Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moja tez od wczoraj szaleje. Co ja daje do karmienia to ona zaraz do wstawania. A zmialam nerwy bo wczoraj poszla spac dopiero o22 bo jej bylo w główce wstawanie a nie lulanie. A dzisiaj to sama, tylko ma cos do podpory i juz hop do góry. widzę ze u nas obylo sie bez raczkowania, potrafi sie przeciągnąć i dopełzać do pożądanego miejsca ale nie raczkuje..
Gratulacje dla Lenki i dla pozostalych bejbików za chodzenie przy meblach!!!zdolniachy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam
Dzisiaj nocka była u nas dosyć niespokojna bo Lenka obudziła się z płaczem jak to się jej nie zdarza to dałam jej czopek przeciwbólowy i po tym się uspokoiła i zasnęła ale i tak spała niespokojnie to wszystko przez te ząbki które jeszcze idą, tzn idzie jeszcze druga dwójka na górze.
Dzisiaj o 14 umówiłyśmy się z sąsiadka na spacerek z naszymi dzieciaczkami to za chwilkę Lenka dostanie obiadek i pójdziemy się szykować, ładna pogoda jest to trzeba to wykorzystać a w dwie to się raźniej spaceruje i sobie pogadamy troszkę i miło spędzimy czas z naszymi dzieciaczkami. To pewnikiem będę po spacerku dopiero to zajrzę tu do was.
MIŁEGO DZIONKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
u na sslonko na dworzu wiec siedze i sie opalam.
Nie wiecie jak to jest z podawaniem maluchom mleka sojowego np bananowego z kartonu?szukalam w necie ale nic nie znalazlam:/
Chcialam dac malej bo nic z kakao nie moze bo ja wysypuje a to slodkie no ale nie wiem czy takie moze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas choróbsko, Stasiek ma zapalenie krtani, katar, kaszel i inne takie. W miarę trzyma się dzielnie ale i tak jest hard core.
Monika, Stasiek też najpierw pełzał i wstawał a dopiero potem zaczął raczkować, więc może jeszcze wszystko przed Wami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dużo zdrówka dla Stasia!!! Biedny chłopak..od czego to zapalenie krtani?? 🤨

A ja już po sprzątaniu, mały sie wyspał, niedługo skoczę z nim na spacer. Niedawno obalił mi się na panele jak placek na plecy i zarył tyłem głowy 😞 Poślizgnał się 😞 Ale szybko przestał płakać. Boję się takich uderzeń w głowę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas mega katarzysko 😞 Dziś to aż żółte gluty jej z nosa wychodziły, ale teraz widzę, że się troszkę uspokoiło, więc jest szansa na polepszenie. Ja też już zaczynam kichać i gardło mnie pobolewa 🤢 Ehhh ta sztafeta...M. narazie się broni, bo całymi dniami siedzi w pracy więc nie ma za bardzo jak się zarazić...
Ann zdróweńka dla Stasia 😘 😘 😘 Kurcze czyżby znów zaczynał się sezon na choróbska 😮 😲 OBY NIEEEEE!!!!!!!!!!!
Olusiu przy najbliższej okazji musisz się pediatry zapytać o to mleko sojowe. Ja niestety nic na ten temat nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta u pediatry bede dopiero w lipcu albo i dalej z mala na szczepieniu 😉

Biedne te nasze chorowitki,pewnie ciezko sluchac jak Stas tak charczy co?
Mama mi opowiadala jak ja mialam zapalenie krtani przed roczkiem a lekarz mowil, ze wszystko jest w porzadku i caly czas odsylal do domu a jak pojechali do szpitala to juz w odtatniej chwili, lekarze powidzieli, ze jakby czekali do nastepnego dnia tak jak lekrz na pogotowiu kazal to juz by mnie nie odratowali bo cos tam sie dzialo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha heheh 😉

Kurcze tacy właśnie są niektórzy lekarze, bagatelizują sprawy a potem często dochodzi do niepotrzebnych tragedii...A przecież przy tak małych dzieciach na wszystko powinno się zwracać szczególną uwagę...Lepiej dmuchać na zimne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia - Viki przecudnie wygląda w tej opasce 🙂 Słodko bardzo 🙂 To chyba jedne z najbardziej ulubionych moich zdjęć 🙂 🙂

Wiecie co, zrobiłam dzisiaj dukanową sałatkę z kurczaka. Coś wspaniałego!! Niewiele zjadłam i jestem najedzona 🙂 Zainteresowanym mogę podać przepis 🙂
No i wyczytałam, że na diecie dukana można pić coca colę zero, więc dzisiaj sobie pozwoliłam, i powiem wam, że od razu poczułam się szczęśliwsza!! Taki nagły przypływ energii 🙂

Biedna Emilka, niech szybciutko wraca do zdrowia!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku jak Viki pięknie wygląda w tej opasce !!!! cudeńko!!!
A ja dziś do wiedziałam się w tv że rodzinka która niedaleko mnie mieszka wywalczyła dla swoich poszkodowanych dzieci takie wysokie odszkodowania i rentę. I jestem naprawdę w szoku bo tak wysokiej sumy się nie spodziewałam. Wiem sama że nie łatwo cokolwiek od takich firm ubezpieczeniowych wyskrobać i że niebyły wcale ode mnie gorzej poszkodowane pod względem zdrowotnym a ja w grudniu się poddałam i przerwałam walkę bo jeszcze to nagłe wydarzenie z dziadziem i całe zamieszanie po tym wszystkim sprawiło że zaniechałam to wszystko a miałam krótki czas do namysłu wszystko naraz się zwaliło... i się na nowo zagubiłam... i już sama nie wiem co mam robić.. mam jeszcze 5 lat by wznowić proces. Lecz nie wiem czy u mnie nie będzie trudniej bo u w mojej sytuacji muszę walczyć przeciwko dwóm firmom ubezpieczeniowym a nie mam nikogo zaufanego co by się na tym znał i mi pomógł. Mam swojego adwokata ale sama nie wiem czy jest taki dobry w tych sprawach bo jeśli przegram całkiem sporą kasę mogę jeszcze wybulić w ten interes i to mnie przeraża. A jak wiecie doszukiwać się sprawiedliwości w polskim kraju 🥴 eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva - Polska to porąbany kraj, i nic mnie w nim nie dziwi!!! To ty miałas jakis wypadek???
Sama biurokracja i nic wiecej. Ja nie mogłam wczoraj nawet odebrac poleconego z poczty które było na R. Babka w okienku mi powiedziała, że musze miec swój dowód, a nie R, wiec drugi raz przyszłam na poczte, dodam ze z wozkiem. Juz podpisywałam, i miałam odebrac, po czym zobaczyła, ze w dowodzie mam inny adres niz jak na awizie i zabrała mi wszystko. Nie wydaje mi sie, zeby musiała spisac mój adres...wkurwiłam sie jak nie wiem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eva moim zdaniem poczekaj do rozwiazania sprawy do konca, wyrok nie jest prawomocny, firma moze sie odwolac i cala kasa przejdzie im kolo nosa.

edyta jej tak wyskakuje po obiadkach,ciagle jej daje ten sam z nestle kurczak,ryz i warzywa i ostatnio dalam to samo tyle, ze z bebivity polska bobovita i ja tak wysypalo.I ogolonie od kazdego innego obiadku ja tak wysypuje wiec nie wiem juz co jej dawac.
Dziewczyny,ile teraz nasze dzieciaki powinny jesc w cigu dnia innych posilkow niz mleko?

lusia ja tez pije cole bo jakos jak pije wode to nie wiem czy pol litra wypijam w ciagu dnia,poprostu mi sie nie chce a cola jest slodka i za chwile znowu chce sie pic wiec jaos lepiej mi idzie.
Nie jest ci slabo albo cos?Mi przez pierwsze 3 dni bylo tak dziwnie,bylam taka zdezorientowana i nie wiedzialam co sie dzieje, ze juz chcialam przerwac diete i zjesc ziemniaki:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia - wg. schematu który mam od pediatry, jest 5 posiłków; 7-8 miesiąc 3x mleko, 1x danie warzywno mięsne i 1x sok lub przecier owocowy; 9 miesiąc 2x mleko, 1x danie warzywno mięsne, 1x porcja kaszki mlecznej glutenowej lub / i deser mleczno owocowy i 1x sok lub przecier owocowy.
Pediatra nie kazała szalec z jajkiem, pomimo iż w 8 miesiący 1/2 posiekanego żółtka co drugi dzien, a w 9 miesiącu 1/2 zółtka codziennie.
Ale może to było odnośnie chłopców, bo podobno mają one wpływ na płodność. Czytałam pewne mity na ten temat, ale ja wolę i tak uważać.
Tak samo jak ty Olusia - wezmę parę łyków wody i odpycha mnie, chociaż gazowana to jeszcze chętnie piję. Ale czasem po prostu przychodzi ochota no cos słodkiego, albo po prostu na colę, i jest ratunek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie ja tez czytalam, ze teraz dziecko powinno 4 razy mleko a mala czesciej je...Jeden sloiczek czasem na 2 dni ma bo nie chce jesc a o jablku nie wspomne, zjada moze 3-4 lyzeczki.Dzisiaj bylam z niej dumna bo zjadla caly pojemnik z obiadkiem,fakt, ze musialam ja rozsmieszac po 4 lyzeczce zeby dziob otworzyla ale zjadla 😉 Pierwszy raz zjadla caly na raz,tak to zawsze musze jej kilka posilkow z tego robic po czym i tak dojada mlekiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Dziękujemy za wszystkie życzenia zdrowia, najlepszego dla Viki 🙂

Stasiek rozkręcił się w standardowe przeziębienie z katarem i kaszlem, za to mniej już dudni krtaniowo. Wczoraj starałam się go nosić cały czas (w chuście) bo wtedy najmniej gadał i najmniej kaszlał. Dziś marudzi strasznie i pewnie też się to tak skończy, mam nadzieję że się za bardzo nie przyzwyczai do noszenia. Nie ma temperatury ale nie chce jeść nic poza mlekiem i ryżowymi wafelkami. Stwierdziłam że jak będzie 3 dni tylko na cycu to nic mu się nie stanie, w końcu dorosłego też jak boli gardło to nie ma apetytu. Mamy tylko problem z braniem lekarstw bo trzeba zmusić do otwarcia dzioba i z wyciąganiem gilów - za nić w świecie nie da sobie nic z tym zrobić.
Acha, nie dostaliśmy żadnych poważniejszych lekarstw, tylko Cebion, wapno i Tantum Verde.

Co do jedzenia, to u nas jest kaszka rano i przed snem, na drugie śniadanie koło 11 owocki (na ogół jabłko z dziadkowych przetworów z drobno posiekaną suszoną morelą i śliwką), potem koło 14-15 obiadek. Mleko (cyca) Stasiek wcina jak noworodek, po każdym stałym posiłku i jeszcze czasami dodatkowo. No a stałych je malutko, podobnie jak Viki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vikusia wyglada Olusiu cudownie, sliczne foto.
No to duzo zdrówka dla Stanisława i Emilii
Lusiu chętnie wezmę przepis na sałatkę ale to jak będę na diecie bo do tego czasu go gdzieś zgubie. Wytrwałości kochana!!!
my o 10.30 jedziemy na wies do dziadków to mala na dworku będzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dużo zdrówka dla Stasia i Emi! Mam nadzieję że szybko wrócą maleństwa do zdrówka i będą mogły cieszyć się tą piękną pogodą 🙂
Wszystkiego naj naj dla Vikusi! Ślicznie wygląda w tej opaseczce 🤪
Jeżeli chodzi o jedzenie to u nas to wygląda tak: 6-7 mleko, 9-10 kaszka Sinlac, 13-14 obiadek (mały słoiczek lub pół dużego - także Tymi też nie szaleje z warzywami), 16 - owoce i później jeszcze wafle ryżowe albo chrupki, 19:30 mleko zagęszczone kaszką, 2-3 mleko.

Eva, a dlaczego możesz stracić? Musisz coś płacić? Ja bym się starała o odszkodowanie. Jeżeli Ci się należy to walcz dziewczyno! Te firmy ubezpieczeniowe tylko liczą że poszkodowani będą się poddawać a one będą rosły w siłę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJWSPANIALSZEGO DLA VIKUSI 😘 😘 😘 😘 😘

U nas z jedzeniem to wygląda tak:
- 9 rano - kaszka ryżowa z owocem
- 11 - 240ml mleka
- 14 - mały słoiczek obiadku (nie zawsze zjada cały)
- 17 - 240ml mleka
- 20 - 240ml mleka
- między 2 a 3 w nocy - 200ml mleka
Planuję zakupić smoczek trójprzepływowy i podawać też wieczorem kaszkę bo z łyżeczki Emi duzo nie zje a z butli wciągnie więcej. I zastanawiam się czy zamiast jednego mleka nie wprowadzić owoca zagęszczonego kaszką...Zobaczymy...

U nas katarzyszka ciąg dalszy, Emi urządza taką histerię przy odciąganiu gilów, że szok 😮 😲 🤢
A w nocy obudziła się dziś o 23:30 i nie w głowie jej było spanie tylko zabawa 😮 Poszła spać o 1 w nocy 🤢 Ehhh
U nas znów piękna pogoda, za oknem aż roi się od matek z dziećmi a my jesteśmy uziemione 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...