Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mnie też moje dzidzia dwa razy ''wypychała''od środka....super uczucie 🙂 ale już długi czas nic nie czułam mój lekarz mówił,że nie jest pewne,że była to wtedy dzidzia ,bo niby po20 tyg można dopiero z pewnośćią stwierdzić ,że to ruchy dziecka......ale ja tam wiem swoje to moje maleństwo na bank było 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja też czuję takie charakterystyczne burczenie w brzuchu i to w miejscu, w którym w ciągu dnia ugniotę brzuch - jakby taka odpowiedź 🙂 dzidzia jeszcze za mała, więc pewnie czuję jak w pęcherzyku się płyn przelewa, nie wiem, ale jak mój mąż przykłada wtedy ucho do brzucha to mówi, że jak ja mu mówię, że o! to to, to że za każdym razem takie samo "BUL,BUL,BUL" 🙂

dziewczynki mam do Was pytanie, chciałam poczytać oo tymn feminatanie 800 czy jak to się zwie, ale na stronie znalazłam, że to jedynie do 12 tygodnia ciąży (?) oto strona: http://www.strefalekow.pl/product/details/feminatal-800-metafolin.html
i przyznam, że mi osobiście w składzie brakuje omega3, które pomagają w rozwoju mózgu, więc będę szukała innego preparatu,
lecz nie wiem, czy słyszałyście o tym, że to jedynie do 12 tygodnia, może producent chce naciągnąć na coś innego, ale z drugiej strony może dzidzia teraz potrzebuje innych minerałów i witamin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!
taka piękna pogoda to na forum cisza pewnie każda korzysta ze słońca he he ja popołudniu zamierzam wybrać się na spacer...a teraz wezmę się za wiosenne porządki ,bo mam dziś wyjątkowego powera po długim czasie więc trzeba to wykorzystać,bo nie wiadomo kiedy znowu będę miała taką chęć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Brzuszki 🙂 ale wy sie rozpisujecie ja po wizycie wszystko dobrze maly rosnie i zdrowy spal sobie na usg ze zlozonymi raczkami i nozkami wyprostowanymi do gory mam foteczki potem wam posle i niezbity dowod ze to chlopak hehe no jest piekna pogoda ide na spacerek sie przewietrzyc zycze milego popoludnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
no dziś rzeczywiście pogoda piękna i oby już tak zostało.
Sioperka widzę, że razem dziś się za porządki bierzemy. Ja też mam powera więc muszę się czymś zająć. Tym bardziej, że późnym popołudniem mam wizyte u gin więc muszę się czymś zająć, żeby mi czas szybciej zleciał.
To miłego dzionka 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dniocho masz już 14tc więc teraz nie patrz na feminatal 800 tylko 400 ja go biorę, bo inne mi zwyczajnie śmierdzą. w 400 masz dwie tabletki jedna z witaminami i kwasami a druga z olejami omega i kilka innych jak czytam opinie to jest to w chwili obecnej najlepszy środek i lekarze go polecaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore PRENATAL CLASSIC...i powiem wam ze jest dobry, jem wszystko czyje sie dobrze, czasem mam takie chwile ale to wiadomo wiecznie dobrze nie bedzie 😉

A z tymi napieciami brzucha to nie dobrze to sa skurcze...za wczasu sobie bierz nospe chociaz 2 razy dziennie. Idz do gin on ci lepiej powie niz mi bo moja powiedziala ze to sa skurcze macicy ze lozysko czegos za malo wytwarza a jak poszlam prywatnie to powiedzial ze nie mam napietej ze to zalezy od pory dnia od , teo co zjemy ze macica czuje kazdy ucisk i dlatego sie napina.A tez to moga byc poprostu przesowajace sie jelita, kazal tez czasem espumisam wziasc nie wiem chyba to przeczysci troche te jelita.
puki co juz tak czesto tego nie mam ..czasem tylko jak sie zdenerwuje albo faktycznie jak cos zjem jak dlugo jestem w jednej pozycji...
A no i 000 seksu bo to jeszcze bardziej wywoluje i nie dotykaj brzucha bo to tez dodatkowo powoduje skurcze itp.
Ale idz do lekarza to cie zbada moze nie masz tego co ja..


Pogoda swietna i caly dizen na slonku:P
Milego dnia kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ani85 napisał:
dniocho masz już 14tc więc teraz nie patrz na feminatal 800 tylko 400 ja go biorę, bo inne mi zwyczajnie śmierdzą. w 400 masz dwie tabletki jedna z witaminami i kwasami a druga z olejami omega i kilka innych jak czytam opinie to jest to w chwili obecnej najlepszy środek i lekarze go polecaja 🙂


dziękuję za radę 🙂 zaraz poczytam.
dzisiaj pogoda piękna bylam na spacerze, z kociastym na balkonie, umyłam okna - też miałam powera, ale od 15.00 podupadłam na duchu, czułam się fatalnie.. mam nadzieję, że minie, boo jutro do szkoły a od poniedziałku wracam do pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej witam mamuśki z rana!
ale dziś pogoda się popsuła jest pochmurno i sennie na dworzu dobrze,że wczor posprzątałam ,bo ochota mi minęła he he...ja podobnie jak Anula88 biorę Prenatal Classic i nie narzekam 🙂
wczor korzystając z pięknej pogody wyciągnęłam męża na małe zakupy...kupiliśmy pare drobiazgów dla maleństwa ...kocyk,ręczniczek z kapturkeim ,prześcieradełka,stelaż do baldachimu...takie tam drobiażdżki ,a cieszą jak nie wiem 🤪 :laugh:
wogóle wiecie co taka dumna jestem chodząc po sklepach dziecieńcych i wogóle wszędzie ,bo brzuszek już dość widać i każdy znajomy dopytuję o ciąże ,a ja uwielbiam się tym chwalić heh:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej laski 🙂 tu jak zwykle w weekend spokój 😉
Co tam u was? ja wczoraj caly dzien na dworze zeby zlapac troche slonka 🙂dzis sprzatanko..A na dworze zimno dzis jak nie wiem ☺️ 🤨
Ja bede miala swieta hujowe...moji kochani tescie, sobie spraszaja gosci do naszego mieszkania w ktorym jeszcze nie mieszkamy. 😮 😮 😮 😮 😠 😠 😠 😠 😠 jakas paranoja...tymbardziej ze jest to moja matka z ktora nie rozmawiam... 😠 jestem tak wscieklaaaaa... bo nie dosc ze tam remont nieskonczony, to jeszcze bede musiala robic obiad itp na 20 osob h*** wiem na co 😠 tak mnie brzuch z nerwow boli....bo wiem ze to nie bedzie mila wizyta.
gowno co kogo obchodzi ze my moze mamy inne plany na swieta.
A tym sposobem tesciowa dala do zrozumienia ze czas zebysmy sie wyniesli.(bo moja matka mysli ze my juz dlugo na swoim, a ze ja musze lezec i odpoczywac to jestesmy ciagle u tesciow, a zeby znowu nie wysluchiwac i nie tlumaczyc sie nikomu do swiat sie tam wprowadzimy) 😠
Normalnie jestem wsciekla... jak chcieli sie spotkac to mogli u siebie w domu a nie do nas i poinformowac nas po fakcie. Juz mnie meczy ze ciagle ktos sie wpiernicza nam w zycie i rzadzi jak chce, i musimy sie za kazdym razem tlumaczyc gdzie idziemy po co a zkim a czemu tak a czemu to a czemu tamto..jak dzieci 🤢 .


ehh dzis musze wyjsc wieczorkiem do ludzi troche odreagwac bo jak mam ich sluchac i sie denerwowac to dziekuje bardzo..

buziaki laski:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula masz przegwizdane...przykro bardzo że tak się zachowują prawda...ale cóż my też mieliśmy się wyprowadzać ale chyba sobie podarujemy... jedyne co nas motywuje do wyprowadzki to mój ojciec bo jest gorszy jak małe dziecko i trochę podobny to Twoich teściów, dzięki niebiosom mama jest normalna 🙂
a tak serio to nie wiem czy się wyprowadzimy bo moglibyśmy dopiero w czerwcu/lipcu a będę już brzuchata a mieszkanie na 4 piętrze bez windy a mam psa z którym, musiałabym gnać na spacery i troche to człapanie po schodach mnie dobija bo przyśpiesza to poród co w moim przypadku jest totalnie nie wskazane 😞
jednym słowem tak źle i tak nie dobrze...
i nie wiem co robić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>ani85 napisał:
DIANICHO ja Cię sorki za błąd w Twoim loginie 😞 starość nie radość...


Aniu, nie ma sprawy 🙂 nawet nie zauważyłam.

zakupiłam sobie feminatal 400, od jutra zacznę brać.
dzisiaj byłam w szkole, jutro też muszę się zjawic na zajęciach obowiązkowych..
pogoda okropna..
co do przeprowadzki, nas czeka w czerwcu, będę do lipca pilnować rodzicom psa, więc też czeka mnie wychodzenie z nim (3 piętro bez windy).. ale mam nadzieję, że jakoś podołam, jak nie, to biedny będzie musiał czekać po 10godz. aż mój mąż wróci z pracy..

dziewczynki, ja też wchodząc po schodach już teraz czuję się skonana, serce wali jak oszalałe a mi nieraz mroczki przed oczami aż się pojawiają, ale w późniejszej ciąży grozi to przyspieszeniem porodu? 😲 😲 😲

co do wtrącania się teściów, jest to okropne, chyba nawet gorsze od ogólnej znieczulicy jaką moi w większości przypadków uprawiają.. najgorzej było to widoczne przy organizacji ślubu, no ale stare dzieje i cieszę się, że już po. na Waszym miejscu wolałabym być na swoim/wyprowadzić się, a nie codziennie sobie krew psuć słuchając zbędnych uwag..
myślę, że to tylko na dobre wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dianicho - kurcze strasznie trudny do zapamiętania masz ten login 😞
więc chodzenie po schodach przyspiesza poród 🙂 a na dobrą sprawę to jak czytałam sex też bo jakaś substancja w niej zawarta jest...
co do wyprowadzki to powiem że za mam mniej niż przeciw i tu mam dylemat 😞
a co do wchodzenia po schodach to jak jestem w Krk na studiach i musze wejść na 2 piętro do mieszkania to katastrofa...
a u rodziców jest domek jednorodzinny, podwórko, wieś, las i spokój i tu się zaczyna myślenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej...nie moge sie polapc w tym "nowym Brzuszku".... 🤢 juz lepiej bylo tak jak bylo wczesniej...


A schody to faktycznie mordega..dla mnie tez ☺️

wczoraj z michem bylismy na imprezce... eheh wszyscy glaskali brzuszek latali nade mna..haahah smieszne to bylo jak bym niepelnosprawna byla, ale mile 🙂 kazdy znajomy kotry mnie spotykal i nie wiedzial gratulowal itd..
hihi sioperka22 fajnie sie chwalic brzuszkiem i dzidziusiem:P masz racje:P heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
No to się trzeba nauczyc teraz nowego brzuszka. Nie widac kto jest w ktorym tygodniu i oklaskow i wogole wolalam chyba tamten.
U mnie tez juz brzuszek widac i to dosc mocno bo mam duzy i tez milo jak kazdy pogada, chociaz za duzo to tez nie zdrowo. Najgorsze jak kazdy chce ciagle cos doradzic ufff 🤪
Ide chyba na spacerek poki sloneczko jeszcze swieci.
Pozdrawiam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja długo nie mogłam sie zalogowac do nowego brzuszka, też uważam że wielkim minusem jest brak informacji o tygodniach ciąży, było to pomocne zwłaszcze jeśli się czytało wypowiedzi koleżanek, które były w bardziej zaawansowanej o kilka tygodni ciąży, człowiek mógł sobie odnieśc to do własnej ciąży i cierpliwie czekać na opisane objawy :P

co do mojego loginu, może łatwiej będzie zapamiętać, że jest on od mojego imienia DIANA =
DIANICHO 🤪 🙃 😁 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny trochę to zjęło znim się połapałam w tym nowym brzuszku hehe ,ale wkońcu się udało 🙃jak tam się czujecie jak po weekendzie?ja właśnie odpoczywam po całym dniu ''latania''wkońcu trzeba korzystać z ładnej pogody.
a co chodzi o wizyty u lekarza to ja chodzę prywatnie co 2 tygodnie-ze względu na moje pierwsze poronienie i zwolnienia do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...