Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ania mineło minęło...mojego 'pracodawce' też wzywają 😞 zestresowałam sie jak cholera! jeszcze jak sie dowiem że mojego lekarza też proszą o przesłanie dokumentów ciążowych to leżymy :/
masakra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, wrocilam i powiem wam ze nie bylo lekko. To juz nie te lata haha 😜
Dziewczyny ja jestem na zwolnieniu od 5 tc i nic zadnej kontroli nie mialam. Poza tym jak mnie wezwa to pojde i powiem ze sie zle czuje ze bylam na podtrzymaniu i brzuch boli. A udowodnia ze nie boli czy ze czuje sie dobrze?

Agaa a co mialas z tym zusem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze Wam jak to jest, będzie Wam prościej zrozumieć.
od marca 2009 roku nie mam pracy, pracowałam dorywczo, ale nie umiałam nic znaleźć 😞 potem zaszłam w ciążę. żeby właśnie dostawać od ZUSu jakiekolwiek pieniążki zatrudniała mnie....mama 🤨 'popracowałam' miesiąc i poszłam na zwolnienie od 8 marca. byłam już w 3 miesiącu ciąży....
i chyba reszta jest dla Was jasna dlaczego tak się boje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, miałam...
tylko, że chodzi o to że sprawa 'śmierdzi' na kilometr przekrętem, którym niestety jest 😞 zaszłam w ciąże, zaraz podjęłam prace i co? zaraz po m-cu poszłam na zwolnienie...i to jeszcze u własnej matki?? 😞 a ja nie umiem kłamać, chyba się tam w ZUSie rozpłaczę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania bo się nie czepiają jeśli masz wszystko OK...idę dopiero w poniedziałek. Jutro będę się widzieć z mamą, może tam zadzwonie i zapytam czy mój 'pracodawca' nie może przyjść z tym co mam donieść ( np. umowa o pracę ). Wczoraj jak mama dostała wezwanie to myślałam naiwnie że to tylko rutynowa kontrola, że każdy zakład pracy jest proszony o przesłanie dokumentów potwierdzających zatrudnienie, a od dzisiaj wiem, że jednak to nie jest rutyna.
A dam znać na pewno...
i nie, nie wypłacili mi jeszcze nic, bo 8 kwietnia minął dopiero miesiąc od pójścia na L4....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś jak coś to powiesz że nie wiedziałaś że jesteś w ciązy na początku jak się zatrudniałaś, a jak się już dowiedziałaś to też myślałaś że będziesz do konca pracować i ci to w pracy nie będzie przeszkadzać no ale że się źle czułaś to inna bajka.. chyba tak trzeba mówić. ja mimo że miałam problemy na poczatku ciazy i bralam leki na podtrzymanie to w papierach ani sladu po tym bo karte mialam zalozonqa dopiero pozniej i jak mnie wezwa to też glupio no ale może to taka rutynowa kontrola jakaś, nie bój się tak bardzo, powinno przejść bo przecież nie mogą nic udowodnić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula wiec spokojnie, nie zamartwiaj sie tak.
Tak jak ania87 napisala nie wiedzialas ze jestes w ciazy, potem jak sie dowiedzialas to pojawily sie problemy, lekarz przeciez potwierdzi i nie moga sie czepic.
Zreszta wiesz ile jest dziewczyn ktore swiadomie na poczatku ciazy sie zatrudniaja nie mowiac pracodawcy i potem odrazu na zwolnienie ida? I wychodza z tego obronna reka.
Kochana nie zamartwiaj sie tak, wszystko bedzie dobrze zobaczysz.
Trzymamy wszystkie za ciebie kciuki.
A ja lece odebrac moje wyniki badan. Teraz Twoj stres przechodzi na mnie. Mam nadzieje ze wyniki tym razem mam dobre i anemia przeszla.
Odezwe sie pozniej. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania87 jeśli tylko będe w stanie to tak powiem, ale tak może im każda powiedzieć, oni pewnie nie pierwszy raz słyszą taką 'ścieme'... jeszcze mi na tym piśmie napisali : sprawę prosimy potraktować jako bardzo pilną - wytłuszczonym drukiem....matkooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilam, Agaa ja wzielam stres Twoj dla siebie bo i tak mialam nerwa. Wlasnie odebralam wyniki badan.
No to anemia moja sie polepszyla chociaz nadal jest moja towarzyszka, siusiu wreszcie w normie, gorzej z hormonami tarczycy. Wszystko zle no i ten guzek. Wizyte mam 4 maja. Kurcze jak ten czas wolno leci.
No i jesli chodzi o toksoplazmoze to IgG mam dodatni a IgM ujemny. W cytomeg. wszystko ujemne.
Ide zjezc witaminki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem o co chodzi z tym ze wkleilo mi sie na luty....ale nawet nie wiedxzialam bo net przestal chodzic 🤢...
Loli piesek sliczny 🙂
Aga nie wiem jak to jest z tymi ZUSami ale kontrola moze byc ze nie dlatego ze ciaza to L4 bo duzo kobiet tak robi ze zatrudnia sie udaje ze nie wiedzialy itp ale ze zatrudnila cie twoja mama, co z kilometra smierdzi przxekretem. Powiem ci ze znajoma zrobila podobnie jak ty,zatrudnila ja ciotka i oni robili wywiad nawet u pracownikow jaka ona jest jak wyglada itd czy faktycznie pracowala bo jesli tak to przeciez powinni ja znac pracownicy. poprostu robili wywiad w firmie na jej temat. i to sie powtarzalo kilka razy, oni nawet nie m owili ze sa z ZUSu ale ze ja szukaja itd. Oni mieli jej zdjecie, poznali ja itd zeby wiedziec co maja mowic.
A tez robila to tylko po to by miec skladki oplacone. i nie wiem czy 1 skladki nie oddala pracodawcy a reszte oni jej juz placili...kurcze nie pamietam ale tak jakos. ze nie dostawala pensji tylko ta skladke na ZUS jakos placila na pol z pracodawca czy cos nie pamietam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślenie o ZUSie zostawiam sobie na poniedziałek, ale jest Anula dokładnie tak jak napisałaś: pierwszy miesiac pracodawca składki + wypłate, drugi m-c ZUS składki, pracodawca wypłate, a za ten trzeci m-c wszystko już ZUS. narazie nie chce o tym tak jak napisałam myśleć, boo...... 🙂 🙂
byłam na USG!! dziecię rozwija się prawidłowo, ciąża niemal idealna 🙂 widziałam jak otwiera buzinkę 🙂 głowka ma średnicy 4,5cm 🙂 gigant 🙂 powiedział mi też, że dziecko będzie miało długie nogi 🙂 to już widać na USG 😁 po mamusi hehe
co do płci, to...powiedział że nie będzie strzelał 🙂 ale ja myślę, że jak by to był chłopak to było by już widać na 99% 🙂 więc może moje marzenie o córci się spełni 🙂 🙂
dostałam 'skierowanie' na badania prenatalne, do Katowic... między 5 a 11 maja. Chyba się wybiorę 🙂
ogólnie to jestem szczęśliwsza niż dotąd! 😉 co tam ZUS - ważne że dziecko mam zdrowe!! 🙂
aaaa...no i mniej optymistyczna wiadomość - przytyłam od początku ciąży 4 kg...ale co tam 🙂
buziaki od zadowolonej wreszcie Agi 😁 🤪 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga cieszę się, że z dzidzią wszystko ok 🙂 wagą się nie martw ja nie przytyłam nic!!! brzucha nie mam więc prócz braku miesiączki nie widać, żebym miała zostać mamą 🙂
ZUS olej!!! Anula ma racje składki były? były! poczytaj sobie kodeks pracy żeby nie było że nic nie wiesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były przez jeden miesiąc... 🙂
ania a mi się tam wydaje że im dłużej nie widać ciąży tym lepiej 🙂 gdzieś ostatnio przeczytałam, że podobno im mniej sie przytyje na początku tym łatwiej potem zrzucić wszystko po ciąży 🙂 więc ciesz sie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ani85 mam tak samo...Też nie widać, że w ciąży jestem 🙂 No i w sumie się ciesze...Lżej się chodzi, śpi i rozstępów tak odrazu nie ma. Wydaje mi się, że będę miała mały brzuszek. Ale to dobrze. Dzieciątko ma dużo miejsca w tak wysokiej mamusi więc nie musi się pchać do przodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus no wlasnie srac na ZUS wazne ze dziecinka zdrowa 😁
a z tymi kg to nie wiem ja nie tyje..tzn jestem na czysto razem z tym co schudlam na poczatku i tym co przytylam a lekarka ze to zle..a ja sie tam dobrze czuje wazne ze synus mi rosnie 😉 takze tym sie nie przejmuj 🙂))))
A tez slyszalam ze nie jesz miesa...to nic przeciez jest tyle produktow ktore latwo zastapic w diecie.. zreszta teraz w necie jest pelno takich diet to pewnie cos dla siebie i dzidziulka znajdziesz 🙂

i zycze Ci spelnienia marzen o corci 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula co lekarz to co innego mówi 🙂
Elu może Ty wysoka jesteś ja nie 😞 a to że mi się wszystko w góre przesuwa to czułam jakiś czas temu tzn wnętrzności 😉
Aga z tego co wiem to Monika Mrozowska (ta z Rodziny Zastępczej chyba Majke grała) ona obie ciąże przechodziła na wegetarianizmie i dziecko ma zdrowe drugie ma się na dniach urodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani85 wiem o kogo Ci chodzi 🙂 tylko że ona należy do tych zagorzałych wegetarianek, a ja się tam w kotleciki sojowe nie bawie... 🙂 i skoro lekarz znowu mnie na badania krwi nie wysłał...to chyba sama pójdę, tylko tak dziwnie kłuć się na własne pragnienie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...