Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

a ja z synkiem maialam termin na 22 lutego a urodzilam 4 marca..wic tez po terminie ..nie martw sie wszystko bedzie dobrze...ja tez sie boje..mam nadzieje ze pujdzie szybko i sprawnie ..synka rodzilam 20 minut z oksytoksyną i z waga 4300 i poszlo sprawnie 🙂i mialam 17 lat...bylo to 15 lat temu i co teraz bedzie czy podobnie nie wiem..a chcialabym tak samo szybko i lekko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
4300, to duzy ten twój dzieciaczek był 🙂. To moze z tad też wieksza waga w tej ciazy, moze masz tendencje do rodzenia duzych dzieci i juz 🙂. Ja jak sie urodzilam o bylam malutka maz tez, wiec, tlumacze sobie to tak ,ze poprostu nie mam po kim być wielkolud .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehheh wiesz co ja tez bylam mala bo 3200 moj maz 3kg ale moja babcia hehe rodzila 4 dzieci i kazde powyzej 4 kg..a syn najstarszy 4850 🙂 🙂wiec moze po niej...i wiesz z eona rodzila silami natury 🤪 🤪 🤪jezusiu 4850 wypchac silami natury 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to podziwiam 🤢 🤢 🤢. U nas raczej dzicie 3500 nie przekraczaly, wiec rzczej duze nie byly. Mi wystarczylo by zeby te 2800 miala, bo skoro ja taka sie urodzilam i nic mi nie jest, to chyba bylo oki. Ciagle mysle teraz o tym starym lozysku, w sumie lekarz nie mowil ze jest cos niedobrze, kurde ja to zawsze musze sobie cos wkrecic 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anus321 napisał(a):
No to podziwiam 🤢 🤢 🤢. U nas raczej dzicie 3500 nie przekraczaly, wiec rzczej duze nie byly. Mi wystarczylo by zeby te 2800 miala, bo skoro ja taka sie urodzilam i nic mi nie jest, to chyba bylo oki. Ciagle mysle teraz o tym starym lozysku, w sumie lekarz nie mowil ze jest cos niedobrze, kurde ja to zawsze musze sobie cos wkrecic 🤢 🤢
spokojnie..przeciez jestes pod opieka lekarska..wiec krzywda Ci sie nie stanie..musimy ufac lekarzom...mysl pozytywnie Anus... ja tez sie bardzo zle nastawialam a teraz wiem ze Ania zdrowiutka i ze wszystko oki i jakos lzej mi teraz.. wiesz gdyby bylo zle napewno by Cie polozyli do szpitala..wiec kochana mysl pozytywnie i nie stresuj siebie i malenstwa.uwierz bedzie wszystko dobrze... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane Dziewczęta ja już jestem 😉 Niestety byłam dzisiaj na pobraniu krwi - ze względu na tę moją anemię 😠
Marta tym łożyskiem to za bardzo się nie przejmuj. Najważniejsze aby dostarczało ono wartości odżywcze i tlen do Dzidzi. Dlatego musimy często zwracać uwagę na ru chy dziecka, jeśli coś nas zaniepokoi to natychmiast powinniśmy udać się do szpitala aby podłączono nas do ktg. To jest norma, że przy cukrzycy te łożysko szybciej się starzeje, ale kurcze my już jesteśmy w 37 tyg. ciąży i tak na dobrą sprawę to za tydzień możemy rodzić 🤪 Poza tym to, ze usg pokazuje, iż termin "uległ zmianie" to zawsze liczy sie - dla lekarzy - termin ostatniej miesiączki i wg tego oni wszystko wyznaczają 🙂 Pytałam już o to 2 ginów i każdy mówi tak samo 🙂
Co do wagi Dzieciaczków to powiem Wam tak Moje Drogie - jeśli ktoś nie trzyma cukrów na wyznaczonym poziomie i często one odbiegają od normy to u Dzieciaczków występuje makrosomia, natomiast jeśli cukry są zbyt niskie to może dojść do hipotrofii płodu. Chyba wybiorę sie na studiowanie 2 kierunku jakim jest medycyna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie z przepływami jest wszystko ok, czyli dziecko dobrze sie odżywia. Za tydzien równiez ide na
kontrol tych przepływów, czy sie cos zlego nie dzieje. Zastanawia mnie czy wyznaczajac termin cesarki w przypadku takiej duzej rozbieżności, beda wlasnie patrzec na ten termin 19.04, czy jakos ineczej.Jasia co do niedlugiego porodu, to lepiej zeby moja mala sie nie spieszyla jeszcze, bo jednak pasowalo by jej troche przybrac na wadze, wiec lepiej niech jeszcze zaczeka, no ale lekarz mowil ze przedwczesny poród mi nie grozi, i to mnie cieszy 🙂 Co do wczesniejszego porodu, to w sumie zawsze moze sie zdazyć, bez wgledu na cukrzyce, tak mi sie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie ja na początku naprawdę dużo czytałam na ten temat, zakupiłam ksiązki itp. bo poprostu się bałam i chcialam wiedzieć jak najwięcej 😜 I nigdzie nie doczytałam się tego aby ze względu na cukrzycę urodzić szybciej to raczej nie ma wpływu. Marta Moja Kruszynka jest w podobej kategorii wagowej jak Twoja. To, że Dziecko będzie ciut mniejsze to nawet lepiej. Położna ze szkoły rodzenia mówiła, że nawet kepiej gdy dzieci są mniejszy, gdyż po 1. poród łatwiejszy (chociaż przy cesrce to nie ma znaczenia aż tak dużego), po 2. dziecko łatwiej się klimatyzuje w nowym środwisku i po 3. łatwiej jest dzidzie nosić 😉 Ja też miałam robione te przepływy wewnątrzmaciczne i łożyskowe i też jest wszystko ok. Natomiast wg mojej opinii będą się lekarze sugerować OM do cc dla nich usg praktycznie nie ma znaczenia - z tego co ja już zdążyłam się przekonać.
Poza tym nie wszystkie dzieciaczki muszą być duże 😉 Musi być różnorodność 😉
Ps. Czy Was też Dzieciaczki tak mocno kopią pod żebrami 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa i jeszcze jedno wiece, ze gin wystawia zwolnienie lekarskie tylko do dnia przewidywanego terminu porodu? Czyli u nas Marta do 19 kwietnia. Jeśli do tego czasu sie nie urodzi to albo:
- należy pójść do internisty i błagać o zwolnienie - a oni bardzo niechętnie wystawiają,
- należy skorzystać z urlopu maierzyńskiego.
Tylko ja się pytam dlaczego mam korzystać z macierzyśkiego skoro Dzidzi nie ma na świecie???????? Oczywiście czas macierzynskiego o ten wykorzystany wcześniej zostanie skrócony 😮
Dura lex sed lex!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia napisał(a):
Wiecie ja na początku naprawdę dużo czytałam na ten temat, zakupiłam ksiązki itp. bo poprostu się bałam i chcialam wiedzieć jak najwięcej 😜 I nigdzie nie doczytałam się tego aby ze względu na cukrzycę urodzić szybciej to raczej nie ma wpływu. Marta Moja Kruszynka jest w podobej kategorii wagowej jak Twoja. To, że Dziecko będzie ciut mniejsze to nawet lepiej. Położna ze szkoły rodzenia mówiła, że nawet kepiej gdy dzieci są mniejszy, gdyż po 1. poród łatwiejszy (chociaż przy cesrce to nie ma znaczenia aż tak dużego), po 2. dziecko łatwiej się klimatyzuje w nowym środwisku i po 3. łatwiej jest dzidzie nosić 😉 Ja też miałam robione te przepływy wewnątrzmaciczne i łożyskowe i też jest wszystko ok. Natomiast wg mojej opinii będą się lekarze sugerować OM do cc dla nich usg praktycznie nie ma znaczenia - z tego co ja już zdążyłam się przekonać.
Poza tym nie wszystkie dzieciaczki muszą być duże 😉 Musi być różnorodność 😉
Ps. Czy Was też Dzieciaczki tak mocno kopią pod żebrami 😮
moja zwolnila mala tempo z kopniakami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie zastanawialam sie co z tym zwolnieniem po 19, kurcze sensu to nie ma , zeby macierzyński brac przed porodem. I co nie ma szans, zeby gin. przedłuzył zwolnienie? Wogóle to jak jest z macierzynskim, musze skladac jakis wniosek w pracy, czy poprostu przechodze na macierzynski automatycznie?
Masz racje z waga, w koncu ludzie sa rózni jedni duzi drudzy mali, nie da sie tego zaklasyfikowac ze jesli ktos mam tyle lat to musi wazyc jakąś okreslona liczbe kg. kazdy jest inny.
Co do kopniakow, to u mnie jest róznie, ale ja mam inna sytuacje, bo główke ma u góry. wogóle odkad wyszlam ze szpitala, to strasznie szaleje 🙂, wczesniej tak nie bylo. Wogole wczesniej to taka malo ruchliwa byla, a teraz jest inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie to też nie ma sensu z tym macierzyńskim. Gin nie wystawił dłużej zwolnienia bo nie ma do tego uprawień. Dlatego ja też myślę, że skoro oni chcą mnie położyć do szpitala to niech mnie kładą po tym 17 kwietnia bo wtedy szpital będzie musiał mnie wyspisać zwolnienie do czasu urodzenia Lenki 😉 Ależ wymyśliłam co? Haha.
Marta jeszcze nie mam jak z tym macierzyńskim w przyszłym tyg. zamierzam szukać info w necie i zadzwonić do ZUS-u. Jak będę coś wiedziała to dam znać.
Racja, że u Ciebie inna historia bo Mała ma pod Twoimi żebrami główkę - całkowicie o tym zapomniałam. U mnie też jest różnie. Noce i rano do 12 to prawie Jej nie czuje, natomiast popołudniami i wieczorami to Lenka jest w swoim żywiole 😜 Marta a Ty miałaś już jakieś skurcze przepowiadające poród? Bo ja takowe przeszłam w środę 🥴 Nic przyjemnego.
Olka, a Ty sie narazie ruchami nie przejmuj, Twoja Dzidzia ma jeszcze sporo miejsca w brzuszku i dlatego czasem Ją czujesz a czasem nie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj daj znac koiecznie! Nie ja nie mialam zadnych skurczy jeszcze, przynajmniej nic nie czułam. Na ktg w szpitalu jakies tam sie zapisaly, ale ja ich nie czulam. Ponoc to bylo normalne, w koncu macica pracuje. A jak to u Ciebie bylo z tymi skurczami jak to wogole jest??? U nas to juz coraz mniej miejsca maja dzidzie wice pewno dlatego coraz wyrażniej czuje kady ruch. Pod zebrami czuje takie wypychanie , czyli główka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahah Olka, Olka rozśmieszyłaś mnie tym Twoim stwierdzeniem 😜 Na pewno nie masz aż tak dużego brzuszka 😉 PS. Ola ja Ciebie kiedys widziałam na wątku BYDGOSZCZ. Czyżbyś pochodziła z Bydzi?
Marta, te bóle miałam takie jak na okres, brzuch cały stwardniał, oblałam się zimnym potem, a nawet zaczął mnie boleć krzyż 🥴 Z tym masz rację, że czasem kobieta czuje te skurcze przepowiadające a niekiedy nie. Ja nie wiem czy by się coś zapisało bo nie miałam jeszcze ktg. Kurczę muszę "ruszyć" tego moja gina bo się coś ociąga. Tylko tak myślę, że skoro mam już te skurcze to może urodze na tydzień albo dwa? Chyba bym już chciała bo jestem odrobinę zmęczona już tą ciążą 🤨 Jest mnie coraz trudniej, nogi opuchnięte i taka ogólna niemoc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam ktg w szpitalu , wczesniej nie. Niby mialam ze szpitala zalecenie robic je 2x w tyg. Ale moj lekarz powidzial, ze nie ma potrzeby, bo on robił mi te przeplywy i jest ok, zamiast robic ktg 2 x w tyg, kazal za tydzien przyjechac to zrobi mi te przepływy bo to jest bardziej dokładne, i wiecej sie z tego dowiem. To tak jak opisujesz te skurcze to ja nic takiego niegdy nie mialam.
Ps mam rodzine w bydgoszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jasia jeszcze raz dziękuję Ci za wsparcie. W czwartek powtórzyłam jednak badanie ogólne moczu bo nie mogłam wytrzymać w tym stresie a jeszcze do poniedziałku weekend trzeba przetrwać.
No i na całe szczęście cukru już nie ma w moczu. To znaczy że chyba fałszywy alarm był. I rzeczywiście to chyba od tego nocnego podjadanie słodyczy. Całuję Cię serdecznie 😘
Zdrówka życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola nie przejmuj sie, mam kolezanke którą juz w 30 tyg, pytali kiedy poród, i ze to chyba nie dlugo juz. O bliźniaki tez ja podejżwaja 😉. Ale jak sie dowiedziala u lekarza, to moze byc u niej taka sytuacja, ze ma za waska miednice, ktora prawdopodobnie sie nie rozejdzie i nie bedzie w stanie urodzic sn. tylko przez cc.I przez to moze miec wiekszy i taki troche w innym ksztalcie ten brzuch. W poniedzialek idzie n pomiar tej miednicy i sie dowie czy urodzi czy bedzie miala planowane cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena ciesze się, że mogłam pomóc 😉 Zrób jednak mimo wszystko tę krzywą cukrową i wówczas będziesz juz na 100% spokojna 🙂
Ja tam uważam, że ludzie zawsze coś wymyślą aby tylko plotki roznosić - nie ma się czym przejmować.U mnie też wszyscy mówią, ze powinnam rodzić wg ich uznania w czerwcu bo brzuszka coś nie widać - ja tam widzę i już czekam na swoją Księżniczke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie takie gadanie czy juz urodzilas, czy nie , a kiedy itp. to denerwujace. U mnie dwa telefony juz byly czy urodzilam, bo widzieli jak moj mąż latał z torbami jak jeżdził teraz do mnie do szpitala, i odrazu ploty 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha, to ja już sobie wyobrażam jak tam u Ciebie, Marta wrzało 😁 U mnie dopiero większość sąsiadów dowiaduje się, że jestem w ciązy, gdyż dopiero brzuszek widać w troszkę cieńszej kurteczce jak chodzę 🙃 stą dte hasła, że ja mam termin na czerwca 😜 Ale ja się tym zupełnie nie przejmuje. Ide do sklepu po produkty na podwieczorek i kolację bo coś pusto u mnie w tej lodówce i nie mam sałaty 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...