Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do parówek...ostatnio zachciało mi sie właśnie parówek na ciepło i mój specjalnie poleciał rano do sklepu. Wleciał do kuchni i zabrał się za ich grzanie. Usiadłam przy stole a on podał parówki..Tylko biedulce się pomyliło i zagrzał je we flaczkach, zapomnial że ttrzeba je obrac!!! 🤪 hehe jak je próbowałam obrać to całe popękały hehe...no ale co...starał się heheheheh..następnym razem juz pamiętał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
parowki to u mnie danie sztandarowe, bez nich czasem życia nie ma 😉 i takie z wody pychota i zapiekane z serem w piecyku, mniam mniam 🙂 🙂

u mnie specem od gotowania jaj na miękko jest właśnie Robert, bo ja zazwyczaj robię za bardzo rozlane i nie są smaczne, a jak mu czasem coś nie wyjdzie - mówię tu ogólnie już o gotowaniu, to tak się złości, ale ja mu zawsze mówię że pycha i żeby się nie martwił 🙂

Jak ja mam teraz tak często te skurcze, to może też mój gin zacznie mi robić ktg 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj też byłam u gina 🙂 Wszytsko jest wporządeczku, słuchałam serduszka małej 🙂 Wyniki też mam w normie. Gin powiedział, że po porodzie powinnam jak najszybciej zajść w drugą ciążę, bo czuję się lepiej i jestem zdrowsza niż przed ciążą hihihihihi 🙃 😁 😜 Na szczęście waga też się nie ruszyłą w górę i nadal jestem 10kg na plusie od początku 😉
Co do pomocy mężów, to na mojego również mogę liczyć 🙂 A najbardziej mnie cieszy, że jemu sprawia taką samą przyjemność jak mnie kupowanie wyprawki dla małej 🙂 🙂 🙂 Nawet ostatnio pojechał na chwilkę na miasto i wrócił z kocykiem i okryciem kąpielowym dla córuni 🤪 Powiedział, że zobaczył sklep z dziecięcymi rzeczami i go podkusiło żeby wejść 🙃 Także nie narzekam, bo jest cudowny 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! czytalam wczesniej wasze rozmowy... ktore dotyczyly wagi dzidziusia.
Mi lekarz powiedzial, ze moj synek malutki;-( jak bylam 5.05. na wizycie to wazyl 1kg
nie wiem od czego to zalezy... gin powiedzial , ze wszystko jest ok z dzieckiem tyle ze jest malutki i przy rozwiazaniu makstmalnie osiagnie 3kg. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta to masz fajnego faceta 😉 moj tez sie oglada za kocykami itp ale tylko chwile 😉potem idzie na dzial z zabawkami dla wiekszych dzieci:P Cos czuje, ze corcia zamiast lalki dostawac bedzie helikoptery albo samochody spalinowe:P
Moj sie nadaje na zakupy ale takich pierdol,ale jak juz trzeba kupic cos potrzebnego to sie wylacza bo takie zakupy sa mniej interesujace,ciuszki tak samo,wybiera tylko te ladne sukienusie,kompleciki itp a nie wie, ze brakuje spioszkow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia skoro gin mówi że wszystko ok to nie masz sie czym martwić 🙂 Widocznie taki urok twojej dzidzi. To, że nasze sa b. duże nie oznacza, że takie każde musi być i nie tworzą żadnych statystyk 🙂 Ważne że jest zdrowe 🙂

Pogratulowac Edyta takiego męża 🙂
Ja myślę że większość panów nie potrafi jeszcze odnaleźć się w roli przyszłych tatusiów, dlatego nie okazują tego przez zaangażowanie w zakupy, co nie znaczy że będą złymi ojcami 🙂
A wiadomo, że faceci inaczej podchodzą do tych spraw.

Moj jak myśleliśmy że 2 lata temu jestem w ciąży - pisałam wam o tej pomyłce lekarza, to kupił nawet fotelik samochodowy, tylko taki dla większego dziecka 😁 Ale miłe to było...teraz chociaż się nam przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he, no to ładnie wyszło z tym fotelikiem 🙂 Mój się już nie może doczekać jak przyjdzie łóżeczko i zacznie je skręcać he he. dzisiaj jak przyszedł z pracy to powiedział że jego kolega z pracy zostanie tatusiem, żona jest w 37tc i wiecie ile wazy jej synek?....... prawie 5kg!!!! a to dopiero 37 tc. Lekarz powiedział że za tydzień ma sie zgłosić do szpitala, będą jej robić cesarkę pewnie. Jeszcze przez tydzień dzidziuś może troszkę przytyć.Ma rodzic w madurowiczu. Byłam w szoku jak usłyszałam ile waży 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MONIKA to faktycznie kawał chłopa z tego maluszka fajnie macie z tymi facetami mój ma tylko objawy pomocy rozumiem że jest zmęczony po pracy ale słabo coś mu pomaganie wychodzi mam nadzieję że się weźmie za siebie a co do ktg to wczoraj pytałam gina i powiedział że to dopiero pod sam koniec ciąży....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka ja juz dzisiaj wstalam raniutko,o 9.30 mam wizyte u dietetyczki tak wiec zaraz uciekam!!Od rana mam jakiegos nerwa,ale nie przez ta wizyte sama niewiem co sie dzieje,te wachania nastrojow mnie dobijaja!!!No coz pewnie to hormony 😞Pogoda u nas lipna zimno i pewnie zaraz bedzie padac!!no nic zmykam bo nie zdaze a ja jeszcze nawet nie wyszykowana 😞Bede pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki. Miałam makabryczą noc. Śniło mi się że urodziłam małą w 32 tyg. Dostała 2 pkt Apgar i leżała w inkubatorze. Tak strasznie płakałam,że aż się obudziłam. A potem to już spać nie mogłam. Masakra. Wszystko chyba przez to,że wczoraj miałam kilka bolesnych jakby parć. Tak jakby młoda napierała główką. Trochę się tym przestraszyłam i pewnie stąd te durne sny.

A urodzić 5kg dziecko- masakra. Ja nie spodziewam się dużej wagi u córci bo synek miał 2890g (tylko rodził się w 37 tyg). Gdyby rodził się po terminie byłby trochę większy,więc to też zależy kiedy się rodzi. W końcu rozrzut jest aż miesięczny bo dziecko urodzone w terminie to między 37 a 42 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już nawet nie staram się zapamiętać, co mi się śni, ale jak czasem opowiadam o tym swojemu mężowi, to zrywamy boki ze śmiechu 😁 😁
Dziś mi się śniło, że Mały kopie tak, aż mną podrzuca, obudziło mnie to nawet, no i okazało się, że rzeczywiście dokazuje 😉 Wczoraj na szkole rodzenia był wykład o karmieniu, ćwiczyliśmy na takich miękkich lalkach naturalnej wielkości, Mały cały czas walczył z konkurencją, która mu się przystawia do brzucha 😉
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek mamuśki 😜
Ja dzisiaj w nocy nie mogłam sobie znaleźć wygodnej pozycji do spania 😞 Ciągle się przekręcałam z boku na bok. Na szczęście nie śniły mi się żadne pierdoły tym razem 😉
5kg dziecko to faktycznie nie lada wyzwanie 🤪 🤪 🤪 Także cesarka murowana. Ale przynajmniej rodzice nie będą mieli stracha, coby takiego "maluszka" wziąć na ręce 🙃
Julia nie przejmuj się wagą swojego dzieciaczka, ważne, że przybiera na wadze i jest zdrowiutki!!! A pozytywną stroną tego jest fakt, że będziesz miała lżej przy porodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dzisiejszego dnia pogoda taka w kratkę trochę pada i trochę słoneczko wychodzi za chmur na chwilkę.
Też mogę pochwalić mego Sławka, dużo mi pomaga w domu chętnie sprząta i jak zawsze w niedziele rosołek gotuje. Na zakupy dzieciowe to chodzę raczej sama bo ze spokojem wybieram to co ja chce, ale on nie mam żadnych pretensji pod tym względem. Kochany jest mój mężczyzna.
Powoli już zaczęłam pranie robić i teraz odświeżam wózek dla małej bo mam od koleżanki używany. Wole kupić później jakąś fajną spacerówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie wrocilam od tej dietetyczki,ogolnie nie jest tak zle i moge duzo rzeczy jesc ale w malych ilosciach!!!Najbardziej sobie nie wyobrazam zeby jesc gotowane mieso albo ryby,no ale jak mus to mus 🙂Napisala mi kilka diet i musze sobioe teraz pozyczyc od siory wage kuchenna zeby to wszystko warzyc,i pomyslec sobie ze nigdy sie nie mialo z tym problemu,a tu akurat sie musialo to przytrafic w ciazy 😞 No i slodyczy nie moge ale mysle ze jakos wytrzymam,chociaz mam na nie wieksza ochote niz kiedys 🙂 🙂A i dietetyczka mi powiedziala ze jeszcze nie miala takiej pacjentki szczuplej w ciazy,tylko brzuszek widac,ciekawe hehe.... 🙂 🙂Julka nie przejmuj sie waga dzidzi,ja tez jak sie urodzilam to wazylam 3 kg,a napewno jeszcze do terminu przytyje malenstwo,lepiej mniejsze jak wieksze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂 w Łodzi słoneczko świeci i mam nadzieje że tak zostanie 🙂ja mam dzisiaj wizytę u ginka, zobaczymy co mi powie. Dzisiaj cały dzień znowu pełen zajęć. Pranko, zakupy jadę do mamy a potem lekarz...ehhh nie ma kiedy się zrelaksować...może wieczorem znajdzie sie trochę czasu?. Pozdrawiam Was wszystkie i życzę miłego dnia 😁

Ja tez czytałam wczoraj w gazecie ze KTG wykonuje sie pod koniec ciąży 😁 i jeszcze badanie na "Posiew" w III trymestrze .Wtej gazecie jest artykuł "badania kontrolne od A do Z" i ja np nie miałam robionej cytologi, test VDRL lub PRÓBA WASSERMANA(WR) powinno sie zrobic w I i III trymestrze i jeszcze badanie w celu wykluczenia toksoplazmozy wykonuje się przed ciąża lub na początku i pod koniec III trymestru. Miałyście te badania robione? Bo ja z Tych co wypisalam to nie miałam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRKA to dobrze że możesz dużo rzeczy jeść trochę przesrane z tym mięsem i warzeniem wszystkiego ale cóż trzeba to przeżyć
JULKA nie martw się ważne że maluszek jest zdrowy a wagą się nie przejmuj przecież są też małe dzieci nie wszystkie się rodzą po 4 kg może taka jego natura..... chce być od małego skromnym dzieckiem hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika tez nie mialam tych badan robionych,oprocz cytologii tylko podstawowe!!Niby sie chodzi prywatnie,a polowy nie robia,to juz nie mowie co jest na kase chorych przynajmniej u nas jedna kolezanka miala jedno badanie na krew i jedno usg przez cala ciaze!!!Ja mam porownanie ,bo moja siora chodzi tez prywatnie ale 70 km dalej do Wrocka bo ma serce po prawej stronie i musi tam chodzic bo u nas niema kliniki tylko zwykly szpital,i tyle co ona ma badan to szok co wizyta to jakies,genetyczne tez miala a,ja co nic,tez bym sie tam przeniosla,ale to za daleko i za duze koszty 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika Ja tych badan rowniez nie mialam robionych,a niby chodze do dobrego prywatnego gina ehhh ale widocznie wie co robi tak sie pocieszam 😉
Ja ide na wizyte w czwartek i musze go naklonic na USG jest jeden problem,ze nie ma go w gabinecie tylko na porodowce ehhh ale ostatnio mialam u niego w 8 tyg ciazy wiec bez przesady . .. postanowilam zobaczyc ile moje malenstwo wazy w tym tygodniu 😉 choc w 26 tyg wazył 1 kg wiec niby ksiazkowo
Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży?
Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g
a wasze malenstwa to na prawde duuuze 😉 chyba ubranka rozm. 56 sie nie przydadza eh
choc moj mały mysle ze podrosnie blyskawiznie bo oboje z mezem jestesmy wysocy wiec ma to w genach
Irka wspólczuje diety,ale czego nie robi sie dla naszych dzieci 🙂 dasz rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
msr_Monika 4 lipiec Dziewczynka Gabi
Amelia 9 lipiec Dziewczynka Hania
Lusia1982 10 lipiec Chłopczyk Franek
Michalindzior 10 lipiec ?????????? ????
Ann 11 lipiec Chłopczyk Staś
Kama0006 12 lipiec Chłopczyk Wiktor
Edyta86 15 lipiec Dziewczynka Emilia Aleksandra
Irka83 17 lipiec Chłopczyk Kacperek
Koralik 17 lipiec Chłopczyk Mikołaj
Aniulka23 19 lipiec Dziewczynka Martynka
Julia189 19 lipiec Chłopczyk Mikołaj
Kaczuszka987 22 lipiec Dziewczynka Hania
Elunia72 22 lipiec Dziewczynka Lenka
Aga6696 24 lipiec Chłopczyk Szymon
Justi5 25 lipiec Chłopczyk Wojtuś
Olusiiaa 30 lipiec Dziewczynka Gaja
Buziaczkaa 30 lipiec Dziewczynka Livia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh mala nowelizacja skoro kilka lipcoweczek nam doszlo 🙂
pamietacie dziewczyny na poczatku wydawalo nam sie ,ze bedzie wiekszosc chlopcow , a tutaj prosze jaka niespodzianka 😉
poł na pół ;p 8 dziewczynek i 8 chłopczyków mozna jakies pary stworzyc 😜
tylko wciaz czekamy na wiadomosci od Michalindzior z tego co wiem to miala isc na badania dzis wiec zobaczymy gdzie bedzie przewaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...