Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
VIKUSIU wszytskiego najlepszego 🙂
P.S sliczna masz opaske


Emilko , Stasiu duzo zdrowka dla Was :* 😘

Ja wlasnei siedzie w pracy
jutro i pojutrze maz ma wolne wiec spedzi te dni z Wojtusiem ,a mamusia bedzie zazdrosna w pracy 😞
jesli okaze sie ,ze w piatek ma byc ladna pogoda to tez sobie wezme wolne. . ale zobaczymy co i jak 🙂

u nas jest bunt jesli chodzi o picie z butelki 😞 ehh u niani pije troszke i to normalnie z kubeczka jak stary facet 😞 bo butelka i smoczek jest beee ehhh . .. . .
a o 15 jak sie przyssa do piersi to jakby tydzien nie pił ehhh
kupki twarde mam dosc tego ,ze neichce pic tak chcialabym juz odstawic go od piersi ,ale to jedyne mleko ktore pije bo modyfikiem gardzi niewspominajac juz ze to jedyny plyn bo woda, soczki sa beee ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olusiu jeśli chodzi o obiadki to nam pediatra - alergolog powiedziała, że przy alergii nie powinno się narazie dziecku podawać kurczaka bo ma w sobie za dużo białka...Także może spróbuj go odstawić. Ona polecała dla alergicznych dzieci królika, gęś, kaczkę i indyka. Ja osobiście podaję małej obiadki głównie z Gerbera bo zauważyłam, że mają najłagodniejszy skład ze wszystkich firm (bez jakichś selerów, mleka, pomidorów itp. Podaję małej Jarzynową z królikiem z Gerbera, daję też zwykłą zupkę jarzynową i dodaję indyka, ostatnio zaczynam też wprowadzać jarzynki z jagnięciną. Na początku gdy podaję coś nowego zawsze pojawia się na buźce troszkę krostek ale po jakimś czasie organizm przyzwyczaja się do danego składnika i jest dobrze. Jarzynową z mięsem wzbogacam też warzywami np. brokułami (Gerber), ziemniaczkami ze szpinakiem (Bobovita).

Justi to maly uparciuszek z Wojtusia, nie zrezygnuje tak łatwo z maminego mleczka...A może spróbuj odciągać swoje mleko (wiem, że tego nie lubisz, ale może tak się uda) i mieszaj z modyfikowanym. Najpierw więcej twojego mleka niż sztucznego a potem zmniejszaj proporcjonalnie, aż dojdziesz do samego modyfikowanego. Może wtedy Wojtuś się przekona. I skoro lubi pić z kubka to nie podawaj mu mleka z butli tylko z kubka 😉 POWODZENIA 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekujemy za zyczonka cioteczkom.

justi u nas podzialalo definitywne odstawienie malej od cyca i za kazdym razem dawanie tylko butli, meczylismy sie z 2 godz ale w koncu zaczela pic.
Smoczek trojprzeplywowy polecam, mam z lovi 😉

edyta u nas nie ma gerbera, ja podaje neste alete,sa tez z hippa i bebivita no i takie jak z rossmanna i innych drogerii.Ale nie widzialam z miesiem krolika czy jagniecina.Jest tylko kurczak,wolowina i indyk. no i niestety za duzego wyboru nie ma bo wikeszosc jest tak mieszana, ze mala nie moze jesc bo ja wysypuje a nie ma pojedynczych skladnikow do kupienia:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko
masz racje nie znosze odciagac mleka,ale chyba sie za to wezme znow 😞
masz racje sprobuje zrobic tak jak piszesz i tego mojego uparciuszka przekonac do picia modyfika mieszajac mu je z moim Dziekuje za pomysl 😘łap oklaska 🙂

rowniez u nas Wojtus je sloiczki obiadki z Gerbera 🙂 a deserki to jakie uda mi sie kupic generalnie kazdy zje zmieszany z kaszka mleczna . ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu tyko wiesz u nas niestety ne bedzie to takie proste bo Ja jestem w pracy wiec mam mniej czasu na odstawienie od piersi i walke z malym ehh
powalcze w weekend najpierw metaoda Edytki, a jesli to nie pomoze to sprobuje drastycznie odstawic . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu kurcze a nie ma ci kto przesyłać z Polski słoiczków? Albo poszukaj dostępu do świeżego mięsa królika...Sama nie wiem...Kurcze szkoda, że mieszkasz tak daleko od granicy z Polską, bo tak to raz w tygodniu mogłabyś robić u nas zakupy 😉
Justi no niestety musisz sposobem podejść Wojtusia 😜 Trzymam kciuki za powodzenie i dziękuję za oklaska 😘 😘 😘 Odwdzięczam się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam butle z Lovi więc smoka trójprzepływowego też zakupię. Chciałam tego uniknąć i nie uczyć małej picia kaszki z butli ale widzę, że inaczej nie da rady, bo troszkę za mało je stałych posiłków jak na moje oko. Muszę ją troszkę podtuczyć hehehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane
Nie mialam neta kilka dni,ale juz jest mam nadz ze bedzie bo mnie inaczej szlak yrafi,gosciu z naprawy byl u nas 4 razy i oprocz tego wymienilismy modem i tak nie dzialal,ale dzis przyj i podpiol pod swojego lapka i cos tam grzebal i jest ehhhhh.....
Spoznione zyczenia dla naszych skarbikow Tymiego i Mikusia,no i wszystkiego naj naj dla naszej slicznej gwiazdeczki Viktorii 🙂 🙂Cudnie wyglada w tej przepasce.... 🙂 🙂
U nas Kacper ma kater juz od soboty na maksa,mam nadz ze nie pojawi sie tylko kaszel,miedzy czasie mnie zarazil,ale juz lepiej sie czuje,no i od weekendu siedzimy w domu przez to katarzysko no i nie wspomne jaki marudny jest,ze juz niemam czasem do niego sil i nerwow.....
Nasze posilki wygladaja tak..
& 150 mleka
10.30 150 mleka czasem z lyzka kleiku
1.30 obiadek duza porcja
miedzy czasie jogurcik,albo deserek
ok 17 150 mleka
no i kolo 20 210 kaszki
Niewiem czy to duzo czy malo,ale wiecej nie zje,i mniej tez nie
Emi i Stasienkui duzo zdrowka 🙂
A ja za godzine lece do fryzjera pasemka zrobic bo mam juz odrost kilometrowy,no i troszke odpoczne od mojego smyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu a przez neta nie możesz zamówić słoiczków, większej ilości? moze ktos ze znajomych bedzie jechal do POlski?

Justi, moja koleżanka straciła pokarm i byl problem bo maly tez tylko cycek i cycek...a tu nie było mleka....24 godziny nie jadł...potem odpuścił i zaczął pic z butli..no i jka tez pokochał jak cysia 😁
Mnie tez kochana to czeka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monica nawet jakby mi mama chciala wyslac sloiczki to sie nie oplaca bo na kilkogram tych sloiczkow wejdzie kilka,a przesylka ok 40zl plus jeszcze kasa na sloiczki...
W czerwcu bedziemy w polsce to sobie kupie 😉Narazie staram sie podawac jej ten, ktory nie uczula.

Moje wlosy tez wolaja o pomste do nieba ale obetne sie dopiero w polsce,tutaj moja fryzjerka wyjechala, bylam ostatnio w miescie i chcialam obciac ale jak zobaczylam jak te babki obcinaja to zrezygnowalam...20euro za to, ze nawet wlosow nie zmocza, masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie nie chce za bardzo pytac jej mamy bo ona troche dziwna jest,moze cos brachac, ze to glupi pomysl albo cos. W tamtym roku jej syn mial komunie i nas na niej nie bylo.To potem mi slala linki na gadu ze moglibysmy dac kase bo ona chce mu kupic zegarek z okazji tej komunii bo nic nie dalismy a zegarek kosztowal 100euro.A my nawet chrzestnymi nie bylismy...Ja jeszcze wtedy bylam w ciazy i szykowalismy wyprawke dla malej i jakos nie bylo mi po drodze zeby wadawac tyle kasy na zegarek, ktory i tak jest tylko fanaberia matki a dzieciakowi wcale nie potrzebny.

Nie chcemy kupowac bog wie czego ale tez nie jakies badziewie,myslalam wlasnie o pierscionku,moze byc troche wiekszy i cos do tego jeszcze, bo gre albo jakas inna zabawke wyrzuci jak wejda do sklepow nowsze wersje a takie cos bedzie pamiatka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Vikusi!!!

Dzisiaj cały dzień poza domem, to u jednych, to u drugich rodziców.
Muszę się wam pochwalić, że jak zaczęłam ograniczać jedzenie i byłam na "swojej" diecie w zeszłym tyg, to zrzuciłam 2-3 kg, a od poniedziałku jestem na dukanie i kolejne 3 kg mniej 🙂 Więc mam ogromną motywację!!!

Dużo zdrówka dla wszystkich chorowitków i szybkiego powrotu do zdrówka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
dzisiaj jestem pierwsza 🙂
Wczorajsza wizyta u fryzjera ok,od razu jak patrze w lustro to nastapila jakas poprawa,moze nie do konca bo jeszcze buzia blada jak niewiem ehhhh....moze sie do solarium wybiore tylko kiedy teraz z tym czasem to masakra......
Niewiem czy wasze bobasy sa tez takie niegrzeczne,bo ja juz powoli trace sily i cierpliwosc,nauczyl sie wymuszac jak niewiem,stoi i ryczy nic mu nie pasuje,i niedosc to od tyg nie bylismy na spacerze przez to katarzysko i dopiero wariuje w domu,a ja razem z nim,czasem mam chec go wyrzucic przez okno 😞
Kurcze zrobil kupe i znowu bedzie problem z przewinieciem go bo ucieka jak niewiem.... 😮 😮
Olusiu,a moze kup jej kolczyki tez fajna pamiatka bo z pierscionkiem to bedzie ciezko bez rozmiaru chyba ze juz kupisz taki,ze jak bedzie wieksza to go zalozy 🙂
Lusiu super,ze tyle kg juz zgubilas: 🙂 🙂 Mi yez by sie przydalo tak z 3 albo 4 zrzuzic,ale jak to zrobic 😮 😮
Ide tego kupala przebrac.............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂

no to Ja dzis druga 😉

Ircia
no to dobrze,ze zaraz sie lepiej czujesz po fryzjerze 😉
a co do zachowania Kacperka 😉 to wiadomo potrzebujemy spore naglady cierpliwosci 🙂

mi jest ciut latwiej bo odpoczne od marudki przez kilka godzin w pracy,a pozniej juz mam duzo cierpliwosci,ale wiaodmo cos kosztem czegos i tak wam zazdsrroszcze,ze jestescie z swoimi Babelkami w domciu 🙂


Lusia no to kurcze szybko ci te kg uciekaja 🙂 super 🙂 na lato bedziesz laska jak sie patrzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Nasz Stasiek też pokazuje kto w domu rządzi 😉 Wczoraj się na nas strasznie obraził że mu daliśmy lekarstwo, nic nie chciał, nawet cyca, tylko stał i histeryzował 😉
Co do przewijania i ubierania to u nas też jest masakra z uciekaniem, nie używam już w ogóle przewijaka tylko najpierw go puszczam na sofę i w biegu mu rozpinam ubranko, jak zostanie w samej pieluszce, sadzam na swoich kolanach przykrytych podkładem do przewijania, blokuję na chwilę (jest ryk), zmieniam pieluchę i puszczam znowu na sofę, ubieram go w biegu. To oczywiście trwa dużo dłużej ale jest dużo mniej histerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj naj dla Wojtusia!!

Justi, powodzonka w odstawianiu od piersi! U nas to przebiegało z dnia na dzień i na szczęście obyło się bez większych problemów. Czego i Tobie życzę 🙂
Olusiu, nie mam pojęcia jaki to może być rozmiar ale może kup taki na siebie albo mniej więcej na siebie żeby ta dziewczynka miała na później. Bo chyba teraz i tak nie będzie tego pierścionka nosiła - jeśli myślisz o złotym?
Lusiu, gratulacje!
Irciu, Tymi też uczy się wymuszać ale rzadko mu się poddaję i on za chwilę przestaje z tym swoim udawanym płaczem 😉 No ale nigdy nie jest to histeria. Jeśli chodzi o ubieranie i przebieranie to niestety jest to chyba etap dzieci które usiadły i wstały i już za cholerę nie chcą leżeć 😮 Myślę że to z czasem przejdzie. OBY

Wczoraj byliśmy na bilansie i na szczęście wszystko ok. Tylko musimy podawać profilaktycznie 2 krople wit. D z tego względu że mały chodzi i żeby nie wykrzywiły mu się nóżki. A przybrał 1kg przez 1,5 miesiąca więc sporo jak na ten wiek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, UŚMIECHU, SŁONKA I PRZEDE WSZYSTKIM ZDRÓWKA DLA WOJTUSIA 😘 😘 😘

Ircia ja też czasem mam dość jak Emi urządza histerię albo ucieka z pieluchy...ale mimo wszystko więcej jest tych dobrych chwil 😉
Lusiu noooo jestem pod wrażeniem!!!!!!!! 🤪 Faktycznie twój organizm szybciutko gubi kilogramy. Oby tak dalej, a R padnie z wrażenia 😜

Kurcze a Emi ma odparzoną dupkę 😞 Przy chorobie zawsze tak mamy, że kupki strasznie jej drażnią tyłek...Ehhh a tu ciężko wietrzyć, bo mała nie może uleżeć w jednym miejscu... 😮 🤢

Ja biorę się za siebie i chcę zacząć ćwiczyć, bo nie mam nadmiaru kilogramów, ale brzuch jest jak flaczek...Tym bardziej, że M. wziął się za siebie i schudł już jakieś 10kg 🤪 Do tego codziennie ćwiczy na drążku. Jeszcze nie wiem co będę ćwiczyć, zastanawiam się nad 6-stką Widera...Kiedyś już to ćwiczyłam i wiem, że jest ciężko, ale te ćwiczenia przynoszą chyba najlepsze rezultaty...A do lata fajnie by było móc pochwalić się płaskim i jędrnym brzuszkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...