Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

cześć brzuszki 🙂 nadrobiłam zaległości i jestem. Aniu gratuluje dziewczynki 😁 jest nas prawie po równo hihi 😜 Aga ładniutki brzuszek 🙂 w niedługim czasie obiecuję przesłać zdjątko swojego. Loli ładna ta kołyska, tez mnie kusi na kołyskę, ale niestety nie są one za bardzo funkcjonalne i chyba stanie na łóżeczku (zwłaszcza ze mam po siostrzeńcu muszę tylko pościel dokupić). kurde ja tez nie wyspana dziś, sąsiad z uporem maniaka kosił trawę od bladego świtu, a mi niunia też spac nie dała za bardzo, nie moge spać na lewym boku, a to moja ulubiona pozycja do spania, jak tylko sie położę na lewej stronie to zaczyna się kopanko, chyba jej nie wygodnie. A niby lekarze zalecają spać w ciązy własnie na lewej stronie. ja nie wiem 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja juz tez po sniadanku 😉 wczoraj bylam okropnie zmeczona, to juz nie na moje siły tak na pol dnia wyjechac 🙂 nie no żartuję, pewnie zmeczona bylam dlatego ze caly dzien nic nie jadlam, tylko sniadanie male bo tak sie stresowalam czy wszystko ok dzieckiem, no i dopiero jak przyjechalam to cos zjadlam ale tak mi sie wtedy slabo zrobilo.. stres chyba odszedl i zmeczenie dalo o sobie znac. ale boje sie bardzo no bo lekarz nie mogl stwierdzic czy wzystko ok, i musze to usg robic, fajnie ze dzidzie zobacze w 4d ale wolalabym tylko z ciekawosci tam isc a nie ze trzeba sprawdzic czy zdrowe dziecko, boje sie bardzo no bo ten lekarz tak nalegal na to usg.. nby nie widzial nieprwaidlowosci ale nie widzial tez czy jest ok wszsytko w sercu itd. a ja bardzo malo czuje dzidzie jeszcze, zwlaszcza przez ostatnie 2 dni prawei sie nie rusza i kurde bede sie tak do 13 maja zamartwiac 😞
mąż cieszy od rana ze córę ma i układa jakieś piosenki i śpiewa pod nosem o "babach" a tyle razy mu mówiłam że nie baby tylko kobiety 😉 i specjalnie to robi teraz.. ahh szkoda słów ale dobrze że się cieszy i chociaż chwile ma dobry humor bo ostatnio to same problemy mamy, zwlaszcza finansowe. w ciagu 2 tygodni musimy zdobyc 30tys zł i ne mam pojecia jak to zrobimy, sprzedajemy samochód ale to nie tak latwo sprzedac auto bo tyle ich jest a kupcy wybredni. Może któraś z Was by chciała, Anula chyba szukala czegoś, może akurat.. peugeot207 ładny 😉 z klimą, metalik grafitowy z 2007roku, beznyna ale ma zalożony gaz i oszczedne autko bardzo, moze kopa nie ma bo silnik tylko 75km ale daje rade, gaz zalozony zeby wlasnie oszczednie bylo no i zdalo to egzamin. jakby tos chetny byl to moge przeslac zdjecia i wiecej info. pisze tu tez bo nigdy nie wiadomo, moze akurat ktoras zechce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku nie wiem czy ktoras z was ogladala filmik jak wejdzie sie w ciaza-tydzien po tygodniu puzniej na 22 tydzien i tam jest puzniej USG i tam jakas Babka urodzila dziecko w takim tygodniu jak zobaczylam to malenstwo i sobie pomyslalam ze juz takie mam w brzuszku to nie moglam w to uwiezyc. Eh biedna ta dzidzia.
Agaa wspolczuje cos normalnie kazda z nas nazeka i kazdej cos sie w nocy dzialo chyba wchodzimy na jakas niebezpieczna czesc ciazowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski!
super ,że mamy kolejną dziewczynkę-gratulację Aniu!!!!!! 😘 😘 😘 😘
aqaaa jestem tego samego zdania co buuterfly...lepiej zapytać o to lekarza ,bo nigdy nic nie wiadomo ,a nie warto ryzykować i bagatelizować tego.Co do ułożenia do snu to u mnie też porażka...jakoś tam sypiam, ale nie jest mi szczególnie wygodnie 🤢 i czasem też budzę się z bólem pleców na szczęście dziś tak nie mam.Moja dzidzia też od rana ruchliwa pewnie na tą piękną pogodę i weekend majowy cieszy się na wolne tatusia heh 😉
dziś już mam o niebo lepszy humor niż wczoraj nie będę się aż tak przejmować wszystkim ,bo na pewno z maleństwem jest i będzie wszystko jak należy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehh no dlugi dlugi weekend przed nami ja pewnie bede siedziala w domq 😞 bo moj pewnie bedzie chcial sobie odpoczac od pracy bo ostatnio to 7 dni w tyg pracuje :/ wjec lipa a po drugie z tego co slyszalalm to pogoda ma byc deszczowa ... wjec jednym slowem mozna sie zalamac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli też to oglądałam i bardzo wstrząsające to było dla mnie takie biedna maleństwa .........ale z drugiej strony też się zdziwiłam ,że moja dzidzia już tak wygląda...pocieszające jest to ,że urodzone teraz ma szanse na przeżycie....tylko ,że nie w moim zacofanym mieście... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane tez jest mozliwosc bolenia zoladka bo moze wasze wnetrznosci znow sie przesowaka ku goze :/ czytalalm ze teraz znow nasza macica sie bedzie powiekszala i wogule wszystko zeby dzidzia miala wjecej miejsca po podobno po 23 tyg dziecko bedzie bardziej przybywalo na masie a my tygodniowo chociarz co pol kilo.. 🤪
Wjec kochane zaczyna sie maraton wagowy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra widze ze zadna nie ustosunkowuje sie do mojego długaśnego posta z problemami wiec napisze o czyms przyjemnijszym. pan doktor powiedzial mojemu mężulkowi zeby mi nie zabranial pic kawy bo to mit ze nie mozna w ciąży, i pytal mnie czy jeszcze takie rzeczy pisza w necie ze nie wolno. mówil że teraz juz nawet mocniejszą mogę ale z mlekiem i lepiej z expresu niż rozpuszczalną, mówił że jakbym piła 5 to moze by zaszkodzić mogło ale 1-2 na dzen to nic złego, a nawet dobrze bo mam skoko cisnienia, wczoraj mialam bardzo niskie. takze wlasnie popijam kawke, ale nie bede pila wiecej niz 1 dziennie bo nie mam takiej potrzeby i pije dalej slabiutka, po co dziecko kofeiną szprycowac niepotrzebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania narazie ze względu na to złe samopoczucie to to sobie odłożyłam...ale pewnie po tej cholernej chorobie pójdę zobaczyć czy wszystko OK! wyczytałam w necie że na te nudności pomaga wygazowana cola...zaraz się przekonamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania87 widzisz mi sie wydaje ze czasy sie tez zmienily i kiedys ciaze sie stosowalo jak nie wiem chorobe jakas i nic nie bylo mozna robic dla mnie to jest dziwne jesli mam potrzebe i wiem ze nic sie mojemu dziecku nie dzieje to dlaczego wlasnie mam odmawiac sobie 1 filizanki kawy. Teraz wydaje mi sie ze nawet i lekarze maja inne podejscia do tego..wiadomo ze formulke musza ci powiedziec ze wiadomo ze to szkodzi dla dziecka i wogule, ale np. ja mieszkam w angli tutaj nie ma swiezego powietrza jedno auto za drugim spaliny jakies wielkie kominy fabryki itp i co to nie szkodi dziecku? przecierz one razem zemna oddych ?
Wjec moim zdaniem jesli ktoras z was ma ochote na lampke wina czy pol szklanki piwa nic nie zaskodzi ale odrazu podreslam to jest moje zdanie i nie zeby sie zaraz znow tutaj zrobila afera ze po co truc dziecko itp itd ble ble ble..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli ja mam takie samo zdanie. Wyczytałam ostatnio, że kiedyś to nawet ciąże zagrożone leczyli piwkiem...Wiadomo. Nie powinnyśmy usiąść i wyżłopać całą zgrzewke, ale myślę, że lampeczka winka czy nawet redds nie zaszkodzi. Ja po kapeńce wina czuję się mega rozluźniona. Nie boli brzuch i jestem spokojniejsza. A pije od czasu do czasu bo to jest jedna z moich zachcianek. Najgorzej z tym reddsem jabłkowym.Staram się ograniczyć i wypiłam z może dwa, trzy razy po kilka łyków w ciągu całej ciąży. Ale ochotę na sam smak mam ogromną....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że jeżeli lekarze zabraniają pić alkoholu w ciąży to coś w tym musi być, i tez nie mówię tu o upijaniu się, tylko właśnie o tej lampce wina czy szklaneczce piwa, dlatego również niektóre leki są zabronione w ciąży bo zawierają alkohol etylowy do konserwacji produktów, a jak wiadomo to właśnie on jest bardzo szkodliwy dla dzidziusiów. to tez tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze skonczmy temat ankoholu bo kiedys byla rozmowa o tym i kazda bronila swojego zdania, uwazam ze kazda ma swoje zycie zdrowie i jak ma smake to kilka lykow nie zaszkodzi, a winko przeciez dobre na krew jest. i o ile sie nie myle to w kefirze tez jest jakis niewielki % bo to jest po fermentacji.


Ku*** a laski bylam w kauflandzie... oczywiscie masa ludzi jak by sklepy na miesiac zamykali... i te pie*******e babcie.... 🤢 🤢 😠 😠 😠 jakas paranoja... jezdza tymi wielkimi wozkami nie patrza na nikogo, wpierniczaja sie miedzy wszystkich, wozki stoja na srodku alejek przejechac nie idzie.... no myslalam ze szalu dostane... !!
najpierw jakas babka z rocznym jak nie dalej dzieckiem wpierniczyla mi sie w kolejke do sera itp i mowie ze przepraszam ale ja bylam za ta pania... a ona patrzy na mnie jak rozdziw i ze ona jest z malym dzieckiem... a ja juz zagotowana a ja ze jestem w cviazy i ciezko mi sie stoi a jej dziecko wcina smacznie kielbase i nie widze powodu zeby musiaal miec przywilej... wkurwilam sie i poszlam... sera nie kupilam surowki tez nie. 😠 😠
potem jade wozkiem po smietanke serek bialy... oczywiscie babcia scigha sie ze mna zeby byc przede mna bo ku**a moze lepsze jej wezme albo co h** wie... na srodku wozek innej ta sie odwrocila jak mi za*** w bok brzucha to myslalam ze ja tam rozszarpie!!!!!!tak na nia warknelam ze odrazu mi miejsce zrobila 😠 😠
nastepna w kasie leci przede mnie sie pcha i przez barierke, a ja do niej ze ja sie nie wciagne gdyby nie zauwazyla... a ona ze ona tylko z maslem do kasy a ja ze a ja na opuchnietych nogach, bolacym kregoslupem i dzieckiem w brzuchu i nie ustapie... 😠 wiara na mnie jak na wariatke.... 😠
nie wiem czy ja k** dziwnie wygladam czy cos??
ide przez miasto z ciezka siadka co lawka to odpoczynek, ten uderzony bok boli, maly sie wierci, i przejscie dla pieszych bez swiatel... zaden ciul sie k**a nie zatrzymal...


TA WIARA CALA JEST JAKAS P***A!!!!!!! 😠 WYSTARCZY GLUPIE PRZEPRASZAM CZY CHOCIAZ ODROBINA ZYCZLIWOSCI.... ALE NIE BO PO CO....
jESTEM TAK ZLA I WYKONCZONA... NOGI JAK BANIE, PLECY BOLA, RECE OD SIADKI... MALY TEZ TAK JAKOS DZIWNIE SIE ROZPYCHA....

DZIEN DO BANI!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalam ten film...wyje jak glupia teraz.... 🤨
Zajebiscie ze przezyli ale biedne sa ze z wadami mala wodoglowie chyba a maly zeza i tez jaki jakis.... Ale wazne ze zyja... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka tak mnie wystraszyłaś, że po zakupy chyba Krystiana wyślę...Ja zrobiłam to ciasto i leżę w łóżku bo źle się czuje. Jeszcze mały sobie fikołka przed chwilą takiego robił, że się popłakałam z bólu...Okręca się dookoła i mi wtedy taka wielka buła wyłazi z brzucha i strasznie to boli. Do tego nie mam apetytu cały dzień mi niedobrze jest i ryje mnie już ten wyjazd Krystiana do Norwegii...
Mi to zawsze w Netto ludzie się wpychają. Aż śmieję się z nich głośno i krzycze szybciej szybciej bo nie zdążysz 😜 I też boję się o brzuch...Żeby mi nikt w niego nie walnął. W środę przed wizytą u lekarza poszłam z rodzicami na chwilkę do Biedronki. I wzięłam za rączkę moją siostre i poszłam z nią wybrać jakieś owoce. Próbowałam urwać woreczek z tych ich rolek a jakaś stara baba stoi mi za dupą i aż całą sobą mnie dotyka...Fuj...Aż się na nią wydarłam tak, że rodzice na mnie patrzeli. Powiedziałam jej jeszcze na głowe mi wleź durna babo jak chwilę zaczekać nie umiesz! A wiecie co? Ona przyszła chyba tylko się pogapić.Bo nic nie kupiła tylko lazła mi za tyłkiem. A o tym, że niektórzy nie mają kultury w sklepie to wiem od ponad roku kiedy zaczęłam pracować w centrum handlowym. To co baby potrafią robić to się w głowie czasami nie mieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze anula fakt nie miłę te sytacje w tym kauflandzie miałąś ale ludzie tacy są ja ostatnio stoje w południe w autobusie juz mi słabo było goraco i wkoncu zwolniło się wiec siadam i pdochodzi takie małzenstwo nie wiem gdzies po 40 max i mi nad głowaa ze młodzi nie schodza starszym, a ja całe nogi spuchnięte, kręgosłup mnie bolał ale taka babka zwróciła im uwage czy nie widze ze ja w ciązy jestem to sie wkoncu zamkneli :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...