Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tez slyszalam ze to bardzo dobrze wplywa na dziecko, ale u mnie wszyscy przed roczkiem chodzili i wogole na spacerach jak mala prowadze to tak sie glupio gapia i kiedys slyszalam jak lotkary gadaly do siebie, takie duze dziecko a jeszcze nie chodzi.... glupio mi sie zrobilo, chcialam sie wtracic ale jakos nie wiem czy nie mialam odwagi czy co... gdybym wiedziala ze taka sytuacja bedzie to bym wiedziala co im odpowiedziec...a raczej wtracic sie im do rozmowy....
Ja sie tylko obawiam ze stracila chec do probowania samej chodzic, pierwszy dzie 11 mesiaca poszla jakk strzala bez trzymania, poprostu biegla tak przez 2tyg moze, pozniej zalapala raczkowanie i teraz taka ostroza bez reki nie pojdzie, i mi ucieka ze stania na czworaka i zasowa.
Kolezanki synek ma 16miesiecy i nie chodzi sam, jest chyba ze dwa razy wiekszy od mojej wielki chlop z niego i kurczowo trzyma sie reki. a wczoraj czytalam na temat chodzenia, dopiero gdy dzieckko bedzie miec 16-18 miesiecy i nie bedzie chodzic to mozna zaczac sie martwic....
Mysle ze moja nabierze ochoty do samodzielnego chodzenia.
Wczoraj wyciagnelam jej szczebelki od lozeczka i pokazywalam jak wchodzic i wychodzic, udawala ze nie kuma, a tu dzisiaj bawila sie sama, ja patrze a ona wchodzi do lozeczka przez dziure, na brzuszek-raczki i podciagniecie, trochu musialam jej pomoc dupke wsadzic bo ,wola- mama i pokazywala na mnie paluszkiem. jak fajnie sie poczulam 🙂 uciekam dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
może być tak, że dziecko nie czyta jeszcze co jest napisane na kartce tylko układ literek, pokazywanych wielowielokrotnie daje mu informacje, albo takie zdolne 🤪, może moje też będzie takie mądre 😁 w końcu pokazuje już gdzie oko i nos, od czegoś trzeba zacząć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tutaj Wojtuś z jego dorobkiem ząbków
[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/8bb22c01/dsc02456.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/8bb22c01.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/75ab57e0/dsc02433.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/75ab57e0.jpg[/IMG][/URL]
a tu ja!
[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/6a56cf20/dsc02462.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/6a56cf20.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/319eb677/dsc02463.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/319eb677.jpg[/IMG][/URL]
tu nie co starsza z najpyszniejszymi lodami włoskimi i w ukochanej spódniczce lambadzie, jak kręciłam się było mi widać majtki 😜 i dlatego była moja ulubioną 😁
[URL=http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-07/ddb1f9e4/dsc02469.jpg.html][IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-07/ddb1f9e4.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja tak z całkiem innej beczki. Czy zdarza Wam się nieraz poryczeć przez dzieciaki?? mój Domiś odkąd skończył 10 miesięcy jakiś diabeł w niego wstąpił. Zrobił się niemożliwy. Od kilku dni ciągle tylko buczy (nie płacze, tylko krzykiem demonstruje swoją złość) a dzisiaj pierwszy raz dostałam od niego wpierdziel, bo chciałam mu założyć skarpetkę.... i zacząl mnie ze złością okładać łapkami. Mówię Wam nie wiem co w niego wstąpiło. Złośnik się z niego zrobił. I najgorzej mnie wkurza, że ja z nim jestem cały dzień i mimo, że staram się nie zwracać uwagi na jego zachowanie to jestem BE, a jak wróci z pracy tatuś to jest super i tylko za nim lata 😞 Wieczorami to jestem już tak padnięta, że nie mam siły na nic. Dzisiaj już się z rana poryczałam, w domu balagan jak cholera, bo przy nim nic nie można zrobić, Dominik znowu marudny. 😞 ech... chyba mamy jakiś zły okres....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sara85 napisał(a):
Dziewczyny a ja tak z całkiem innej beczki. Czy zdarza Wam się nieraz poryczeć przez dzieciaki?? mój Domiś odkąd skończył 10 miesięcy jakiś diabeł w niego wstąpił. Zrobił się niemożliwy. Od kilku dni ciągle tylko buczy (nie płacze, tylko krzykiem demonstruje swoją złość) a dzisiaj pierwszy raz dostałam od niego wpierdziel, bo chciałam mu założyć skarpetkę.... i zacząl mnie ze złością okładać łapkami. Mówię Wam nie wiem co w niego wstąpiło. Złośnik się z niego zrobił. I najgorzej mnie wkurza, że ja z nim jestem cały dzień i mimo, że staram się nie zwracać uwagi na jego zachowanie to jestem BE, a jak wróci z pracy tatuś to jest super i tylko za nim lata 😞 Wieczorami to jestem już tak padnięta, że nie mam siły na nic. Dzisiaj już się z rana poryczałam, w domu balagan jak cholera, bo przy nim nic nie można zrobić, Dominik znowu marudny. 😞 ech... chyba mamy jakiś zły okres....

czasem dzieciaki potrafią dać niesamowicie w kość, do granic wytrzymałości rodzica,
mój syn też potrafi doprowadzić mnie do szału macicy. gdyby można było dostawać w sklepie cierpliwość i zrównoważenie na wagę, wydałabym na to ostatni grosz,
cierpliwości Sara, choć to cholernie trudne... każda z nas boryka się z tym, dzieci potrafią być bezlitosne. a ty jesteś najwspanialszą mamą na świecie dla swojego syneczka choć on może czasem wcale ci tego nie okazuje,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
Sara85 napisał(a):
Dziewczyny a ja tak z całkiem innej beczki. Czy zdarza Wam się nieraz poryczeć przez dzieciaki?? mój Domiś odkąd skończył 10 miesięcy jakiś diabeł w niego wstąpił. Zrobił się niemożliwy. Od kilku dni ciągle tylko buczy (nie płacze, tylko krzykiem demonstruje swoją złość) a dzisiaj pierwszy raz dostałam od niego wpierdziel, bo chciałam mu założyć skarpetkę.... i zacząl mnie ze złością okładać łapkami. Mówię Wam nie wiem co w niego wstąpiło. Złośnik się z niego zrobił. I najgorzej mnie wkurza, że ja z nim jestem cały dzień i mimo, że staram się nie zwracać uwagi na jego zachowanie to jestem BE, a jak wróci z pracy tatuś to jest super i tylko za nim lata 😞 Wieczorami to jestem już tak padnięta, że nie mam siły na nic. Dzisiaj już się z rana poryczałam, w domu balagan jak cholera, bo przy nim nic nie można zrobić, Dominik znowu marudny. 😞 ech... chyba mamy jakiś zły okres....

czasem dzieciaki potrafią dać niesamowicie w kość, do granic wytrzymałości rodzica,
mój syn też potrafi doprowadzić mnie do szału macicy. gdyby można było dostawać w sklepie cierpliwość i zrównoważenie na wagę, wydałabym na to ostatni grosz,
cierpliwości Sara, choć to cholernie trudne... każda z nas boryka się z tym, dzieci potrafią być bezlitosne. a ty jesteś najwspanialszą mamą na świecie dla swojego syneczka choć on może czasem wcale ci tego nie okazuje,



Sara my okres buntu mamy pomału za sobą , ale był czas że Maxiu dawał czadu , wył jak krowa kiedy mu cokolwiek zabraniałam , próbował bić , ale kategorycznie , stanowczo łapałam go za rączki przytrzymywałam i mówiłam patrząc groźnie na niego ,że nie wolno!!!!, trwało to trochę , teraz jest lepiej , znacznie się wyciszył, więcej słucha i jest posłuszniejszy choć do okazu grzeczności mu daleko, za Pawłem też łazi , wyje jak on wychodzi z domu , a w domu wisi na nim ciągle ale to dlatego ,ze ja jestem oczywistą oczywistością , która po prostu JEST ZAWSZE i nie ma potrzeby wyć i za nią łazić 🙂 🙂 🙂 🙂dlatego też bądź stanowcza , nie pozwalaj mu na takie ekscesy a on i tak będzie za tobą szalał bez względu na okoliczności nawet wyjąc za tatusiem 🙂 🙂



Wiola zżarłabym tego Twojego małego poczochrańca 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kurna jaki on słodziak UWIELBIAM GO


EVIE gratulujemy !!!!!! my tez już śmigamy coraz częściej samodzielnie wczoraj kilka razy Manolo sam poszedł jakieś 3 metry 🙂 🙂 przechodzi od zabawek do stołu i na odwrót 🙂 🙂 pięknie kuca po zabawkę wstaje i idzie do stołu na nietrzęsących się jeszcze nóżkach , ale to jego inicjatywa nie nasza 🙂 🙂 🙂


Sabcia powodzenia w pracy .................i spokojnego powrotu do domciu po niej 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wielkie dzięki za miłe słowa, już mi się lepiej zrobiło, bo wiem, że mój przypadek to nie jakiś ewenement 🙂 Miło jest Was mieć kochane :* :* :* Mały terrorysta zsanął jakąs godzinkę temu, ja wypiłam na spokojnie kawę i wysprzątałam łazienkę tak na dobry początek 😉

Kasia pogratuluj swojemu Maksikowi tych pierwszych spacerków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIA wycałuj Maxika zdolniacha swojego!!
Kamil też się złości czasami ale tylko jak jest zmęczony, zanim pójdzie spać to ciężko się z nim "dogadać" już wtedy..Tej nocy wybudził się o 3 iej i szalał z godzinę..spał do 8.40 później 🙂
Pozdrawiam z mojej pracy: www.roletyrzymskiepoznan.pl 😜..Kamiś z teściową od 11.30...przyjdą do mnie zapewne przed 18.00 i wtedy mało z wózka nie wyskoczy-taka radość..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara85 napisał(a):
Dziewczyny a ja tak z całkiem innej beczki. Czy zdarza Wam się nieraz poryczeć przez dzieciaki?? mój Domiś odkąd skończył 10 miesięcy jakiś diabeł w niego wstąpił. Zrobił się niemożliwy. Od kilku dni ciągle tylko buczy (nie płacze, tylko krzykiem demonstruje swoją złość) a dzisiaj pierwszy raz dostałam od niego wpierdziel, bo chciałam mu założyć skarpetkę.... i zacząl mnie ze złością okładać łapkami. Mówię Wam nie wiem co w niego wstąpiło. Złośnik się z niego zrobił. I najgorzej mnie wkurza, że ja z nim jestem cały dzień i mimo, że staram się nie zwracać uwagi na jego zachowanie to jestem BE, a jak wróci z pracy tatuś to jest super i tylko za nim lata 😞 Wieczorami to jestem już tak padnięta, że nie mam siły na nic. Dzisiaj już się z rana poryczałam, w domu balagan jak cholera, bo przy nim nic nie można zrobić, Dominik znowu marudny. 😞 ech... chyba mamy jakiś zły okres....


Hey. Ja studiuje psychologie dziecięca i to normalne, ze jesteś be a tata super. dziecko ma prawo nudzic sie jedna osoba. i z tad te podekscytowanie gdy wraca tata. ale nie powinno występowac takie cos jak bicie itp. Musisz oduczyć swojego maluszka takich zachowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiojojka ogromny buziak dla Ciebie za radę na temat ,nocniczka. Dzisiaj poskutkowało i mamy tym sposobem i siku i kupkę w nocniczku 🙂 Aż mi się humor poprawił!!! A jaki dumny był z siebie, pokazywał mi na nocniczek i mówił "paaa" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
Sara85 napisał(a):
Dziewczyny a ja tak z całkiem innej beczki. Czy zdarza Wam się nieraz poryczeć przez dzieciaki?? mój Domiś odkąd skończył 10 miesięcy jakiś diabeł w niego wstąpił. Zrobił się niemożliwy. Od kilku dni ciągle tylko buczy (nie płacze, tylko krzykiem demonstruje swoją złość) a dzisiaj pierwszy raz dostałam od niego wpierdziel, bo chciałam mu założyć skarpetkę.... i zacząl mnie ze złością okładać łapkami. Mówię Wam nie wiem co w niego wstąpiło. Złośnik się z niego zrobił. I najgorzej mnie wkurza, że ja z nim jestem cały dzień i mimo, że staram się nie zwracać uwagi na jego zachowanie to jestem BE, a jak wróci z pracy tatuś to jest super i tylko za nim lata 😞 Wieczorami to jestem już tak padnięta, że nie mam siły na nic. Dzisiaj już się z rana poryczałam, w domu balagan jak cholera, bo przy nim nic nie można zrobić, Dominik znowu marudny. 😞 ech... chyba mamy jakiś zły okres....


Hey. Ja studiuje psychologie dziecięca i to normalne, ze jesteś be a tata super. dziecko ma prawo nudzic sie jedna osoba. i z tad te podekscytowanie gdy wraca tata. ale nie powinno występowac takie cos jak bicie itp. Musisz oduczyć swojego maluszka takich zachowań.


🙂 dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane 🙂
Doła to i ja dziś miałam okropnego 😞 😞 😞 ale przeszło i nie daję mu za bardzo mną rzadzić 🙂
WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA NASZYCH KOLEJNYCH 11 miesięczniaków

Byliśmy jedną nockę na działeczce a jutro chyba pojedziemy znowu 🙂 tam z dala od zgiełku można odpocząć 🙂
Dziś umyłam okienko, prania dwa odstawiłam i zmęczona jestem jak diabli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
Aniolku moja corcia ma na imie Evie,jak rejestrowalam sie na forum to nic innego nie wchodzilo a Evie tak i juz nie kombinowalam,a ja czasem wolam ja Zuzia albo Ewcia 🙂
Kasiu moj maz pracuje z takim gosciem co ma na imie Manolo on chyba z Peru pochodzi 🙂
moja mala tez placzem wymusz wszystko,a jak czegos nie moze dostac i w tym momencie stoi to noga zaczyna tupac ☺️
Wiolka ladne zdjecia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evie napisał(a):
czesc
Aniolku moja corcia ma na imie Evie,jak rejestrowalam sie na forum to nic innego nie wchodzilo a Evie tak i juz nie kombinowalam,a ja czasem wolam ja Zuzia albo Ewcia 🙂
Kasiu moj maz pracuje z takim gosciem co ma na imie Manolo on chyba z Peru pochodzi 🙂
moja mala tez placzem wymusz wszystko,a jak czegos nie moze dostac i w tym momencie stoi to noga zaczyna tupac ☺️
Wiolka ladne zdjecia 🙂




Evie dobre to z tym Manolem 🙂 🙂 🙂 posyłam mu pozdrowienia od Manola z Polski 🙂 🙂 a u nas wyszło tak bo ja wołam na Maxa czasem "ej kolo-Manolo" 🙂 🙂 🙂 nasi wszyscy znajomi mówią na niego Manolek , Maniuś , Maniek, Manianiu , Masiu, kosiek- Manosiek a nie Maxiu 🙂 🙂 🙂i o dziwo on na wszystko reaguje i na Maximiliana też 🙂 🙂


Wiola trzymaj się na tym tam egzaminie , ja tam w Ciebie wierzę , kto jak kto ale Ty nie masz prawa oblać 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli1978 napisał(a):
KASIA wycałuj Maxika zdolniacha swojego!!
Kamil też się złości czasami ale tylko jak jest zmęczony, zanim pójdzie spać to ciężko się z nim "dogadać" już wtedy..Tej nocy wybudził się o 3 iej i szalał z godzinę..spał do 8.40 później 🙂
Pozdrawiam z mojej pracy: www.roletyrzymskiepoznan.pl 😜..Kamiś z teściową od 11.30...przyjdą do mnie zapewne przed 18.00 i wtedy mało z wózka nie wyskoczy-taka radość..




wycałowałam specjalnie od Cioci 🙂 🙂 🙂TĘSKNIMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh paskudny dzien, Julia chora a ja nie mam lekarza bo kurwa kaza mi pasport wyrobic zeby dziecko zameldowac !! popierdolence w tym urzedzie siedza, kurwa taka wsciekla jestem bo to pelnoprawna obywatelka Polski a oni mi wyjezdzajja z paszportami kurde........
Wlasnie mala mi wymiotowala flegma i kaszlala okropnie, naszczescie goraczki nie ma niecale 37.
Zobaczymy jaka nas noc czeka dzisiaj, bo maz na nocke poszedl.
Ale jestem zrypana, moja mala tak mi w kosc dala dzis... a jeszcze mmusze ogarnac w szafie ciuchy bo jutro nie dam rady na dniu z nia... ale mi sie nie chce....
Evie- a to dlatego mi sie tak mylilo, a glupio bylo mi sie zapytac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiojojka napisał(a):
piękne rzeczy macie Oli w salonie
a ja jutro mam egzamin poprawkowy, trzymajcie dziewuszki kciuki, niby się uczę niby nie, tyle rzeczy nagle ważniejszych do zrobienia 😜 ja to jestem taaaaki leser!




Zapraszamy i Polecamy się na przyszłość 🙂 a za egzamin trzymamy kciuki bardzo mocno mocno ale ciocia Wiola zdolna kobita jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...