Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Irka, cieszę się że nie jest tak źle z tą dietą 🙂 Ryby spróbuj piec w folii aluminiowej (np. pstrąga nacierasz w środku solą i pieprzem, dajesz trochę oliwy lub masła w wersji nie cukrzycowej, wkładasz do środka gałązkę pietruszki albo koperku, zawijasz w folię i do piekarnika aż zmięknie). Dla mnie to jest jedna z ulubionych potraw z ryby, a jest jak najbardziej dozwolona w diecie cukrzycowej i do tego banalnie prosta do zrobienia 🙂
A dziś mnie wzięło na grillowane warzywa i uruchomiłam pożyczoną od rodziców patelnię grilową (można z powodzeniem też piec w piekarniku). Kupiliśmy w markecie wreszcie tanią cukinię, pomidory i paprykę, pokroiłam to, lekko posoliłam i zamoczyłam w oliwie, obsypałam trochę czosnkiem i na tę patelnię. Wyszło pyszne, właśnie nadwerężyłam porcję, która ma być na obiad 😉
Jest mnóstwo pysznych potraw nadających się do diety cukrzycowej, ale niestety wiele z nich bardziej pracochłonnych niż zwykły schabowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann ja to bym sobie zjadla takiego pstraga z cytrynka 😉

Ja mam liste dodatkowych badan, ktore mozzna zrobic w ciazy i w jakim czasie sie je robi.No i cennik oczywiscie 😉
Robilam potrojny test Pappa u mnie kosztowal 130 euro w polsce kosztuje tez cos ok 400-500 zl
I badanie na toxoplazmoze akurat udalo mi sie zrobic u rodzinnego za darmo.

Test na cukier tez mam jako dodatkowe za 20 euro miedzy 15 a 25 tyg ciazy.
I jeszcze sa testy na Streptokoki to jakis posiew z pochwy od 35-40 tyg ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To moja córeczka będzie miała na imię Lenka. A do ginka na USG to za tydzień idę a 31 maja ide na USG takie lepsze bo pod kontem prenatalnej opieki i tam widać wszystko na takim dużym monitorze że aż dech zapiera jak widać córunie moją. Nie mogę się już doczekać kiedy będzie już z nami nasza wymarzona i wyczekana córunia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Ann za przepis,jadlam juz kiedys takiego pstraga i byl palce lizac 🙂Musze go kiedys zrobic,w najblizszym czasie 🙂Ale sie zrobilam senna,ale nie klade sie bo znowu nie bede spala w nocy 🤨U mnie zaczyna sie pogoda robic,sloneczko wyszlo zza chmur,i az lepiej sie zrobilo 🙂Michalindzior ja stawiam u Ciebie na chlopaka,musi byc jakas wyzszosc w plci hehe.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzucholki 🙂)doczytalam was 🙂)
moj poszedl dzisiaj do pracy na popoludniu,konczy o 21 wiec troszke mi dziwnie bo po ostatnim nieudanym wyjezdzie mial tydzien wolnego i spedzalismy czas razem,a dzis wrocila szara rzaczywistosc i koniec laby 😞no ale tak trzeba 🙂
lusiu jak sie czuje dzis twoj luby??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
Pogoda u mnie piekna, byłam już na zakupkach - na 2 raty oczywiście 🙂 na rynku kupiłam truskawki i w przerwie między zakupami zjadłam z cukrem i śmietaną 🙂
Spałam dzisiaj jak zabita - z resztą jak ostatnio...jak wstaje to tylko na siusiu i dalej śpię, a "rano" wstaję jakbym była po jakiejś imprezie 😉

Luby czuje się w miarę dobrze, powoli je różne delikatne rzeczy i wraca do życia 🙂 Wczorajszy kisielek skutecznie zablokował wymioty 🙂

Dzidzia 5 kg 😲 nie chciałabym nosic takiego klocka 😁

Ja z badań miałam toxoplazmoze na początku ciąży, cytologie mam miec robioną - wspominał mi o tym już mój gin, reszty badań nie. Ciekawe czy mi je zleci...napewno bede miała jeszcze jeden odczyn Goombsa ze względu na różnice grup krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam robioną cytologie, WR, grupe krwi. Toxoplazmoze robiłam na swój koszt.
Szczerze mówiąć są to obowiązkowe badania w ciąży. Dziwie się,że Wasi lekarze nie zlecają Wam tego. 5 lat temu jak byłam z synkiem w ciąży to też miałam wszystkie te badania. A nigdy nie chodziłam prywatnie tylko na nfz.

A ja stawiam,że Michalindzior będzie mieć dziewczynkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz racje Amelio,tym bardziej ze sie chodzi prywatnie to powinny byc te badania zrobione,mi zalezalo zeby miec na toxoplazmoze,pytalam go o to,a on ze moge to sobie zrobic,chcialam ja zrobic ,ale wtedy zachorowalam i kazal mi dopiero to badanie zrobic jak wyzdrowieje,ale to badanie sie robilo jakos na poczatku ciazy bodajze w 13 tyg no i nie zdazylam wyzdrowiec bo bylam na antybiotykach przez 3 tygodnie 😞 😞!!!A Wr i grupe krwi tez mialam robione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzę na nfz a te badania o których mowa miałam robione tylko wiadomo na różyczkę i toxo są płatne ale wszystkie miałam zlecane, ale w poprzedniej ciąży chodziłam do innego lekarza i nie miałam połowy badań o teście na glukoze nie słyszałam nawet a krew i mocz miałam badany dokładnie dwa razy na początku i na końcu także wszystko od lekarza zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez chodze na nfz i toxoplazmoze mialam robiona bezpłatnie, bo dostałąm skierowanie.
Z reszta za zadne badania nie płaciłam.
No i w sumie takie badania jak morfologia miałam chyba ze 2 razy robione, i ciesze sie, bo dobrze sie czuje i nie musze byc kłuta czego szczerze nie znoszę!!! I wcale nie uważam że za rzadko, do końca ciąży jeszcze nie raz będą mnie pewnie kłuli...

Acha, jedynym badaniem za które płaciłam była grupa krwi Roberta ze względu na konflikt, ale kosztowało to 29zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Ja jestem. Byłam u ginka, powiedział że wszystko oki. Pytałam o To KTG, ale mowi ze jeszcze nie czas skoro nic sie nie dzieje.Na nastepna wizyte mam zrobić tylko morfologie i mocz. Moze na następnej mi powie o kolejnym badaniu? !
Dał mi tez numer do szpitala, chyba na porodówkę do jakiejś położnej , muszę tam zadzwonić i zapytać co zabrać ze sobą 🙂
A mnie się dzisiaj zachciało łososia z musztarda 😁 pychota, kupiłam takie gotowe w panierce 🙂
Mój Grzesiek miał iść dzisiaj na nockę do pracy...i zrobił mi niespodziankę bo nie idzie...dali mu wolne 🙂)) Zapowiada się miły wieczorek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj nagotowałam "śmieciówy", której zjadlam aż 3 talerze 🙂 Tak się zdrowo objadłam, nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia 🙂
Bo to w sumie samo zdrowie, tyle warzyw 🙂

Muszę iść jeszcze raz do sklepu bo pieczywka zabrakło, chociaz piesek skorzysta na spacerku 🙂
Zapowiadali deszcze, a była piękna pogoda. Chciałam wyprać pościel, a nic z tego nie wyszło 😠

Msr monica ja poczytałam dzisiaj troche o Rydygierze, na łódzkim forum podałam link na ich stronę, jestem naprawdę miło zaskoczona 🙂
Jak się czegoś dowiesz to daj znać, ja napewno też się tam wybiore żeby zobaczyć to wszystko na własne oczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis mialam kotlety sojowe z serem ziemniaczki i suroweczke niby wszytsko zdrowe ale od obiadku nie wiem jak sie nazywam bo tak sie najadlam ze feeee . . . . . a i jeszcze na deser gofry w koncu musielismy po 2 mies. przetestowac gofrownice i wyszly pyszne bita smietanka, sos tofii ehhh zaszalAłam dzis . . . .
kurcze i wiecie co dziewczyny zauwazylam, ze troche zrazilam swojego meza do siebie tzn. w polowie ciazy raz sie zapomnial i dam mi reke na brzuch , a ja obchodzlam sie z nim jak z jajkiem ehh a ten ni z tego ni z owego baaam na brzuch mi swoja ciezka reke dal i powiedzialam wykrzyczalam co mam do powiedzenia na ten temat . . . i od tego czasu jak sama nie poloze mu reki na swoj brzuch zeby poczul jak malutki szaleje to sam tego nie zrobi 😞 ehh jędza jestem . . . . musialam sie wam troszke wyzalic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do smieciowy Lusiu to takie zupki sa najlepsze 😆 uwielbiam warzywka zreszta pod kazda postacia jutrio chyba na obiad zrobie ziemniaczki, szpinak i jajko nie napracuje sie , a cos tam cieplego zjemy 🙂 i w dodatku zdrowego 😆
ehh mam taka ochote na ser pleśniowy , ale wiem,ze jest zabroniony w ciazy jeszcze jak sie staralismy o dzidzie to sie smialam ,ze jem go na zapas ale kurcze jakos mi sienie udalo jak widac 😉 jeszcze reklamy w tv mnie kusza ehh nie ma lekko ,ale dla synusia wszystko wytrzymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jakiś dziki apetyt i to szczególnie w nocy mnie łapie..ehhh Przytyłam od ostatniej wizyty u ginka 1,5kg, myślałam że będzie więcej. W sumie przytyło mi się od początku ciąży 13 kg. Ciekawe ile jeszcze dojdzie ?
Zrobiłam na obiadek zupkę pomidorową, smaczniutka z marchewką. A jutro to chyba mielone zrobie. Coś mnie naszło i ciasto jeszcze zrobiłam a drugie śmietanowiec, tylko jeszcze galaretki muszą zastygnąć...Jak mam takie napady na smakołyki to jeszcze rodzinka korzysta heheh.

Jak będę wiedzieć coś więcej o Rydygierze to na pewno napiszę, tez z chęcią bym się tam przeszła i popatrzyła co i jak, bo rożnie może byc a po co w pospiechu stresować się szukaniem izby przyjęć itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tydzień temu byłam 16kg do przodu, ciesze sie ze nie jestem sama 🙂
Jutro moze wybiore sie na jakies zakupki dla małego,w koncu jestem po wyplacie 😉

Fakt, lepiej wiedziec gdzie izba przyjec 🙂 bo ten nasz szpital to ma przeciez jakies 2 budynki i trzeba tez wiedziec w który sie wbić 🙂

Miłej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki.
Ja dzisiaj nie najlepiej się czułam, cosik kręgosłup mi nawala 😞 Jak byliśmy z mężem na zakupach, to myślałam, że mi pęknie. Na szczęście w markecie były wystawione takie nakładki na krzesła do masażu i zasiadłam sobie na chwilkę 😜 Aż lepiej się poczułam 😉
U nas dzisiaj do 17 była piękna pogoda, słoneczko świeciło. A potem jakby chmura się zarwała. Lało jak z cebra...Ale szybko przestało padać. Coś ta pogoda ostatnio szaleje. Wczoraj np. przez chwilę padał u nas grad 😮 Jeszcze tego brakowało!!!!
Ja zaraz zasiadam do mojego ulubionego serialu Klub Szalonych Dziewic 😉 No a potem ciepła kąpiel i do łóżeczka 🙂
Spokojnej nocy moje drogie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Dziś znowu sobie posiedziałam na działce, ledwo się tam jestem w stanie doczłapać, a jak już dojdę, to tylko się oglądam na męża, żeby mi leżak czym prędzej wystawiał 😉 Ptaki śpiewają obłędnie, zapachów pełno, szczególnie bez i konwalie 🙂 Oj, jakbym już chciała normalnie chodzić i być samodzielna...
Zadymiłam dziś całe mieszkanie tą patelnią grillową - do warzywek dokupiłam polędwiczkę wieprzową, zapaćkałam oliwą z musztardą i ziołami i też zgrillowałam - wyszła pychota, a i pomiary po takim obiedzie wzorcowe 🙂 Tyle że chałupę potem trzeba było wietrzyć ponad 3 godziny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉 i znow jako pierwsza sie melduje
😜 u mnie niebo zachmurzone, duszno jakos na dworze chyba w ciagu dnia bedzie padac eh ale w sumie ja sie ciesze,ze jest taka pogoda a nie upaly bo nie wiem jakbym dala rade 🙂 zreszta wszystko przed nami :P bo podobno maj ma byc caly taki w kratke,ale nie wiadomo co z czerwcem ?? a ja to jeszcze mam wiekszosc lipca przed soba bo gdzie tam 25 lipiec . . . .
ehhh tak co dziennie bardziej chciallabym juz ten upragniony lipiec 😞 jakos mi sie dluzy a wam ??
nie wiem ale od kad jestem na tym L4 to czas mi baaaaaaaaardzo wolno płynie . . . musze znalezc sobie zajecie , albo zaczac prace mgr pisac w koncu ehh . . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...