Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczynki witam was ja dzis juz mierzyłam cisnienie i mam 122na 80 mysle ze jest dobre wiec narazie sie nie wybieram do szpitala 🙂jakby znów sie podwyzszyło powyzej 140tu to juz bym jechała 🙂Malwinka fajnie ze juz kupiłas wózeczek 🙂Ja cos w nocy nie mogłam spac bo lekko mnie pobolewał brzuch jak do okresu tak co 20 min nie wiem co to oznacza?Marta ty tez tak miałas?Kurcze niby juz rodziłam a o wszystkim zapomniałam jak to jest 🙂Jade teraz do rodziców odezwe sie pod wieczór jak co to mi piszcie co to oznacza a ty Wera tez tak cie pobolewa brzuch jak do okresu delikatnie a potem puszcza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczynki 🙂Renia to dobrze ze ci spadło cisnienie bo wiem co to oznacza ja przy pierwszej ciazy tez miałam wysokie i lezałam kilka razy w szpitalu.Wejde zobaczyc do was pozniej bo ide szykowac jedzonko bo mam dzisiaj gosci a tak mi sie nie chce strasznie bola mnie dzisiaj nogi i mam bardzo popuchniete w kostkach wy tez tak macie bo nie wiem od czego? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Ulu myśle że może ta opuchlizna to nadmiar obowiązków przedświątecznych. Mnie przy dłuższym chodzeniu tez puchna nogi. Ale podobno puki ciśnienie w normie to jest ok. Poza tym w nocy bardzo mnie bolą, czasem musze wstac i pochodzić, tak samo biodra, jakbym na deskach spala.
Ja mam już ubraną choinkę i posprzatane. Za grudniówczeki trzymam kciuki, żeby zdążyły urodzic przed Swietami albo dopiero po, bo czasu coraz mniej. Sciskam was serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mnie pobolewa brzuch jak na okres najczęściej rano i wieczorem ale nie jest to ból jakiś regularny. A Ty Renia masz co 20 minut to już jakieś rgularne i niedługo będą częściej i częściej i staną sie bólami porodowymi 🙂 a my mieliśmy wczoraj gości, dzisiaj będziemy mieć i prawdopodobnie jutro też... niby fajnie ale już zaczynam mniec dosyć tych uwag rad itp. Bo ile można wysłuchiwać jak mówią że za małe ciuszki mam, tak jakby wiedzieli na pewno że dziecko będzie większe, albo że po co mi tyle chusteczek nawilżających do pupci... nic tylko palnąć ich w łeb i poczekać aż sami będą kupować wyprawkę dla dziecka i zobaczymy co i ile oni kupią 😠
coś ostatnio mam doła bo ciągle narzekam, ale przynajmniej wiem czemu - święta się zbliżają a poród nie!!! Czy ja urodzę jeszcze w tym roku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weronika bedzie ok. Mnie tez wszyscy o to o tamto sie czepiaja. Ufff. Mnie tez brzuch pobolewa jak na okres i wiele dziewczyn mowi mi ze to nie zadobrze tymbardziej ze mam juz rozwarcie. Co nie oznacza ze musi to byc oznaka juz przedwczesnego porodu. Ale mowia ze nospe bralu i przechodzilo. Ja martwie sie tym ze to rozwarcie jest i ten bol ale bede w srode u gin to sie wszystkiego dowiem. Co do cisnienia renia ja dostalam tabletk bo mam powyzej 140 ale do szpitala nie wysylal mnie jeszcze ale kazal brac te tabletki. bleee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza 🙂Dziewczynki te skórcze co mam to sa chyba przepowiadajace bo cały czas mnie boli jak do okresu a zwłaszcza jak chodze 🙂Zobaczymy co dalej a co u was? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia to zobaczymy co bedzie. Ja bylam dzisaij w szkole zaliczylam tylko jedno drugiego niestety nie dalam rady 😞 a co do bulu brzucha tez mam takie bole wiec mnie nie strasz. nie moge zasnac boli mnie brzuch jak na okres i kregoslup przy okazji bo co miesiaczke mialam takie bole 😞 a dzisaij boli mnie strasznie i niestety sorki ze tak pisze ale walcze z rozwolnieniem, Dzien w dzien rano biegne do toalety i siedze z pol godz. Niewiem czy to z powodu tabletek na cisnieinie czy co. I te bole. Martwi mnie to troszke bo w srode ide na badanie i wtedy sie wszsytko okaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dziewczyny, miałam gości przez cały weekend, Malwinka nie przejmuj sie będzie dobrze, ja też miałam już ok 30 tyg małe rozwarcie i skrócona szyjkę trochę ale jak widzisz jeszcze nie urodziłam, jeśli lekarz nie kieruje cię do szpitala to nie dzieje Ci sie nic złego, a jeśli chodzi o ciśnienie to lepiej w naturalny sposób obniżaj sobie - pij sok z grejfruta, mnie soli przypraw, spacery, dużo odpoczywaj a bedzie dobrze 🙂 bylismy dzisiaj w tesco i pokupowaliśmy prezenty dla rodziców i teściów, bo jednak zapowiada sie że będziemy na wigilii u nich więc trzeba było coś kupić 🙂 no jeśli nie urodze do świąt to chciałabym urodzic już w styczniu żeby Agatka była młodsza o rok bo jakby sie urodziła w ostatnie dni grudnia to troche bez sensu bo będzie starsza o rok.
No mam bóle jak na okres zwłaszcza rano i na wieczór, a jak stoję czy chodzę to mnie rwie czasami nawet mocno podbrzusze, i czuję że brzuch juz mam taki olbrzymi i napięta skóra taka jest że zaraz chyba pęknie 🙂 no i w nocy znowu teraz nie mogłam wogóle spać, ciągle myśle o dziecku, zamartwiam sie nie potrzebnie niektórymi rzeczami, że aż karol nie raz jest zły na mnie że wmawiam sobie jakieś głupoty i myślę i zamartwiam sie nimi, poprostu martwie sie o zdrowie dziecka ale chyba troche przesadzam czasami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne ze sie denerwujesz tym co ma byc. Ja bede chyba biegac i krzyczec 🙂 bo boje sie tego wszystkiego jak ognia ale coz trzeba swoje przezyc i maly bedzie z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie mie my pierwsze i nie ostatnie, jakos damy radę, przeciez nie umrzemy podczas porodu z bólu 🙂 a każdy ból porodowy przybliża nas do tej wyczekiwanej chwili - do tulenia swojego skarbu w swych ramionach 🙂 tez sie boje bólu, zresztą juz pisałam o tym wcześniej, bo każdy boi sie bólu ale jeszcze jakoś sie nie stresuje samym porodem 🙂 bo jak sie czeka na to żeby juz było to jakos tak inaczej chyba, chce sie żeby już był poród i koniec a te bóle czy bedą mniejsze czy większe to i tak zawsze będą straszne bóle 🙂 bo nie mamy porównania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂! Mam chwilę przed kąpielą Wandzi,więc piszę.
My już po chrzcinach, także od wczoraj mamy w domu małego aniołka (nie to,żeby wcześniej nim nie była 😉..)
Ulcia, sto lat! Spóźnione o dzień, ale z powodu chrzcin chyba mi wybaczysz,co 🙂? Dużo spokoju, uśmiechu, pogody ducha i pozytywnych ludzi na życiowej ścieżce. Urodzinowy buziak:* 🙂 A w ogóle mi też nogi puchły. A w nocy to mnie tak jakoś dziwnie mrowiły, że mnie szlag trafiał i spać nie mogłam.. Ale po porodzie przeszło i już nawet pierścionki stare zakładam 😉 To wszystko przez wodę, bo się gromadzi w ciele. Ja to potem przez pierwsze tygodnie tak się jakoś w nocy pociłam, że aż koszula była cała mokra. Chyba się ciało tej zmagazynowanej wody pozbywało. I już jest ok 🙂 Także będzie dobrze 🙂!
Wera, nie przejmuj się komentarzami. Tak chyba zawsze było, jest i będzie, że "wszyscy wiedzą wszystko lepiej". Po prostu udawaj że nie słyszysz albo szybko kończ temat. Ja tak robię, hehehe.. 😉 A wiesz co, może nie spiesz się tak z tym masażem szyjki? Bo pewnie o to chodziło Twojemu lekarzowi, tak? Słyszałam, że nie ma co przyspieszać porodu na siłę, że jeśli wszystko dzieje się we właściwym czasie, zgodnie z naturą, to i poród jest sprawniejszy i mniej bolesny, bo skoro już się samo zaczęło, to znaczy, że ciało jest już gotowe do tej chwili. Zresztą sama nie wiem. Ale sylwester albo nowy rok to też fajna data na poród - może Twoja Agatka będzie pierwszym dzieckiem w Kaliszu z 2011 😉? Będzie dobrze, trzymam kciuki 🙂!
Martuś, co do pesela - nam po 3 tygodniach od dnia odbierania aktów kazali się już pytać czy są. I były. Także może już nawet wcześniej je mieli? A do becikowego możesz składać wniosek, a pesel donieść później! A co do jedzenia - napiszę Ci później, bo Wandzię trzymam na ręce i trochę mi ścierpła 😉.. Acha, a do podmywania po nacinaniu krocza większość znajomych chwaliła Tantum Rosa - taki roztwór do rozrabiania, bez recepty.
Pozdrawiam mamusie 🙂!!!
ps. a Hajdo podobno bardzo często się myli w ustalaniu wagi dziecka 🙂 paaa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Ewuś, dzięki za informację, ten masaż właśnie teraz tak mi sie kojarzy jak nie raz czytałam że rzeczywiście boli i to już jest jakaś ingerencja w naturę więc ach lepiej niech sie urodzi kiedy sama będzie chciała przyjść na ten nasz zwariowany świat 🙂 ja juz kupiłam i spakowane mam kilka saszetek tamtum rosa do szpitala bo tym bardziej że mam te hemoroidy i lekarz mówił że prawdopodobnie będzie się gorzej goić krocze niz gdyby ich nie było więc mam w pogotowiu 🙂
a Malwinka, miałyśmy badanie na paciorkowca ale to chyba jkoś po 35 albo 36 tyg jest robione więc Ty masz jeszcze trochę czasu, lekarz na prwno nie zapomniał 🙂
a jak tam dziewczyny sie czujecie? Bo ja sie przeziębiłam, gardło mnie boli, zatrany nos mam i nie mogę oddychać, kaszel suchy mam i najgorzej to w nocy jest a w dzień jakś lepiej mi 🙂 i nic ni mogę za bardzo stosować, tylko wapno piję, herbatkę z miodkiem i cytryną i nic więcej 😞 no i na ten nos troche krople ale też nie za duzo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczynki ta dzisiejsza pogoda to masakra chce głowy po urywac tak wieje 😠Ja tez dostalm katar i ledwie oddycham bardzo mnie boli łopatka z tyłu ledwie chodze jest mi juz tak ciezko ze brak slów 😞Ja wam tu marudze a wy pewnie tez sie czołgacie.Macie takie cos ze jak pochodze z 10 min to tak mnie rwie brzuch raczej skóra ze nie moge wytrzymac niby smaruje ale to nic niedaje moze obniza mi sie brzuch co?Byłam w tesco bo pieluchy w promocji pampers dokupiłam se jeszcze jeda paczke no i troszke zakupów na swieta a po zatym zaraz sie troszke połoze bo za godzinke musze pedzic po syna do przedszkola jutro mają wigilie wiec idzie juz ostatni dzien do przedszkola i po nowym roku dopiero pójdzie a co wy ja tu o sobie a wy co porabiacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba ze tak. o ogolnie to tak prezenty ma kupic maz wiec niech sie postara bo go sprawdze ja wlasnie zdajdlam cieplutki obiadek i teraz chyba pojde spac. Glowa mnie cos pobolewa. Renia co do tego wiatru to u mnie szkoda gadac dosyc ze dopiero prad wlaczyli bo mi zerwalo nawet polaczenie wczensiej ale nie zapisala sie wiadomosc i na dodatek mam antene satelitarna przy kominie maz stwierdzil ze najlepiej tam a jak tak wieje to nic w tv nie ma bo talerz wystarczy ze o milimetr sie poruszy i sygnal traci. Gowno nie technika. Co do tego wszystkiego to tak po swietach mam zamiar sie pakowac do szpiatala zeby miec pewnosc ze nic nie zapomne. Mza juz wczoraj instruowalam co i jak. Zobaczymy co bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia nie zazdroszcze ci kataru sama walczylam z moim ponad 2 tyg. I do tej pory rano wstaje z przytkanym nosem. A wszyscy teraz mnie przechodza po kolej grype. Ja przeszlam ja najlagodniej odrazu przy mezu i nie wiedizalam za bardzo u lekarza mi powiedzial ze tak sie dobrze zlozyloze bardzo skromnie ja przeszlam tylko katar i kaszel. Bez goraczki i innych dolegliwosc. Ale dziewczynki dbajcie o siebie. A ty biedna musisz jeszcze leciec po dziecko do przedszkola to juz tez swoje pogoda dolozy. Trzymajcie sie cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w łaśnie apropo pieluch - ja mam na razie 2 paczki "1" z babydream i huggiesów, 2 paczki "2" z jakiejś tam firmy od teściowej i 1 paczkę "3" taką gigapaczkę z tesco 128szt po 55zł z huggiesów 🙂 naprawdę się opłacają te ostatnie 🙂 bo teraz słyszałam że jest promocja na pampersy ale jest o wiele mniej, więc zobaczcie sobie w tesco te huggiesy 🙂
a ja zjadłam dzisiaj śniadanie, zjadłam batonika, 3 pomarańcze i 1 kiwi i ciągle mi mało 🙂 zaraz zjem jakieś ciasteczka i wypije herbatkę z cytrynką 🙂
Renia też tak czuję że jak trochę pochodzę to mnie rwie i tez czuję jakby mi sie skóra rozrywała, swędzi mimo że smaruje kremem 🙂
a wiecie co teraz poczułam że normalnie brzuch mi sie tak zmienił jakby sie bardziej obnizył i zrobil sie jak stół 🙂 mogłabym położyc na nim talerz i by sie utrzymał bo taki sztywny na górze sie zrobil i tak wychylił do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika powiem ci ze juz bym mogła jechac rodzic tak sie słabo czuje ze masakra ty masz apetyt a ja wstred do jedzenia 😞u lekarza jak sie warzyłam to kg schudłam ogólnie przytyłam 15kg a ty? 😞czuje sie a w obwodzie brzucha mam 114 a ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej marcin mi pokupil pampersy bo na promocji znalazl wiec wzial jedna paczke. ja zjadlam wlasnie kawalek chlebka z wedlina ale cos nie za bardzo mi wchodzi jedzenie. Tylko bym spala i pila soki. Ciagle tylko sok pomaranczowy iod rana do wieczora . hmm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia nie mierzyłam ostatnio brzucha ale jak to zrobie to ci napiszę a przytyłam 13kg. a wiesz co czytałam że jedną z oznak zbliżającego sie porodu może być zwiększony apetyt albo wstręt do jedzenia bo to różnie kobiety reagują ale coś w tym jest 🙂 a i niektóre kobiety mogą schudnąć przed samym porodem 🙂 więc juz niedługo 🙂 a ja czuję dzisiaj coś często te skórcze przepowiadające, bo twardnieje mi brzuch od góry i trwa to ok 30 sek i powtarza się co ok 30 min albo dłużej 🙂 nie są aż takie regularne ale juz mam nadzieję że coś widać jakies postępy 🙂 no i czuję wokół pępka takie naciąganie skóry, takie rozrywanie i cos mocno się pocę dzisiaj, może to przez przeziębienie ale fakt jest że się pocę 🙂 Renia jak trafisz do szpitala to daj znać mi na telefon 🙂 bo może w swięta nie będzie okazji wejść na forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...