Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki

Michalindzior,dawaj co masz wyrzucic z siebie i nie marudz,zawsze jak nie pomozemy czynem to slowem 😉

A ja zapomnialam napisac, ze jak bylismy u dermatologa to sie od razu zapytalam o to przybieranie malej bo jest tez pediatra...No i powiedziala, ze mam sie nie martwic bo to jest bardzo ruchliwe dziecko i nie bedzie tak szybko przybierac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 😘 😘 😘 😘
Na wstępie:
Michalindziorku kochana jak miło, że znów u nas zawitałaś 😜 😘 🙂 Jeśłi masz jakiś poważny problem to pisz śmiało, przecież wiesz, że my zawsze przyjdziemy z pomocą (oczywiście na tyle na ile możemy 😉 ).
Monia może to jakaś reakcja alergiczna na jakiś płyn do kąpieli czy coś...Spróbuj może szamponu z Oilatum Soft. U nas działa super, włoski są po nim mięciutkie, to może i skóra główki będzie ładniejsza. Acha i rada dla mamusiek dzieci alergicznych: u nas do kąpieli sprawdziła się kostka myjąca Iwostin Sensitia 🙂 Wcześniej używałam Oilatum, Oilatum Soft, Emolium, Oilan i nic nie pomagało, a wręcz miałam wrażenie, że zbyt duża ilość parafiny ją uczulała. A teraz ma super skórę 🙂 Wogóle zauważyłam, że małą uczulają wszystkie produkty z Nivei i Bambino. Najlepiej sprawdza się maść cholesterolowa i właśnie Iwostin 😉 Nawet dupkę jak jesteśy w domu przecieram jej przy przewijaniu wodą przegotowaną z dodatkiem tej kostki Iwostinu. Chusteczek używam tylko na wyjeździe 🙂
Ann gratulacje dla Stasia z okazji aż dwóch ząbków 🤪 Idzie facet jak burza 😉
A moja mama ma dziś operację 😞 😞 😞 Ok 14 czyli mniej więcej teraz, niestety nie mam teraz z nią kontaktu, to nie wiem, czy już ją zabrali czy jeszcze...ehhhh mam nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie...Jadę do niej jutro w odwiedzinki, bo dziś już nie da rady, bo w godzinach odwiedzin będzie jeszcze nieprzytomna, a potem już mnie nie wpuszczą. Tylko tata jedzie do niej dziś coby być przy niej jak się obudzi a jak cały czas będzie spała to chociaż żeby jej zwilżać usta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,wrocilismy wlasnie ze szczepienia i waga 8775,dt 69cm 🙂,kurde ja juz myslalam ze on z 10 wazy,a tu taki szok w ciagu ponad dwoch miesiecy przybral 550g wiec troche malo ale doktor mowi ze i tak ma jeszcze nadwage bo wczesniej duzo przybral takze spadamy w rankingu na najwiekszego bobasa hehe,no i skierowanie na rehabilitacje bo lekko krzywi glowke na lewa str i dla pewnosci kazala isc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂

Michalindziorek - dawaj śmiało,pisz co ci leży na wątrobie 😉 🙂 Jesteśmy tu po to, żeby się wspierać 🙂

Edytka - trzymam kciuki za mamę, żeby wszystko poszło ok.

Kama - jak nie szkodzi, że Wiktorek przystopowal z waga, to plus dla ciebie, będziesz miała mniej do dźwigania 🙂

My wczoraj cały dzień poza domem, R pojechał z moimi rodzicami poszukać jakiejś sensownej pralki, no i oszukali mnie po powrocie, rodzice kupili odkurzacz i powiedzieli że dadzą nam stary, a ten dla nich 🙂 Później mama mi mówi, że to dla nas 🙂 🙃 🤪 Ucieszyłam się bardzo 🙂 Robertowi dziwnie się zrobiło, bo jego matka nie chciała nam dac nawet starego odkurzacza jak kupili sobie nowy, a moi rodzice taki gest....

No i ogólnie bardzo miły dzień, mama oderwała się trochę od tych wszystkich zmartwień, ojciec mój wariuje na punkcie Franka, sadza go na grzbiecie psa (rodzice mają labladora) i wozi go jak na koniku 😁
Wogóle przez ostatnich pare dni Franek takie postepy zrobił, że jesteśmy w szoku. Chętnie leży na brzuszku i pełza gdzie się da 🙂, zaczyna juz dupkę podnosić pomału, no i jak siedzi to tak rwie się do przodu, że w moment siedzi na kolanach a zaraz bach na brzuch i dalej wariacje, no i przekręca się z plecków na brzuszek 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Kamcia no to faktycznie Wiktorek przystopował z wagą 😉 Ach i witamy w kręgu rehabilitowanych 🥴 KUrcze to właściwie które dzieciaczki jeszcze nie chodzą na rehabilitację? My znów musimy zacząć chodzić, bo zauważyłam, że mała znów się napina 😞 Ehhhh


Edytko, my się nie rehabilitujemy...chociaż neurologa odwiedzaliśmy ale powiedział że jest ok. Wszystkiego dobrego dla mamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie napisał(a):
edyta86 napisał(a):
Kamcia no to faktycznie Wiktorek przystopował z wagą 😉 Ach i witamy w kręgu rehabilitowanych 🥴 KUrcze to właściwie które dzieciaczki jeszcze nie chodzą na rehabilitację? My znów musimy zacząć chodzić, bo zauważyłam, że mała znów się napina 😞 Ehhhh


Edytko, my się nie rehabilitujemy...chociaż neurologa odwiedzaliśmy ale powiedział że jest ok. Wszystkiego dobrego dla mamy!


No my tez nie rehabilitujemy sie, do neurologa tez nie mieliśmy wskazań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MICHALINDZIORKU- 🤨 🤨 🤨 Śmiało możesz się nam pożalić. Może chociaż słowem Cię wspomożemy?

LUSIU- to super,że się Franio rozruszał. Będziesz miała teraz więcej roboty 🤪

Chyba rzeczywiście większość naszych dzieci musi się rehabilitować. Pisałam już kiedyś,że rehabilitacja stała się modna 😎
U nas na nfz trzeba czekać 1 miesiąc. No i ćwiczymy w domku troszkę za mało ☺️
Dzisiaj byłam z małą u koleżanki i jak zobaczyła,że Hania leżąc na brzuszku szybko układa się w pozycji czworaczej i szybciutko się w niej przemieszcza (nie jest to jeszcze prawdziwe raczkowanie) to nie mogła uwierzyć bo jej leniwy synek (mój chrześniaczek 😉 ) zaczął raczkować w wieku 11 miesięcy 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - my z bratem wogóle nie raczkowaliśmy 🙂 Mama mówi, że siadaliśmy na tyłku, jakoś podkurczaliśmy jedną nogę i odpychaliśmy się, a później to już nogi były 😁 😁
We wózku to on już takie numery mi wykręca jak siedzi, że nawet jak mam go koło siebie, to chwila, moment i już jest za burtą!! 🙂
Ja ostatnio tez miałam głupie sny....ale wolę ich nie sprawdzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietkie,
no my po szczepieniu. Mała płakała, miała potem problem z zaśnięciem ale sie udało. Spała 2,5 godz w tym 2 razy był cycus. Waży 8300 i ma 67cm czyli urosła 16cm i od 2 grudnia przytyła 500g.
Lekarka powiedziała ze jej to na skazę nie wygląda( małej sie wygoiły policzki tyle ze są suche i lekko błyszczące) ale dla pewności mamy isc do dermatologa. Stwierdziła ze mała ma zapalenie skóry na główce i tym powinien zając się tez dermatolog. Mężuś wyznaczył wizyta za tydzień w środę. Ja jak narazie dalej będę unikać nabiału.
Ellie powiedz mi czy ty na diecie bezbiałkowej brałqs wapno? jak tak to ile i jakie?
wiecie zawsze jest tak ze jak ide z czymś do lekarza to to akurat ładnie wygląda i lekarka nic nie widzi a potem na nowo wychodzi i tak wkoło 😮 😠

Michalindzior...no dawaj, dawaj... zaniepokoiłaś nas swoim wyznaniem wiec nie trzymaj nas w napięciu. buziaki kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko nie martw się tym snem bo to co piszą senniki to się nie sprawdza. Nie ma co sobie głowę zaprzątać.
Monika, brałam wapń jak pamiętałam 😉 Kupiłam sobie taki suplement diety Calcium +d3 Aflofarm. Tam nawet w zastosowaniu napisane jest "w okresie ciąży i karmienia piersią".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja właśnie wróciłam, poszłam z koleżanka na zakupy ale niestety nic nie kupiłam ....
zapomniałam napisać, ze my sie nie rehabilitujemy 😆
dzięki Olusia, zobaczymy co mi dermatolog powie, szkoda ze to dopiero za tydzień 🤨
mała marudna trochę i lekko płaczliwa. Mam nadzieje ze zaśnie dobrze, oby nie miała gorączki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...