Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Woow, ja też muszę do fryzjera się wybrać aby pofarbować włosy.... Marta koniecznie napisz co powiedział gin. Czy Emilka zmieniła zdanie i się obróciła oraz ile przytyła (mam nadzieję i życzę Tobie oby jak najwięcej). A spacerek się udał nawet zadyszka była 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jasne, że wieczorkiem napisz. Ja też prawie zawsze mam wizytę popołudniu ze względu na to, iż są one prywatne, bo pewnie państwowo mogłyby być w godzinach wcześniejszych 🙂 3mam kciuki aby wszystko było w jak najlepszym porządku. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jestem. Mala nadal pupa na dole, jak do dwoch tyg sie nie odwróci to bedzie mi wyznaczał termin na cesarke. Ile wazy to nie wiem, bo nie powiedzial.Odnosnie badan dziecka po porodzie to powiedzial, ze standardowo badane sa w kierunku hipoglikemi, ale tak to nic wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, Marta, uparta ta Twoja Córeczka 😉 Ale ma jeszcze 2 tygodnie na to aby sie przewrócić, ewentualnie będziesz już wiedziała, że masz cc i nie będzie od tego ucieczki. To też jest pewnego rodzaju komfort psychiczny i z pewnością gin będzie chciał rozwiązać ciąże w 38 tygodniu i skończy się Twoja męka z cukrzycą!!! 🙃
Szkoda, że nie powiedział ile waży Emilka bo pewnie Lenka "chodzi" w tej samej kategorii wagowej 🙃 Najważniejsze, że jest wszystko w porządku. Apropo przepraszam, że pytam ale z tymi przepływami mózgowymi też jest wszystko dobrze? A z tymi badaniami to tak jak mówiłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badania wyszły w porządku, jedna z tych podwyzszonych wartości jest juz w normie a druga zostala podwyższona. Badania wyszly ok, i lekarz nie wie skad te odchylenia od normy. Dostalam skierowanie na patologie ciąży, bo tam moze uda sie wyłudzić od nich rezonans magnetyczny, i moze to coś rozjaśni ta sytuacje.W poniedzialek jade do poradni patologii. Zobaczymy czy wogóle mnie przyjmia w tym dniu. Lekarz powiedzial ,ze na 99% te poszerzenia nic nie znaczą, poprostu tak jest i juz. Ale jesli uda sie zrobic na kase chorych ten rezonans to cos wiecej moze bedzie wiadomo, bo prywatnie nie ma sensu juz tego robić bo to koszt okolo 1000zł. Wiec sie okaze, nawet boje sie pomyśle ze moglo by być cos nie tak z główka i rozwojem malej. Oj, uparta jest uparta( ale ma po kim taka być 🙃 ), coś czuje ze, sie juz nie odwróci, lekarz mowił, ze taka planowana cesarka byla by po ukonczeniu 39 tyg, czyli w drugim tyg . kwietnia. Ale konkretna date bede miec za 2 tyg. jesli sie oczywiscie nie odwróci. Wtedy tez pewno sie dowiem ile waży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, spokojnie na pewno jest tak jak mówi lekarz czyli WSZYSTKO JEST W JAK NAJLEPSZYM PORZĄDKU Z MALUTKĄ! Pewnie, że jeśli masz możliwość zrobienia dodatkowych badań to należy z tego skorzystać, szczególnie wówczas gdy człowiek płaci te składki do NFZ-tu a wszystko ma robić prywatne 😠
Daj Emilce jeszcze czas, te 2 tygodnie naprawdę mogą być znaczące i położenie może ulec zmianie. Ja to najchętniej wolalabym urodzić po 21 kwietnia... wiem, ze to może troszkę głupio zabrzmi ale wolalabym aby Moja Córeczka była bykiem a nie baranem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie sciagaja od nas tyle kasy to niech cos tez dadza od siebie. Zobaczymy czy mi wogole zrobia to badanie. Co do cesarki, to juz mi obojetne, czyona bedzie czy bede rodzila naturalnie, byle bylo juz po 🤢 Jakbym miala rodzić naturalnie to ja jednak wolała bym zeby sie urodziła przed terminem, zawsze to mniej stresów czy to juz, kiedy i wogóle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz może na początku pójdź z prośbą a jak nie będą chcieli zrobić tego badania to wówczas prośbę zamień na groźbę (ja niestety tak robię kiedy nie mam wyjścia) 😉 Eee mnie się jakoś do tego porodu nie spieszy... 🥴 Chociaż tak jak pisałam już wcześniej plusy cc cięcia z pewnością są i to niemałe 🙂 Marta a powiedz mnie jeszcze czy Ty masz już robione badanie KTG? Bo mój ten drugi ginekolog stwierdził, iż od 34 tyg. ciąży zawsze posyła kobiety z cukrzycą na takie badanie aby monitorować Malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ten, który jest prowadzącym ciążę nic takiego nie mówi... Ja wolalabym pojechać raz w tygodniu do szpitala i zobaczyć czy wszystko jest ok - szczególnie teraz już na końcówce... Jak będę u niego w przyszły piątek to na pewno o to zapytam, a może nawet uda mnie się go "zmusić" aby takowe kroki poczynił 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak chodzę do dwóch ginekologów, z tym, że do tego jednego tylko na usg. On ma super sprzęt, na którym wszystko widać a do tego ma spokojnie usposobienie i jest naprawdę kompetentny. Żałuję, że dowiedziałam się o nim mniej więcej w połowie mojej ciąży bo w przeciwnym wypadku byłby on prowadzącym ciąże. Chociaż ten drugi (prowadzący) jest ordynatorem w szpitalu, w którym będę rodzić więc zosbaczymy czy stanie na wysokości zadania 😉 chociaż wiem, ze lekarze jak się chodzi prywatnie mają zupełnie inne podejście niż w szpitalu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylam dzis na patologii ciazy i okazalo sie ze mnie zle poinformowano, i w poniedzialki nie przyjmuja. I kazali mi przyjechac jutro. To juz drugi raz jak odprawili mnie z kwitkiem 😠 😠 😠. A ze do poradni mam godzine drogi w jedna strone, to ciezko mi tak kursowac busami codziennie tyle km. I jeszcze w srode mam kontrol w pordanii diabetologicznej, a to tez taki kawal drogii. Powoli juz nie mam sily do tego wszystkiego. Jeszcze w ostatnich dniach moje cukry z rana "polecialy na leb na szyje", na czczo nie wiele bo niewiele ale przekraczaja 90, a jak wieczor zjem mniej albo wczesniej to mam ketonny 😞 😞 😞 . I codziennie za duzo po 2 sniadaniu, dzis wyskoczylo nawet 140 😲 😲 😲 😲. A juz nie mam z czego rozlozyc tego sniadania bo to jest kromka z plasterkiem szynki 😞 😞 😞. A jak tam u was? Jasia jak cukry? Ja mam juz dosyc ..............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie wiem o czym mówisz... Jezdzenie busami i PKS-ami nie należy do przyjemności - szczególnie w 35 tyg. ciąży!!! Mogłaś im powiedzieć, iż widać, że dzisiejsza służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia co "widać" na załączonym obrazku 😉 Oj, wiem, wiem mam nie wparzony język - ale taka już jestem 🙃
Apropo cukrów to Marta nawet jak się czasem zdarzy podwyższony poziom cukru to nie ma o co kopii kruszyć - moim zdaniem. Najważniejsze jest to aby te cukry ciągle nie były większe. Mnie się też zdarzyło mieć 140 na godzinę po posiłku a kiedyś nawet 160 😲 Diabetolożka powiedziała, że poprostu muszę podwyższyć insulinę i będzie ok. Miała rację 🙂
No ja własnie wczoraj dostałam niedocukrzenie - co ponoć jest jeszcze gorsze niż większy cukier 🤨 ale nie da rady sie wszystkiego przewidzieć na kilka godzin w przód. Wczoraj do nas przyjechała rodzinka i poszliśmy na spacer, (a ja już wcześniej podałam sobie insulinę w stałej określonej wartości) który się przedłużył i stąd niedocukrzenie 🤨 Mam nadzieję, że to na Maleńką nie wplynie jakoś niekorzystnie... ☺️
PS. Marta nie dobija Cię te w kółko jedzienie i na dodatek przeważnie zawsze tego samego????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny..ja tez biore insuline ...i meczy mnie ciagla dieta..jakos daje rade..wczoraj mialam slabosc i zjadlam ciasto..strasznie mi cukier poszedl a zmialam wyrzuty sumienia 😞jakie macie dawki insuliny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic - jeśli pytasz o paski do glukometru to ja używam ACCU-CHEK Active - gdyż taki mam też glukometr, one nie należą do drogich bo można je dostać w wybranych aptekach po 1 groszu 🙂
Ola martwilam się o Ciebie - nie dawałaś znaku życia strasznie długo! Co do tego ciasta to hmm... wiesz jakie są zalecenia lekarzy 😉 ale ja zauważyłam, że jeśli już MUSZĘ coś zjeść to swojego wyrobu (wówczas daje duuuużo mniej cukru) i staram się zjeść kawałeczek na następny dzień wtedy mnie aż tak bardzo cukru nie podnosi. No i rzecz jasna ja zawsze wówczas podaję więcej tej insuliny. Co do jednostek to mnie się one zwiększyły znacznie w III trymestrze ciązy. Teraz biorę około 50 jednostek na dobę 🤪 A jak jst u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia napisał(a):
Monic - jeśli pytasz o paski do glukometru to ja używam ACCU-CHEK Active - gdyż taki mam też glukometr, one nie należą do drogich bo można je dostać w wybranych aptekach po 1 groszu 🙂
Ola martwilam się o Ciebie - nie dawałaś znaku życia strasznie długo! Co do tego ciasta to hmm... wiesz jakie są zalecenia lekarzy 😉 ale ja zauważyłam, że jeśli już MUSZĘ coś zjeść to swojego wyrobu (wówczas daje duuuużo mniej cukru) i staram się zjeść kawałeczek na następny dzień wtedy mnie aż tak bardzo cukru nie podnosi. No i rzecz jasna ja zawsze wówczas podaję więcej tej insuliny. Co do jednostek to mnie się one zwiększyły znacznie w III trymestrze ciązy. Teraz biorę około 50 jednostek na dobę 🤪 A jak jst u Ciebie?
dziekuje kochana ...Jasiu ja biore12 jednostek wiec chyba malo...wiem wiem o ciescie ale boze jak tak zyc 😞powiedz mi czy tez sie tak boisz ze dzidzia sie urodzi z cukrzyca..jakie sa szanse ze bedzie oki..ja mieszkam w niemczech nie znam super jezyka wiec tez o wszystko nie wypytam a maz nie zawsze moze ze mna jechac i tak mi ciezko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olka, NASZE Dzieciaczki urodzą się zdrowie, śliczne, piękne, różowiutkie i bez jakiejkolwiek cukrzycy 😜 Ale tak poważnie to cukrzyca ciążowa wg lekarzy nie powinna przebosic się na dzieci - szczególnie tak malutkie. Poza tym musimy spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć, iż cukrzyca staje się chorobą społeczną - tylko nie wszyscy wiedzą, że ją mają 🤨 Ja szukałam informacji na ten temat i nie odnalazłam żadnej Mamy, która urodziłaby dziecko z cukrzycą, gdyż sama ją miała w ciąży - także głowa do góry i myślimy pozytywnie 😉 Heh... Ola ja od 12 jednostek to zaczynałam w I trymestrze także spoko to są bardzo małe jednostki.
Wymieniam tutaj też poglądy z Marta, ktróra już część lekarzy wypytała o badania jakie należy Dzidzi zrobić po urodzeniu. Ja u gina będę w piątek, a u diabetolożki za jakies 2 tyg. więc też zapytam i porównamy jaki lekarz co tez mówi, a przy okazji Ty też będziesz wiedziała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia napisał(a):
Olka, NASZE Dzieciaczki urodzą się zdrowie, śliczne, piękne, różowiutkie i bez jakiejkolwiek cukrzycy 😜 Ale tak poważnie to cukrzyca ciążowa wg lekarzy nie powinna przebosic się na dzieci - szczególnie tak malutkie. Poza tym musimy spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć, iż cukrzyca staje się chorobą społeczną - tylko nie wszyscy wiedzą, że ją mają 🤨 Ja szukałam informacji na ten temat i nie odnalazłam żadnej Mamy, która urodziłaby dziecko z cukrzycą, gdyż sama ją miała w ciąży - także głowa do góry i myślimy pozytywnie 😉 Heh... Ola ja od 12 jednostek to zaczynałam w I trymestrze także spoko to są bardzo małe jednostki.
Wymieniam tutaj też poglądy z Marta, ktróra już część lekarzy wypytała o badania jakie należy Dzidzi zrobić po urodzeniu. Ja u gina będę w piątek, a u diabetolożki za jakies 2 tyg. więc też zapytam i porównamy jaki lekarz co tez mówi, a przy okazji Ty też będziesz wiedziała 😉
ja dostalam teraz cukrzycy nie wiem ile mam z 2 tyg biore insuline mmoze nawet nie..wiec narazie poczatki..a jak bedziesz rodzila naturalnie?co lekarze Ci mowia?jak mnie nie ma to jestem w majoweczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tyle się nasłuchałam negatywnych rzeczy na temat cesarskiego cięcia, że tak szczerze powiedziawszy sama nie wiem czy wolałabym rodzić naturalnie czy też własnie przez cesarkę... Chociaż mój lekarz powatarza, że cukrzyca nie jest wskazaniem do tego ostatniego. Eeech co ma być to będzie byle żeby Dzidziuś był zdrowy a my przetrzymamy wszystko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia napisał(a):
Ja tyle się nasłuchałam negatywnych rzeczy na temat cesarskiego cięcia, że tak szczerze powiedziawszy sama nie wiem czy wolałabym rodzić naturalnie czy też własnie przez cesarkę... Chociaż mój lekarz powatarza, że cukrzyca nie jest wskazaniem do tego ostatniego. Eeech co ma być to będzie byle żeby Dzidziuś był zdrowy a my przetrzymamy wszystko 😉
oczywiscie kochana 🙂 damy rade 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, że damy... Kto da radę jak nie MY 😉
Ola, wiesz nie chcialabym Ciebie pouczać ani tym bardziej się wtrącać, ale jeśli moge coś napisać jeszcze apropo insuliny to musisz uważać na niedocukrzenia (nie wiem czy już takie miałaś). Ponoć one są bardziej niebezpieczne dla dziecka niż podwyższony cukier 🤪 Mnie się niestety zdarzało mieć te niedocukrzenia szczególnie wtedy gdy dopiero dopasowywałam jednostki insuliny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...