Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny moje maleństwo też już od rana daje o sobie znać...mój mąż ma wolne i mnie rozpieszcza właśnie tosty robi na śniadanie he he 😁 więc samopoczucie jak najbardziej dobre 😁
Perełka co do wózka to jeszcze nie wiem jaki to się potem poszuka jakiś najlepszy....mogę wymyślać ,bo mamusia mi obiecała go kupić heh... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Loli ladny wozeczek podoba mi sie tylko slyszalam ze zle sie nim jezdzi w zimie tez patrze na 3 w 1 sioperka22 dobrze sie masz hehe tez bym tak chciala 😉 jezu jak mnie wszystko boli wczoraj latalam po miescie cale dopoludnie a potem musialam siedziec na probie z komunii masakra mam juz dosc tego ,dzis kupilam arbuza mmm pycha wlasnie siedze i wcinam a dzidzia szaleje hihi powiedzcie mi czy wam tez sie tak chce spac jak mi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sioperka ta Pani chce mi sprzedac wozek w ktory wsklad wchodzi gondola,nosidelko,i spacerowka za naprawde smieszna cene wozek jest jak najbardziej sprawny.
Perelka jesli chodzi o zieme to w Angli nie ma typowych zim jak w polsce chodz nie powiem ze w tym roku to tutaj troche sniegu napadalo 🤪
Jesli chodzi o sennosc to ja juz dawno mam to za soba 😉 mialam jedynie takie problemy na poczatku ciazy :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no fakt tam nie ma takich zim 🙂 i ciesze sie ze nie jestem sama z tym spaniem 😉 byscie widzialy moje dzieciaki jak ogladaly plytke nawet sie nie ruszaly hehe ide sie polozyc cos spanko mnie meczy trzymajcie sie cieplutko milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja takie napady snu miałam wcześniej. Teraz nie chce mi się spać z powodu ciąży tylko np jak pogoda jest licha. Cóż ja również nie mam tak dobrze...Chłopina do nocy w pracy i jutro też w pracy, a wózek i całą reszte muszę kupić sama i na razie wolę o tym nie myśleć 😞 Bo nie wiem skąd ja na to wszystko wezme pieniążki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wózków to ja mam odziedziczyć wózek 3w1 firmy Mutsy 🙂 fajne wózeczki bo oglądałam i świetnie wykonane więc posłuży 🙂
spanie chodzę najpóźniej o 10 bo później jeszcze nie wytrzymałam...
łóżeczko mam upatrzone na allegro 🙂 a kupować będę później ok lipca - sierpnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sory dziewczyny ze to napisze no ale po czesci wlasnie taka jest prawda.
Ja rozumiem ze nazekacie z brakow pieniazkow i wogule ze wam nie starcza ehh, moim zdanie w polsce jest troszke lepiej jesli chodzi o dziecko i rodzine bo jesli chodzi o jakies dofinansowania no to kazda z was wiem jak jest. Widzcie urodzi wam sie dzidzia w pl zawsze gdy bedziecie chcialy gdzies wyjsc z mezem chlopakiem macie mozliwosc zawsze poproszenia tesciow babcie czy kogos z rodziny nie wiem kuzynke ciocie. Ja niestety jestem tutaj sama wraz z moim chlopakiem i nie mozemy na nikogo liczyc aby nam ktos pomugl, po porodzie roznie to jest moja kolezanka nie mogla chodzic przez tydzien wjec jej mama jej pomagala ja niestety bede musiala sobie radzic sama wiadomo ze moj chlopak mi pomoze ale same wiecie ile oni tak naprawde znaja sie na dzieciach. Jesli chodzi o pieniazki moim zdaniem jesli naprawde byscie nie mialy z kad wziasc na bank by pomogla wam jakos rodzina bo jak to sie mowi rodzina powinna sie wspierac wiadomo ze nie obsypia was odrazu miliardami ale zawsze jak to sie mowi kazdy grosz sie liczy super. Ale pomyslcie jak jest z mojej strony ile by moi rodzice np. musieli by mi wyslac pieniazkow zebym ja wogule cos z tego miala funt jak kazda z was wie stoi 4,20 chyba :P wjec moi rodzice musil by oddac mi swoja cala pensje zebym ja tutaj miala 200F za 200F to ja bym moze kupila jakies lozeczko ale znow moi rodzice nie beda mieli z czego zyc w polsce wjec ja dobrze wiem ze nie moge liczyc na zadnac pomoc z polski, ja nie pracuje teraz :/ moj chlopak pracuje po 7 dni w tyg. i naprawde stracza nam na podstawowe zeczy , jak zaplacenie mieszkania, rachunkow, i zakupy nic wjecej , Wjec czasem drazni mnie to jak niektore dziewczyny troche nazekaja z braku kasy hmm nie wiem moze kazdej z was wydaje sie ze tutaj jest kolorowo i o wiele wiele lepiej niz polsce ale wcale tak nie jest. Sorki jesli ktoras z was w jakis sposob urazilam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli niii żadnego siusiorka 😁 powiedział że strzelać nie będzie...a jak by był siusior to było by go widać no nie? jak u Anuli88 czy Dianicho 🙂
Loli są plusy i minusy, widzisz jak ja tu w PL 'walczę' o głupi ZUS żeby dostać 1000zł na miesiąc...fakt, mamy komu dziecko podrzucić. Dziewczyny piszą o wóźkach a ja wózek dostane, bo mnie na nowy nie stać 🙂 łóżeczko też używane 🙂 ale się nie przejmuje, też się nie przejmuj Aguś 😘 może kiedyś zdecydujecie się wrócić i kupicie sobie tutaj wózek na prawdziwe POLSKIE ZIMY ;D cmok 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agus ja tez musze pozalatwiac sprawy jesli chodzi o macierzynski i nie wiem czy wogule cos dostane bo trzeba miec pewna ilosc przepracowana a ja niestety nie mam wystarczajacej ilosci i nie wiem jak to bedzie 😞 jesli nie dostane zadnego dofinansowania to poprostu szczerze mowiac nie poradzimy sobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cóż Loli zapewne masz w tym swoją racje zwłaszcza pisząc o rodzicach i przesłaniu przez nich całej ich wypłaty...
ale bierz proszę pod uwagę, że w moim przypadku też pracuje tylko mój mąż 😞 musimy z tego opłacić w tej chwili dwa mieszkania!!! jedno mi w Krakowie a drugie jemu 🙂 poza tym jedzenie, rzeczy jakieś dla nas itd więc proszę nie pisz że nam jest łatwo, my nie znamy twojej sytuacji Ty naszej. co do pomocy rodziców hy nie wiem jak u innych ale mi nie będzie miał kto pomóc 😞 mamy pracują ojcowie nasi też... zostaje moja młodsza siostra, która od września do szkoły... więc taż zostaje sama. Tyle co po porodzie mój weźmie wolne!!! i koniec!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, pieniądze to ciężka sprawa. każda z nas ma inna sytuacje, ale każda też będzie musiała sobie poradzić! 🙂 Loli a Ty masz kochana chyba dzisiaj gorszy dzień, bo zawsze taka wesolutka, a dzisiaj jakiś dół czy cuś! Ja myślenie o ZUSie z którego pieniądze są mi niezbędne odłożyłam sobie do poniedziałku...taki jest chyba najlepszy sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Loli poniosło Cię...poraz trzeci tylko dodam , że mam na imię Ela a nie Ewa. Co do pilnowania...Hmmm...No mieszkam sobie w Gorzowie. I np chce iść z chłopakiem do kina. No to jedyne wyjście zawieźć dziecko ponad 50km stąd do rodziców jednych lub drugich , wrócić do kina, obejrzeć film i znów jechać po dziecko 😜 Tu na miejscu też Loli nie mam nikogo. A nawet jak bym miała to wiadomo...Nikt nie będzie przychodził i prowadził mnie za rękę. Więc widzisz...Mieszkam w Pl i moja rodzina też, ale mieszkamy od siebie dość daleko więc również jestem zdana na siebie. Decyzje o dziecku podjęliśmy świadomie. I taki był plan. Mieszkaliśmy sobie ponad dwa lata w Norwegii. Bawiliśmy się korzystaliśmy z życia itd. Ale ja chciałam wracać do Polski. I z oszczędności niewielkich ustawiliśmy się powoli na jednej stancji. Szukałam pracy trzy miesiące. Mój chłopak robił w tym czasie prawko na ciężarówki i wszystkie te kursy. Kasa sobie topniała na koncie, ale topniała na nas. Znalazłam pracę. On też. Prawie w ogóle się nie widzieliśmy.Mijaliśmy się ciągle. Za naszą pierwszą stancje płaciliśmy co miesiąc 600zł. Ale to był malutki pokoik w którym stała szafa, stół, tv, zlew i kuchenka taka na prąd na dwa palniki. Łazienkę musieliśy dzielić z drugą parą. Śmierdzieli, byli brudasami do tego ona ważyła ponad 160kg 🤢 W pokoju na ścianach miałam grzyba...Po łóżku łaziły pająki i inne robale.Mieszkanie było w piwnicy. Mogłam sobie sprzątać dzień i noc i nic to nie dawało. Postanowiliśmy, że jak już dostaniemy umowy na dłużej to się wyniesiemy stamtąd gdzieś w nomalne miejsce. No i udało się. Wynajęliśmy własne, osobne mieszkanko w wieżowcu. Podremontowaliśmy je leciutko i wysprzątałam na błysk...Mieszkało się świetnie. W pracy też wszystko się układało. I wtedy przyszła kolej na dziecko. Wiedziałam, że mam już przepracowany prawie rok. Poszliśmy do doradcy finansowego dowiedzieć się o kredyt. Udało się go nam dostać. Kupiliśmy mieszkanie. A wiadomo...Taka inwestycja wymaga troszkę nakładu finansowego. Rodzice moi są małymi rolnikami. Ledwo wiążą koniec z końcem. Ciągle na kredytach...Pomagają nam jak potrafią. Dają mięsko, jajka, różne przetwory, ziemniaczki... Dlatego i ja czasami , gdy widziałam , że licho u nich z kasą brałam Krystiana i robiłam im większe zakupy i zawoziłam. Mam jeszcze 19sto letniego brata i siostre która chodzi do przedszkola. Kupuję im często ubrania. Albo daje pieniądze. Nie dużo...Jak mnie stać daje Julce np 5 zł na lody...Dwa lata temu zabrałam ich z Krystianem nad morze...Na jeden dzień. Julke biorę kiedy mogę do siebie do Gorzowa żeby to dziecko miało jakieś oderwanie od rzeczywistości. Więc to raczej ja pomagam jak potrafie rodzicom. Innej rodziny nie mam i nie chce mieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc morał z tego taki, że wszystko co mamy mamy dzięki sobie i swojej pacy i uporowi. Reszta jakoś się rozwiąże...Wiadomo...Narzekamy. Każda z nas kobietek ma gorszy dzień i chwile kiedy wszystko ją przytłacza i przeraża. Jedne mają rodziców, których stać na to żeby im kupili wózek, a inne nie. Każdy ma inną sytuacje. I trzeba znaleźć inne rozwiązania. Ja cieszę się, że na wszystko muszę sama zapracować. Bardziej to doceniam i dbam o to. A jak to mówią, jak sobie pościelisz , tak się wyśpisz 😜 Każdy jest kowalem własnego losu i sam układa sobie życie. Więc już nie narzekajmy 😉 Szkoda zasmucać te nasze szkrabiki. Łóżeczko zrobi mi Krystian, jeśli znajdzie czas, a o wózek...HMH...Jeśli nie wystarczy pieniędzy zamieszcze ogłoszenie , że kupie lub wezme używany 🙂 Nowy wypasiony wózek nie jest istotny. Ważne żebym miała w nim kogo wozić 🙂 I już...Zbierać dupki i nie dołujemy się ooo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agus wcale nie mam zlego dnia no moze troszke , bo przez 3 dni nie bede sie widziala praktycznie wogule z moim 😞 biegny pracuje i pracuje
Ania85 jesli chodzi o mieszkanie sama musze co tydzien placic za jeden pokuj poniewaz nie mamy jeszcze wynajetego swojego mieszkania w naszym pokoiku ze nie ma nawet miejsca zeby dal lozeczko czy cokolwiek dla dziecka, ale ja nie wiem czy bedziemy wstanie sobie wynajac jakiekolwiek mieszkanie poniewaz zeby wynajac chociarz jakies takie male mieszkanko trzeba miec ponac 1000 F na sam depozyt a niestety taka suma nie dysponujemy , moj M tez placi w polsce za mieszkanie zebysmy mogli kiedys wrocic na swoje.
ELU 😁 tez mialam kryzysy ze spalam na materacu w salonie u znajomych bo pracy nie bylo ale jakos trzeba bylo zyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie kasa to i będzie wypasiony wózek, wakacje, fajne nowe ciuszki, akcesoria itd. jak nie będzie to sobie poradzimy, więc proponuje się uspokoić laski 🙂 🙂


powiedzcie mi lepiej ile już jesteście ze swoimi mężami/facetami/itd 🙂
🙃 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny żadna z nas nie ma w życiu luksusów i nie wszystko zawsze jest kolorowe ,ale mimo to uważam ,że trzeba po prostu wierzyć ,że damy sobie zawsze ze wszystkim same rade...będzie dobrze nie ma co się aż tak stresować!! 🙂
a co do chłopów to ja znam mojego 3lata ,a w październiku tamtego roku mieliśmy ślub ,więc dość świeże z nas małżeństwo,ale szczęśliwe 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny ! 😁
Jejku ale dziś miłe wrażenia mnie spotkały leży sobie jem batonika a dzidzuś tak kopał i się ruszał
pierwszy raz tak dosc mocniej poczułam ruchy ! ;D
Nie macie pojecie jakii mi uśmiech wyskoczył zz radości ! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...