Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Heyka dziewuszki.
Ja dziś niestety mam zły dzień. Noc była nieprzespana, potem poszłam do sklepu i ledwo do domu doszłam, bo prawie zemdlałam, robiło mi się słabo i ciemno przed oczyma. Cholera a tak fajnie miałam zaplanowany dzień. I DUPA, cały czas przeleżałam, teraz mąż się troszkę położył to ja do kompa usiadłam, by Wam coś naskrobać.
Moja Mała daje mi tak popalić, w żebra mi kopie i nie reaguje nawet na to, że mówię do Niej, że mamusię to boli. Normalnie mam wrażenie, że chce mi je unieść do góry 🙃 Rozciąga mi mocno brzuszek aż robią się dziwne kształty. Szczerze powiem, że miałam dziś stracha w oczach, że coś mi się stanie na ulicy, tak było ciepło, słońce grzało. SZOK.
Ale już jest lepiej.
Jutro idę do gin, ciekawe co się nowego dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sabcia zawsze możesz upiec z połowy składników na małej blaszce, mieć słodka przyjemność 🙂 zazdroszczę męża kucharza, chociaż na swojego nie narzekam, bo i zrobi jajecznicę i kotlety usmaży jak jest potrzeba 😉
uważaj na siebie, bo takie omdlenia nie są dobre 😞 teraz na koniec ciąży musimy zwolnić, już wiem dlaczego wszędzie czytałam by wyprawkę robić w drugim trymestrze jak ma się jeszcze siły biegać po sklepach, bo chęci to ja nadal mam, ale z siłami to już gorzej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie chęci są, ale sił brak.
Dokucza mi tez zgaga plus te omdlenia, słabnięcia, normalnie nie wiem co mam robić, czy się kłaść czy na kibelku siadać, tak mnie to męczy. Często mnie na wymioty bierze. Normalnie czuję się jakbym była na początku ciąży a nie na końcu.
Co do wyprawki to też się cieszę, że mam już ją zrobioną, bo przynajmniej RAZEM z MĘŻEM ją zrobiliśmy, a nie że ja listę w domu bym sporządziła, a On biedny by latał po sklepach 🙂
A tak to na spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem ciągle głodna 😁 i latam co chwilę siku i czasem się zdarzy kilka razy dziennie że i na kupę lecę ☺️ nawet się zdarza co godz lub dwie,ale nic dziwnego jak się tak objadam różnymi rzeczami 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój też nie waży jakoś szczególnie dużo-nawet nie wiem czy ma 70kg bo jest wysoki i strasznie szczupły a je za siebie i za mnie i nie widać po nim 😁 a ja nigdy nie miałam problemów z nadwagą-we wakacje ważyłam 42kg i jadłam jak głupua,żeby przybrać,nawet brałam tabletki na przyrost,ale waga stanęła mi na 48kg i nie chciał0a się wiecej ruszyć,a dodam,że rok temu przed wakacjami ważyłam 50kg i do tych 50kg chciałam wrócić,a teraz dobiłam 60kg i chyba nawet się lepiej czuje,ale nadal mam uczucie że mnie porwie na wietrze jak nie chwycę kamieni do rąk 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kiedyś bawiłam się w odchudzanie przez jakie 3-4 lata i troszkę mnie to za bardzo wciągnęło-może to było (nadal pewnie jest) powodem moich problemów z okresem,potem się opamiętałam i nauczyłam akceptować swoją wagę a zawsze byłam chudzina. potem wyjechałam na wakacje do grecji do pracy i tam wiadomo-klimat inny,praca w upale i co śmiesznego-bardzo tłuste posiłki-mięcho,frytki,sałatka i cola codziennie...efekt? jak wróciłam do Pl i stanełam na wadze i zobaczyłam 42kg to się aż przeraziłam,bo jadłam tam dużo no ale klimat pewnie zrobił swoje i upały. i Ci co mnie nie widzieli długo uświadomili mi,jak wyglądam a ja słabnęłam strasznie,więc poszłam do lekarza po jakieś tabletki i wróciłam do wyższej...ciekawe jaką wagę będę mieć po ciąży 🙂 mogło by być tak z 55kg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszynki moje 🙂
Buziaczko kochana wszystkiego najlepszego w dniu urodzin, aby wsssszzzzystkie marzenia się spełniły 😘 😘 😘
Bułka moja siostra chodzi sprzątać raz w tygodniu chałupę gdzieś 160 metrów może więcej, i dostaje za to 50 złotych 🤢 niezłą przebitkę w stolicy macie!
Powiedzcie mi te skurcze przepowiadające to jak wy je czujecie?, bo ja miewam cały dzień takie kłucia w podbrzuszu trwają kilka sekund, ustają i za jakiś czas znowu,,, ale to nieprzyjemnie 😞
A ja jutro mam obronę pracy licencjackiej, trzymajcie kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiojojka mnie też tak czasem kłuje i trzyma chwilkę przeważnie w pachwinach,a dzisiaj odezwała się moja miednica po popołudniowym leżakowaniu 🥴 nie wiem czy to kłucie to skurcze bo ja skurcze wyobrażam sobie mniej więcej jak np. skurcze w łydkach-ostry ból przez chwilę i rwący a nie kłucie i czekałam właśnie na Kasię jak się pojawi żeby o to samo zapytać-czy to kłucie to te przepowiadające 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALUTKA90 pamiętam jak tak samo zadawałam takie pyatnie Dziewczyną ode mnie z forum czy te skurcze to tak samo bolą jak te co w łydkach łapią no i się okazało że troche inaczej ja jak dostałam skurczy to nie były mocne takie do przeżycia normalnie sobie chodziłam,smiałam sie,ćwiczyłam na piłce.Przy każdym skurczy zamykałam oczy odprężałam się i oddychałam wciągałam nosem a wypuszczałam buzią. Skurcz przypominał ból na okres.Ja rodziłam 9godzin i 45 minut.9 godzin luz ale 45 minut to już bóle były. Jak się skurcze nasilają to czuć je też w plecach w krzyżu.Nie da się tego dokładnie opisać. Każda Kobieta inaczej to odczuwa i każda ma inny próg bólu.Nie bójcie się porodu i nie słuchajcie tych co mówią że to straszny ból bo będziecie się bać a to najgorszy wróg przy porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALUTKA90 pamiętam jak tak samo zadawałam takie pyatnie Dziewczyną ode mnie z forum czy te skurcze to tak samo bolą jak te co w łydkach łapią no i się okazało że troche inaczej ja jak dostałam skurczy to nie były mocne takie do przeżycia normalnie sobie chodziłam,smiałam sie,ćwiczyłam na piłce.Przy każdym skurczy zamykałam oczy odprężałam się i oddychałam wciągałam nosem a wypuszczałam buzią. Skurcz przypominał ból na okres.Ja rodziłam 9godzin i 45 minut.9 godzin luz ale 45 minut to już bóle były. Jak się skurcze nasilają to czuć je też w plecach w krzyżu.Nie da się tego dokładnie opisać. Każda Kobieta inaczej to odczuwa i każda ma inny próg bólu.Nie bójcie się porodu i nie słuchajcie tych co mówią że to straszny ból bo będziecie się bać a to najgorszy wróg przy porodzie.

wiojojka zapytałam o to na innym forum na brzuszku i tutaj mamy odpowiedź 🙂 dziewczyna,która mi odpisała na mojego posta-porównuje te przepowiadające do bóli na okres,więc już mamy odpowiedź nie tylko o skurcze ale i o te bóle,które często mamy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank wyczujecie 🙂
Ja raz byłam na obserwacji bo myślałam że mi wody odchodzą a to był taki rzadki śluz 🙂 bo nie wiedziałam jak to jest bo niektórym się sączą a innym ciurkiem lecą a to też moja pierwsza ciąża była 🙂 ale wody są takie ciepłe i wodniste jak siuśki 🙂 jak macie jakieś pytania to piszcie u Nas my zawsze chętnie pomożemy 🙂

Kciuki za Was trzymam i życzę szybkich porodów 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornelia ja w dalszym ciągu też biorę magnez i bardzo dobrze,bo za każdym razem jak się przeciągam na łóżku-przeważnie w nocy-zaczyna mnie łapać skurcz ale szybko podnoszę nogę do góry zanim ból się nasili albo kopie nogą w różne strony i przechodzi w momencie 🙂 a wcześniej jak mnie skurcz łapał to mogłam kopać i stękać i nic dopóki nie potrzymał jakiś czas i sam z siebie nie puszczał...a teraz jest różnica 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi jak Cię zacznie boleć dużo bardziej niż normalnie to sama się zorientujesz,że rodzisz 😁 ja to sobie tak tłumaczę-że jeśli ma boleć i się to nasila to musisz zauważyć tą różnicę w tych zwykłych przepowiadających a tych nasilonych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...