Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
No hejka my po całym dniu na dworze dziewczeta ja jutro na szczepienie a tu lipa mały dostał katar 😞wiec napewno nie bedzie szczepiony a tak chciałam miec juz to za soba,ale pójde zeby go zbadali na wszelki wypadek 😞


Reniu, to zdjęcie Małego jest boskie 😁 😁 Za każdym razem wpatruje się w nie dobrą minutkę 😜 A może Mały na pyłki tak reaguje, może to nie przeziębienie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej Joanka z tego co wiem to w kaliszą sa tylko 3 żłobki państwowe a o prywatnych wogóle nie słyszałam. Fajnei że jedziesz nad morze teraz jest taka super pogoda to bys trafiła idealnie 🙂 a tak piszemy sobie o szczegółach i pierdołach bo już od dawna tu siedzimy i się (jak to każda z nas stwierdziła) uzależniłyśmy od forum 🙂
ale dzisiaj upał, trochę się opaliłam ale tak bez sensu bo na ramionach a już na plecach nie 😞 może jak tak będę chodzić po słońcu to się jakoś opale w miare równomiernie 🙂 a my dzisiaj spotkałyśmy się z Karoliną i Elizką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Myślałam o jakiś porządnych zabawkach do kąpieli bo Gabi już teraz tylko siedzieć by chciała we wannie hehe. Oczywiście ją trzymamy bo sama jeszcze nie potrafi bo zbyt ślisko ale wierzga tymi nóżkami i zaczyna poznawać wodę hehe.


Marta, do wanny można kupić taką gąbkę w anatomicznym kształcie króliczka, misia lub innego zwierzaczka. Posadzisz Gabrysię i nie będziesz się tak stresować 😜 Moja siostra przynajmniej tak robi ze swoją córeczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinorewka napisał(a):
hej Joanka z tego co wiem to w kaliszą sa tylko 3 żłobki państwowe a o prywatnych wogóle nie słyszałam. Fajnei że jedziesz nad morze teraz jest taka super pogoda to bys trafiła idealnie 🙂 a tak piszemy sobie o szczegółach i pierdołach bo już od dawna tu siedzimy i się (jak to każda z nas stwierdziła) uzależniłyśmy od forum 🙂
ale dzisiaj upał, trochę się opaliłam ale tak bez sensu bo na ramionach a już na plecach nie 😞 może jak tak będę chodzić po słońcu to się jakoś opale w miare równomiernie 🙂 a my dzisiaj spotkałyśmy się z Karoliną i Elizką 🙂


Ech, z tym żłobkiem będę miała problem...Ale na razie się nie stresuję. Przyjdzie czas, będę myśleć. Ja zapisałam już Małego do żłobka na Wojska Polskiego, ale teraz sprawdzałam w necie i Nazaretanki też mają żłobek, więc muszę jutro zadzwonić tam i dowiedzieć się szczegółów.
A ponawiam pytanie o basen - chodzicie z maluchami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o nazaretankach nie słyszałam że mają żłobek 🙂 my nie chodzimy na basen z dzieckiem, zresztą kiedy ja byłam ostatnio na basenie chyba ze 2 lata temu 😞 a dziewczyny też nic nigdy nie mówiły o basenie, więc może też nie chodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór Dziewczynki....Joasiu super że wyjeżdzasz nad morze, bardzo fajnie 😜 widzę że w końcu się ruszyło pisanko na forum, bo ostatnio po imprezie cisza zalegała 😁 ja jutro wyjeżdzam do rodziców na wieś więc Niunia spędzi cały dzień na dworku... 🙂 tak,tak widziałysmy się dzisiaj z Wercią i Agatka a wczesniej z Natalką i Filipkiem- słodziutkie te Wasze Dzieciaczki 😘 zreszta po takich mamuśkach to wiadomo że Dzieciaczki są fajniutkie... 😜 zajrzę jutro z rana (no chyba że póżniejszym wieczorkiem znajdę czas)...to całuski dla Was i Dzieciaczków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. Asiu a ile kosztuje taki basen bo jestem ciekawa. Myślałam o tym i chciałam chodzić ale myślałam że u nas nie ma czegoś takiego. Co do Żłobka to pracowałam na Wojska Polskiego i w grupie maluchów są przemiłe Panie 🙂 Dla mnie jest ostatecznością oddać dziecko do żłobka ale jakbym nie miała wyjścia to bym tak zrobiła. Ja muszę znaleźć pracę na pół etatu. Może PUP mi coś znajdzie jak pójdę od października na bezrobocie 🙂 Przynajmniej mam taką nadzieję 😉 A co do gąbki do kąpieli słyszałam, że trzyma bakterie ale może jestem staroświecka hehe. Ale wiem że są takie krzesełeczka. Muszę mieć wannę większą bo mała na styk się mieści w obecnej. I ogólnie to muszę zadzwonić na dniach do szpitala z tym badaniem słuchu- już ostatnim. Mam nadzieję, że dziecko nie ma teraz wymogu że musi spać bo w tym okresie to mało możliwe hehe. Jutro wypłata to znów na solarkę muszę iść bo już zbladłam 😮 😁 Jest ktoś??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu to może Ty mi powiesz bo mam taką sytuację że umowę na zastępstwo mam do końca września i czy jak pójdę na wychowawczy do końca trwania umowy to będzie mi się prawnie należeć zasiłek dla bezrobotnych tzn. pracodawca mi powiedzmy wypowie umowę a ja pójdę się zarejestrować. Czy może muszę wrócić do pracy i dopiero wtedy pracodawca może mnie zwolnić? Hmm nie wiem czy ten temat to rzeczywiście dotyczy prawa ale chyba tak bo prawo pracy też jest hehe. Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂 A co do wyjazdu nad morze to super!!! A gdzie jedziecie jeśli można wiedzieć bo ja kocham polskie morze i zwiedziłam prawie całe wybrzeże. Ja byłam coś koło 12 tygodnia w ciąży to byłam nad morzem ale brzuszka nie było widać 😉 Teraz z Niunia chcemy jechać ale w związku z tym że chyba tylko pociąg nam ratuje życie bo samochód sprzedajemy to musimy jechać na niedługi czas bo ona jedną całą walizkę będzie miała plus my drugą no i wózek trzeba wziąć hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam Marta podobną sytuację z umową w pracy bo mnie się kończy w pażdzierniku...i nie wiem jak to jest czy wychowawczy przysługuje tylko jak trwa umowa ????? jejku czemu tutaj w tej pieprzonej Polsce jest tak ciężko 😠 trzeba było siedziec w Anglii, a nie studiów mi się zachciało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak wogóle to mam takiego pieprzonego doła że szok...ciągle w tym miesiącu natrafiamy na nieprzewidziane wydatki- a to samochód, a to telefon się skrzanił....ciągle coś 😠 czasami się zastanawiam czy oby Bóg o nas nie zapomniał, a najgorsze jest to że przed porodem było ok w kwestii finansowej a teraz kiedy chciała bym dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze to dupa 😞 och pieprzone życie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko jak Ci mówiłam u nas jest tak samo a wręcz może i gorzej bo jak tak dalej pójdzie to Kasper za granice do wujka pracować pojedzie w lipcu;/ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że jest coś takiego że jak kończy się macierzyński a później się Wam kończy umowa to możecie iść na wychowawczy ile chcecie (max. 2 lata) i wtedy pracodawca przedłuża Wam umowę do conajmniej do końca trwania urlopu wychowawczego, z tym że nie dostajecie wynagrodzenia w tym czasie. Jedynie można dostawać zasiłek wychowawczy ale tylko jeśli dochody w przeliczeniu na 1 osobę nie przekraczają chyba 500zł więc na to mało kto sie łapie. A jeśli chodzi o zasiłek dla bezrobotnych to musiałybyście sie dowiedzieć w PUP-ie dokładnie. Ale Marta możesz właśnie zarejestrować się jako bezrobotna i możesz starać sie pójść na staż jeśli by |Ci nie znaleźli żadnej pracy (bo to dość popularne) a na stażu teraz płacą na rękę ok 850zł więc się czasami bardziej opłaca a zdobywasz doświadczenie i tez możliwość zatrudnienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko, nie załamuj się, będzie dobrze, czasami w życiu tak bywa, są lepsze i gorsze dni, ale jak teraz są te gorsze to miej świadomość że za chwilę nastaną te lepsze 🙂 wiem że łatwo sie mówi ale tak jest i przetrwasz to bo masz małą śliczką kochaną piękną cudowną i najwspanialszą swoją córunię dla której liczy się tylko to abyś była przy niej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wercia dziękuję za informację: Naświetliłaś mi rzeczywiście sprawę i na stażu miałabym tyle samo co w obecnej pracy która mi nic nie daje oprócz stresu...A tak bym chciała żeby praca mi sprawiała przyjemność... 🙂 Karolinko u nas to samo a jak pójdę na wychowawczy to nie wiem jak sobie poradzimy finansowo 🤔 Trzeba wierzyć że będzie lepiej 😉 A i nie wiem czy ja mogę mieć wychowawczy dłużej niż do końca umowy bo mam umowę na zastępstwo. Muszę poczytać w necie 🙂 A co do stażu to jak oni mi nie znajda to ja sama mogę sobie szukać ??? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam... W moim zawodzie będzie ciężko 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie przypomniało mi się jak opowiadałyście o tej kasiuni na imprezie i tak sobie zaczęłam szukać i w ogóle i znalazłam. Jaka pusta baba! Pewnie nic nie ma dlatego pierdzieliła co ona by dała swojemu dziecku ahhh te jej eko poglądy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka kobietki melduje sie ale wy sie tu rozpisałyscie 🤪No i stało sie mały ma katar ide na kontrol wiec szczepiony pewni nie bedzie pewnie mi przełoża 😞Jeli chodz o finase to umnie tez jest róznie raz gorzej raz lepiej w koncu ja jestem z was jedyna chyba która nie ma zadnego dochodu tylko co rodzinne na dwójke dzieci a co to jest150zł paczka pieluch i jakies tam soczki masakra 😞Dlatego nie mam czasu nawet z wami gdzies wyskoczyc bo maz zapierdziela w dwóch pracach zeby cos było mój biedulek robi wszystko zeby było dobrze 🙂Rachunków Karolinko mam tak jak ty ciagle tylko wyciagam ze skrzynki:angry 😁ziewczyny ja wczoraj kupiłam NAN2 sprubuje mu juz dac jest niby po 6tym mies ala jak wiecie ja zawsze wszystko doprzodu zobacze czy bardziej bedzie sie najadał wiec bede moze mniej porcji dziennie robic.Mój mały zawsze rano pije kaszke bananowa 150 wypija i starcza mu to na 3 godz 🙂Wczoraj tez dostałm poczta próbki kaszek i mleka no i te rabaty na soczki zupki i mleka co Wercia 🙂Ewus jak mnie widziałas w parku czemu mnie nie zawołałas trzeba było krzyczec ja stale tam krąże 🙂Martus sa te krzesełeczka do kąpania są rewelacyjne sadzasz mała podajesz jej zabaweczki i sie bezpiecznie kapie 🙂,gąbki nie polecam same bakterie w niej potem siedza 😜Jak wróce po szczepieniu napisze co tam narazie inchalacje i oklepuje zobaczymy co dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂 Martuś jeśli jesteś na umowie zastępstwo to chyba nie możesz tak zrobic jak pisałam, bo to dotyczy tylko umów na czas określony i nieokreślony a na zastępstwo jest tylko do czasu kiedy tamta osoba nie wróci do pracy. Możesz starać sie o staż za pośrednictwem PUP-u, tam są różne oferty stażu i składasz tam swoje CV i oni przekazują tym firmom lub instytucjom które szukają osób na staż i po pewnym czasie mogą sie zgłosić do Ciebie żebyś przyszła na rozmowę kwalifikacyjna albo bez rozmowy Cię przyjąć. Możesz też sama starać sie gdzieś np. w żłobku czy jakimś przedszkolu na staż tylko wtedy musisz mieć jakieś znajomości żeby ktoś chciał Cię wziąć przynajmniej na staż, bo jakby się tak stało to i tak będziesz musiała sie zarejestrować jako bezrobotna żeby prawnie wszystko było dobrze 🙂 a tak wogóle to na staż są przyjmowane osoby do 26 roku zycia najczęściej ale kwalifikujesz się bo jestes po urodzeniu dziecka i nie podjęłaś zatrudnienia, tak mi sie jakoś kojarzy że tak jest 🙂 zreszta zaraz sprawdzę dokładniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na staż do 6 m-cy mogą być kierowane osoby m.in. kobiety które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka 🙂 więc Ty chyba byś się zaliczała gdyby tamta umowa Ci się skończyła. Tylko zanim sie skończy umowa to zacznij już szukać stażu, bo to może trochę potrwać zanim ktoś się zainteresuje sie Tobą, bo część ofert staży które są w PUP-ie sa już wcześniej obstawione a widnieją tam tylko do picu żeby prawnie było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wercia dzięki za informację- ależ Ty obeznana w temacie jesteś 🤪
Pytałam dziewczyny skąd macie te rabaty ale nie wiem czy przeoczyłam odpowiedź 🤔 😜
Niunia nie może mi zasnąć w domku więc niedlugo na spacer a mąż po pracy dojdzie 🙂
Karolinka dzisiaj z Księżniczką u rodziców na wsi więc nawdycha się świeżego powietrza, nie to jak my tutaj w mieście haha- Kasia by pochwaliła Karolinkę hehe 😜
Moja piszczałka piszczy i piszczy, chyba więcej niż głuży 😁 😁 Chyba będę tych pieluch z Rossmanna używać bo tam można karta płacić a w biedronce nie. Także przy okazji kupię i słoiczki bo dzisiaj wypłata. Muszę jeszcze na Dzień Matki coś kupić... 😉 Dobra- kończę i odezwę się później 😉 Miłego dnia 🙂 🙂 🙂

P.S. Mój mąż chciałby coś dodatkowo znaleźć bo będziemy 2,5 miesiąca z jedną pensją ale nie ma gdzie 🤔 Poza tym ma czterobrygadówkę więc trochę ciężko. Myślał o ulotkach ale to chyba marne grosze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ja dostałam ostatnio paczkę z gerbera i tam były kupony na słoiczki i mleko i kaszki 🙂 a wcześniej miałam z hipp-a, a to wszystko przysłali mi pocztą dzięki tej ankiecie co wypełniałam w szpitalu 🙂 to sa takie produkty reklamowe, pojedyńcze słoiczki z owocami zupkami, próbki mleka kaszek herbatek itp, no i m.in. tez kupony rabatowe do zrealizowania w rossmanie 🙂
ja dziewczyny tez mam taką sytuację że kończy mi się teraz macierzyński, będę miesiąc na wypoczynkowym zaległym, a później (lipiec i sierpień) będę na wychowawczym i od września wracam do pracy a Agatka do żłobka 🙂 więc lipiec i sierpień będe też bez wypłaty, a w tym właśńie czaise mamy 3 wesela, ubezpieczenie auta, szczepionka na pneumokoki i kupno samochodu dla mnie.... więc też mamy wydatków a wydatków w tak krótkim czasie, poza tym mam jeszcze obronę 9 lipca 🤪 już tylko ok półtora miesiąca zostało i tak się stresuje ale chciałabym już to miec za sobą i skończyc tą szkołę bo mnie wykańcza psychicznie 🙂 no i dzięki temu we wakacje i dalej już nie będe płacic za szkołę (370zł) to taki plus 🙂
nie mam co w polsce niby jest prawo chroniące kobiety w ciąży i nowe rodziny ale w praktyce nie szczególnie to wychodzi, mamy poblem w zatrudnieniu, prywaciarze to już wogóle by zabili jak się dowiqadują że jest kobieta w ciąży 😞 ach szkoda gadać.... ja na szczęście pracuje w budżetówce i chcę żeby tak zostało, może pensyjka nie jest za duża, a nawet mała, ale przynajmniej wszystko mi przysługuje, jestem na razie na umowie do końca października ale mam nadzieję że przedłużą mi umowę, może nawet na czas nieokreślony 🙂 taka mam nadzieje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my po kontroli i niestety przełozone szczepienie dopóki katarek nie zniknie 🙂mam oklepywac i robic inchalacje zadna nowosc bo juz to robie 🙂Martus ja tez mam te rabaty bo przysłali poczta kaszki i mleczko 🙂Dziewczyny byłam w biedronce i sa kaszki po6,50 rózne wwziełam malinowa z sokiem i r 🙂ózne słoiczki jakby któras chciała 🙂Teraz biore sie za mycie okien bo niby nie duzo ale troche sie namyje wiec potem zajrze 🙂Moja kolezanka ma za darmo na to pneunokoki szczepienie bo juz pierwsza miała mówiła mi ze to trzeba było odrazu zgłosic po urodzeniu ze to teraz robia darmo a czemu potem nie to niewiem/?Popytajcie u siebie w przychodni papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Renia że piszesz o tych pneumokokach, może trzeba sie dokładniej dowiedzieć czemu ta Twoja koleżanka ma za darmo i czy my tez możemy 🙂 a i życzę zdrówka dla Adasia i żeby szybko przeszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam taką informację:

"Od marca państwo zapłaci za szczepienia przeciw pneumokokom dla niektórych dzieci. Kosztująca ok. 300 zł szczepionka będzie refundowana dla najmłodszych cierpiących m.in. na przewlekłe choroby serca czy ostrą białaczkę"
...............
"Na razie zdecydowano, że szczepienia będą refundowane dla dzieci poniżej 5 roku życia, cierpiących m.in. na przewlekłe choroby serca, niewydolność układu krążenia, ostrą białaczkę i chłoniaki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...