Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

Mufcia, brzoskiwnie uwielbiam w serniku, ale konfitury tez będa smaczne. Moja ciocia robi pyszny dżem z moreli z własnego ogródka, pewnie z brzoskwiń będzie podobny. Z resztą w Twoim wydaniu wszystko jest pyszne, tak myslę 🙂 bo niestety nie miałam okazji spróbowac, a szkoda 😉)))

Wiojojka, Wojtuś ma fantastyczną brykę, no bomba. Pewnie robi furorę na osiedlu 😉 To taka napędzana nóżkami, na pedały czy na akumulator?

Rusałka, Anochi, Miło się czyta, ze Wasze dzieciaczki tak szybko zaaklimatyzowały się w żłobku. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że to dobry pomysł. Na pewno od października na kilka godzin w tyg. poślę małego do dzieciaczków.

No i się pochwalę 😉 Jutro idziemy na koncert Georga Michaela na wrocławskim stadionie, a młodego odstawiamy na noc do dziadków 🙂 a za tydzień lecimy do Hiszpanii 😎 To będzie pierwsza podróż samolotem Mateusza i od tyg. się modlę, żeby zniósl ja w miare dobrze a my z nim. Wolałabym uniknąc rozwscieczonych spojrzeń współpasażerów, a takie napewno będą, jeśli będzie płakać :/ Najbardziej boje się startu i lądowania. Mój łazik nie potrafi usiedzieć w miejscu przez 5 min, a co dopiero na czyichs kolanach, w dodatku przypiety pasami. Szczerze mówiąc liczę na cud 😁

Pozdrawiam i udanego weekendu życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aaaa, tak czytam jak Wasze dzieci pięknie mówią, a mój leniuch w tej materii, ze hej 🤨 a tak bym chciała się z nim juz dogadać. Po swojemu nawija, ale ze zrozumiałych słów to tylko mama, mamu, tata, tatu, łał, łał, a tak to non stop jest mmmmmyyyyyyy, ooooo, jak cos chce, chociaż rozumie i kojarzy wiele, bo pokazuje paluszkiem jak pytamy gdzie co jest, albo przynosi jak go poprosimy, ale powiedzieć nie chce Ech..

a to mój brzdąc z tatusiem na ostatnich zajęciach z pływania pod koniec czerwca

[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-09/f39f58e5/p6190378.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-09/f39f58e5.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Maminki
ja tez poproszę sernik z brzoskwiniami!!! 😜 Ika mój Wojtuś tylko kilka słów wymawia wyraźnie:tata, mama, daj, nie, oko, a tak to pa swojemu gada, powtarza na tyle ile potrafi moje słowa, tylko się ich domyślam. i też wszystko pokazuje paluszkiem i poproszony podaje. więc bardzo podobnie
Autko jest prezentem od dziadka Jurka, mojego taty, stoi u cioci Kasi w garażu na wiosce, bo my nie mielibyśmy go gdzie trzymać, więc Wojtuś jeździ nim po podwórku u Cioci.
Na pewno będzie zajebiście na koncercie! fajnie jest mieszkać w dużym mieście z którym coś się dzieje, Bułka w stolicy też ma zajebiście,
Hiszpanii oczywiście zazdroszczę! mój Wojtuś tez nie potrafi usiedzieć na tyłku chwili. ja spróbowałabym z jakąś nową zabawką, która dasz mu dopiero w samolocie, w której może kręcić, przesuwać, obracać, tak, żeby się nią zajął, tylko trafić w coś co zainteresuje malucha na dłużej wcale nie jest proste.to ci raczej nie pomogłam...hahahahhahahaha 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też chcę sernik!!!!!!! uwielbiam z brzoskwiniami 🙂
co do cista bez jajek, znalazłam przepis na sypka szarlotkę, nie ma jajek, ale za to jest kasza manna, wieczorem spróbuję 🙂 a z ciastem francuskim znalazłam przepis na takie jakby ciasteczka, kroi się ciasto francuskie na prostokąty, a na nich układa się jabłuszka pocięte w plasterki i zapieka, muszę jeszcze poszukać tego przepisu, bo chyba te kawałki jabłka w czymś się jeszcze moczyło 🤔
Ika trzymam kciuki za Mateuszka w samolocie 🙂 i udanego pobytu w Hiszpanii 🙂 moja mała też mało mówi, chyba nawet mniej niż kiedyś, ale od kilku dni na kasze mówi ka a dzisiaj rano cicho wyrwało jej się chyba kasza
zazdroszczę koncertu 🙂 ja zastanawiam się czy może nie wybrać się na koncert Jean Michel Jarre do Katowic a listopadzie
co do żłobka to nie jest tak źle, chociaż dzisiaj i wczoraj małą oddawałam z płaczem 😉 znaczy się mała płakała 😉 ale podobno była później grzeczna, zjadła śniadanko i obiadek 😁 i spała wtedy kiedy inni 🤪, dwa razy jak ją odbierałam to też płakała, ale to było chwilę przed tym jak zabrali ją z huśtawki i to była dla niej katastrofa 😉 generalnie ten żłobek jest na piętrze i jak przychodzę po mała to stoję pod łazienka i słyszę co tam się dzieje i np. wczoraj słyszę "nenenenenene" - to moja się buntuje 😉 a babki do niej "Ala nie wierć się tak, daj sobie ubrać pampersa, mała uważaj bo spadniesz" 😜 kochany mój buntownik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
może kostka edukacyjna http://www.bangla.pl/zabawa/sortery-labirynty-baczki-funkcyjne/funkcyjne-edukacyjne/eichhorn-manipulacyjna-kostka-edukacyjna-wielkie-centrum-motoryki-3685-p19392.htm


rozbawiłaś mnie do łez 🙂 mam ją wziąść na pokład samolotu? 🙃 napewno zajęłaby mateusza na długo, tylko chyba musiałabym dokupic dodatkowe miejsce w samolocie dla niej 😉 (bo z tego co wyczytałam to jest duza) a tak na poważnie- jest superowa. dzięki. zastanawiam sie czy jej nie kupic do domu, ale obawiam sie ze mąz mnie wyrzuci razem z nią, bo juz nawet nie mamy gdzie prania do suszenia rozstawiac 😉

A, właśnie, zapomniałam o jeszcze jednym słowie mateusza: Nie, nie, nie, nie 😉 Ala, mała bunowniczka 🙂 skąd ja to znam 🙂 pewnie w pierwszy dzien, nie wiedziała ze zostanie bez mamy dlatego nie płakała, a teraz juz wie co ja czeka i nie do konca jej sie to podoba, bo jednak z mama najlepiej. myślę, ze to kwestia czasu 🙂 mój miał taki okres, że nawet jak w niedz, przyjeżdzalismy na obiad do moich rodziców to nie chciał mnie puścić, bo ta babcia kojarzyła mu sie z tym, że mama znika na dłużej. Na szczęście juz jest znowu oki, tylko podobno tak od g 16 w czasie zabawy co chwile mówi maaaamuuuu, maaaamuuuu 🙂

Byłam na koncercie Michel Jarre'a dawno temu w Stoczni w Gdańsku 🙂 super było 🙂

anochi, a jak tam twój aerobik? 🙂 masz jeszcze karnet? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 napisał(a):

anochi, a jak tam twój aerobik? 🙂 masz jeszcze karnet? 🙂

stocznia musiała być super, koncert w spodku to już nie będzie to
kostka fajna, tylko zastanawia mnie, czy nie za dużo elementów na raz 😉
a co do aerobiku to karnet już nieaktualny, ale znalazłam rano zajęcia z aerobiku i koleżanka czasem na niego chodzi, więc może się skuszę 😉 a waga nadal stoi w miejscu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79 napisał(a):
i udanego pieczenia, anochi. brzmi smakowicie 🙂

a ta stronkę znasz?
http://www.malyalergik.pl/baza_pokaz_przepis.asp?type=lite&id=167

czasem tam zaglądam, ten przepis to na sypką szarlotkę, w necie znalazłam kilka wersji, ale tej z kaszą jaglana i mąka kukurydzianą nie widziałam, dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobiety..
Ika świetna fota pod wodą..widać małemu się podoba.. 🙂
Co do lotu samolotem to może na początku będzie zainteresowany..bo nowe miejsce..sporo ludzi wokół..zostanie zapięty pasem to i może on zainteresuje małego..jest stoliczek można zabrać kredki i kartkę jak lubi sobie "bazgrać"..noo a później jak już samolot się wzbije to można wyjść i pochodzić..
3mam kciuki by lot się udał..
Ja też miałam wiele obaw..leciałam sama z młodym..ale daliśmy radę..(Siyara można na jakaś chwilę przekupić telefonem..uwielbiaa rozmowy i naciskać sobie..)
A gdzie się wybieracie do Hiszpanii??i gdzie ląduje samolot??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaaa napisał(a):
Hej Kobiety..
Ika świetna fota pod wodą..widać małemu się podoba.. 🙂
Co do lotu samolotem to może na początku będzie zainteresowany..bo nowe miejsce..sporo ludzi wokół..zostanie zapięty pasem to i może on zainteresuje małego..jest stoliczek można zabrać kredki i kartkę jak lubi sobie "bazgrać"..noo a później jak już samolot się wzbije to można wyjść i pochodzić..
3mam kciuki by lot się udał..
Ja też miałam wiele obaw..leciałam sama z młodym..ale daliśmy radę..(Siyara można na jakaś chwilę przekupić telefonem..uwielbiaa rozmowy i naciskać sobie..)
A gdzie się wybieracie do Hiszpanii??i gdzie ląduje samolot??


lecimy rynairem do barcelona-girona, a potem gdzieś na costa brava wylądujemy, okolice lloret de mar. jeszcze nie mamy noclegu zarezerwowanego, szukamy hotelu właśnie 🙂 na szczęście lot trwa tylko 2h15min. Na pierwszy raz nie chciałam dłuższej trasy. Ja własnie najbardziej boję się, że będzie sie darł jak bedzie musiał siedziec na moich kolanach przypięty pasami podczas startu i lądowania. Potem to juz raczej luz, no chyba ze trafimy na turbulencje brrr napewno biorę plecak pełen atrakcji 😉 syiar dzielny chłopak 🙂 a mama jeszcze bardziej- sama z dzieckiem i tobołami- chylę czoła 😉 wogóle nie płakał, nie marudził?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barcelona Grona to nie za duże lotnisko..we wszystkim łatwo się połapać.. 🙂 bo w samej Barcelonie to już spore..bardziej do gustu przypadło mi to pierwsze..
Ja uważam że nie będzie tak źle..nasze dzieciaki coraz więcej rozumieją i ciekawi je świat..więc uda się go czymś zainteresować..
Siyar marudził podczas lotu trochę ale ani przy starcie ani przy lądowaniu..przy starcie wszystko go interesowało..a najbardziej pas którym go zapinałam..a przy lądowaniu spał..
w Ryanair'ach przez cały lot co jakiś czas jeżdżą wózkami i sprzedają a to napoje jedzenie perfumy itd..te wózki(i ich ładunek)strasznie interesował też mojego malucha..
Kiedy marudził pomagał mi telefon komórkowy i ten wyciągany stoliczek w fotelach..uderzał sobie w niego..rozkładał rekami a nogami kopał i zamykał..także wszystko do przeżycia.. 🙂
za bramkami najlepiej kup małemu wodę..mówi się że kobiety w ciąży i dzieciaczki powinny dużo pić..
Powodzenia Ika noo i jak będziesz miała jak koniecznie daj znać jak wam poszło.. 🙂
Miłego wypoczynkuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaaa napisał(a):
Barcelona Grona to nie za duże lotnisko..we wszystkim łatwo się połapać.. 🙂 bo w samej Barcelonie to już spore..bardziej do gustu przypadło mi to pierwsze..
Ja uważam że nie będzie tak źle..nasze dzieciaki coraz więcej rozumieją i ciekawi je świat..więc uda się go czymś zainteresować..
Siyar marudził podczas lotu trochę ale ani przy starcie ani przy lądowaniu..przy starcie wszystko go interesowało..a najbardziej pas którym go zapinałam..a przy lądowaniu spał..
w Ryanair'ach przez cały lot co jakiś czas jeżdżą wózkami i sprzedają a to napoje jedzenie perfumy itd..te wózki(i ich ładunek)strasznie interesował też mojego malucha..
Kiedy marudził pomagał mi telefon komórkowy i ten wyciągany stoliczek w fotelach..uderzał sobie w niego..rozkładał rekami a nogami kopał i zamykał..także wszystko do przeżycia.. 🙂
za bramkami najlepiej kup małemu wodę..mówi się że kobiety w ciąży i dzieciaczki powinny dużo pić..
Powodzenia Ika noo i jak będziesz miała jak koniecznie daj znać jak wam poszło.. 🙂
Miłego wypoczynkuu


dzięki, okaaa 🙂 mam nadzieję, że nam tez pójdzie tak gładko jak wam 🙂 ja uwielbiam latać, ale czy z dzieckiem tez... to sie okaze 😉 w dodatku będe miała pod opieka 4 dzieci, bo... mój mąż czasami też jak dziecko 😉 i zabieramy tez moich rodziców (w ramach podziękowania za opiekę nad młodym), którzy będą poraz pierwszy lecieć samolotem, więc pewnie będą mówić językiem mateusza: ooo, łał 😉 poza tym nie znają obcego języka. Czuję, że będzie armagedon 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ika79


i zabieramy tez moich rodziców (w ramach podziękowania za opiekę nad młodym), którzy będą poraz pierwszy lecieć samolotem, więc pewnie będą mówić językiem mateusza: ooo, łał 😉 poza tym nie znają obcego języka. Czuję, że będzie armagedon 🤪

fajnie, na pewno będzie wesoło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i zrobiłam szarlotkę sypaną i wyszła superowo 🙂 już większości nie ma, bo wczoraj połowę zjedliśmy na ciepło 😉 a przepis po prostu banalny i nie myślałam, że z tego coś wyjdzie 😉 smakuje troszkę jak ryż z jabłkami, taki szybki deser 🙂 jakby któras chciała tu przepis http://mojewypieki.blox.pl/2010/09/Szarlotka-sypana.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi napisał(a):
no i zrobiłam szarlotkę sypaną i wyszła superowo 🙂 już większości nie ma, bo wczoraj połowę zjedliśmy na ciepło 😉 a przepis po prostu banalny i nie myślałam, że z tego coś wyjdzie 😉 smakuje troszkę jak ryż z jabłkami, taki szybki deser 🙂 jakby któras chciała tu przepis http://mojewypieki.blox.pl/2010/09/Szarlotka-sypana.html



a kasza manna jaka?? błyskawiczna czy jaka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia38 napisał(a):
anochi napisał(a):
no i zrobiłam szarlotkę sypaną i wyszła superowo 🙂 już większości nie ma, bo wczoraj połowę zjedliśmy na ciepło 😉 a przepis po prostu banalny i nie myślałam, że z tego coś wyjdzie 😉 smakuje troszkę jak ryż z jabłkami, taki szybki deser 🙂 jakby któras chciała tu przepis http://mojewypieki.blox.pl/2010/09/Szarlotka-sypana.html



a kasza manna jaka?? błyskawiczna czy jaka?

ja akurat miałam zwykłą, ale podobno to bez znaczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękne zdjęcie pod wodą 🙂 🙂 🙂
A ja mam basen w mieście i jakoś się wybrać nie mogę 😞 😞 😞 😞 😞
U Nas nic nowego nadal umyka Nam każdy dzień 😞 weekendy mijają jak szalone i znowu trzeba wracać do żłobka i pracy 😞 ale najważniejsze że Jerzyk jest zadowolony i zaczyna więcej mówić i podśpiewywać 🙂
Miłego dnia Kochane 🙂 ja szarlotkę dostałam od babci więc kawusia niedzielna przy szarlotce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie 🙂
moje chłopaki na spacerze, a ja siedzie i pisze durne konspekty do pracy. Ale już się zmęczyłam i postanowiłam zajrzeć co u WAS 😜 😜 😜

IKA wow ja nie odwarzyłabym się tak zanurzyć Dominika pod wodą 🤪
anochi ciasto wygląda apetycznie, moze sobie takie zrobie :P
a dziś na obiadek tortiille z mięskiem mielonym ...mmmmm pycha, a na kolacje jak będzie jeszcze miejsce w brzuchach parówki w cieście francuskim mniam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest cudowna złota polska jesień............................leje od wczoraj jednym ciągiem 😞

w domu można dostać szału .................Max już go ma 😞 ja powoli dostaję 😞

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Ika jak koncert? w telewizji mówią że było cudownie, wspaniale, widowiskowo
Kaśka przyjeżdżaj do mnie, u mnie naprawdę pięknie, ciepło i słonecznie, ale pewnie twoje chmury zmierzają już w moja stronę 🤢
dziewuszki odwiedźcie bloga Kasi 🙂 http://www.blogblondynki.e-blogi.pl/notka,2011,09.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka napisał(a):
hej
Ika jak koncert? w telewizji mówią że było cudownie, wspaniale, widowiskowo
Kaśka przyjeżdżaj do mnie, u mnie naprawdę pięknie, ciepło i słonecznie, ale pewnie twoje chmury zmierzają już w moja stronę 🤢
dziewuszki odwiedźcie bloga Kasi 🙂 http://www.blogblondynki.e-blogi.pl/notka,2011,09.html

super, że Kasia zaczęła pisać, jeszcze z tego książka powstanie 😁
u mnie też dzisiaj pięknie było i do 29 stopni, byliśmy na błoniach-taki teren rekreacyjny pod lasem, pełno rodzin z dziećmi, wielki plac zabaw, mała była wr aju, ponad godzinę chodziła za palce, zmęczyła się masakrycznie, eh tylko nadal nie chce sama chodzić 😞
dziewczyny chyba kiedyś ktoś pisał o zgrzytaniu zębami, przeszło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...