Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agaa odchyl ten dekold 🙂

Ja od dzis zaczelam nosic takie cudo hehe jak to opisac. Takie jak gacie sciagajace z nogawkami po same cycki tylko to nie sa zwykle gacie ale one zwalczaja celulit i podobno odchudzaja. Nie wspomne ze wygladam o 2 rozm mniej. zobaczymy co to zdziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupka niemowlęcia karmionego sztucznie

Zwykle są to jedna lub dwie kupki na dobę. Swoją konsystencją przypominają ciastolinę, są w żółtawym kolorze, choć mogą zabarwiać się na odcienie jasnobrązowe. Robienie kupki, maluszkowi karmionemu sztucznie może sprawiać trudność. Mogą wystąpić nawet zaparcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powody do niepokoju


Może się zdarzyć, że zawartość pieluchy będzie odbiegać od norm. Sprawdź, co może być powodem do niepokoju. Pamiętaj, że na zabarwienie kupki ma wpływ dieta, np.: po buraczkach kupka może być czerwona, po jagodach czarna a po marchewce pomarańczowa. Pojedynczy przejściowy incydent w zabarwieniu czy konsystencji kupki nie jest powodem do zmartwień.

Zielona kupka
Może świadczyć ze jakiś składnik Twojej diety nie posłużył maluszkowi lub mleko modyfikowane jest nieodpowiednio dobrane. Jeżeli kolejne kupki będą miały zielone zabarwienie, warto skonsultować się z pediatrą.

Czarna kupka
Na takie zabarwienie może mieć wpływ przyjmowanie niektórych leków, obecność w stolcu krwi a u starszego niemowlaka jedzenie, które zjada np. jagody. Zdarza się, że krew widać w postaci strzępków, nitek lub plamek. Jeżeli zabarwienie kupki nie ma nic wspólnego z dietą czy lekami, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Biaława kupa
To poważne ostrzeżenie organizmu o nieprawidłowościach związanych z wątrobą lub drogami żółciowymi, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Śluz w kupie
Może wystąpić w okresie rozszerzania diety dziecka jako objaw przejściowy. Może być także objawem stanu zapalnego lub alergii, jeżeli śluzu jest dużo i pojawia się często to koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Zapach kupki
Powodem do niepokoju jest bardzo kwaśna lub bardzo cuchnąca woń dobiegająca z pieluchy.

Biegunka
O takim rodzaju kupki mówimy, gdy dziecko zrobi w przeciągu 12h więcej niż trzy płynne kupki, koniecznie udaj się z dzieckiem do lekarza. Pamiętaj jednak, że jeżeli takiemu wypróżnieniu towarzyszy gorączka lub/i wymioty, konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska. U niemowląt jest niezwykle łatwo o odwodnienie, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

Zaparcia
Jako zaparcia stolca traktuje się utrudnione, wymagające wysiłku oddawanie kupki oraz wydalanie go w odstępach większych niż 3 dni. Nie podawaj dziecku żadnych środków przeczyszczających czy innych lekarstw na zaparcia, skonsultuj się z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja to o kupach czytalam w necie. Ale co mi po tym. Tu nie ma takiego pediatry jak w Pl, a nie moge im powiedziec ze mlody dostaje co innego oprocz mleka bo mnie zjebia, zreszta Loli miala to samo. A nie moge sie doczekac jak bede leciec do Pl jakos pod koniec lutego to umowie sie do pediatry mojej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie dziwiło ile można o kupie niemowlaka gadać...etraz już nie dziwi 🙂

hmm wiecie póki nie ma biegunki, póki w kupce nie ma krwi...i dziecko zachowuje się ogólnie normalnie, to chbya niema się czym martwić, no nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 zem sem 😁
hihi


Ela na co az 6 tys????
Chociaz K tez bardzo duzona siebie wydaje.... 😮
A teraz znowu jedzie do Ciebie!! 😜
A w piatek... ma wolne... Bo znalazlam mieszkanko!! 🤪 🤪 eheh dzis ide ogladac z tesciem 😁 i raczej jak bedzie oki to zaklepujemy i w iatek walimy zalatwiac kredyta 😁 hihi
Chyba ze jakis ciul mi sie jeszcze do 18 wpierniczy i zaklepie 😠 😠 😠

A zaraz Wam cos pokaze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez sie zastanwialam ze te co o kupach ciagle gadaja to jakios nasrane maja w tych swoich łbach. Ale zmieniłam zdanie.
Agaa no niby tak, ale wiesz co? Ja odkad mały sie urodził i ma tego naczyniaka to wole dmuchac na zimne. Wiec wole sie upewnic. Tak samo zreszta chirurg powiedzial ze jak sie mlody przeziebi to ten guzek sie powiekszy. I wiem ze zle robie ale ostatnio jak dostal katarek to go za grubo ubieralam zeby tylko nie byl bardziej chory, az go przegrzalam i dostal potowek. No ale wole potowki niz wielkiego guza na szyi koloru krwistego-bo jak sie przeziebi to tak sie moze zdarzyc. Poki co ten naczyniak sie chyba wchlonal bo nic juz nie widac, ale mopje przewrazliwienie zostaje. Wiem ze to moze wrocic bo tylko 4% takich naczyniakow sie wchlania. I dlatego z tymi kupami tez sie przejmuje zeby nic mu nie bylo. Z drugiej strony strasznie mi go szkoda jak on patrzy ze my cos jemy to on juz czai i wola ze tez chce. Wczoraj jadlam awalek ciasta marchewkowego. I balam sie mu dac kawaleczek, to wiecie co zrobil? Trzymalam go na kolanach a on sru za talerz na stole i ciagnie i buzie otwiera. Wiec dalam mu malunki ociupeczek i tak sie cieszyl. Wiec jak mam mu jabluszek, zupek nie dawac jak on tak uwielbia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...