Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć,
Sorki że namieszałam , ale chcę też sprostować że da się przeżyć w kaliskim szpitalu, tyle że atmosfera w Pleszewie lepsza. Nie to żebym chciała was zrazić do Kalisza. W Kaliszu szpital daje wkłady, pieluchy też sa dla dziecka. Tak samo ubranka ale ja proponuję wziąśc swoje bo tamte strasznie śmierdzą 🤢. Chusteczki też waźcie swoje. Położne kąpią dziecko same, ale przewijacie już wy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ach to już trochę wiem 🙂 Zobaczymy co nam na bieżąco Ewa powie... Dzisiaj ma termin porodu więc ciekawe czy już urodziła... Może już z małą 🙂 Narzeczony mógłby dać znać na Brzuszku bo jeśli Ewa ma lub miała cesarkę to cztery doby musi w szpitalu ponoć leżeć. No chyba, że lekarze się zdecydowali na poród naturalny... zobaczymy ale jestem ciekawa 😆 Do mnie też nie dzwonili ze szkoły rodzenia a mówili, że koniec września dadzą znać 🤔 Hmm zobaczymy, jakby co daj znać 🙂 Co do szpitala to ogólnie wiadomo jakie są różnice i dziękuje za rozświetlenie sytuacji. Ja też zdecydowałam się na Kalisz bo jest tu oddział dla noworodków Intensywnej Terapii w razie konieczności, a z Pleszewa trzeba wieźć do Kalisza jeśli coś jest nie tak. Zdrowie dzidzi najważniejsze a resztę damy radę z Weroniką przeżyć 🙂 A rzeczy swoje wezmę od pieluch po ubranka i chusteczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martuś, dzisiaj dostałam smsa ze szkoły rodzenia że jutro (tj. piątek) odbędą sie perwsze zajęcia o godz. 18.30 🙂 a ja akurat na 18.20 miałam wizytę u lekarza, ale już sobie przesunęłam na dzisiaj więc już dzisiaj zobaczę co u mojej córci słychać 🙂
jak ja dzwoniłam się zapisać do szkoły to mówili że trzeba zabrać ze soba jakiś wygodny strój bo będziemy jakieś ćwiczenia wykonywać więc przypominam Ci 🙂 nie zapomnij o stroju na WF 🙂 mój mąż raczej zdąży wróceć z pracy i się uszykować na tą godz a Twój będzie??? Bo już swojemu mówiłam żeby się nie martwił że chłopaki też na tym będą, że nie opanuja go baby z brzuchami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Weruś 🙂 Jak tam po wizycie u lekarza??? Jak córcia ??? 🙂
No ja też dostałam smsa o zajęciach dzisiaj ale nie wiem dokładnie w jakiej to sali wiec pewnie będziemy czekać pod szkołą... Bo zajęcia jak wywnioskowałam ze strony internetowej odbywają się w Gastronomiku, tak??? Ciekawe ile par będzie i jak długo to będzie trwało 🤔 Mój mąż dzisiaj akurat na nockę idzie ale mam nadzieję, że kolejne zajęcia też będą pasowały 🙂 P. S. O stroju na W-F nie zapomnę 😜 - przeważnie chodzę w spodniach od dresu więc i tym razem się tak ubiorę. Pozdrawiam i do zobaczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a wiesz że mnie zaskoczyłaś że zajęcia będą w gastronomiku, bo ja myślałam że na owsianej, nie wiem dokładnie gdzie ale wysłałam sms z zapytaniem 🙂 to ja bym stała na owsianej pod jakimś budynkiem 🙂 i czekała 🙂 no a córcia w porządku, rośnie, teraz było ją ładnie widać, ustawiła się jak do zdjęcia 🙂 ja jedynie muszę uważać na siebie i się nie przemęczać i prowadzić spokojny tryb życia bo mam krótszą niż przeciętnie szyjkę macicy, ale na razie lekarz nic nie działa żeby było coś nie tak, nie skraca mi się tylko poprostu taką mam budowę, bo gorzej by było jak by mi się w ciąży skracała to groziłoby wczesnym porodem i musiałabym leżeć albo by założyli mi szew 😞 ale taką poprostu mam naturę, ale to podobno normalne jeśli ktoś ma tyłozgięcie macicy a ja ponoć mam 🙂 no więc jest dobrze ale muszę się kontrolować 🙂 no i wróciłam trochę do pracy bo do wczoraj miałam zwolnienie i lekarz chciał mnie już zwolnić na stałe ale ja chciałam jeszcze trochę popracować, zobaczymy jak będę się czuła, jak coś będzie nie tak to pójdę na L4 🙂 a wogóle teraz zaczęły mi dokuczać bóle kręgosłupa, najbardziej w nocy 😞 masakra budzę się o jakiejś 3 i nie mogę spać ze 2 godziny 😞 i podpieram sobie poduszkami plecy, niżej mam głowę, pod brzuch podkładam kołdrę i między nogi i trochę lepiej ale i tak nie jest tak komfortowo jak dawniej 😞i tak jeszcze 3 m-ce.... i coraz ciężej będzie... a co u Ciebie? Długo się nie odzywałaś..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pisało, że na Owsianej i że zajęcia są w salach Szkoły Hotelarsko Gastronomicznej więc tak to skojarzyłam, jeśli Ci coś odpiszą daj znać 🙂 Ja też mam coś z szyjką tj. coś w stylu 35 mm do ujścia wewnętrznego to po mojemu, że jest krótka szyjka ale lekarz na razie też mi nic nie kazał brać. Cieszę się, że z Twoją córcią wszystko ok 🙂 🙂 🙂 Ja lecę do rodziców, a później na ten kurs. Dzisiaj kupiłam pampersy ale małą paczkę jedynek 2-5 kg , chusteczki Pampers Sensitiv z pudełeczkiem, płyn do mycia ciała i włosów Nivea hipoalergiczny i oliwkę Bambino- ( na te dwa ostatnie jest promocja w Rossmannie) i na razie wszystko- jak mi coś wpadnie w oko to dokupię. Słyszałam że kosmetyki Johnsona uczulają więc nie kupuję niczego tej marki. No ok to na razie tyle... Ok kończę, idę nakładać obiad i uciekamy 🙂 Buziaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂I jak tam wrażenia po pierwszych zajęciach??? Ja jestem na tą chwilę zadowolona bo położna w porządku i fajnie prowadzi,poza tym już trochę wiemy na temat szpitala kaliskiego i różnicy między pleszewskim i ostrowskim. Ja bardziej się teraz przekonałam do Kalisza bo widzę, że w Pleszewie i Ostrowie większy nacisk jest na estetykę szpitala niż jego medyczną stronę- czego z kolei nie brakuję w Kaliszu. Tzn było to wiadomo, że Kalisz wyprzedza pod tym względem te pozostałe szpitale ale może oczekiwałam takiego potwierdzenia tylko 🙂 Poza tym duży plus, że masz tylko naszykować wyprawkę na wyjście dla dziecka bo resztę zapewnia szpital. Wyobrażasz sobie mieć 4 komplety ubranek na każdy dzień, do tego chusteczki, pieluchy i wszystkie pozostałe rzeczy?? Masakra 😲 Oczywiście tylko chusteczki trzeba zabrać i ewentualnie smoczek i to wszystko. Moja siostra powiedziała, że lepiej mieć tez Sudokrem ale to tak na marginesie 🙂
We wtorek mój mąż będzie ale w piątek lub czwartek będzie ciężko bo nie wiadomo, czy da radę się zamienić a ma popołudniówkę 😞 Jemu się zajęcia podobały, a Wam??? Pozdrawiam 😉 No i miłego weekendu 🙂 P.S. Mąż na nocce a ja jak zwykle baraszkuję w lodówce i szafce ze słodyczami hehe 🙂 Zaraz się kładę bo kręgosłup mi wysiada. Buziaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe jak tam nasza Ewcia - pewnie nie będzie miała jak napisać póki nie wydobrzeje bo mając cc dłużej się do siebie dochodzi...jeśli urodziła 29 września to 4 doby powinno się być standardowo w szpitalu więc może wyjdzie dopiero po weekendzie i nam napisze 🙂 A my Weruś kolejne zajęcia szkoły rodzenia we wtorek 🙂 Ciekawe o czym tym razem będzie mowa i czy te dwie pary będą, które miały ostatnio nieobecność. Zobaczymy 🙂 Ewuś, daj znać jak tylko będziesz mogła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem w pracy i nie mogę wejść na nk 😞
to Ewa już ma swoją córeczkę przy sobie 🙂 ale fajnie 🙂 my jeszcze ok 10 tygodni 🙂 już nie mogę się doczekać 🙂 na święta będziemy miały prezenty 🙂 tzn. ja mogę mieć po świętach ale Ty na święta już z dzidziusiem prawdopodobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa jeśli w pracy to rozumiem 🙂 Nie wszystko można 😉
No ja myślę, że urodzę przed terminem ale zobaczymy jak to z moją intuicją będzie 🙂 Co do płci się sprawdziło więc i tym razem nie powinnam się pomylić. A Ty Wera wolałabyś urodzić w tym roku czy w przyszłym??? No bo może się i okazać, ze spotkamy się na położnictwie jeśli ja będę rodzić koło swojego terminu, a Ty wcześniej.. 🙂 Kto wie 😉 A u Ciebie na USG wyszła data porodu zgodna z obliczeniem od ostatniej miesiączki?? Bo u mnie obiena 18 grudnia więc mam nadzieję, że nie przechodzę 🙂 Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chciałabym w grudniu bo może na święta Agatka już by była z nami i do sesji więcej czasu byłoby po porodzie na regenerację a z drugiej strony wolałabym w styczniu bo dziecko byłoby młodsze co później w przedszkolu czy w szkole byłoby lepiej i nie wiadomo jak w święta. Lepiej urodzić wcześniej przed świętami przynajmniej tyddzień żeby lepiej się czuć i dziecko żeby już mogło jechać chociażby do dziadków 🙂 albo wogóle po świętach 🙂 nie wiem zresztą, będzie tak jak jest mi pisane 🙂 na pewno święta w tym roku będą wyjątkowe i zupełnie inne niż dotychczas, i sa wielką zagadką, czy będę z już dzieckiem czy z brzuchem jeszcze czy może nie będzie mnie na święta w domu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. 🙂
Kurczę, ale ostatnio na zajęciach w szkole rodzenia się zmęczyłam z tymi ćwiczeniami hehe 😜 Masakra. Już dawno takiego wysiłku nie miałam. Ostatnio widziałam w Kauflandzie takie piłki do kupienia za 3o parę złotych ale nie orientuję się czy były duże...Mąż się pytał czy mi kupić więc czemu nie 😉 Miałaś zakwasy po zajęciach??? Bo ja o dziwo nie miałam... P.S. Cholera Ty już spakowana do szpitala , a ja jeszcze nie... trochę mnie zmotywowałaś i muszę sie wziąć za zakupy to będę się czuła spokojniejsza. Ah i muszę proszek kupić żeby ubranka wyprać. Moja siostra używa JELP (chyba tak to się pisze) a ja nie wiem jaki kupić, czy te tańsze też są dobre... A Ty już kupiłaś??? Może polecisz mi jakiś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja nie miałam zakwasów i raczej się nie zmęczyłam na tych ćwiczeniach 🙂
jeszcze nie jestem spakowana, na razie mam kupione większość rzeczy do szpitala i kupiłam sobie taką fajną dosyć dużą torbę na allegro ale wszystko na razie czeka do spakowania 🙂 a co do proszków i płynów to te jelp są dobre bo koleżanki polecają 🙂 ja jeszcze nie kupiłam ale niedługo może kupię, bo chciałabym też w tym wyprać sobie piżamę i szlafrok bo to ma styczność z dzidziusiem 🙂 no niedługo mąż będzie miał wypłatę to znowu się wybiorę na jakieś większe zakupy, w sumie już nie dużo mi zostało z takich akcesoriów najpotrzebniejszych w tym łóżeczko ale łóżeczko to jeszzce trochę później 🙂 a wózek to już teściowa się zapowiedziała że ona z mamą muszą kupić 🙂 więc mam upatrzony i niech kupują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To tylko ja się tak zmęczyłam bo w końcu moje płuca jeszcze nie doszły do siebie ;p Paliłam 10 lat a nie palę pół roku a to swoje robi 🙂 Ciężko mi będzie z tym oddychaniem podczas porodu coś czuję i będę potrzebować chyba hektolitry wody hehe. Mąż dostał wypłatę ale dzisiaj pojechał do pracy więc w poniedziałek pojedziemy na zakupy i od razu kupię całą wyprawkę do szpitala. Torbę mi siostra pożycza, którą ona miała więc wiem, że się w nią zmieszczę 🙂 Ehh i ten stanik muszę kupić, a ogólnie nie lubię kupować staników więc masakra będzie 😜 Ten prosze kupię z mojej wypłaty pod koniec miesiąca bo i tak będę prać na nowym mieszkaniu w listopadzie także teraz nie potrzebuję. A skoro mówisz , że najlepszy jest JELP to i taki kupię 🙂 Zabieram się za sprzątanie...i zupkę kalafiorową zrobię bo mnie naszło 😉 Ja już wkroczyłam w 31 tydzień- masakra...już zaczynam mieć jakieś sny z dzidziusiem, porodem itd. to już tak blisko. A Ty kochana chyba w przyszłym tygodniu przekroczysz magiczną trzydziestkę ?? 🙂 No wtedy taka świadomość odliczania do 10-ciu czyli do maksymalnie 40-stego tygodnia. Ja mam nadzieję urodzić w 38 tyg ale już rozmawiałyśmy na ten temat więc może być różnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat paliłaś??? O rany, to wcześnie zaczęłaś 🙂 no ja nie paliłam, trochę czasami na imprezach ale nigdy nałogowo 🙂 ja też mam już od jakiegoś czasu sny z dzidziusiem i o porodzie, ale takie fajne że nie mogę się doczekacz 🙂 bo kiedyś nie raz mi się śniło że jestem w ciąży to pamiętam że później w dzień to takie głupie uczucie było, tak się źle z tym czułam 🙂
a mój mąż nie dostał w piątek wypłaty i muszę czekać do następnego piątku i też kupię takie kosmetyczne i higieniczne rzeczy 🙂 dla siebie i dla dziecka 🙂 i wiesz co się stało ... wyszło mi parę rostępów 😞 jednego miałam już z tydzień temu a wczoraj zauważyłam 2 czy 3 takie malutkie i się przestraszyłam że do końca mogę wyglądać tragicznie. W tamtym tygodniu była kuzynka która w czwartek będzie miała cesarkę i mi pokazała swój brzuch to normalnie masakra!!! W życiu takiego brzucha nie widziałam 😞 caluśki brzuch ma aż bordowy, siny i aż fioletowy i rostęp przy rostępie 😞 ale ona taka mała jest i szczupła więc może dlatego jej tak powychodziło i się wystraszyłam że mi też tak się zrobi 😞 smaruję kremem z ziaji na te dziadostwa ale one i tak mi wyszły 😞 a Twój brzuszek jak się trzyma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!! Kopę lat 😉! Nadrabiam zaległości w pisaniu do Was póki mam chwilę dla siebie - Wandzia śpi i coś tam sobie pomrukuje obok 🙂 Cudowne uczucie mieć ją już "na wierzchu" 🙂 Taka malutka, śliczniutka buziunia 🙂...
Właśnie sobie poczytałam co u Was 🙂 Martuś, przeprowadzasz się na nowe mieszkanko niedługo z tego co doczytałam,tak? Dużo zmian jak na taki krótki okres czasu - dzidzia w drodze, nowe lokum. Ech, wszystko się zmienia 🙂..
Weruś, mam nadzieję, że Ci te rozstępy trochę przyhamują. Spróbuj oliwki, ale na mokrą skórę, po kąpieli. I tylko resztki wody wklep w ręcznik,nie szoruj się całkim do sucha ręcznikiem. Ja tak przetrwałam całą ciążę i co prawda na samiutki koniec wyskoczyły mi jakieś trzy francole nad pępkiem, ale to i tak mało przy tak napiętym brzuchu jaki miałam. A reszta brzucha jak ta lala 😉 Mam nadzieję, że i Tobie posłuży.
Kochane - przeżyłam i poród, i szpital 😉! Jak macie jakieś pytania to walcie śmiało - jestem na bieżąco w temacie "kaliska porodówka" 😉 Prznajmniej z punktu widzenia kobiety po cesarce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ewuś, cieszymy się bardzo że już jesteś "po", i że Wandzie masz już "na wierzchu" i się cieszymy razem z Tobą 🙂 i jak tam długo byłaś w szpitalu? Jaka dzidzie urodziłaś ile mierzyla i ważyła? No i powiedz nam jak ta opieka, te polożne i pielęgniarki? Czy można na nie liczyć? Czy są niemiłe? Czy pomagają Ci w karmieniu, albo Tobie wstać po cesarce? Czy udostępniają wizyty z rodziną, żeby pokazać dziecko itd... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 Wera- ja na razie nie mam rozstępów i mam nadzieję ich nie mieć...czas pokaże czy jeszcze wyjdą bo pamiętam jak Ewa pisałaś, że na sam koniec Ci jakiś tam wyskoczył także może być różnie. Póki co odpukać jest ok- kąpię się w wodzie z oliwką i smaruję nią brzuch no i od czasu do czasu smaruję kremami na rozstępy. Podobno jeśli ktoś ma do tego skłonności tzn do rozstępów to niezależnie co by robił- i tak wyjdą... 😞 Ewuś- gratulujemy ślicznej córeczki 🙂 Daj znać jak się czujesz bo miałaś cc więc poproszę o szczegóły bo być może i ja za niecałe 2 miesiące będę musiała tak rodzić... Miałaś znieczulenie ogólne?? Na czym w ogóle polega przygotowanie do cesarki??? No i jak opieka po porodzie nad Tobą i dzidziusiem??? Jeśli to intymne szczegóły to proszę odpisz mi na Nk 🙂 Jak się ogólnie teraz czujesz??? Wysypiasz się, karmisz naturalnie?? Tyle pytań jest , że masakra heh 🙂 Gratulujemy raz jeszcze 🙂 Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...