Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Lusiu, ale Ja tez piłam 75 g glukozy tak mi lekarz kazal ale stwierdzil,ze tak lepiej niz jakbym miala powtarzac po 50 g gdyby bylo cos nie tak to ponownie musialabym brac tylko ze 75 g

a humor tez mam do dupy chyba przez ta pogode 🤢 jakos w ogole ten weekend wypadl jak dla mnie bardzo na nie i szczerze ciesze sie ,ze sie wlasnie konczy 🥴 moze po nim bedzie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może i rzeczywiście tak byłoby lepiej, ale skoro w skierowaniu mam 50g to musze się słuchać lekarza, bo inaczej nie zrobiliby mi badania 🙂

Chce mi się cały czas spać, teraz to nawet słońce przeciera ciemne chmury i ladnie to wygląda. W sumie to cieszę się, że dzisiaj nie poszliśmy na tego grilla, kompletnie nie miałam ochoty, i ta pogoda taka niepewna była, a w efekcie była ulewa.

Jutro na to badanie to głównie nie chce mi się iść ze względu na porę, a stałam się ostatnio dość leniwa 🙂 Ale pomęczę się i do domu, obym to jakoś przeżyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Póki co wszystkie na forum miałyśmy te badania, albo znaczna większość, więc myśle że obowiązkowe. One maja na celu wykryć cukrzyce ciążową, i takim sposobem okazało się że Ann ją ma.

Dzisiaj na swoim brzuchu w jego dole zauważyłam małe rozstępy 😞 😞 Wiem że zrobią się z nich krowy jak na biodrach, tylko że na biodrach tak nie widać będzie jak na brzuchu....a był moją dumą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na brzuchu nie mam jeszcze,smaruje sie kremami ale pewnie i tak na darmo.Ale na tylku i udach mi sie porobily,pelno malych, ze z daleka wyglada jak cellulit 😞

Bo u mnie za te badania na cukier place 20 euro jako badanie dla chetnych i pisze,ze sie je robi od 15 do 25 tyg ciazy...
Chyba,ze robia na kase chorych jak sa wskazania,ze na usg wychodzi, ze dziecko duze czy cos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz, u mnie duże dziecko, ale w sumie mój lekarz prowadzący nic nie ma wspólnego z moimi usg, nawet ostatnich badań to nie widział bo jest na urlopie, ale on wszystkim kobietom zleca badania, tak na wszelki wypadek, bez wzgledu na to, czy są konkretne wskazania. Uważa że nie zaszkodzi, a warto zrobić żeby mieć pewnośc że wszystko jest ok.

Poleżałam trochę ale musiałam wstać i poszukac łóżeczka i materacyka w necie, bo Robert obiecał mi że jutro pojedziemy kupić 🙂 Ale się cieszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,ale mialam czytania w koncu trzy dni tu nie zagladalam 🙂U nas weekend minał dosyc fajnie,w pierwszy dzien mielismy imprezke rodzinna,wczoraj bylismy nad zalewem,a dzisiaj z siostra i jej rodzinka na rybach i grilu 🙂A i pogoda byla nawet udana 🙂 🙂 Wlasnie wrocilismydo domciu i moje kochanie juz chrapie bo sie zleksza wstawilo hehe 🙂 🙂 Machalindzior wg kalendarza to mi wychodzi dziewczynka,a ma byc chlopak,to raczej sie nie sprawdzilo... 🤢 Olusiu u nas badanie na glukoze jest obowiazkowe,wlasnie w pt odebralam wyniki i mialam na czczo 86,a po 2 godz 144 ciekawe jaka jest norma po 2 godz,zobaczymy co mi lekarz powie w czwartek!!!U mnie narazie nie widac zadnych rozstepow,i chcialabym zeby tak zostalo,ale zobaczymy z czasem... Lusiu fajnie,ze jutro idziesz zakupic lozeczko tez bym chciala,my jednak zostawimy to na sam koniec przed samym porodem,nie jestem uprzedzona zeby kupowac wczesniej,ale jakos lozeczko i wozek wszyscy u nas kupuja przy finiszu 🙂A ja sie juz tak niemoge doczekac tych zakupow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja zastanawiam się nad materacykiem, a dokładniej nad gryka - kokos. Bo fakt, zdrowotnościowe itd, po 6 miesiącach przekłada się na stronę z gryka, tylko co z podkładem pod prześcieradło?? Czy wtedy też gryka bedzie spełniała swoje zadanie?? A może pół roczne dzieciaczki nie sikają już tak "na oślep" i nie trzeba podkładu 😉 No i mam dylemat.

W necie znalazłam fajny materacyk właśnie gryka - kokos, ale jest w rozmiarze mniejszego łóżeczka, a ja chciałabym to większe, żeby na dłużej starczyło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEN DOBRY , widze ze tu temat cukru , mi po obciazeniu 50gr po godzinie wyszedł wynik 158, okazało sie ze za wysoki dostałam skierowanie do szpitala i okazało sie ze nie mam cukrzycy ciazowej tylko mała nie tolerancje glukozy i trzeba sie pilnowac z cukrem. IRKAile ty piłas tej glukozy bo wnioskuje ze 75gr jezeli po 2 godzinach pobieranie krwi ??/pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamuśki po nie udanym weekendzie niedość że padało wczoraj cały dzień to jeszcze się zatrułam tą grypą rzołądka wymioty non stop oh jej myślałam że nie przeżyję mieliśmy już jechać na pogotowie ale jakoś się obeszło dziś jest poprawa ale co się namęczyłam 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 🙂 4 dni nieobecności a ile czytanka 😁 😁 😁
I już po weekendzie może i dobrze bo pogoda była straszna, zimno, padało w ogóle do bani!!!! A dzisiaj jak każdy wraca do pracy to sie robi rozpogodzenie ale tak już zawsze było....
Dziewczynki powiedzcie mi czy ta gluzkoza jest droga??? W przyszłą środę muszę sobie zrobić to badanie więc z ciekawości chciałam sie dowiedzieć....
Co do łóżeczka to też jestem za tym aby wcześniej zakupić ponieważ ten zapach musi troszkę wywietrzyć się a wózek zostawiliśmy na sam koniec tak więc LUSIU udanych zakupów życzę 🙂 🙂
Aniulka biedaczko rzeczywiście musiałas się namęczyc i to niieźle ale ciesze sie ze jest juz poprawa 🙂 🙂 Lecę jakieś sniadanko zjeść później do Was zajrzę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Udało mi się jakoś nadrobić czytanie z kilku dni 😉
Weekend był u nas deszczowy, ale i tak się muszę oszczędzać, więc nic specjalnego nie mieliśmy zaplanowanego plenerowo. Jakoś mi się ostatnio gorzej śpi, Mały zmienia godziny urzędowania i dokazuje w nocy, mam nadzieję, że to tylko przejściowe 😉
Co do tej glukozy, Irka, to masz odrobinę powyżej normy po 2h dla 75g (140), ale przypomnij sobie przed wizytą u lekarza, jak jadłaś w poprzednich dniach - to może mieć dla niego znaczenie. Ja miałam 145, kazali stosować dietę, ale w tej chwili wygląda na to, że znakomicie nią sobie reguluję ten cukier i nie będzie potrzebne nic więcej. Niewykluczone, że u mnie to też jest raczej nietolerancja glukozy niż cukrzyca, tyle że u nas to wrzucają do jednego garnka i nie rozróżniają.
Olusia, wydaje mi się, że warto zrobić to badanie, nawet jeśli nie masz go w standardzie. Tyle że jeśli miałabym płacić sama, to raczej bym od razu robiła 75, bo zasada jest taka, że 50 jest tylko przesiewowe i jeśli wyjdzie źle, dla potwierdzenia robi się jeszcze dodatkowo 75. Jeśli zrobisz od razu 75, nie potrzebujesz już żadnych potwierdzeń.
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobietki kochane! 🙂
u nas pada od świtu, nieciekawie, zapowiada się wstrętny dzień z marudzącymi maluchami w domu... 🙂 przezyjemy.
Lusiu wózeczek ma być wysłany po niedzieli, prawdopodobnie 11 maja... akurat w dzień tego mojego USG 🙂 już się nie mogę doczekać ☺️. My łóżeczko mamy obiecane dostać w spadku, ale coś mi się wydaje że chyba nic z tego i czeka nas zakup. niestety po moich dzieciaczkach wszystko oddałam znajomym, każdy drobiazg, bo maluszek miał się pojawić (o ile w ogóle) za pare lat 😉 ☺️ więc muszę kompletować wszystko od podstaw.
Justi hehe to ciekawe 🙂 wszystko wskazuje na dziewczynkę, ten śmieszny kalendarz też tak wskazuje, nawet biorąc pod uwagę lekki poslizg w obliczeniach, to i tak była by kobietka 🙂 zobaczymy. najważniejsze żeby wszystko było w porządku.
A co do tej glukozy, to z tgo co wiem to jest obowiązkowa, poprzednio miałam robioną, ale jakos temu lekarzowi się nie spieszy... chyba sama się upomne.
Aniulka kurcze współczuje 🤢 znam ten ból. u nas przeważnie takie paskudztwa przywlekane są z przedszkola, i w reakcji łańcuszkowej padam,y wszyscy po kolei. tylko ja zawsze jakoś na końcu, kiedy przeżyje chorobę dzieci, chłopa (to jak pięciorga dzieci) wtedy wykończona tym wszystkim pada sama na końcu i zdycham najgorzej. rok temu jakoś tak tą porą miałam taką grypę żołądka że myślałam że odwodnioną mnie na pogotowie wywiozą 😮 pierwszy i mam nadzieje ostatni raz.
buziaczki kochane dla was 🙂 pozdrawiam serdecznie! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki u nas pogoda barowa niestety 😞 KKasiu ja juz mialam robiona ta glukoze drugi raz po wypiciu 50gr mialam wynik 146 czyli tez lekkko podwyzszony 😞a teraz mam 144 zobaczymy co mi lekarz powie!!! Anulko wspolczuje tej grypy ja przechodzilam ja w swieta i wiem co ona znaczy,ale naszczescie byla jednodniowa 🙂 Kaczuszko ja za pierwszym razem robilam badania w prywatnym laboratorium i musialam kupic sobie ta glukoze i kosztowala chyba 4 zl z groszami,a teraz jak robilam w przyszpitalnym laboratorium to mialam ja za darmo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRKA podejzewam ze dzien przed dosc puzno cos jadłas ja w szpitalu sie dowiedziałam DOPIERO!! ze na takie badanie trzeba juz 14 godzin przed nic nie jesc i tak zrobiłam i wyniki były ok . podejzewam ze bedzie dietka u ciebie tak na wszelki wypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Miałam ciężką noc więc darowałam sobie dzisiejsze badanie cukru, wybiorę sie może jutro. Niestety też wczoraj wymiotowałam, czułam się jakbym wróciła do czasów z początków ciąży, a tu niedługo maluszek już przyjdzie na świat.
Sama nie wiem kiedy ten czas zleciał, ale myślałam że nie przeżyję tego fatalnego stanu, tych mdłości itd. Teraz to sama nie wiem co je powoduje, ale widocznie taki już mój urok 😉

Pogoda całkiem znośna, nie pada ale troche jest pochmurno, w sumie to lubię taką pogodę, bo upały mnie męczą bardzo. Od kilku lat to nawet nie zależało mi na letniej opaleniźnie jak miałam się tak umęczyć, więc wolałam gorszą pogodę 🙂

Miłęgo dnia dziewuszki, mam nadzieję, ze chociaż z zakupów coś wyjdzie, a jak nie, to trudno, może jutro 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No faktycznie coś wszystkie popadały 😉
chyba długoeekendowe grillowanie wychodzi 😉 (żart)
szybkiego powrotu do formy życzę 🙂 😘
u nas pogoda taka paskudna że juz powinnam obiad wstawiać a siedze w piżamie... ☺️
łazienkę nam wczoraj zalało i taki bajzel stoi że jak na niego patrze to mi się płakać chcę 🤔. ale idę, posprzątam.... zaraz muszę po starszą marudę lecieć a taka pogoda że po prostu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie cała chałupa straszy, bo przez ostatnie dni co mi tak brzuch dokuczał dałam sobie spokój z większością robót domowych - umyłam tylko okno w kuchni 🙂 Jak mi się dzisiaj zachce to ogarne, a jak nie, to polegnę do łóżka i będę lenić sie 😜
Wczoraj cały dzień nigdzie nie wychodziłam, ale dzisiaj to już bym gdzieś polazła...pewnie tylko spacer z psem mnie czeka i jakieś zakupki...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...