Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eloite napisał(a):
Bogu dziekuje, ze w tym nie uczestnicze 😁
Paranoja..
A jeśli mogę zapytać odnośnie tej komunii to uiściłaś jakiś \\\\\\\\\"datek\\\\\\\\\" za ten termin?



Nie nie.... w okolicy terminu komunii babka do mnie zadzwoni i wtedy sie ustali co i jak 🙂
heh
ogolnie nie zamawialabym bo to porabane, ale no jak tacy ludzie tu sa to co mam zrobic.
Do tego 2020 to rozne rzeczy moga sie zdarzyc 🤔 😮

a jak juz przy terminach mowa.....
KIEDY U WAS IDZIE SIE DZIECKO DO PRZEDSZKOLA ZAPISAC?????
BO TU ROK WCZESNIEJ PRZYNAJMNIEJ 😮
bo inaczej nie ma miejsca i do innego miasta trzeba wozic 😠



My dzis dzien spoko 🙂
M taki szajby.. glupawke non stop mial 🤪
Dostal plastoline od wujka i autko male sterowane.. co on wyprawial masakra:P
A szczesliwy... ☺️ dzis ma 1,5 roku to mial dzien po swojemu 🙂
zabawa wariacje jedzonko jakie lubi spacerki... 🙂


aaa najlepsze.... nowa rzecz umie... 😁 hehe
JAK ROBI DUPKA?? i pokazuje buzia ze pierdzi 😁 😁: 😁 🤪 🤪 🤪 hahaah
jestesmy na spacerze... i mowie nie chodz po trawie bo tam pieski robia kupe a on teraz chodzi i pokazuje na trawnik i blee blee 😁 ehhe
Aaalbo mowie kurde Rambo ale masz srake... a ten robi SROCZKA SROCZKA FRUUU 😁 hahaha
acha.. i jak mu mowie DZECYNY SAL KOLOLU.. to wpada w taki smiech ze masakra.. nie wiem co w tym smiesznego:p albo ta piosenka z gloduy... haha swirusek 🙃
nie moglam dzis z niego 🤪 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do przedszkola to u Nas podobnie- mniej więcej rok wcześniej. Aczkolwiek mam ciocię przedszkolankę i ona mi tłumaczyła jakiś czas temu nowy system (przynajmniej u Nas w Krakowie) tylko chuj z tego pamiętam..
chyba jest jakiś tydzień w lutym albo w marcu w którym składa się podania do wybranego przedszkola (przedszkoli) i już nie decyduje kolejność zgłoszeń tylko są punkty przyznawane za min. sytuacje materialną w domu, sytuacje na rynku pracy, status rodziny (czy pełna, czy nie), czy rodzeństwo uczęszcza do tego przedszkola (jeśli tak to z automatu dziecko się dostaje)

mnie ratuje to, że jestem samotną matką i mam prace (za oba dostane dużą ilość punktów).

A co do mojej nowej pracy, to oczywiście ją dostałam 😜
Zaczynam od poniedziałku.
Madzia, którą będę niańczyć jest prze kochaną, energiczną dziewczynką. Rodzice są super, nastawieni na współpracę. Także mam nadzieje, że obie strony będą zadowolone 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mały zasnął 🙂
  • Ania to super że Marcel już tyle umie 😘
  • U nas zapisuje się w marcu i we wrześniu idą dzieciaki do przedszkola 🙂
  • A mój Paweł nauczył się mówi AUTO 🤪 🤪 🤪 i wiecie co od trzech dniu liczmy paluszki do pięciu i coś tam próbuje powtarzać za mną a jak dziś zaczęłam liczyć to ten rękę dzwiga i pokazuje po swojemu 🤪 🤪
  • No nic spadam dobranoc 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ania8888 napisał(a):
    My od 6 na nogach.
    Wszystko juz ogarniete, teraz tylko obiad uszykowac .. z K wojna wiec raczej do mamy pojade se pociagiem.


    Kasiu a umiejetnosci dziecka tez biora pod uwage?? tzn czy samo sie ubiera itp???
    I to jest w panstwowym czy w prywatnym tez?


    Myślę, że obecnie umiejętności są na dalszym planie.
    Ubierać się samo nie musi, nawet jak ja chodziłam do przedszkola to dzieci w pierwszej grupie tego nie umiały. Podstawą jest chyba siusianie bez pieluchy (chociaż ciocia mówi, że zdarzają się jeszcze maluchy z pampersem) i umiejętność samodzielnego jedzenia. Całą resztę uczą się z dziećmi, z grupą.
    Mówię oczywiście o państwowych przedszkolach, prywatne leżą daleko poza moim zasięgiem (finansowym, oczywiście 😜). Tam pewnie głównym kryterium jest kolejność zapisów, chociaż niekoniecznie.

    Mój młody obecnie potrafi sam jeść i sam pić ze zwykłego, dorosłego kubka.
    Z nocnika korzysta tylko w żłobku i też nie zawsze. Zacznę go wysadzać na wiosnę, jak będzie trochę cieplej 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    No no jedzonko i siusianie zawsze na pierwszym planie.
    M tez umie pic i z kubka i z butelki ze slomki oczywiscie nie zawsze wyjdzie ja ma ...:P
    Ale jesc... je paskudnie 😜 heh raczej rekami albo trzyma widelec w rece i 2 je.
    Siusianie tak jak mowisz, na wiosne co nie bedzie draki ze lata po mieszkaniu z gola dupa i nie zachoruje 😉

    My raczej do prywatnego bo
    1 ze mam na przeciw,
    2 ze opinia mam mnie zadowala baardzoo
    3 ze cena jest 300 zl i w tym jest wszystko zajecia dodatkowe wycieczki przedstawienia baliki itd jedzenie wszystko. Nawet jesli dziecko ma specjalna diete czy cos to nie ma wiekszych doplat.
    A cena u nas za panstwowe jest mniejsza aaale ciagle + cos tam i wychodzi podobno wiecej .
    Oczywiscie mowie o 7 8 godzin bo tu na mniej nie ma., ( kuzynka u mnie w mescie za 5 h placi 40 zl na tydzien no i zawsze jest + cos tam cos tam...)
    Takze kwestia do obgadania.
    Teraz i tak go nie dam dopiero za rok.. jak bedzie mial 3 lata.

    okaze sie wsio w praniu 😉


    lece sie szykowac i na pociag 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Ania8888 napisał(a):
    No no jedzonko i siusianie zawsze na pierwszym planie.
    M tez umie pic i z kubka i z butelki ze slomki oczywiscie nie zawsze wyjdzie ja ma ...:P
    Ale jesc... je paskudnie 😜 heh raczej rekami albo trzyma widelec w rece i 2 je.
    Siusianie tak jak mowisz, na wiosne co nie bedzie draki ze lata po mieszkaniu z gola dupa i nie zachoruje 😉

    My raczej do prywatnego bo
    1 ze mam na przeciw,
    2 ze opinia mam mnie zadowala baardzoo
    3 ze cena jest 300 zl i w tym jest wszystko zajecia dodatkowe wycieczki przedstawienia baliki itd jedzenie wszystko. Nawet jesli dziecko ma specjalna diete czy cos to nie ma wiekszych doplat.
    A cena u nas za panstwowe jest mniejsza aaale ciagle + cos tam i wychodzi podobno wiecej .
    Oczywiscie mowie o 7 8 godzin bo tu na mniej nie ma., ( kuzynka u mnie w mescie za 5 h placi 40 zl na tydzien no i zawsze jest + cos tam cos tam...)
    Takze kwestia do obgadania.
    Teraz i tak go nie dam dopiero za rok.. jak bedzie mial 3 lata.

    okaze sie wsio w praniu 😉


    lece sie szykowac i na pociag 😉



    300zł za prywatne? 😮 wow
    super, tyle to u Nas kosztuje państwowe..
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    a u nas to żadnego państwowego żłobka nie ma... 😮
    a prywatne...nie dziękuje...znajoma miała tam praktyki i była w ciężkim szoku jaką zlewkę na płaczące dzieci miały opiekunki....patola podobno 😲 😲
    zero serca do tych dzieci 😞
    dlatego nie dam jej do żadnego żłobka

    a my dziś byliśmy z małą w Bajkolandii i się wyszalała,a mój razem z nią 🤪,teraz już zamula...jeszcze pół godziny i będę ją usypiać 🙂
    zajrzę jutro
    spokojnej nocki 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Madziu nam o przedszkole chodzi.. u mnie zlobka podobno nie ma zadnego.
    Ja mialam praktyki na kuchni w zlobku i to w jakiej postaci dzieci dostawaly tam jesc i w jak ekspresowym tempie to szlo to bylam przerazona.
    Teksty typu... " jedz... no troszke.. nie chcesz dobrze to ja zjem .." miska zabrana i tyle dziecko widzialo.
    te co umialy to oczywiscie szamaly.
    ale danie np kluski slaskie z sosem i miesem... wszystko przez maszynke lacznie z miesem... podane jak normalne danie. czyli mial kluskowy polany ta papka sosowo miesna. wyglad bleee ale smak pewnie mialo ok.
    Wiadomo dziecku bylo latwiej niz pokrojone itd ale widok odpychal.


    Ale wszedzie nie jest tak samo.

    M podroza pociagiem jak zawsze zachwycony.
    Padam na morde... chwile zamule i lece pod prysznic i spac 🙂
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Dobry wieczór 😘
  • Dosik współczuję kochana 😘 zdrowiej nam szybko 😘
  • A co do przedszkoli to u nas dzieciaki muszą być samodzielne umie sikać zawołać jeść itd....przedszkola prywatnego nie ma i u nas koszt około 300zł na miesiąc 🤢
  • Pawełek już lepiej a ja mam katarzysko ale gardziełko już lepiej musiałam lecieć na Czechy po bioparox bo u nas wycofali i wiecie co tam to bez recepty sprzedają 😮 heh za to młoda dziś mi poległa też chora 😠 🤢
  • Życzę miłęj nocki 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hej
    Aha Aulka o przedszkole...chodziło 🙂
    nie odczytałam chyba...myślałam ,ze o żłobek ☺️

    my dziś idziemy do mojego taty na imieniny i chyba mama mi pofarbuje włosy ,a w tygodniu śmigam do fryzjera zrobić sobie tą fryzurką co wam wtedy wysłałam 😁
    a Oliwka dziś tak broi ,ze szok.......... 🤢 🤢 🤢 🤢 okropnie marudna coś 🙃
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Hej laski 🙂 Nie dam rady nadrobić. Doszłam do momentu jak Domi i Eloite pisały że z pracą u nich lepiej.
    U mnie w sumie ostatnio same dobre wiadomości. Dostaniemy spory zwrot z podatku 😜 I Krystian zostaje dłużej trochę w Norwegii tj do końca marca. I zaproponował mi, że zrobi moim rodzicom łazienkę ☺️ Bo u nich dosłownie bez kolorowania całe ściany są czarne w grzybie i zimno tam jak cholera. I byśmy im pomalowali ściany i zrobili kafelki na podłogę i może jakieś tanie drzwi kupili, albo zwykłą wannę. Popłakałam się jak on mi to zaproponował, że może to zrobić im za darmo i że materiał kupi.
    Ostatnio siedziałyśmy ja ,mama i Julcia w moim pokoju tam. I mama zapytała Julcię co ona by chciała dostać w prezencie z okazji komunii. Że może mama jej rower z nami kupi itd. A ona, że nic nie chce. Że chciała by żeby dom wyremontować chociaż trochę 😞 Łzy mi poleciały. Jej nauczycielka w czwartek na zebraniu powiedziała, że Julka nie może się dogadać z dziećmi. Bo jest dla nich za dorosła, za mądra i zbyt poważna. Jak dorosła kobieta. A oni wiadomo fiu bździu w głowie i ona na nich z góry patrzy jak na dzieci o kilka lat młodsze. W ogóle ją chwalili, że mamy w domu nie ma , a ma same 5 w szkole i wzorowe zachowanie. Że mądra, grzeczna i wrażliwa na krzywdę w okół. Moja kochana....
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jest lepiej 🙂
    Zastrzyki działaja nie mam juz gorączki 🙂
    zjadłam dzis troszke rosołu bo juz mi żoładek ściskało
    Kacper dzis tez łobuzuje ze szok 😜
    wszędzie go pełno, teraz śpi ale jak wstanie to jedziemy do kuzynki 🙂)
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Kuruj się tam Domi 😘....współczuję jelitówki...ja zawsze jak to mam ląduję pod kroplówka.. 🤢

    Elka no dumna pewnie jesteś z siostrzyczki i wcale się nie dziwie,a Krystian na prawdę super się zachował ,że chcę tak bezinteresownie pomóc Twoim rodzicom 🙂
    miło z Jego strony...teraz w tych czasach rzadko o takie gesty..... 🥴

    a my po imieninach ...było ok
    a między czasie tzn .przed ''imieninową kawą''siostra pofarbowała mi włosy i mam teraz jaśniutki blond...a w tym tyg idę do fryzjera.....już nie mogę się doczekać nowej fryzurki ☺️

    Elka Ty nie doczytałaś to ci się nią pochwalę....tak chcę mieć zrobione 😜
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Bardzo fajna fryzurka. U mnie by nie pasowała bo mam za chudą twarz i włosy przy twarzy mi się kręcą więc ciągle by była w nieładzie. Ale ładna i myślę, że Tobie będzie pasować.
    Domi ojć...Ostatnio miałam jedno dniową grypę jak mały miał 1,5miesiąca. Chyba najgorsza wirusówka!
    Przyszła do mnie lampa. Z wyłamaną żarówką 🤢 Żarówkę kupię to nie majątek, ale licytowałam sprawną lampę a tu dupka 🤨 Zobaczymy co mi laska odpisze. Jutro na szczepienie z małym 😞 Nienawidzę tego. No, a obejrzała któraś sukienkę co wkleiłam? Mogła bym w czymś w tym typie iść do ślubu?
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...