Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A wogóle to mój mąż się pochorował i leży w domu i się boję żeby Agatka się nie zaraziła 😞 trochę też tak charczy (jak Gabrysia) ale już od dłuższego czasu, więc się tym nie martwię bo to normalne, no i zaczęła nie dawno tak trochę kichać od czasu do czasu i czasami zakaszle 😞 dzisiaj teraz trochę marudziła i jest nie spokojna, ma 36,7 stopni, musze byc czuja, ale zasnęła tylko że się na śpiku popłakuje 😞 i znowu śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A tak z innej beczki, pomóżcie bo nie mogę się zdcydować, którą torebkę wybrać:
1) http://torebki-teczki.pl/zdjecia/torebki/a57_czar.jpg
2) http://estera.mpower.pl/unique_jewelry/torebki/galeria/floria_9906/2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akinorewka napisał(a):
A tak z innej beczki, pomóżcie bo nie mogę się zdcydować, którą torebkę wybrać:
1) http://torebki-teczki.pl/zdjecia/torebki/a57_czar.jpg
2) http://estera.mpower.pl/unique_jewelry/torebki/galeria/floria_9906/2.jpg


mnie osobiscie ta 2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny że potwierdziłyśmnie mnie w przekonaniu, bo już zamówiłam ta 2 właśnie 🙂 czyli podjęłam dobrego wyboru 🙂 cieszę się że mamy podobny gust 🙂
patrzcie co to ten internet robi, jakieś forum ciążowe a my sobie nawet doradzamy jaką torebkę kupić 🙂 fajna sprawa z tym jest, poznajemy nowych ludzi (wirtualnie), miło spędzamy czas, pomagamy sobie nawzajem, opowiadamy, chwalimy się, użalamy, cieszymy z naszego szczęścia, dzielimy się opiniami itd... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobietki ja byłam na kontroli u lekarza bo tez jak Wera mówi małemu charczało w nosku a nic nieleciało bałam sie ze mu spływa na gardło.Zbadała go mówi ze wszystko czyste lac woda morska wyzej go kłasc no i witaminke C mam podawac 🙂Na dworze super 2 godzinki na spacerku bylismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Kobietki!
Mama pytanie czy dr. Greberski potrafi dobrze stwierdzić płeć dziecka?często sie myli?
ja zazwyczaj chodzę do Mikołajczyka ale sie biedak pochorował i dziś muszę iść do Greberskiego. Co mi możecie o nim powiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Witajcie kobietki ja byłam na kontroli u lekarza bo tez jak Wera mówi małemu charczało w nosku a nic nieleciało bałam sie ze mu spływa na gardło.Zbadała go mówi ze wszystko czyste lac woda morska wyzej go kłasc no i witaminke C mam podawac 🙂Na dworze super 2 godzinki na spacerku bylismy 🙂


To charczenie to właśnie wiotkość krtani także nam też zaleciła sól morską bo sucho jest w mieszkaniach zimą...no i mówiła, żeby broda nie była blisko klatki piersiowej tylko w większej odległości to wtedy niema tego charczenia. Witaminkę C też dajemy od jakiegoś czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Kochane...ja właśnie wróciłam z zakupków a jutro do fryzjera 😉) ale powiem Wam ze biegałam po tym mieście jak mały samochodzik bo martwiłąm się jak moje Skarby dawają radę:lol Reniu z tego co wiem organziujesz chrzest w Ktw, powiedz mi jeśli możesz ile płacisz za osobę i co masz w tej cenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam chwilę bo Filipek właśnie zasnął 🙂 a więc :P Zajechaliśmy do szpitala ok 13 ... na porodówce znalazłam się już o 13;45 podłączyli mnie do KTG rozwarcie miałam na 5 cm ... o 17 rozwarcie było na 7 cm więc dali mi jakiś zastrzyk na rozwieranie czy coś takiego (nie wiem co dokładnie bo bolało mnie jak cholera i to co mi wstrzykują najmniej mnie interesowało :P) no i zrobiło się na 8 cm ... o 17;40 podali mi kroplówkę z oxytocyną (chyba źle napisałam) i po 2 godzinkach Filipek był już na świecie 🙂 dostał 9 pkt bo jakieś niby zabarwienie skóry. Boleć bolało ja taka panikara jak już zdąrzyłyście się przekonać i dałam radę he he :P ale jak go zobaczyłam i usłyszałam płacz jego to kompletnie zapomniałam o tym jak to jeszcze przed sekundą bolało 🙂) Moje szczęście jest już w domku i teraz już będzie tylko lepiej 🙂


A co do Graberskiego to ja chodziłam do niego przez całą ciążę i mi dobrze powiedział płeć 🙂 Pokazał ptaszorka i ptaszorka mam he he he 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach no to gładko poszło Nati ha ha 😁 Super , że już w domku- możecie świętować 🤪 Bez % ale ja piję Karmi "od święta" a pokarmu mam wtedy, że hej... 🤪 😁 Byliśmy w Kancelarii Parafialnej w Kościele i ustaliliśmy Chrzest na 2 kwietnia na 15:00. Wera- kiedy idziecie na to spotkanie przed Chrztem? Bo fajnie gdybyśmy poszli razem ale nam pasuje w tą 3 sobotę bo teraz jedziemy na wieś do teściów. Także idziemy na spotkanie na pewno 19 marca : ) Nati, a Ty kiedy będziesz małego Chrzciła? Bo Ty chyba też z naszej Parafii na Polnej, tak? Bo gdybyś w niedalekiej przyszłości robiła to moglibyśmy razem iść na to spotkanie. No ale nie namawiam bo ja sama Chrzczę dziecko jak będzie miało praktycznie 4 miesiące a Twój syneczek jest mniejszy 🙂 Idę bo Gabi coś marudzi, zajrzę później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko ja bede płacic nie cała stówke bo to jest moja rodzina i mi mniej licza bede miec obiad jakies przystawki a ciasto sama kupuje plus tort a niewiem ile biora normalnie 🙂Fajnie Natalka ze miło wspominasz poród bo ja byłam taka sama panikara jak ty hehe jesli o to chodzi teraz tylko wspominac miło i juz.Wera jutro bede koło ciebie szła bo ide do kolezanki a tez tam mieszka gdzie ty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hehe już dzidziusie mamy przy sobie he he 🙂 a pierwsze słowa Kaspra jak wziął Filipka na ręce brzmiały "Gdzieś Ty się synuś w tej mamusi mieścił" he he he. A co do chrzcin to planuję we wakacje tak okolice czerwca lub lipca bo mam garniturek upatrzony he he he i w ogóle żeby był większy to tak ładnie u fotografa będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ogólnie mam w książeczkę małego wpisaną że pierwsza faza porodu 9 godz i 26 min a druga 5 godz ... także ogólnie 14 godzin i 26 min tak?? Dobrze rozumiem? A dzisiaj byłam z Kasprem zarejestrować synusia i jest już pełnoprawnym obywatelem Polski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusia122 napisał(a):
Hej KOBIETKI JA DZISIAJ TAK WCZESNIE 😉WYBIERAM SIE DO LEKARZA I JESZCZE PAULINKA MOWIŁA ZE NIE MA TEGO MOJEGO I MAM LEKKIEGO STRESA A MIAŁAM O TYLE RZECZY ZAPYTAC NO ALE TRUDNO TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI ZDAM RELACJE JAK WROCE 🙃


No to czekamy na wieści 🙂 Bo to już coraz bliżej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
a ogólnie mam w książeczkę małego wpisaną że pierwsza faza porodu 9 godz i 26 min a druga 5 godz ... także ogólnie 14 godzin i 26 min tak?? Dobrze rozumiem? A dzisiaj byłam z Kasprem zarejestrować synusia i jest już pełnoprawnym obywatelem Polski 😁


W książeczce jest podany czas pierwszej i drugiej fazy porodu więc chyba się je sumuje- ja tak to wnioskuję także długooo rodziłaś 😜 U mnie pierwsza faza 7 godz 45 minut, II faza 50 min, a pęknięcie pęcherza płodowego w czasie porodu - liczba godzin: 3 godz, 15 minut - także u mnie chyba krócej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂!! My dopiero wczoraj z Gdyni wróciliśmy. Witaj Natalka z powrotem 🙂!! Super, że już jesteś z nami 🙂 Pocieszyłaś mnie z tym porodem, że nie było tak strasznie, bo ja, mimo że Wandzia najstarsza sposród naszych maleństw (swoją drogą - już 5 miesięcy, ale ten czas leci 🤪!), to tak naprawdę jeszcze jestem porodowo nie rozdziewiczona, hehehe 😉 I dzięki Tobie mniej się będę stresować przy drugim dziecku 😉 No, chyba, że też cesarka będzie.
Kochane, widzę, że temat chrzcin jest aktualne najgorętszy na forum - super, niedługo grono rasowych aniołków się nam powiększy, bo narazie tylko moja jest przodownikiem pracy 😉 My już 18go grudnia się poświęciliśmy. Wrzućcie no kochane jeszcze raz linki do tych ubranek, które wybrałyście na chrzciny, to sobie chętnie obejrzę, bo nie chce mi się szukać wśród tylu stron - normalnie tyle piszecie, że prawie nie nadążam nadrabiać 😉 😜 Ale jeszcze daję jakoś radę 😉
Idzie wiosna, szykujmy spotkanko 😁!! 😉
A ja Cię Aniu rozumiem z tymi ciuchami i kupowaniem w ciąży. Jak ja ogólnie nie jestem maniaczką zakupową, tak mi normalnie pod koniec ciąży smętno było, bo jakiś fajny sklepik w Galerii likwidowali i letnie ciuchy za grosze, a ja tylko popatrzeć mogłam. Bo przy moich dwóch dyszkach przybranych w ciąży to naprawdę nie wiedziałam co mnie po niej zastanie 😉.. Ale nadrobicie z Ulcią zakupowe zaległości, jeszcze troszkę 🙂! Tym bardziej, że lada moment rodzice, a że sezon wiosenno letni, to i ciałko szybciej spadnie, razem z zimowymi złogami tłuszczyku tu i tam 🙂 Ja już jestem W MIARĘ zadowolona ze swojej figury, ale w pierwszy dzień wiosny znów zaczynam biegać, żeby podnieść swoją pewność siebie, bo coś ostatnio mi się zachwiała.. A w ogóle znowu mam 37,3 stopni i pierś twarda, boląca i gorąca, masakra.. Trzeci raz zapalenie, znowu w tej samej 😞.. Jak mi do jutra nie przejdzie, to chyba do lekarza pójdę i pewnie znów antybiotyk 😞 😞 Mam nadzieję że jakoś jeszcze z dwa miesiące uda mi się pokarmić piersią, bo w tym grypowym sezonie jeszcze bym jej odstawiać od piersi nie chciałą. A w ogóle też dołączyła Wanda do Waszych maleństw i ma katar. Narazie się leczymy domowymi sposobami: aspirator, sól fizjologiczna, leżenie na brzuszku, maść majerankowa... Jak nie przejdzie jeszcze parę dni - skoczę do lekarza ją osłuchać.
A w ogóle niech te Wasze maleństwa szybciej rosną, bo nie mam z kim o zupkach i kaszkach rozmawiać, heheheeee 😉!
Kiedymy się kochane spotkamy 🙂? Ja idę 7go do carskiej na erotic show dla pań z okazji dnia kobiet,hehehe 😉 Jak któraś też się wybiera - niech da mi znać 🙂 Tylko nie wiem, jak ja to na trzeźwo zniosę, jak mi zaczną striptizerzy jajkami machać przed nosem! 😉 🙂 🙂...
A jak tam kulki się trzymacie 🙂? (to tak pieszczotliwie miało być a nie obraźliwie, Ulcia i Ania 😉!) Którejś się szykuje cesarka, czy wstępnie obie na sn? No i jak mamcie Wasze maluszki? Jakie postępy zauważacie? Piszcie!! Zaraz wejdę na nk zobaczyć jak się Wasze skarby pozmieniały 🙂 A tymczasem kończę, bo póki Wandeczka jeszcze śpi - ogarnę trochę popodróżną demolkę w domu 🙂 Cześć mamusie 🙂!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i Natalka - pięknego syna tatusiowi dałaś, pewnie chodzi dumny jak paw 🙂!!! Śliczny maluszek 🙂!! I Martusi Gabrysia się baaardzo zmieniła na buźce odkąd ją po raz ostatni widziałam - piękna dziewczynka, chłopaki będą za nią latać jak muchy 😉! A w ogóle Martuś - też się zaopatrzam w Galerii Mody, może się gdzieś kiedyś minęłyśmy 😉? Paaaa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...