Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

a u nas z jedzeniem jest tak:
g. 7-8 kaszka (manna, kukurydziana, ryżowa- różnie) na 150 ml wody w miarę gęsta podawana łyżeczką
g. 10-11 mały deserek owocowy czasami mieszany z kilkoma łyżeczkami jogurtu naturalnego
czasami ok.13 banan lub jabłko na spacerze
ok.15-16 duży słoiczek obiadku popijany herbatką
czasami ok.18 owoc lub soczek lub troszkę mleka- do 120ml
ok. 20 kaszka jak na śniadanie, czasem popijana mleczkiem
1-2 w nocy do 120 ml mleka
5-6 w nocy do 120 ml mleka

ale przez ostatnie 2 noce zjadał tylko po 60 ml przez całą noc 🙂 mam nadzieje, że powoli sie przestawia na niejedzenie nocne 😉
od kiedy wróciłam do pracy- nie gotuję, po prostu nie mam na to siły- tym bardziej, że dla dzieciaczka to powinno być codziennie świeże. lecą więc słoiczki. a z żółtkiem to jak się uda, staram się 1-2 razy w tyg. słoiczek z żółtkiem podać, niestety mało ich jest w ofercie

pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

oli1978 napisał(a):
anochi napisał(a):
Oli dużo Kamilek śpi, u nas najczęściej dwie drzemki po 0,5-1 godziny, chociaż dzisiaj psikus i Ala spała raz 3 godziny 🤪 Pozdrów Maxa z rodzicami 😁
właśnie wróciliśmy z wielkiego spaceru, tatuś wybrał się z córeczka na 3-godzinny spacer po całym mieście 😉 padam



My prawie 4 godzinny maraton z Kasią i rodzinkami naszymi zaliczyliśmy: w tym zoo małe w Poznaniu naszym. A co do diety Kamilka to zapomniałam o przekąskach typu jogurcik, chrupki kukurydziane 😉


Kamil śpi przeważnie 3 razy w ciągu dnia-tak jak opisałam 🙂 - w sumie około4-5 godzin i w nocy około10-12 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli1978 napisał(a):
oli1978 napisał(a):
anochi napisał(a):
Oli dużo Kamilek śpi, u nas najczęściej dwie drzemki po 0,5-1 godziny, chociaż dzisiaj psikus i Ala spała raz 3 godziny 🤪 Pozdrów Maxa z rodzicami 😁
właśnie wróciliśmy z wielkiego spaceru, tatuś wybrał się z córeczka na 3-godzinny spacer po całym mieście 😉 padam



My prawie 4 godzinny maraton z Kasią i rodzinkami naszymi zaliczyliśmy: w tym zoo małe w Poznaniu naszym. A co do diety Kamilka to zapomniałam o przekąskach typu jogurcik, chrupki kukurydziane 😉


Kamil śpi przeważnie 3 razy w ciągu dnia-tak jak opisałam 🙂 - w sumie około4-5 godzin i w nocy około10-12 🙂

wow, to zazdroszczę, u nas w dzień to ok 1-2 godziny a noc 10-11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki,
uuu padam, dziś przespacerowałam z Łucją 10 kilometrów, pogoda cudna, widziałam stadka saren, zające, bażanty, Łucji też się strasznie podobało. Ma niezłą zajawkę na psy, jak tylko słyszy jakieś szczekanie, to od razu mówi :hau hau i w ogóle się nieźle emocjonuje na widok psa.

co do jedzenia, to my też lecimy cały czas na słoiczkach.

Rusałka, na gardło stosowałam tantum verde, szybko mi pomogło. Wiem, że można też sól emską pić w mleku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobity...
szkoda że żadna nie odpisała czy coś wie na temat 2paszportów..ale pewno nie wiecie same..
Przebija się nam prawa jedynka..i czasem nie daje spokoju..ale nie jest najgorzej..
U nas z karmieniem wygląda tak..
ok 8.30 - 9 cycuszek
11.30 - 12 mus owocowy lub jogurt
ok 14 pół dużego słoicza zupki..(zaczęłam podawać słoiczki bo gotowane przeze mnie mu się odwidziały..a słoiczki na nowo pokochał..)
ok 17-17.30 kaszka owocowa 5łyżek na 140ml wody..
i o 19.30 cycuś..
czasem między 12 a 14 jest cycuś..bo mały męczy się z zaśnięciem..
i w nocy też cycuś..czasem raz czasem więcej..
Mam pytanie ile wasze dzieciaczki mają cm..Moj mały ma 74cm..i powiem wam że jakiś duży się wydaje hehe..kupiłam mu piżamkę na 80 i jest idealna..a powoli rozmiarówka 74 staje się maława..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
Hej Kobity...
szkoda że żadna nie odpisała czy coś wie na temat 2paszportów..ale pewno nie wiecie same..
Przebija się nam prawa jedynka..i czasem nie daje spokoju..ale nie jest najgorzej..
U nas z karmieniem wygląda tak..
ok 8.30 - 9 cycuszek
11.30 - 12 mus owocowy lub jogurt
ok 14 pół dużego słoicza zupki..(zaczęłam podawać słoiczki bo gotowane przeze mnie mu się odwidziały..a słoiczki na nowo pokochał..)
ok 17-17.30 kaszka owocowa 5łyżek na 140ml wody..
i o 19.30 cycuś..
czasem między 12 a 14 jest cycuś..bo mały męczy się z zaśnięciem..
i w nocy też cycuś..czasem raz czasem więcej..
Mam pytanie ile wasze dzieciaczki mają cm..Moj mały ma 74cm..i powiem wam że jakiś duży się wydaje hehe..kupiłam mu piżamkę na 80 i jest idealna..a powoli rozmiarówka 74 staje się maława..


hehe, ja nie mierzyłam ALi, musze to zrobić, ale my dopiero będziemy przechodzić na 74 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anochi spoko, wiem że tylko zapytałas, nie chciałam żeby to złośliwie zabrzmiało czy coś 😉
jak podawałam słoiczki na obiad to nawet te na których napisane było 8 albo 9 miesiąc, mimo że Wojtuś miał 7,mój synek zjada już coraz więcej ' dorosłych' rzeczy, wszystko nie solone, nie pieprzone, nie słodzone
ja Okaa nie wiem jak to z tymi paszportami, pojęcia nie mam, a Wojtas mierzy 75centów
w dzień śpimy dwa razy i tak od godziny do dwóch, jak przed 7 się budzi, to pierwsze spanie o 10:00 do 11:00 czasem 12:00 i potem gdzies koło 15:00 na godzinkę do 16:00 i potem już do 19:00 nie śpimy; kąpie, jedzonko i spanie nocne, od 19:00 do około 5 rano, o 5:00 mleko i śpi jeszcze półtora godziny, czasem sie przebudza Wojtuś, zeby sie napić, abo chce żeby mu podać smoczka.
dzisiaj byliśmy z Marcinem na ognisku, jadłam kiełbache z ogniska mmmmmm pychota! i tak przyjemnie i cieplutko siedziało sie przy ognisku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heyka. Ja tylko na moment, bo nie siedze już tyle przy kompie jak taka ładna pogoda. Chciałam Wam powiedzieć, że sadzanie Amelki na kibelku się sprawdziło, codziennie rano robi siusiu, bez żadnego gadania. Nie daję Jej go w ciągu dni wcale a jednak rano wie, że na tym robi się siusiu i sama się cieszy jak widzi, że tam leci. A dziś nawet kupkę zrobiła. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że teraz jak dzieci potrafią same siedzieć, to warto je sadzać na kibelku.
W piątek otworzyliśmy sezon grillowania i było cudownie. Amelka cały dzień na powietrzu to w nocy spała jak aniołek.... 🙂
Miłego Dnia
Dzięki za życzonka urodzinowe dla Wiojojki i Anochi 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HELLO
ja bylam dzis u kolezanki ponad 5h w ogrodzie przesiedzialysmy 🤪mala nawet obiadek na swiezym powietrzu zjadla 🙃a jej 3letnia coreczka niemogla pojac dlaczego Evie nie moze z nia biegac i dlaczego ona jeszcze nie chodzi 😁i powiedziala mi "ciocia to przeciez ja naucz" 😁oj smiechu bylo!
co do wzrostu to niewiem ile mala ma cm,po ubrankach tez niewiem,bo tutaj sa na mc np0-3,3-6itd
Anochi zazdroszcze pobytu" prawie w grach" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jerzyk ma 72 cm 🙂
Po wczorajszej kaszce Hippa spał 2,5 godzinki potem cyc i spał godzinkę a po niej nastąpiła seria pobudek co podałam cyc i zdążyłam się położyć to zaraz płacz i znowu cyc i tak z 5 razy aż zasnął i do rana wstawałam 3 razy jeszcze 😞
Nie wiem co robię nie tak 😞 nie wiem dlaczego tak się dzieje 😞 nie wiem co robić 😞
Sama jestem już znerwicowana i zapewne to też ma jakiś wpływ na niego 😞

Dziś czuję się już lepiej gardło boli już tylko z jednej strony, głowa przestała wcale boleć 🙂

Miłego wieczoru Kochane 🙂 my już znowu u teściów, na szczęście tylko 3 dni do pracy i przerwa świąteczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rusalka1980 napisał(a):
Jerzyk ma 72 cm 🙂
Po wczorajszej kaszce Hippa spał 2,5 godzinki potem cyc i spał godzinkę a po niej nastąpiła seria pobudek co podałam cyc i zdążyłam się położyć to zaraz płacz i znowu cyc i tak z 5 razy aż zasnął i do rana wstawałam 3 razy jeszcze 😞
Nie wiem co robię nie tak 😞 nie wiem dlaczego tak się dzieje 😞 nie wiem co robić 😞
Sama jestem już znerwicowana i zapewne to też ma jakiś wpływ na niego 😞

Dziś czuję się już lepiej gardło boli już tylko z jednej strony, głowa przestała wcale boleć 🙂

Miłego wieczoru Kochane 🙂 my już znowu u teściów, na szczęście tylko 3 dni do pracy i przerwa świąteczna 🙂



Rusałka spróbuj wieczorem dawać Jerzykowi kaszkę mannę np. z Nestle taka jest lub z Bobo vity też, gęstą wg proporji podanych na opakowaniu (5-6 łyżek stołowych) są bardziej sycące.
Kamil też miał minionej nocy kryzys : zasypiał długo bo padł dopiero po 2 godzinach od kąpieli, spał spokojnie tylko od 22 iej do 2 iej, później się wiercił przez sen a o 3.40 wybudził się całkiem i zasnął dopiero przed 5 tą. Nie każda noc jest super, bywają ciężkie i nie przespane-takie uroki macierzyństwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
.Szczeniaczek Uczniaczek to nowa wersja edukacyjnej zabawki z serii Laugh & Learn. Szczeniaczek oferuje dwa tryby zabawy - naukę i zabawy muzyczne z dziesięcioma wesołymi piosenkami. W trybie nauki, przyciskanie odpowiednich miejsc na pluszowej zabawce pomoże dziecku, poprzez wesołe piosenki i zadania, nauczyć się alfabetu, nazw częsci ciała i kolorów. Po przełączeniu zabawki w tryb zabawy dziecko może bawić się i śpiewać razem z pieskiem. Szczeniaczek odtwarza piosenki, które również pomagają nauczyć się alfabetu, kolorów, liczenia i nazw części ciała. Zabawy i piosenki w polskich wersjach!
.............CHCIAŁAM ZAPYTAĆ WAS O OPINIE..WIDZIAŁYŚCIE MOŻE TĄ ZABAWKĘ EDUKACYJNĄ W UŻYCIU??FAJNA JEST??chciałam kupic córci..a potem,może sie synkowi skapnie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mieszkam "prawie w górach" i byliśmy na takiej polanie poda lasem, skąd startują szlaki górskie, tam sa knajpki, plac zabaw, minigolf itp.
najlepsze, ze dopiero mi dzisiaj znajoma opowiedziała historie z września, byli nas odwiedzić po urodzinach Ali z 7-letnim synkiem, kilka dni później synek przyniósł zeszyt z religii - specjalnie podkreślam 😉 - gdzie miał narysować drzewo genealogiczne i na samej górze jakas babka z dlugimi włosami i wielkimi cycami, na pytanie kto to odpowiedział ciocia Ula 😉 🙃 jak byli u nas to chłopaczek widział jak karmię piersią, nawet się przyglądał z zaciekawieniem, ale podobno później nie okazywał, że to było dla niego przeżycia, ale jak widać do czasu 😉
co do Szczeniaczka uczniaczka to my go mamy, na razie Ala średnio sie bawi, ale ogólnie zabawka fajna, dobre zrobiona, melodyjki i piosenki bardzo fajne i dobrze nagrane - nie skrzeczace, dużo ich jest, tylko wszystko bardzo delikatne i szybko można przełączyc na inna melodyjkę, bo przypadkowo dotknęło się nogi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):

Sabcia ja tobie też winszowałam z okazji urodzin..ale na nk..

FAKTYCZNIE. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM MAMUSIOM, KTÓRE ZŁOŻYŁY MI ŻYCZENIA URODZINOWE NA FORUM JAK I NA NK.
Amelka dziś zrobiła pobudkę o 5.30 i koniec spania, próbowałam Ją przetrzymać by jeszcze kimnęła, ale się już nie udało, więc w taki to sposób zaczęty dzień już trwa i trwa... ☺️ ☺️ ☺️
Miłego dnia, pogoda wygląda, że będzie ślicznie, więc przyjemnych spacerków życzę.
P.s. Ja wczoraj gapa byłam w sklepie i już go zamykali więc tak w biegu płaciłam, Amelka się obudziła przy kasie, bo baba za głośno gadała i się mała przestraszyła i się rozpłakała, więc ja szybko do wyjścia a w domu okazało się, że zapomniałam zabrać wszystkiego co kupiłam, ale miałam smutną minkę, bo to były fajne ozdoby do kwiatów na parapet 😞 😞 😞 Kwiaty wzięłam ale dodatków zapomniałam... 😞 😞 😞 Pójdę dziś kupić nowe, bo nawet paragonu nie zabrałam, szkoda.. 😞 😞 😞
Ale nie takie rzeczy się w życiu powinęły, więc głowa do góry i do przodu 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabcia, super, że tak fajnie wychodzi Amelce z nocnikiem. Ja tez kupiłam nocnik miesiąc temu, ale na razie stoi, bo młody najczęściej rżnie kupsko w trakcie śniadania 🙃 Ale muszę spróbować jednak go sadzać. Słyszałam o przypadkach że właśnie półroczne dzieciaczki są już sadzane na nocnik i jak kończą roczek to robią w pieluchy tylko w nocy, ale myślę ze to sporadyczne przypadki. No cóż, spróbować nie zaszkodzi 🙂 oklask dla Amelki 🙂

No my tez rozpoczęliśmy sezon grillowy- w sobotę, kiełbaską 🙂

Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanko. któraś z Was (nie pamiętam która) pisała jakiś czas temu o zatyczkach do kontaktu. Jakie macie, bo mi Teściowa kupiła, ale one są coś nie wymiarowe i nie chcą wejść ☺️ 😞 Amelka bardzo się interesuje kontaktami, a mam w takim miejscu, że nie da się ich niczym zasłonić bo takie głupie miejsce jest 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabcia napisał(a):
Mam pytanko. któraś z Was (nie pamiętam która) pisała jakiś czas temu o zatyczkach do kontaktu. Jakie macie, bo mi Teściowa kupiła, ale one są coś nie wymiarowe i nie chcą wejść ☺️ 😞 Amelka bardzo się interesuje kontaktami, a mam w takim miejscu, że nie da się ich niczym zasłonić bo takie głupie miejsce jest 😠


mi tesciowa kupiła w castoramie- maja 2 bolce i dziurke, wkłada sie je jak wtyczke, a do wyciągnięcia zatyczki potrzebny jest specjalny "kluczyk" dołączony do zestawu
tak jak pisałam wcześniej, kontakty przestały dziecko interesować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 napisał(a):
Sabcia napisał(a):
Mam pytanko. któraś z Was (nie pamiętam która) pisała jakiś czas temu o zatyczkach do kontaktu. Jakie macie, bo mi Teściowa kupiła, ale one są coś nie wymiarowe i nie chcą wejść ☺️ 😞 Amelka bardzo się interesuje kontaktami, a mam w takim miejscu, że nie da się ich niczym zasłonić bo takie głupie miejsce jest 😠


mi tesciowa kupiła w castoramie- maja 2 bolce i dziurke, wkłada sie je jak wtyczke, a do wyciągnięcia zatyczki potrzebny jest specjalny "kluczyk" dołączony do zestawu
tak jak pisałam wcześniej, kontakty przestały dziecko interesować


Tak myślałam, że to Ty pisałaś, ale nie była do końca pewna, dzięki za odp.
Teraz czeka mnie wycieczka do castoramy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ika mam pytanko do Ciebie, po świętach wybieram się do Wrocławia i czy wiesz o istnieniu jakiegoś sklepu z używanymi ciuchami dla dzieci np. z Anglii? u mnie taki jest, ale go zamykają 😞 😞 😞 córka właścicielki mieszka w Anglii i sama tam wybierała pojedyncze sztuki ubrań, które wyglądają jak nowe, po prostu idealne a tańsze, już wykupiłam tam pół sklepu 😉 i ciekawa jestem czy może we wrocku znajdę coś podobnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamy
my mamy zatyczki w kontaktach z ikei, i na tej samej zasadzie co te z castoramy, wkłada się je, a żeby wyciągnąć taką specjalną nakładkę trzeba nałożyć- w formie takiego klucza- i pociągnąć,
pogoda piękna! oby juz tak zostało, ptaszki mi ćwierkają za oknem,
mi Marcin wczoraj zrobił niespodziankę i kiedy byłam w szkole pojechał z Wojtusiem do praktikera i kupi kwiaty na balkon. dlatego zamierzam dzisiaj wysprzątać balkon na picuś blancuś 🙂 jeśli tylko Wojcieszka uda mi się komuś sprzedać na kilka godzin.
Anochi cycolinko hihihihi 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...