Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hmm Aniu dokładnie nie wiem jak to jest z tą krzywą, poszukaj w necie...ja miałam po godzinie (50g) 123 ( a pisze że norma jest do 106, ale to w przypadku 'normalnego' człowieka 😁 ). ze względu na ciążę jest to trochę inaczej. Zajadaj zajadaj 😁 chociaż całkiem możliwe że nic nie będziesz miała 🙂
a mi to nie smakowało, ale było do wypicia...szkoda że ciepłe! 🙂 przeżyłam i zapomniałam.

nad firmą kosmetyków jeszcze się zastanawiam...może zostanę przy nivea'i...sprawdzona przeze mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem 😁 muaaaa 😘 😘 😘 😘
nooo Maja jest niesamowita!! i już podobno ją od czegoś tam odłączyli! 🙂 dzisiejsza medycyna mnie zadziwia i zdumiewa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja do granicy daleko nie mam.. ale tyle kasy tak z dnia na dzien zeby przewiesc itp to nie lada wyczyn zalatwic..
Ale na youtube duzo jest dzieciaczkow co urodzilo sie w 30 paru tygodniach i sa sliczne... tylko ze ciezko trafic na polskie nagrania.

mnie taka euforia radosci przenika na to ze jeszcze kilka tygodni i bedzie po i wogle ze uuuhhh... 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
ja juz wrocilam z badania. Wiedzialam ze jak sie tak z rana zacieszam to bede tez plakac.
Okazalo sie ze synuś ma podejrzenie niewielkiego ubytku miedzykomorowego w serduszku. Niby lekarz powiedzial ze do konca nie mozna stwierdzic, bo mały jest zle ułożony do tego badania, ale lekki ubytek widzi. Mam skontrolowac za 6-8 tygodni. I co z tego ze 40% dzieci sie rodzi z takimi ubytkami i ze większości się zrasta po porodzie do 2 roku zycia. Ale dlaczego to trafiło mojego synusia. Niby to w niczym nie przeszkadza, w rozwoju itd. po porodzie slychac jakis szmer w oddychaniu, wiec niby czemu nazywa sie wada serca? Mam dość juz na dzisiaj. Ide sie polozyc i wypłakać. Jak ja niby mam powiedzieć to Marcinowi? Żeby rzucił wszystko i przyleciał? Juz sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może ten lekarz się pomylił, albo to jeszcze przed porodem samo się zrośnie 😞 Iwona na Twoim miejscu poszła bym prywatnie nawet dziś na usg. Żeby inny lekarz na innym sprzęcie to ocenił.Nie martw się na zapas kochana 😞 I może zrób szybciej to usg i dopiero wtedy powiedz Marcinowi. Ma prawo wiedzieć...A przylecieć jak przyleci to jedynie Ciebie będzie mógł wesprzeć bo co innego zrobi? Nie martw się na zapas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwwwa 😞 to mnie teraz dobiłaś 😞
ale jak sama mówisz to tylko podejrzenie! tylko czemu należy to skontrolować dopiero za pare tygodni? a nie teraz, od razu jakieś dodatkowe badania? 😞 masz małe zmartwienie, ale jesteśmy wszystkie z Tobą z dzieciątkiem Twoim 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To badanie robił mi najlepszy lekarz w powiecie, na ktorego wizyte czekalam 4 miesiace.
Napisal podejrzenie dlatego ze mały był żle ułożony i żle było widać. Jednak nawet na usg widać małą przerwę międzykomorową.
Mam skontrolować za ok 6 tyg i zobaczyć czy ta przerwa się zrosła czy powiększyła, a potem po porodzie maleństwo zbadać i sprawdzić.
Nie wiem czy mam mówić o tym Marcinowi, nie chce zeby rzucał nową prace, jest tam dopiero drugi tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona, mimo wszystko poszłabym jeszcze do innego lekarza...
jak powiesz Marcinowi to możesz być pewna że rzuci pracę i przyleci...nie wiem czy bym mówiła 😞 nie wiem co Ci poradzić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buuterfly echo serduszka płodu robi się na specjalnym sprzęcie, nie na zwykłym usg. Musi być porządny sprzęt do tego. I dlatego są takie kolejki na to badanie. Wlasciwie to nie wiem czemu dostalam skierowanie od mojej gin na to badanie, bo ze zwyklego usg nic nie widac, nie bylo wad takich w naszych rodzinach. Facet powiedzial ze wiekszość matek rodzi dzieci z taka wada i nic o tym nie wie, bo sie zrasta, ale czesc sie powieksza. Wiec nie mozna bagatelizzowac. A jak sie powiekszy to juz wiecej zachodu i powazna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku ale nie fajnie 😞 Iwonko trzymam kciuki zeby bylo wsystko dobrze i zeby to sie szybciutenko zrosło ehh 😞 i nie wiem czy bym mówiła ehh zwłaszcze ze jest dopiero 2 tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko spokojnie :* trzymamy kciuki ze wszystko będzie dobrze 😞
Jejku laski ale się znów wkurwiłam za przeproszeniemm... 😠 😠 😠
i zgadnijcie znów na kogo ... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka to może jutro mu powiedz, jak się uspokoisz chociaż troszke, a dzisiaj to już idź do łóżka, może zaśniesz... 😞
Domi,no przypuszczam że teściowa zalazła znowu za skórę...co zrobiła? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiezli nam dziś łóżko i oczywiście już przyjechała je skrytykować ;/ 😠 😠 😠
i jej durne zdanie: "zostawie to bez komentarza" 🤢 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 🙂 ja wyspana to wreszcie siadłam troche do Was 🙂
Iwonko wszystko będzie dobrze nie denerwuj się, zrobisz kontrolne badania to sie wszystkiego upewnisz, ja wiem ze to długo czekać, jak znajdziesz możliwość idź gdzie indziej zeby było szybciej - bo najgorzej jest czekać i zamartwiać się, pamiętasz ja parę tygodni temu przezywałam coś podobnego, tez mamy kontrolę za 2 tygodnie. Trzymam za Was kciuki najmocniej jak potrafię 😘 😘 😘 dla pocieszenia jeszcze dodam ze tak jak piszesz 40 % dzieci rodzi sie z tym i to sie zarasta - mój siostrzeniec był właśnie w tych 40 %tach zrosło się po około 1,5 roczku, jest zdrowym małym grandziarzem i niczego mu nie brakuje 🤪 będzie dobrze, kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...