Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie ze jak mu podzucisz tylko on na sklepie sprzedaje osobiscie idz do niego. taki brunet bo jeszcze jeden jest marcin tylko blondyn 🙂 moj jest ten czarny. bo na tyle jest krzysiek ale lepiej z marcinem gadac. byc moze cos ci pomoze w tej sprawie. 🙂 wiec jak cos od 10-18 zawsze codziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Boże, ale miałam czytania... 20stron 🤪... Ale tak to jest jak się dłużej nie zagląda 🙂
Kochane, normalnie się za Wami stęskniłam 😉 I miło się czytało co u Was. Tylko przy stronach gdzie Kasiak tak po nas wszystkich pojeżdżała trochę mi się agresor podniósł, ale już się zrelaksowałam, hehehe 😉 Poczekamy, aż się Kasi maleństwo urodzi, to może wtedy zechce się wypowiedzieć jak jej idzie konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością 😉? Bo po prawie 7 miesiącach spokojnie mogę powiedzieć, że rzadko idzie po naszej myśli, więc się Kasiu przygotuj i na wszelki wypadek nie krytykuj innych, bo tym głupiej będzie Ci potem 😉... No i odnośnie wychowania eko itd. - ja też jestem "pronaturalna", że tak powiem. Trochę hippisowska natura. Ale nie każdego stać na domek na wsi, a jeśli już, to przez 30 lat go spłaca, a nie utrzymuje z wynajmu innego mieszkania. Także pozazdrościć komfortu wyboru. Mało kto go ma, także ciesz się tym, a nie krytykuj nas tutaj. Niektórzy z nas jednak muszą żyć wśród spalin, chociaż woleliby świergot ptaszków i zapach traw za oknem co rano 😜 Koniec tematu Kasi, bo znów mi się ciśnienie podnosi 😉 A teraz odwieczne pytanko - KIEDY MY SIĘ W KOŃCU SPOTKAMY BABY, CO 🙂???? Bo gdyby nas dzieliły kilometry, to rozumiem, ale większość z nas dzieli parę ulic 🙂 No to spiąć się moje drogie, spiąć, bo nam wiosna minie, dzieci zaczną chodzić, a my się jeszcze nie poznamy 😉! Ja tam idę dziś koło południa do parku miejskiego i będę krążyć dopóki mi się siku nie zachce 😉 Także zapraszam chętne do dołączenia. A jak Wandzia zaśnie na spacerze, to jak znam życie - będę siedzieć koło zegara słonecznego w parku i czytać książkę,bo tam słońce fajnie przygrzewa. Także jak któraś taką zobaczy, to to będę ja, z wózkiem szarawo-ecru 🙂
No i w ogóle Ulcia - ja mam te kropelki SAB SIMPLEX, niemieckie. Żadna z dziewczyn nie chciała, więc jak Tobie się przydadzą-chętnie oddam. Tylko do mnie napisz na kom., bo niechcący skasowałam Twój numer.
Buziaki mamusie 🙂!!!
PS. Przydałaby nam się jakś nowa ciężarówka na forum, bo już same mamuśki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Kochane 😘 dzisiaj okazało się ze moja Niunia jest alergikiem 😞 musi stosować robione maści i używać płynów i emulsji do ciałka jedynie z apteki....masakra 😞 ciagle coś....jedyne pocieszenie to fakt iż zrezygnowałąm z karmienia piersią bo mogło by ją bardziej wysypać, a tak pije mleczko które jest dla dzieci z alergią- jakbym cos przeczuwała ! dlatego właśnie nie pasowały jej Nan czy Bebiko...oj matulu, ciekawa tylko jestem na co jest uczulona, testy alergiczne wykonuje się dopiero ja dziecko ma 3 latka....będę się modlić aby wyrosła z tego, choć pewnie mało jest to prawdopodobne 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczeta jak mineły swieta?Mój mały to sie tak slini ze nie nadanzam go przebierac z bluzeczek bo sliniaka nie lubi 🤢Kurcze Ewus ja tam tez co dzien spaceruje moze cie tam w koncu spotkam ja tez mam wózek szaro -ekri a czest tam chodzisz? 🙂Karolinko nieprzejmuj sie moze to małej przejdzie mój synek jak miał 3 latka miał testy robione i wyszło ze nie jest alergikiem wiec głowa do góry badz dobraej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinka- zanieśliśmy do Twojego męża laptopa do naprawy i ma być do końca tygodnia ponoć. On chyba był dzisiaj w ładnym sweterku jak to mój mąż określił ha ha 😉 Super, że mi powiedziałaś o tym Prolinie bo zupełnie zapomniałam o nim 😜 Ale mój mąż nie mówił, że my się znamy więc nie wiem czy skojarzył, że chodzi o nas. Ale on przyjmował laptopa do naprawy więc możesz mu powiedzieć 🙂 Ech to wyjdzie połowę taniej niż w serwisie Lenovo więc się cieszę tylko że tracimy gwarancję. No ale trudno, kasa jest potrzebna dla dziecka więc szukam tańszego rozwiązania. Pozdrawiam serdecznie 🙂 P.S. Kiedy w ogóle możesz być w Kalisz żeby się z nami spotkać??? 🙂 Aaa co do parku to bliżej mam do Parku Przyjaźni a do Dużego nie mogę się ruszyć z racji tego, że mała moja jest na piersi więc jak by była głodna to co bym zrobiła?? Publicznie nie karmię bo jakoś nie lubię...Zresztą moja księżniczka musi być karmiona na leżąco więc bym musiała rozłożyć kocyk i ją wtedy nakarmić- to jest więc dla mnie spory problem 🤔 Renia moja też się tak ślini, że hej a poza tym walczymy z pleśniawkami...ech, tak dbamy o higienę a tu taki cyrk 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martus jak wroci moj luby to sie dowiem 🙂 no to ja niewiem moze w ten weeken majowy najszbciej. teraz sama jstem z malym bo mama i siostra chodza do szklarni a ja robie obiady i zajmuje sie domem. 🙂 al dajee jakos rade. niewiem dziewczyny co sie z moim maluchem dzieje zaraz po jedzeniu odbije i jeszcze doje to chwile pozniej wklada raczki do buzi az wymioty powoduje i strasznie sie slini. i ma klopoty ze spaniem w ciagu dnia jak spi 3 godz to jest duzo a marudny jak 102. coz mysle ze na zeby to o wiele zawczesnie. po 3 miesiacu. sluchajcie co ja mu moge podawac? jakies soczki jablkowe ? bo wszyscy mi mowi ze juz powinnam mu dawac. a a moj maluszek wazy juz 4660 g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos sloneczka to pisac na forum i zmowimy sie wszystkie w jednym miejscu okreslonego dnia 🙂 i bedzie gitt marcin pracuje codziennie wiec jest w kaliszu codzien 🙂 a filip byl grzeczny na chrzcie. najpierw spal a pozniej chwile sie rozplakal jak marcin czapke mu zalozyl i pozniej jak go w brzuszku zakrecilo ale popuszczal baczki i przeszlo ale rece mnie bolaly huhu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Malwinko ze chrzciny sie udały 🙂Jesli chodzi o slinienie i ze raczki kładzie do buzki to normalne teraz juz tak bedzie nawet do kilku mies dopóki zabki nie wyjda mój to samo normalnie cieknie slina hehe 😁Niby po czwartym mies daje sie słoiczki ale ja dawałam juz w 3 miesiacu a jadł po pół słoiczka a teraz po całym 🙂Mozesz sprubowac i obserwuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinka, no ja Cię "straszyć" nie chcę, ale moja obecnie prawie 10letnia siostra dostała pierwszego ząbka jakoś koło 3-4 miesiąca 🙂 Różnie to u dzieci wygląda, także może Twój maluszek jeszcze i moją prześcignie 😉? Chociaż u nas też się coś zaczyna dziać w obrębie jamy ustnej 🙂 - plucie, nabrzmiałe dziąsełka, rączki ciągle w buzi.. Także myślę, że Wandzia się z zębem w ciągu miesiąca wyrobi 😉 A w ogóle wpadaj tu do nas do "Kalosza", bo sie poznać trzeba 🙂!
Renia, a ja właściwie codziennie po parku chodzę. Tylko nie mam ustalonych godzin spaceru - jak się wyrobię, tak idę. Taka jakaś niezorganizowana jestem 😉 Ale może się już tam nieraz mijałyśmy, a nawet nie wiemy 🙂? A jaki masz wózek?? Ja bebetto vulcano. Taki jak na zdjęciu, tylko już spacerówkę: http://i056.radikal.ru/1002/26/992d5598f659.jpg Jak będę teraz chodzić do parku, to się będę na pewno rozglądać za podobnym kolorystycznie do naszego 🙂
Martuś, jak dla mnie może być też park przyjaźni, nie ma problemu. A jakbyś na przykład jakiś słoiczek na spacer brała, to by się Gabrysia najadła, czy musi być popite cycusiem? Bo może to jakieś rozwiązanie na trochę "wolności" na spacerze? I fajnie, że Ci się udało jakoś ten komputer oddać do naprawy. W razie jakichś problemów kiedyś - zatrzymaj sobie ten numer do tego Sebastiana - w porządku chłopak, taki do rany przyłóż, także na pewno pomoże.
Karolcia - alergia to nie koniec świata, także głowa do góry 🙂! Mój chrześniak ma już dawno temu wykrytą skazę białkową, a ma ponad półtora roku. I od jakiegoś czasu dają mu rodzice nawet kakao na mleku uht, i jakoś żyje, nie cierpi i dobrze się ma, hehehehe 😉 Także luz, z wszystkiego się najprawdopodobniej wyrośnie, tym bardziej, jueśli Wy z mężem nie jesteście alergikami, to to pewnie przejściowe. Moja Wandzia też od jakiegoś czasu pije Nutramigen (o dziwo - pije! a to tak wali, że hej 🙂 jak pasza dla kur. raz nawet sróbowałam,coby nie było,że nie wiem co w dziecko wciskam - no okropne 🙂 ale ona jest kochany twardziel 😉...). Zamiast normalnego mleczka. Bo jej jakieś coś (jak dla mnie - jakieś liszajki) wyszły dookoła buźki i lekarz stwierdził,że to alergia. Taaa, alergia.. Tylko na co, skoro już chyba wszystko próbowałam odstawiać, a to nie schodzi? Zamiast mleka chyba lekarza zmienię 🙂 Znacie jakiegoś dobrego dermatologa, najlepiej dziecięcego? Jest w ogóle ktoś taki w Kaliszu??
Kończę kochane, bo trzebaby się ubrać, bo jeszcze w szlafroku paraduję 😉 A ciekawe co tam u naszych naświeższych mamusi - Ani i Ulci? Zabiegane na pewno i nie mają kiedy do nas na dłużej zajrzeć. I Natalka się rzadko odzywa. Wera w sumie też nie za często.
...i kto to mówi, nie 😉?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 😘 Ewcia fajnie że Twoja Malutka pije nutrimagen bo przynajmniej moja nie jest sama w piciu tego okropieństwa 😜 ale jej bardzo smakuje i muszę przyznać że dobre jest to mleczko ( odpukać w niemalowane, żeby nie zapeszyć) ze względu na brak problemów z brzuszkiem, ulewaniem czy zaparciami 😁 a co do dermatologa to bardzo kompetentna jest dr Janczak, ona przyjmuje tutaj na górnośląskiej nad krawcową "ewa"...albo w szpitalu na nfz ! wiele moich koleżanek chodzi do niej z dzieciaczkami, no musiała byś sama się przekonać bo ja nie zdążyłąm do niej isć bo zaszłam w ciąże a chciałam taka tam zabieg na twarz 🙃 co do spaceru to ciężko coś nam idzie zgadanie się..he he! Malwinka słyszałam Twojego synusia w kościele na chrzcinach i widziałam Twojego tatę chyba z drugim wnusiem chyba 🙂 a pozatym odłożyłam dziewczyny bromergon bo faktycznie się po nim tyje 🤪 dlatego tak jak zaleciłą położna wspomagam się jedynie szałwią...a najlepsze jest to że po długim okresie jedzenia tylko gotowanych rzeczy wczoraj po spaghetti z tornado tak mnie rozbolał brzuch że szok 🤪 a niestety przez całe życie muszę jeść lekkostrawne dania bo jestem po usunięciu kamieni z woreczka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewuszki jestem jestem 🙂 widzę że wszystkim sie nie spodobała Kasi krytyka 🙂
a wczoraj minął rok od momentu kiedy dowiedziałam sie że jestem w ciąży 🙂 zrobiłam test w łazience w pracy 🙂
a Martuś, jest coś takiego że można wziąć urlop wychowawczy na ile tam chcesz i przez ten cały czas jesteś zatrudniona u pracodawcy ale nie przysługuje ci wynagrodzenia, wiem że to jest w przypadku zatrudnienia na czas określony ale nie wiem czy na zastępstwo też, dowiedz się. Bo urlop macierzyński mam do końca maja, potem wezmę 1 miesiąc urlopu wypoczynkowego zaległego i potem musze wziąć 2 m-ce wychowawczego (oczywiście bezpłatnego) i od września wrócę do pracy jak Agatka pójdzie do żłobka 🙂 a i jeszcze kwestia żłobka.... zgadzam sie z tym że dzieci będące w żłobkach przedszkolach czy innych skupiskach sa bardziej narażone na różne choroby infekcje itd co nie oznacza że dzieci trzymane w domu z nianią czy babcia są w pełni bezpieczne!!!!!!!!!! W żłobkach wychowują dzieci, uczą np. mycia rączek, kultury, moja kuzynka ma ponad roczną córeczkę w żłobku i jaest naprawdę bardzo zadowolona, widać po niej szybszy rozwój, nabiera nowych dobrych nawyków 🙂 na pneumokoki raczej zaszczepię Agatkę bo coraz bardziej i więcej o tym mówią, mają nawet niedługo wprowadzić ta szczepionkę jako obowiązkową, już patrzałam w necie kosztują ok 170zł a w przychodni ok 250zł więc pewnie kupie przez neta, bo to 3szt trzeba kupić: 1x na teraz, 1x miesiąc później i 1x za rok.
A dzisiaj zrobiłam marcheweczkę ugotowalam i zmiksowałam i jak Agatak sie obudzi to jej podam ciekawę czy będzie jej smakowała 🙂 blender kupiłam w tesco taki ładny za 30zł z pojemniczkiem w promocji jakby któraś była zainteresowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina no darl sie troche jak go cosik skrecilo w brzuchu i jak maz czape mu zakladal tata byl z piotrusiem wnukiem 🙂 bo budzil malego i musial go zabrac bo piotrek chcial sciagac malemu czapke. 🙂 ale ogolnie spal prawie cala msze. zle nie bylo 🙂 a takto wszystko b ylo wporzadku 🙂 no co do zabkow lepiej niech troszke jeszcze poczeka. 🙂 mmm ale spiaca jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej my własnie wrócilismy ze spacerku z parku 🙂Cos sioe chmurzy kto wie czy nie bedzie padac 😞Ewus teraz bede sie za toba rozgladac ja tach chodze koło 12tej a ptem koło 17tej zalezy tez róznie 🙂Dziewczyny mi kolezana mówiła ze jest pneunokoki terax za darmo w swoim osrodku ale niewiem czy to prawda cos w to nie wierze ale moze spytam przy szczepionce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepionke na pneumokoki znalazłam w którejś aptece internetowej ale juz nie pamietam której, ale poszukałam i znalazłam w jakiejś innej 2szt za 343zł to link:
http://www.docsimon.pl/towar/synflorix-inj-1x-0-5ml-2szt
a w tamtej mozna kupić 1szt za 174z, 2szt za 234zł albo 3sz za 500 coś, jak znajdę to Ci też prześlę. Ale powyższy link też jest z tą szczepionką po korzystnej cenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny mam gazetki z marketów i ogłaszam że w tesco sa pampersy oryginalne 186szt za 99,95zł 🙂 jakby któraś była zainteresowana i w carrefourze sa deserki z bobovity w promocji 3szt w cenie 2, czyli wychodzi 1sz za 1,70zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze Werus powiedziałas pojade po zapas słoiczków.Mam pytanie do dziewczyn które maja chłopców czy jak jest 23 stopnie ciepła to zakładacie pod spodnie rajstopki?bo dzis tak grzało i sama nie wiem jak ubierac zeby nie przegrzac? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu ja jak jest tak ciepło to zkładam tylko body porteczki skarpetki i bluzę no i czapeczkę 🙂 i rozpinam bluzę często bo widzę że Agatka robi sie czerwonawa na buzi to znaczy że juz jest jej za ciepło 🙂 a jak zaśnie to lekko przykrywam ją tylko pieluszką flanelową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczęta 🙂 jestem dzisiaj pierwsza 🙂 mam do was pytanie - czy Wam też tak wychodzą włosy po ciąży??? Normalnie garściami.... ale podobno tak jest ok 3-4 m-ca ciązy a potem ok 8 m-ca mija, podobno to wypadają te włosy które nie wypadły podczas ciąży 🙂
a teraz z innej beczki, szukam samochodu jakiegoś małego sprawnego zadbanego, muszę chyba kupić autko żeby moją księżniczkę wozić do żłobka od września bo karol jeździ codziennie do pracy o 6 a ja na 7.30 do pracy więc ja bede ją zawozić ale muszę mieć czym 🙂 juz patrzałam na allegro i w różnych ogłoszeniach w necie najpierw patrzałam seiciento albo uno albo clio ale takie nie ciekawe są, stare poobdzierane, a teraz tak nawet natawiłam sie na matiza 🙂 bo cenowo jest prawie jak tamte a o wiele lepiej wygląda, i znalazłam kilka fajnych ofert 🙂 a Wy macie może namiary na kogoś z matizem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej my po spacerku w parku 3 godziny mi spał uff nóg nie czuje teraz kawka a mały po deserku 🙂kurcze mój mały juz od małego autami sie bawi hehe bo starszy syn mu kładzie a on kołami se kreci hehe chociaz patrze bo to niebezpieczne 🙂Weronika ja nie znam nikogo z matizem my tez mamy jedno wiec tez raczej wszedzie chodze na nogach ja miałam blisko do przedszkola ale ciebie rozumiem to wygoda tym bardziej ze do pracy sie człowiek rano spieszy 🙂ja to tylko w wekendy jestem kierowca a zwłaszcza jak maz po piwku 😜Po pytam meza czy ktos nie ma na sprzedaz takiego auta bo to jego fach i moze ktos by miał wiec jak co to dam znac.Czy wasze pociechy tez tak fizgaja nogami mój pierwszy raz wczoraj dotknoł po kapieli nózke a jak go trzymam na kolanach to oglada se skarpetki 😜Kurcze a slini sie ze szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Wercia ja nie wiem nic o sprzedazy matiza u moich znajomych...a mam pytanko byłaś już osobiście w tym żłobku? bo ja dopiero dzisiaj, bo zawsze rozmawiałam tylko przez telefon z dyrektorką no i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczona uprzejmością osób tam pracujących, widać że dyrektorka jak i kobietki tam pracujące mają podejście do dzieci !
A tak apropo jestek zmartwiona trochę bo mojej Niunii bardziej rozprzestrzeniły się czerwone place alergiczne na brzuszku 😞 dzis zdejmujemy dywany z mieszkania, zmieniamy wełnianą kołdrę na zwykłą no i zawieżliśmy już pieska do rodziców bo to najczęstsze alergeny oprócz pokarmu...myślę też nad kupnem odkurzacza z filtrem hepa- co o tym sądzicie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina, ja też do tej pory zawsze przez telefon tylko gadałam ale kazano mi przyjść na początku maja żeby wszystko załatwić, bo to bedzie warunkiem przyjęcia. Ja juz zarezerwowałam miejsce jakoś we wrześniu 🙂 a po porodzie zadzwoniłam drugi raz żeby potwierdzić a teraz muszę pójść jakoś w przyszłym tygodniu. Muszę sie wszystkiego dokładnie dowiedzieć ile się płaci, co oni zapewniają a co ja i inne... A Ty znasz juz jakieś szczegóły co i jak?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Agatka bardzo wierzga nóżkami ale jeszcze nie łapie do rączek, ale od jakiegoś czasu łączy ładnie rączki i łapie gryzaka w jedną lub dwie rączki i ogląda sobie rączki i przedmioty które trzyma 🙂 a jak ja bierzemy na ręce to tak śmiało trzyma główke bez porównania co było na początku i sie rozgląda i rozgląda i wychyla i przekręca, chce wszystko dojrzeć, reaguje na głosy, odwraca sie szukając źródła głosu 🙂 a czasami jak się roześmieje to tak słodko głośno hihocze że za każdym razem to łezka w oku mi sie zakręci 🙂 ma łaskotki na klatce piersiowej i jak ja połaskocze to sie fajnie kurczy i śmieje 🙂
a kilka razy dałam jej już marcheweczkę i tak jeszcze nie umie jeść z łyżeczki ale powoli powoli zje kilka łyżeczek, bo jak wkładam jej do buzi to języczkiem wypycha na zewnątrz ale jakoś jej wrócę i zje, no i jej smakuje bo się nie kwasi ani nic, a dzisiaj jej dałam soku jabłkowego i na początku sie zakwasiła ale jak sie przyssała do butli to wciągnęła prawie wszystko, widać że jej posmakowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...