Skocz do zawartości

Mamusie na diecie. | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    1199

  • magda123_m

    1638

  • Mamusie
Tuśka wróciłam parę str i widzę! 😁 piękny brzuś :*

Monia zdj super! ja żałuję ale nam nie bardzo kto miał robić zdj... a my to tak tylko cos niecos komórkami pstrykaliśmy :P
Co do czyszczenia uszu to woda morska już nie pomaga:/ teraz nam kazał psikać VAXOLem... zobaczymy - może pomoże...

Co do pracy to od ponad 1,5 roku w rossmannie robię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do imprez dla dzieciaków to pomimo, że dla nas jest to okropna męczarnia to zawsze lecę w pierwszej kolejności bo chłopcy mają taką frajdę ^^

teraz wróciliśmy z pierwszego treningu piłki nożnej 🙂 pójdziemy na kilka i zdecydujemy czy będziemy chodzić. Bo pan trener sugeruje, że mali:/ ale nie dam się bo też mieli kupę radochy - trochę cierpliwości z jego strony i sie ogarną bo z moich obserwacji stwierdzam, że są pod ogromnym wrażeniem pana trenera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A no tak,zapomnialam o Rossmanie,wybacz mi prosze 🙂 Co do zdjec z imorezy,to tam byl profesjonalny fotograf.Ale na aparacie tez mam sporo zdjec,tylko musze je zgrac.U nas na imprezie bylo o tyle super,ze Julia sama poleciala do dzieci i mialam 3h spokoju 😁
A co ci sie z kolanem dzieje?Bo wczoraj wieczorem moja siostra w szpitalu wlasnie z kolanem.Spuchlo jej i bylo gorace.Robili jej rentgen i okazalo sie,ze cos z chrzastka.Dali kule,opaske i leki p.bolowe.Kazali 2x dziennie po 10min obkladac lodem i jak w tydzien nie minie to ma wrocic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No nocki są bo dostawy, przebudowy i takie tam pierdoły 😉 takie całe jak ta ostatnia to rzadko się zdarzają 🙂

Monia co do kolana to od jakiegoś tygodnia przy ćwiczeniu mnie zaczęło boleć 😞 a teraz boli nawet jak chodzę czy po prostu siadam... ale posmarowałam dzisiaj naproxenem i coś lepiej 🙂 no i zażeram się glukozaminą 😁 bo szczerze nie mam pomysłu a nie chciałabym rezygnować z ćwiczeń... bo 2 dni w plecy poszły:/

no i własnie zastanawiam sie czy opaska by trochę pomogła..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Akurat w tym wypadku z chłopcami nie miałam problemu. Nockę mieliśmy obydwoje z moim więc chłopcy spali u mojej mamy 🙂 o 8.00 jak skończyłam poszłam po samochód, potem pojechałam do mamy po chłopców i zawiozłam ich do przedszkola i pojechałam znów do mamy.. położyłam sie koło 11 i o 15.00 mnie teściowa obudziła^^ haha
a tak normalnie jak idę do północy to spoko luz - da się żyć 🙂 tylko czasem wymięta jestem jak diabli:/

co do kolana to też myślę, że boli mnie od przeciążenia... jakby nie patrzeć czy w pracy czy w domu ciagle na nogach, dźwiganie z przysiadami na zmianę a teraz dorzuciłam te ćwiczenia a ona na kolana ma ciężkie treningi przecież:/ coś muszę zrobić bo szałowej diety nie chce mi się trzymać a tak się przynajmniej dobrze czuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zrobiłam to! Zapisałam Kubę do szkoły!! pełna wątpliwości poszłam obejrzeć jak wygląda zerówka w szkole... naprawdę miałam okropny metlik w głowie co lepsze - szkoła czy przedszkole. Ale teraz już klamka zapadła- Kub od września idzie do szkoły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Goska brawo za podjecie decyzji 🙂 A ile Kuba bedzie mial we wrzesiu?Tu w UK obowiazkowo do zerowki dzieci ida majac 5lat.Od 3 roku zycia kazdy moze wykorzystac 15 darmowych godzin przedszkola tygodniowo.My narazie jeszcze placimy,bo dalam ja jak miala 2,5 roku na 3 dni po 3h,ale od kwietnia zapisalam ja juz na 5 dni tez po 3h,bo bedzie sie juz na te darmowe kwalifikowac,a kase z przedszkola chcemy przeznaczyc albo na gimnastyke albi na szkole tanca,ale pewnie to drugie wygra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No teraz też 5-latki idą do zerówki... tylko trzeba było zdecydować czy zostaje w przedszkolu czy w szkole...
w zasadzie to szkoła jest lepsza.. mają 2 razy w tyg angielski, dodatkowe zajęcia taneczne no i przede wszystkim logopedę.. a w przedszkolu u nas jest tylko raz w tyg angielski... no i to nie jest najważniejsze ale będzie nam troche lżej bo za szkołę nie trzeba płacic tyle co za przedszkole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wlaczam Monia tego filmu..wolę nie..

Madzia jasne,że też zobaczycie zdjęcia ;-) tylko nie wiem czy najpierw malej nie zobavzycie 😉

Gosia co do pojscia 6latkow do szkoly sa rozne zdania..ja sama nie wiem co ym zrobila..z tym,ze do czasu jak Alan bedzie mial isc do szkoly to raczej bedzie juz obowiazek od 6ciu lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tu jak juz wspomnialam dzieci chodza od 6 lat,od 5 zerowka i uwazam,ze to dobry pomysl.Male dzieci chlona wiedze jak gabka.Sioatry 5,5letnie corka juz ladnie czyta i pisze,liczy i ogolnie bardzo duzo mowi po angielsku.Julie dalam do przedszkola na te kilka godz,zeby sie z jezykiem obyla,a ona po pol roku chodzenia juz bardzo duzo mowi po angielsku 🙂Do tego zna caly polski alfabet dla odmiany i liczy w dwoch jezykach do 15-tu i wydaje mi sie,ze to niezle jak na 3-letnie dziecko 🙂I duzo zawdzieczam wlasnie przedszkolu.A jak patrze co robia w zerowce w ktorej jest siostry corka to sie doczekac nie moge, az Julia bedzie na tym etapie.Ale tu program nauczania nie jest tak trudny jak w Pl.Tu staraja sie uczyc rzeczy przydatnych w zyciu i to metoda zabawy a nie kucia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do pójścia do szkoły dzieci 6 letnie to ja jestem innego zdania w przedszkolu dzieci lepiej chłoną to fakt ale jak przychodzi do nauki już się to normuje tak jest u nas i powiem wam ,że się cieszę ,że moja chodziła 2 lata do zerówki bo więcej potrafi niż inne dziecko ,które jest w tym samym wieku ale chodzi tylko rok .Teraz od września pójdzie do 1 klasy w wieku 7 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na to patrze inaczej,bo tu metody nauczania sa inne-dzieci ucza sie zabawa 🙂 Nie ma opcji,ze ktos powtarza rok i naprawde fajnie sa prowadzone zajecia,przez co dzieci sie nimi interesuja.Nie zadaje sie dzieciom tyle do domu co za moich czasow,dzieci nie nosza toreb,bo ksiazki maja w szafach i w ogole caly system nauczania jest inny,przyjemniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia nie chce ,żebym była źle zrozumiana ale w UK jest inaczej niz u nas dla tego mówię ,że ja chcę mieć stary system czyli 7 lat i pierwsza klasa 🙂
wiem ,że dzieci są różne i jedne chłoną szybciej inne wolniej nauke i fajnie by było gdyby rodzic mógł zadecydować czy chce tak czy inaczej a nie ,że z góry jest tak i koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...