Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
Ja wczoraj byłam na tej parapetówce u znajomych i ubawiłam się jak nigdy 😉 Wróciliśmy ok 1:30, a potem nie mogłam usnąć. No i cierpiałam przez to rano, bo musiałam w stać o 5:45, bo jechałam na uczelnię 😞 Ojjjj jak mi się nie chciało zwlec z łóżka, a głowa myślałam, ze mi pęknie...Dzisiaj mam zamiar sobie to odbić, a rano żadna siła mnie nie zwlecze z łóżka przed 10:00 😜
Jeśli chodzi o oliwkę Lusiu to też stwierdziłam już jakiś czas temu, że nie będę jej używać, bo też gdzieś słyszałam, że zatyka pory i przez nią skóra malucha jeszcze bardziej się przesusza...Myślę, że alternatywą może być dodawanie odrobiny płynu Oilatum do kąpieli i ewentualnie lekkie nasmarowanie ciałka dziecka tłustym kremem np. Nivea w miejscach zagięcia skóry i w fałdkach 😉 I to powinno załatwić sprawę 🙂
Elunia witamy w gronie lipcówek 😜
A my z mężem zrobiliśmy przepyszne placuszki na obiad z ciasta jak na naleśniki, tylko, że gęstsze i bez cukru, tylko z dodatkiem soli i pieprzu 🙂 Do tego podsmażamy drobno pokrojone piersi z kurczaka, dorzucamy do ciasta, dodajemy świeży posiekany szczypiorek i wszystko smażymy na oleju 🙂 Mmmmmmmm pychaaaaaa gorąco polecam 😉 Zresztą takie placuszki można zrobić ze wszystkim czego dusza zapragnie np. z pieczarkami, brokułami, z parówką zamiast kurczaka. I danie gotowe hihihihihhii 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mi smaka narobiłaś tymi placuszkami 😜 😜 😜 Wpisuję je sobie na listę tego, co będę jeść, jak tylko zacznie być wolno 😉 U mnie na razie naleśniki odpadają, chyba że takie robione przez mojego Tatę, czyli z mąki pszennej i gryczanej pół na pół, z nadzieniem warzywnym z niedużą domieszką mięsa. Takich mogę zjeść 2 bardzo cienko smażone i to pod warunkiem, że w zupie nie będzie makaronu ani ziemniaków. Niestety po większej liczbie cukier skacze za bardzo... W ogóle mam dziewczyny straszny smak teraz na pierogi i naleśniki (najlepiej z białym serem na słodko), ale niestety trzeba z tym poczekać na lepsze czasy. Mąka razowa się niestety na pierogi i naleśniki za bardzo nie nadaje, dobrze chociaż, że istnieje razowy makaron, który zresztą uwielbiam 🙂

Elunia, witamy wśród lipcóweczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej witam dziewczynki i nowa lipcoweczke 🙂 Ja wlasnie wstalam,ale cos mnie boli brzuch niewiem!!!Zreszta wczoraj jak bylismy na zakupach,to ja juz sie poprostu nie nadaje do chodzenia,ledwo doszlam do auta,tak mnie bolal dol brzucha,no ale dziecko jest bardzo nisko i inaczej nie bedzie!!!ide zjesc sniadanko,wpadne pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉 ja dzis czuje sie wspaniale kurcze, bo wiecie w piatek o 20 zadzwonil tel i znajomi wyciagneli nas do takiej knajpki - wlasciwie to male disco . . . poszlismy tyko posiedziec pogadac jednak bylo tak glosno,ze nasz maluszek dawal neizle o sobie znac i tak sie stresowalam ,ze chcialam isc do domku by ten halas nie zaszkodzil malenstwu no ale przeciagnelo sie do 23 . . . . rano znow o 6 pobudka bo uczelnia no i kurcze cala sobote chodzilam jak z truta , bo nie czulam naszej dzidzi ehh 😞 ale pewnie to przez to ze wciaz biegalam gdzies . . . ale stres byl straszny nic tylko plakac mi sie chcialo na cale szczescie od wczoraj wieczorka szaleje i jestem najszczeslliwsza na swiecie ehhhh tak bym chciala by bylo juz po wszystkim bo coraz czesciej mam jakies schizy . . .

mialam sie was dziewczyny pytac przyjmujecie jakies witaminy w tabletkach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek kochane 🙂
Ja dzisiaj obudziłam się przed 10 😜 Ale wyspałam się za wszystkie czasy. Aż lepiej się czuję.
Ja zaraz zabieram się za zupkę pomidorową, bo dzisiaj jadę do lekarza na codwutygodniową wizytę 🙂 Ciekawa jestem ile ważę... ☺️
Ircia współczuję z tym bólem brzuszka 😞 Ja po sonotniej parapetówce jak wróciliśmy do domku to miałam brzuch jak kamień. Taki był napięty, że już ledwo chodziłam. Dopiero jak wzięłam ciepłą kąpiel, to się rozluźnił i od razu poczułam się lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę Prenatal, ale tylko dlatego że jako jedyny nie ma w swoim składzie jodu, który jest niewskazany przy przeciwciałach tarczycowych. Zanim się zorientowaliśmy z tym jodem, lekarz mi polecał Feminatal (ale nie N tylko zwykły).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dzieczynki 🙂

Ja dzisiaj zdrowo pospałam, bo do 11, aż szkoda było wstawać, no ale trzeba było wrzucić coś na ruszt 🙂
Wczoraj mój mnie wyciągnął na pizze, po której do późna w nocy miałam zgagę, ale jakoś mi przeszla, no i też strasznie chcialo mi się pić, że zrobiłam sobie kurs przed 23 do żabki żeby zdążyć przed zamknięciem.
Wybąblowałam prawie całą butlę, ale aż tak często nie biegałąm do wc 🙂

Ja nie biorę żadnych witamin, lekarz mi nie zalecił, skoro dobrze i zdrowo jem. Na początku ciąży brałam Falvit, ale dosłownie 1 opakowanie, bo przez mdłości i wymioty niewiele jadłam i nie chicałam wyjałowić organizmu.
Wyniki mam bardzo dobre, więc jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja na poczatku bralam feminatal a potem zmienilam na centrum materna+ DHA bo centrum ma wiecej skladnikow niz feminatal a cenowo wychodzi podobnie.

Ja dzis w nocy prawie nie spalam,mala mnie gniotla w zoladek i ciagle sie wiercilam a ona i tak nie chciala sie przekrecic 😞

Teraz prawie do konca tyg bede sama w domu bo moj od razu po pracy idzie dalej robic i pewnie bedzie dopiero kolo 22 jak dobrze pojdzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiaa, dobrze wam zrobi na uczucia takie niewidzenie sie 😉 Swoją drogą ja tak mam od początku ciąży, że nie widzę Roberta wogóle praktycznie. Ma nielimitowany czas pracy, więc pracuje do oporu, chyba ze nie idzie - ale rzadko więc jest wczęśniej bo np. o 4 rano, ale z reguły wraca 8-9, spi cały dzień i dalej na noc do pracy....czasami mam dość, ale już się przyzwyczaiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie coś dziewczyny tknęło i dziś zadzwoniłam zapisać się na to swoje pierwsze przedporodowe ktg w 34. tygodniu ciąży - okazało się, że miałam nosa, bo w tygodniu, w którym mam zacząć się badać, miejsca już były dopiero na czwartek 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znam ten ból....ale czasem udaje mi sie "wymusić" chwilę dla mnie 🙂
Ja mam to szczęście że mój sam jest dla siebie sterem i okrętem więc nie musi wychodzić zawsze o danej godzinie, i być jak w zegarku, ale jak chce się zarobić, to coś kosztem czegoś...niestety 😞

Rekawiczusie są tak malusie, że aż nieprawdopodobne że nasze dzidzie będa miały tak maleńkie rączki!!!
Ciekawa jestem jak u mnie w przyszłym tyg będzie wyglądać wizyta, co mi powie, czy zrobi usg....chciałabym bardzo zobaczyć młodego i ciekawa jestem ile mój kolos już waży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śniło mi się dzisiaj że byłam na tym echo serca....było mnóstwo osób w poczekalni, spotkałam tam wiele koleżanek. Jak wybiła godzina mojej wizyty weszła ze mną jakaś ciężarówka i mówię, że ja na tą godzine byłam umówiona, a lekarka na to, że to jej koleżanka i ją teraz przyjmie a mnie dopiero za pół godz.
W sumie badanie doszło do skutku, ale nic na temat serca mi nie mówiła - zupełnie jakby badanie nie miało jego dotyczyć, powiedziała mi tylko że dziecko jest małe i ułożene główką w dół. To tyle z jej strony 🥴
I że moja mam w mojej leg. ubezpieczeniowej wpisała że mój syn będzie miał na imie Aleksander, a lekarka zdziwiła się i pyta o to, więc m,owię że to nie ja wpisałam i że nie będzie miał tak na imię...
Głupi jakis ten sen 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To my z mężem na szczęście mamy trochę czasu dla siebie 😉 Do pracy wstaje ok. 4:00 rano ale dzięki temu wraca wcześnie, ok. 14:00, czasem nawet wcześniej. Niekiedy zdarza się tylko, że wraca ok 16:00. Także zawsze zdąrzymy porozmawiać, pojechać razem na zakupy... 🙂
Super Kama, że zabieracie się do roboty 🙂 Urządznie pokoju dziecięcego to ogromna frajda, wiem coś o tym 😉
Ann dobrze, że udało ci się zapisać na to KTG, zadziałała kobieca intuicja 😜
Kurcze napisałaś o tym 34 tygodniu i doszło do mnie, że to już tak niedługo...Cholerka na początku ciąży, jak słyszałam o tym etapie ciąży, to zdawało mi się, że do tego momentu jeszcze cała wieczność, a tu zostało mi 9 tygodni do planowanego porodu... 😮 Masakra, cały czas trudno mi uwierzyć, że już wkrótce rozwiązanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...