Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Przepiękne i łóżeczko i lampa 🙂
My kupiliśmy zwykłe łóżeczko, bo jak będzie stało u nas w pokoju to i tak nie byloby efektu gdyby było jakieś fikuśne, no a materac kokosowy. Pisałam już wcześniej że miałam obawy co do gryki, bo jak położy się podkład chroniący to gryka nie bedzie spełniała funkcji, i miałam rację. chociaz zależało mi na gryce....ale kokos też jest ok, i mam nadzieję, że posłuży 🙂
Pościel kupiliśmy za 73zł (ochtaniacz, poduszka i kołderka - z wypełnieniem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanienkę chce kupić z korkiem i termometrem, ale to też chyba w sklepie, bo na necie to przesyłka ok 20zł kosztuje ze względu na rozmiary wanienki. Wiec nawet jak będzie droższa o 20zł to bede mieć od reki no i na żywo zobaczę. Czytałam że lepiej kupic większą to posłuży na duzej i chyba tak zrobie:0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W domu 🙂 Skręciliśmy łóżeczko i pościeliliśmy, żeby wywietrzał nieprzyjemny zapach, i po tygodniu praktycznie już nie czuć, tylko musze wyprać prześcieradełko 🙂 W sumie to zastanawiam się, czy jednak nie wyprac reszty też 🤨
Mój Robert boi się, żeby te osiołki nie wpłyneły na iteligencje naszego Franka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na limanowskiego 119, tam jest komis+normalny sklep, i jest naprawde niedrogo, dają nawet upust 5%. W Bubu na Obywatelskiej, ale nie pamietam numeru, wysiada sie przystanek za skrzyżowaniem Obywatelskiej i Jana PawłaII - po lewej stronie, i na ul. Org. WIN, w takim niskim starym bloku - jest tam ciąg lempeksów i między nimi taki sklepik 🙂

Ta wanienka jest oddzielnie i stojak też, a wanienka normalnych rozmiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he dobre 🙂 No powiem Ci że tez sie zastanawiam, czytałam że rzeczy dla maluszka powinno się przeprać i wyprasować tylko nie wiem czy tez sie to tyczy pościeli i np kocyka?
A zapomniałam, czytałam na necie ze na początku to dziecko rośnie ok 2,5cm miesięcznie. Widziałam śliczny kombinezon na zimę, tylko właśnie nie wiem jaki rozmiar kupić? tu mam taka tabele wzrostu ...oczywiście orientacyjnie hehe http://magazyn.netmama.pl/niemowle/4-8-miesiecy/tabela-wzrostu-2660/tabela-wzrostu-1/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ubranka napewno trzeba przeprac i wyprasowac, pieluchy tetrowe też, ale nie wiem co z pozostałymi rzeczami, które nie są "garderobą" dziecka 🙂
W sumie to nie wiem jak odnieść sie do tych rozmiarów 🤨
Ja nie kupuje ubranek w rozm. 56, narazie mam same 68, i jest między nimi taka różnica, jakby co poniektóre były mniejsze np.62, no a metkę mają 68. Więc kupujesz i w sumie sama nie wiesz co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie, koleżanka urodziła pod koniec kwietnia, i mówiła że ma problem bo nie ma w co dziecka ubrać bo wszystko za duże jest. Ma właśnie mało ubranek na 56 cm. Wiec już nie wiem co i jak. Ja kupuje więcej na 62 ale chyba kupie po 3szt tez z 56 różne ciuszki, zobaczę, zrobię jeszcze mały wywiad wśród znajomych co i jak z tymi ubrankami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam dostać od kuzynki Roberta jakieś ubranka, więc wstrzymam się z kupowaniem tych mniejszych, bo boje się, że mogą się nie przydać.
Mój Franek to duży chłopak, tylko nie wiem, czy będzie długi czy gruby - nie wiem co jego waga sugeruje 🙂 Może na któryms usg udałoby sie go zmierzyć, a nie tylko zważyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaki deszcz z gradem i burza przeszła przez miasto, ja akurat wzięłam się za czyszczenie wózka który dostałam od koleżanki i składanie jego elementów które wyprałam wcześniej. Drugą turę ciuszków wyprałam i poprasowałam już niektóre. Trochę pomocnych rzeczy oczywiście mam od znajomych koleżanek które na razie nie potrzebują ale chętnie pożyczą, to zmniejszy niektóre koszty i się ciesze że nie będę musiała się później martwić albo sprzedawać, tylko oddam i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam się pochwalić że się dowiedziałam ze moja sąsiadka też jest w ciąży i ma termin na początek września i będzie miała synka. To fajnie bo w jednym domku i może do szkoły tej samej będą chodzili, było by fajnie. Za to na spacery będziemy mogły razem na spacerki chodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez coś zaczęło padać, przeciągi w domu się porobiły i musiałam okna pozamykać.
Macie fajnie że tyle chętnych osób pożycza lub daje potrzebne rzeczy dla malca. Ja mam tylko tą kuzynkę, ale nie chce od niej wielu rzeczy - najbardziej mi zależy na ubrankach - bo ma poniszczone. Jedna koleżanka chciała też mi dac ubranka po jej synku, niektóe nawet nie używane, ale prosiła o zwrot, bo niewyklucza jeszcze w przyszłości dziecka, a ja nie chce odpowiadac jak coś sie poniszczy albo pobrudzi. A wiem jaka ona jest, więc wystawi mi rachunek i będe musiała jej chociaż część kosztów pokryc. To wole sobie nowe kupić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...