, że chce siusiu albo kupkę. Z kupką zwykle nie ma problemu, bo już po noworodkach zwykle doskonale widać, kiedy zaczynają "cisnąć" coś grubszego. Z siusianiem to już wyższa szkoła jazdy, bo sygnały są subtelniejsze. Można wtedy stosować timing, czyli "wysadzać" (są odpowiednie sposoby trzymania dzidzi nad nocniczkiem, żeby mogła się załatwić) co określony czas, po spaniu, po spacerku i jest szansa, że dzieciątko załapie, że co pewien czas mama da mu możliwość wypróżniania się nie do pieluchy i dostosuje do tego swój rytm wypróżniania. Ale główną ideą wysadzania takiego maluszka nie są czyste pieluchy tylko nawiązanie bliższego kontaktu ze swoim dzieckiem, lepsze poznanie go i utrzymanie w higienie 🙂 To tak w skrócie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lee no i znowu mnie jakas akcja dotyka 🤢
Najmama nie wiem o co Ci biega, forum jest po to by pytac, i radzic innym zeby pogadac.
A niestety dla mnie dziewczyny nie sa tylko UZYTKOWNICZAMI forum ale KOLEZANKAMI, czy ZNAJOMYMI.
Tyle rozmawiamy na rozne tematy i bardziej i mniej intymne, moze nie wszystkie siedzimy w tych samych watkach ale no wiemy co nie co o sobie ze ciezko Was laski nazwac uzytkowniczkami, szczegolnie ze niektore pewnie wiekszosc siedzimy tez na brzuszku 🙂
No nie wiem czy inne sa tego samego zdania ale co tam 🙂
Po za tym w googlach owszem mozna znalesc, ale tam po 1 sa sztywne regoly, albo inne fora. A po co mam szukac jak moge sobie pogadac ze spokojem na spontanie i oparte na doswiadczeniach? po ludzku powiedziane 🙂

A co do tej metody... hmm przy nastepnym dziecku wyprobuje bo Marcel to troche juz swoj rytm ma i chyba jestesmy na drodze do pelnego sukcesu nocnikowego 😁 😁 😁
A siusiu.... aaaaa noo wlasnie 😁 czy Wasze dzieci tez sie otrzasaja???? 😁 😁 😁 bo on tak ehheh
No to wiem ze siku- ale juz po fakcie 😁


PS. Kasiu skarzypyto 😁 😁 😁 😘 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, moja Aga też dostaje takiej telepawki po zsikaniu się 😉 nie zawsze, ale często 🙂 jak zrobi siku do nocnika, to robi minkę w stylu "aaaa widzisz 😎" 😁 😁
i ja nie naskarżyłam... ☺️ Admin ma pewnie jakąś wyszukiwarkę, do której wrzuca słowo "Admin" i sprawdza, gdzie go obgadują 😉 Taki nasz forumowy BigBrother 😁 jak mam rację, to się zaraz powinien pojawić 😁 😁 pozdrawiamy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...