Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

anochi, a na początku ciąży też miałaś robioną cytologię czy tylko ten jeden raz? sorki, że tak się pytam, ale ja ostatni raz miałam kilka mies. przed ciążą i chyba muszę się upomnieć o to badanie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W Bydgoszczy jest taka pogoda, że tylko spać się chce, ale obiadek zrobiłam, tyle sił mi starczyło 😁 😁 😁 No i jeszcze troszkę wykrzesałam z siebie by go z mężusiem zjeść, ale teraz to pękam, objadłam się pufff.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w czasie ciąży miałam raz robioną cytologię, może to wystarczy. Podobno raz na jakiś długi czas się ją robi, a powtórzyć by trzeba było gdyby wynik był zły.
Ale pamiętaj KTO PYTA NIE BŁĄDZI --- jak Cię to męczy zapytaj lekarza, będziesz spokojniejsza :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pomocy
Wiecie może coś na temat tej firmy co do wózków??
Może któraś z Was była zainteresowana tym wózkiem, ale ktoś Wam odradził.
Nam się bardzo podoba, jest dosyć funkcjonalny, ale boję się, że jest w nim coś o czym nie wiemy.
Dajcie znać, proszę.
http://www.maked.pl/wozki-dzieciece-c-78/wozek-dzieciecy-q12-gleboko-spacerowy-02-p-806
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂)
cytologię podobno "powinno" się robic na początku ciąży, w celu zapobiegnięcia chorobą... wiecie no jakieś grzybice czy inne badziewia które mogą niestety zaszkodzić dziecku.

ja cytologię miałam robiona na 2 lub 3 wizycie. dlatego tak późno bo miałam plamienia i pani dr. powiedziała ze i tak by nie wyszła dobra.

tak więc dziewczynki kochane powinnyśmy wykonywać takie badanie na pocz. ciąży 🙂)

a jak cie czujecie?
moja dzidzia wierzga mocno, fika koziołki dzisiaj takie ze szok aż miło 🙂 takie to cudne uczucie.

:* pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wózka: weszłam na tą stronę i zobaczyłam tam inne kolory i taki który ma moja koleżanka firma też sie zgadza. i ona jest strasznie zadowolona z tego wózka. mówi ze zwrotny wygodny. cena podobna. za ta cenę fajny wózek.
poradziła mi ze przy kupnie wózka trzeba koniecznie spr na czym nasze dzieciątko będdzie lezec. chodzi o to czy jest to jakas płyta obita tkaniną. czy wkład kokosowy.
my nad wózkiem sie jeszcze nie zastanawialiśmy chociaż ja już oczywwiście od samego początku oglądam.

no ale mam nadzieje ze rady przydatne

🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja cytologie miałam robioną na początku ciąży i lekarz powiedział mi ze następne badanie cytologiczne wystarczy, że zrobię za rok..
wiecie jak u mnie jest cieplutko, chmurzyska wiszą, zapowiada się na deszcz, ale jest cieplusienko, idealnie na spacer, niestety nie mam z kims pojść,,,, sama się boje bo już ciemno, męza nie ma, wraca dopiero jutro po całym tygodniu nieobecności, a jakbysmy poszli sie przejść tak wieczorem to dobrze by nam sie spało 🙂, no ale cóż, w takim razie idę do wyrka bez spacerku, dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry kobietki, ja dziś na śniadanko musiałam wypić tą "superpyszną" glukozę, ble ble fuj..... ale jakoś to zmogłam, co sie nie robi dla dzidziusia 🙂 teraz modlę się, żeby wynik był dobry...

u nas też słonko, ale aura taka trochę burzowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się 🙂 Na dolnym śląsku również troszkę lepsza pogoda- nie pada, ciut cieplej i kilka promyków słońca przedziera się przez chmury. Niestety, mimo tego, czuję się strasznie zmęczona i śpiąca od kilku dni :/ Mam nadzieję, że niedługo mi przejdzie, bo nie mam czasu na spanie 🙂
Dzięki za odpowiedzi odnośnie cytologii, teraz mam porównanie 🙂 Ostatnio nabiegałam się troszkę po lekarzach i uwierzcie mi, każdy ginekolog ma inne podejscie do ciąży. Zwariować można, bo niewiadomo kogo słuchać, a wiadomo, że chciałoby się jak najlepiej dla rozwijającego się malucha. No cóż, pozostaje rozsądnie wypośrodkować 🙂

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufka, wiadomo, że im mniej przed komputerem tym lepiej, bo jednak to jakieś promieniowanie, no i oczy się męczą i kręgosłup, ale myśle, że specjalnie nie szkodzi, bo inaczej wszystkie pracujące biurowo mamusie wysyłaliby na zwolnienia, a przecież niektóre pracują prawie do samego rozwiazania. Ja w pracy non stop przed komputerem jestem, czyli ok.8h, dlatego zazwyczaj w domu już nie włączam i w weekendy bardzo rzadko.
Ostatnio natomiast zastanawiałam się, czy można jeść jedzenie z mikrofali, bo tu dopiero jest promieniowanie, ale chyba raz kiedyś nie powinno szkodzić. Na ile mi czas pozwala, staram się podgrzewać jedzonko tradycyjnymi sposobami, ale z drugiej strony nie dajmy sie zwariować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też się melduję, zaczęło pokapywać 😞 a tak ładnie było rano, i jak Mufka glukoza? do przeżycia? ja w poniedziałek idę. Wysłał was może ginekolog na wizytę do internisty? to rutynowa wizyta czy jakieś większe badania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi, na początku było nie tak źle, ale w połowie kubeczka zaczęło mnie trochę mdlić. Zapijałam to sobie wodą niegazowaną. Pielęgniarka powiedziała mi, że można tam sobie wcisnąć cytrynę, ale ja jej nie miałam. Potem przez dwie godziny trzeba czekać do następnego pobrania krwi (cały czas na czczo). W tym czasie wypiłam sobie wodę z cytryną. No generalnie jest to do przeżycia 🙂 smakuje jak rozwodniony lukier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja właśnie jem wczorajszy obiad podgrzany w mikrofalówce..., bardzo rzadko jej uzywam, ale dobrze że jest, bo czasem się przydaje, kiedy się śpieszę, jednak jedzenie z mikroweli zawsze smakuje dla mnie inaczej, gorzej. Mężuch wraca dzisiaj po tygodniu, wreszcie! stęskniłam się, więc chyba jeszcze pałam uczuciem 😜 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam cytrynę, ale nie pozwolili mi wcisnąć, no i czekałam godzine tylko do następnego pobrania

wiojojka, szykuje Ci się baaaardzo miły weekend po takiej rozłace 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...