Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

Agaa ja chce tylko żeby zdrowe było bo powiem, że się boję!!!
a co do płci to wydaje mi się że jednak będzie chłopak piwo i kiełbasa moje miłości mniam a przed ciążą nie koniecznie...
a co do zdjęć to będzie można tylko za jakiś czas

Ani85 wiadomo...czemu się boisz?
Ja też sie boje, na szczescie jutro wizyta u gina, więc dowiem się co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bo kurde chodziłam do dość oryginalnego lekarza na początku ciąży który mnie nie leczył i w rezultacie byłam chora 2 miesiące a na dodatek miałam kupe stresu z tą pieruńską toxo słowo nie życzę nikomu
a powiedz masz już brzuchola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tez chcialam o to zapytac...nie mam, ale tez ostatnio przechodziłam spory stres, plus ta choroba...mysle ze mi sie schudlo i to dlatego brzucha nie ma :-( nie mowie ze jest plaski...ale na pewno ktos kto nie wie ze jestem w ciazy niczego sie nie domysli...tez mnie to martwi, bo widzac zdjecie Anuli88 ktora juz chyba od 13,14 tygodnia ma zdjecie ze sporym brzuchem...ech, moze po prostu taka nasza 'uroda' ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to szkoda że nie patrzyłam...
Ani85 mój powiedział dokładnie to samo!! że od razu drugie!! a powiedział to w okresie jak miałam mega mdłości! :-) ach te chopy! ja zawsze prosze tylko o jedno....zeby oni jeden jedyny raz w zyciu przez te pare dni OKRES mieli!!!! i by docenili 🙂 😁 😁 bardziej 😁


🙂 mój brał tabletki na wyleczenie cery z trądziku, a efektem ubocznym były wahania nastrojów, zly humor i miał tak trzy wieczory pod rząd, że byl nie do życia.. stwierdził później, że nie wie jak my to przeżywamy, jak tak nami w środku coś targa i nic nie jest w stanie nas zadowolić 🙂
przyznam, że poczułam się doceniona 🙂
no a zdrugiim bobasem, to ja chcę się szybko zdecydować, bo znoszę tak okropnie, że wolę mieć jak najszybciej ciąże za sobą i zająć się radościami i smutkami związanymi z macierzyństwem... a jak będzie i jak się uda, zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaa ja jestem w szoku bo przytyłam tylko kilogram a jem jak bym co najmniej bliźniaki miała mieć!!! w domu się ze mnie śmieją że jak w otchłań a jak jedziemy do teściów to stół zastawiają zanim zdążę dobrze wejść

hmmm to też dziwnie, ja sie nie dziwie ( chociaż może troche? ) że ja nie mam brzucha, bo mało ostatnio jem...ale Ty jedząc? a normalnie byłaś/jesteś 🙂 szczuplutka czy taka z hmmm oponką :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczej bym określiła jako normalną budowę bez sterczących kości prócz miednicy i ramion, brzucha nigdy nie miałam za to taką małą śmieszną oponkę zawsze ale mała a teraz coż oponka jest troche większa i tyle a brzucha nic właśnie patrząc na Anule88 się dołuję jutro zapytam lekarza czy to norma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula88 nas oszukuje ;D pewnie miała wieksze wzdęcie, dodatkowo sie wypieła + photoshop 🙂 i zrobiła foto 🙂 no nic, nie będziemy sie martwić i tym, bo za dużo tych stresów mamy ostatnio....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania87 napisał(a):
oj dziewczyny nie macie się już czym marwić? brzuchy wam urosną jeszcze ogromne 🙂 ja już mam duży i wolalabym żeby był mniejszy bo pod koniec ciąży to sięw drzwiach nie zmieszczę 😉

ania87 w moim przypadku to pare rzeczy sie tak złozylo, stres plus choroba z wysoka goraczka wiec jak sobie pomysle co to male stworzonko tam przechodzi to mam jeszcze wiekszego stresa. Na pewno wszystko jest OK, ale i tak sie martwie. w brak brzucha? tez chcialybysmy sie pochwalic odstajacym ciazowym brzuchem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej piękne 😎jaki gorący temat dzisiaj macie 🙂niemartwcie sie jeszcze bedziemy miały brzusie pod same nosy 😁 i bedziemy nażekać jak przyjdą upały 😁 😁 😁.umnie już wystartował i coś juz zaczyna widać.pzeżuciłam sie nawet na ciuchy ciązowy bo są o wiele wygodniejsze dla brzusia niewiem jak wasze ale mój nielubi jak coś go ugniata 🙂dzisiaj oglądałam ciuszki,oj boooozie... jakie słodkie,najchetniej kupiłabym wszystkie 😁 😁 😁 ale w ostatniej chwili wrócił głos rozsądku i stwierdziłam że jeszcze trochę poczekamy aż będziemy pewni co tam sie w brzusiu siedzi 🙂 KOCHANE NIECHOROWAĆ MI TAM 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ja po wczorajszej wizycie spoko 🙂 wszystko wpozadeczku u mnie aktualnie jest 17 tyd i 5 dni , cos ten ssuwaczek mi zle dziala :/ no ale coz kurcze jedne nie maja brzuszka zazdroszcze ja wsumie w 15 tyd nie mialam nic kompletnie a teraz polna czesc podbrzusza sie juz dosc sporo zaokraglila , zawsze bylam szczupla i wysoka, jesli chodzi o wage to moze przytylam z jakies 1 kg? na poczatku mialam strasznego zarlocza teraz jem bardzo malo obiad i moze ze 2 posilki poza tym jakos juz nie mam takiego apetytku ale cieszy mnie to ze moj brzuch nie wyglada jak wielka opona tluszczu jest bardzo ladnie wyksztaltowany ze skorki i bardziej taki szpiczasty 🙂

tez sie juz nie moge doczekac mojego usg aby sie dowiedziec co tam rosnie we mnie 🙂 ale z tego co zauwazylam codziennie musze zjesc cos slodkiego bo nie wytrzymam moze to dziewczynka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej laski...ja sie kuirna wogle nie lapie w tym nowym brzusszku 😠 😠 😠 😠
😮
nie moge cofac str forum nawet i nie wiem o czym rozmowa..ale tu widze ze o brzuszkach cos....spoko jeszcze bedziecie prosic zeby byl mniejszy 😜 eheh

Ja wczoraj bylam u gin wszytsko ok 🙂 tylko musze zapisywac ruchy dziecka...heh nie to bulgotanie tylko dokladne kopniaki 😜

pogoda paskudna...znwu... 🤢
A ja lece na jakies zakupy 😜 buziaki

zdrowka laseczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie czuję jeszcze ruchów dzidzi ale nie martwię się jeszcze bo to moja pierwsza ciąża i w dodatku do najszczuplejszych to ja nigdy nie należałam no a kolo 16tyg to podobno czują mamusie co są szczupłe albo to ich kolejna ciąża, także ja chyba jeszcze trochę poczekam. Co do wielkości brzucha to ja bym naprawde chciała mieć mniejszy. Myślę że jeśli się ma mały to nie wpływa to na dziecko. Moja koleżanka urodziła niedawno ślicznego całkiem zdrowiutkiego bobaska a brzuch zaczął rosnąć jej dopiero w 7miesiącu! zaraz po urodzeniu praktycznie wróciła do figury. Znam też 2 dziewczyny u których nie było do końca widać że są w ciąży, jakby ktoś nie wiedział to by się nie domyślił, wiem bo o jednej nie wiedziałam a zobaczyłam ją w 9miesiącu i nie poznałam że jest w ciąży!!! taki miała malutki brzuszek dołem tylko lekko zaokrąglony, i dziecko oczywiście całkiem zdrowe. A ja jestem w 16tyg w żadne moje spodnie już się nie wcisnę, nie ma szans, już od jakiegoś czasu chodzę tylko w ciążowych spodniach i wyglądam jakbym miała mieć bliźniaki, wcale tak dużo nie jem, chyba nawet mniej niż przed ciążą, ale mam mało ruchu..może przez to.. już jestem 3kg na plusie i ubieram największe spodnie jakie są w sklepie. Także zazdroszczę Wam dziewczyny że macie małe brzuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli napisał(a):
A ty Czekoladka, Agaa i Ania jestescie juz w 16 tyg czujecie juz ruchy dziecka ?

ja od jakiegos czasu, od niecałego tygodnia nie czuje nic....na początku było takie łaskotanie, potem być może dwa kopniaczki? ale nie wiem czy to było to! Ja dzis do gina więc już sie nie moge doczekać! Wczoraj goraczki nie miałam, jedynie dzisiaj strasznie boli mnie gardło i bierze mnie częsty kaszel...więc też niedobrze... 😞 ale przynajmniej mam siły i moge pozmywać naczynia czekające od niedzieli :P feee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz coraz czesciej czuje 🙂 wczoraj sluchalam sobie serudszka dzidzi mierzyla brzuszek i mialam tez wyniki z badan krwi, az polozna sie mnie zapytala ze chyba musze jakas diete stosowac ze mam tak dobre wyniki wszystkiego 0 cukru podniesionego ani nic, az w szoku byla a ja sie wsumie zaczelam troszke smiac bo jem co popadnie czasem nawet i smazone :/ ehh

Zdrowia zycze bo widze ze teraz to najwazniejsze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli napisał(a):
Ja juz coraz czesciej czuje 🙂 wczoraj sluchalam sobie serudszka dzidzi mierzyla brzuszek i mialam tez wyniki z badan krwi, az polozna sie mnie zapytala ze chyba musze jakas diete stosowac ze mam tak dobre wyniki wszystkiego 0 cukru podniesionego ani nic, az w szoku byla a ja sie wsumie zaczelam troszke smiac bo jem co popadnie czasem nawet i smazone :/ ehh

Zdrowia zycze bo widze ze teraz to najwazniejsze ☺️

hihi z tym cukrem to miałam podobnie ;-) poprzedniego dnia byłam na ogromnej czekoladzie na gorąco! tak słodkiej że aż mnie - słodyczkoholika - obrzydzało :-) a potem badania na cukier...i poziom za niski :-p
jeszcze nie wiem w którym tygodniu, może któraś z Was wie? robi się takie badania na cukier, że: pobieraja krew, każą wypić litr czy więcej jakiegoś słodkiego świnstwa, a potem znowu badanie krwi...i na tej podstawie wyniki.
Ja też życze wszystkim i sobie zdrówka! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj nie mam pojecia kiedy takie badania robia, i czy wogule tutaj robia bo ja znow 19 kwietnia ide na wizyte i polozna mi powiedziala ze znow badanie moczu, cisnienie i sluchanie serca wy tez mialyscie kilka razy takie badania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli napisał(a):
Oj nie mam pojecia kiedy takie badania robia, i czy wogule tutaj robia bo ja znow 19 kwietnia ide na wizyte i polozna mi powiedziala ze znow badanie moczu, cisnienie i sluchanie serca wy tez mialyscie kilka razy takie badania ?

ojj Loli...ja mialam badanie krwi i moczu robione tylko raz...po zlych wynikach moczu,po przyjęciu antybiotyku sama poszłam i kazałam sobie zrobić badanie...Mysle ze dzisiaj dostane ponownie skierowanie. Popytam tez o prenatalne i o te badania na HIV, czy to u nas wymagane...
a serduszka jeszcze nie słyszałam 😞 mój gin chyba nie ma takiego sprzętu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no popytaj popytaj bo ja mialam je robione w 13tyg gdy pobierali mi krew i tam byly badania na HIV , rozyczke jakies skrzepy, antyciala i jakas tam chorobe zoladka juz nie pamietam i chyba na cukier ale wczoraj uslyszalam same negatywy wjec wszystko jest ok, powinnas na bank miec to badanie serduszka moje kolezanki z pl mialy robione to badanie moze w puzniejszef fazie cie to czeka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej piękne,
ja po wizycie bobek rośnie, wszystko ok morfologie też mam dobrą i cukier też więc spoko 🙂 a w czwartek mam przyjść na usg bo jak chodzę do niego na NFZ to tam nie ma sprzętu do usg a ma w gabinecie prywatnym więc mam wpaść z zdjęcia 🙂
cieszę się że wszystko ok bo normalnie mnie martwiło wszystko dzisiaj nie wiem czemu 😞
a co do wielkości brzucha i wagi to uwaga schudłam nie wiem jakim cudem=) na te ilości jedzenia pochłaniane a brzuch powiedział że wyjdzie wcześniej czy później i jest tak jak któraś pisała 🙂
ruchy mogę już je czuć i nie kazał mi nic notować (nie wiem czemu ANULI kazał)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...