Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anochi ja nie wiem jak to w Polsce jest..ale tu w Holandii mam wizyty u pani położnej a nie ginekologa i też z nią jadę na poród..także towarzyszy mi przy całej akcji..Wydaje mi się jednak że dziwnie żeby opłacać jeszcze kogoś..przecież w szpitalu powinna być opieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Okaa...............ja jestem za ..........

co do położnej to raczej pozostanę przy tej szpitalnej , ale nie powiem ,też ta sprawa mnie męczy , że może powinnam mieć jakąś swoją? na razie biję się z myslami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pomocy przy porodzie..czytałam kiedyś że można wynająć sobie panią która zwie się Doula(to kobieta „która służy". Współcześnie oznacza osobę, która w profesjonalny sposób wspiera fizycznie oraz emocjonalnie kobietę rodzącą i w połogu, dostarcza jej niezbędnych informacji i udziela praktycznych wskazówek.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też o czytałam o takiej usłudze , ale nie wiem czy chciałabym mieć przy sobie kogoś kompletnie obcego , pielęgniarka to pielęgniarka , lekarz wiadomo , no i chyba mąż mi wystarczy , choc nie ukrywam jesetm przerażona porodem pierwszy miałam kleszczowy i boję się ze drugi też taki mnie czeka ..............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lasaeczki.... faktycznie troche sie skiepsciło 😠
kasia popieram twoje zdanie w zwiazku z Malutką , mi pomogło jak walnełas mi kubeł wody na głowe mysle ze to najlepiej dzieła i tu Kasiu wielkie dzieki 😜

poloznej tez nie zatrudniam bo dlaczego mam placic za cos co za przeproszeniem jest jej zasranym obowiazkiem 😎

a co do pampersow to pewna babka w sklepie dla dzieci poleciła mi podkładziki do pampersow są bodajze z flizeliny wiec bardzo chlonne i taniutkie jak barszcz, ona ich urzywała i bardzo duzo zaoszczedzila na pampersach - ja kupiłam hagissa pampersy paczke od 2-5kg i paczke od 3-6kg i pieluszki tetrowe mysle ze skóra na dupce maluszka mimo wszystko najlepiej oddych - duzo z nimi zachodu ale warto 😎

ja zagladam na lipcoweczki i czytam sobie od czasu do czasu ale jakos nie nachodzi mnie tam na pisanie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buziaczkaa.................. 🙂 🙂 🙂 ja to bym chciała tu z wami poględzić 🙂 🙂 🙂
chyba jeszcze jest taka szansa co?

Lucynko co tam u Ciebie? i co to za podkładziki pod pieluszki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak..to obca kobieta..
A co do porodu jeszcze o tym tak nie myślę..chociaż mnie przeraża że jednak nie w Polsce..czy sobie poradzę..
Kasia masz już jakiś zarys tego czego możesz się spodziewać..(w końcu jeden poród za tobą) morze dlatego jesteś przerażona..
Ale pamiętaj co nie zabije to podwójnie wzmocni.. 😜 a jakoś z nas dzieciaczki wyjść muszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez bym chciała by moja jak najmniej miała kontaktu z pampersami, ale ostatnio na szkole rodzenia prowadząca opowiadała, że miała plan pampersy -noc, tetra-dzień, ale wytrzymała tak 2 dni, bo co chwile przebieranie itd, ja jestem wygodna i chyba będę łożyła na pampersy :P do szpitala chyba kupię te małe Huggies, bo ta paczuszka taka fajna mała, a nie jak w Pampersach 48 sztuk od razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaa ja to bym wolała zeby się na zarysie zakończyło 🙂 kleszcze to nie jest fajna sprawa 😞 😞 wiem też ze w dzisiejszych czasach takie rozwiązanie jest wyjątkiem bardzo rzadkim , i oby nie trafiło na mnie znowu ani żadną inną kobietkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiu jakos sie ulozyło narazie siedze cicho i czekam jak sie potoczy a po za tym uroczo 😎dzieki kochana ze pytasz 🙂
a co do tych podkladzikow to naprawde sa super zwlaszcza na poczatek jak maluszki sie czyszcza ze sluzu i robia w majty co 5 min wystarczy wymienic podkladzik a pampers czy pieluszka sa czyste... popytajcie w sklepach dla dzieciaczkow 30 sztuk kosztuje jakies 8zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CÓŻ JAK WY MACIE INNE TEMATY DO POGADUSZEK ZAMIAS PISAC O TYM CO WAŻNE.

TERAZ WIELCE WIELKIE PISANIE...SZTUCZNE.

NA MOJE PYTANIA TEZ NIKT NIE ODPOWIADAŁ...NAWET O OSTATNIE WIZYCIE UCIESZONA NAPISAŁAM JAK LIWCIA SIE MA ALE GÓWNO MI KTO COS ODPISAŁ. WIEC MAM W NOSIE I NIE UDZIELAM SIE JUZ, ZAGLADAM MOZE RAZ W TYG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczka nie obrażaj się, na każdy temat nie da się odpisać, też tak czasem miałam, że pisałam i cisza, ale i tak Was lubię 🙂 i nie ma sztucznej rozmowy, dawno nie było takiej fajnej rozmowy więc korzystamy 🙂
ja wychodzę z założenia, że maleństwo jakoś musi wyjść i nie zastanawiam się nad tym jak będzie, chociaż jak wizytowałam porodówkę to m się trochę miękko w kolanach zrobiło, ale musimy być silne mamuśki i pamiętać, że czeka nas wspaniała nagroda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie w każdym razie bardzo brakuje fotek , wzajemnych opini i wzajemnego zainteresowania co u której słychać jak się mają dzieciaczki , jak rosną jak wy się czujecie , chciałabym zeby nasze forum wróciło do normalości , zawsze chetnie wesprę każdą z was ale ne chce robić za forum psychologiczne .....................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiu - tak popytajcie o podklady lub o wklady z fliseliny (chyba) do pampersow , ja mam kupione ale sa u moich rodzicow jak dowiem sie nazwe i firme to napisze 😎

a tak na marginesie jak komus sie nie podoba nie musi tu pisac ... ja zagladam tu codziennie ale nie zawsze jest o czym pisac wiec nie udzielam sie i nie smece jak tu zle i nie dobrze kazda rozmawia o czym i kedy chce, i jakie mamy na dana chwile potrzeby..... kazda z nas rzuca wiele tematow ale nie wszystkie sa wylapywane... ja nie ubolewam na tym bo zawsze mozna wrocici do tematu pozniej 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucynko , zgadza sie , każda ma prawo pisac o czym zechce ale mimo wszystko będę się upierać , że wolałam kiedy wszystkie byłyśmy jakby bardzo blisko siebie w temacie dzieci i naszego samopoczucia , każda z nas ma swoje problemy i nie roztrząsamy ich co dnia, każda ma gorsze chwile i my jesteśmy tu po to aby sie wspierać ale nie róbmy z forum monotematyki która ni jak ma sie do tego czego życzyłabym sobie tu poczytać i popisać 🙂 :0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla mnie forum nie jest najważniejszym źródłem informacji, więc nie mam wrażenia, że obudzę się z ręką w nocniku, mam problem to pisze, jak nie to czytam co piszecie 🙂 tutaj wymieniamy się doświadczeniem, spostrzeżeniami, ale też samopoczuciem i ogólną gadka 😉 chyba, że za cel stawiamy sobie pisania poradnika ciążowo-porodowo-opiekuńczego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buziaczka dlaczego gorsza? mój wózek kosztował jedyne 60 eu i kupiony jest na ebay 🙂 jest funkcjonalny i w nosie mam ,że przede mną urzywała go inna mama przez 6 mcy.Wózek jest zadbany , ma maxi-cosi , gondole , spacerówkę, mieści się do auta, ma zwrotne kółka na sprężynach co ma swoje ogromne plusy szczególnie tu u mnie nad jeziorami gdzi o dobre drogi trudno 🙂 🙂 jestem zadowolona a cena? a jakie to ma znaczenie dla mojego Maxa ile kosztował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...