Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):


Każda ciąża jest inna...ja z ciąży z Oliwią mam 9 wypisów szpitalnych...czas który spędziłam w szpitalu wcale krótki nie był,co róż słyszałam że mam się nie martwić bo wrazie co są inkubatory i dobra opieka nad wcześniakiem...szew,cewnik wewnętrzny by odciążyć i udrożnić nerke... dla mnie to był straszny czas,musiałam leżeć,nie mogłam w pełni cieszyć się z ciąży,wyjścia z domu trwały po 10 minut bo po tym czasie cewnik wewnątrz ciała i nerka bolały tak że się płakać chciało...
Gdy chciałam odstawić tabletki gdy myślałam już o 2 dziecku to mój lekarz z bydgoszczy powiedział że mam nie ryzykować bo albo poronie albo nie daj boże coś mi się stanie...
innego zdania był mój obecny lekarz...i miał racie...ciąża idealna 🙂

no mi powiedziała gin że bedę przechodzić kolejną ciąże tak samo bo ja nie toleruje wysokiego progesteronu, naturalnie mam poniżej dolnej granicy więc do 16 tyg oczywiście na podtrzymaniu, a poza tym ja mam genetycznie coś zwalone z hormonami i małoprawdopodobne że coś się zmieni, dała mi 99% szans ze tak samo będzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
" W tym miesiącu ciąży zmienia się aktywność płodu - dziecko ma mało miejsca w macicy, więc jego ruchy odczuwasz bardziej jako wiercenie się niż kopanie. Nadal utrzymują się obrzęki kończyn dolnych, żylaki, świąd skóry na brzuchu. Łatwiej Ci oddychać, gdyż macica się obniża. Możesz jednak cierpieć na bezsenność. Częstsze i silniejsze są skurcze macicy. W nocy lub nad ranem mogą dokuczać Ci skurcze mięśni nóg. W tym czasie może wystąpić u Ciebie zmęczenie lub też nadmiar energii. Kończy się Twoje 9 miesięcy. U wielu kobiet przed samym porodem występuje nieprzeparta chęć robienia porządków i przygotowania domu na przyjście dziecka (tzw. instynkt gniazda)." to u nas niektóre to już mają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata, może zdecydujesz się na kolejne dziecko za 6 lat, może za 10, a może w ogóle... Kto to wie 🙂 Na razie się skupiasz na tym i nie myślisz o drugim, to normalne 🙂

Małgorzato, obwieszczam iż żadna z Agnieszek, ani żadna z nas nie urodziła 😉 Opierdalamy się po prostu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Agata, może zdecydujesz się na kolejne dziecko za 6 lat, może za 10, a może w ogóle... Kto to wie 🙂 Na razie się skupiasz na tym i nie myślisz o drugim, to normalne 🙂

Małgorzato, obwieszczam iż żadna z Agnieszek, ani żadna z nas nie urodziła 😉 Opierdalamy się po prostu 😁

hehe nom, a mój mąż już myśli o drugim 🤪 🤪 🤪
ale mnie zgaga męczy i znowu zasypiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Agata, może zdecydujesz się na kolejne dziecko za 6 lat, może za 10, a może w ogóle... Kto to wie 🙂 Na razie się skupiasz na tym i nie myślisz o drugim, to normalne 🙂

Małgorzato, obwieszczam iż żadna z Agnieszek, ani żadna z nas nie urodziła 😉 Opierdalamy się po prostu 😁


A miałam nadzieję że coś się ruszyło, a tu znowu zastój 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe jak Twój mąż zobaczy jak jest przy jednym 😉 Mój to wspominał jeszcze o dwójce 🤪 🤪 Ale to tak chyba, żeby mi ciśnienie podnieść 😉

Gosia, naprawdę...bardzo nam głupio, że jest zastój i przepraszamy Cię za nasze lenistwo 😉 hahahah 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
naylaaa napisał(a):
Agata, może zdecydujesz się na kolejne dziecko za 6 lat, może za 10, a może w ogóle... Kto to wie 🙂 Na razie się skupiasz na tym i nie myślisz o drugim, to normalne 🙂

Małgorzato, obwieszczam iż żadna z Agnieszek, ani żadna z nas nie urodziła 😉 Opierdalamy się po prostu 😁

hehe nom, a mój mąż już myśli o drugim 🤪 🤪 🤪
ale mnie zgaga męczy i znowu zasypiam[/quote

Ja myślę że przychodzi taki czas że się pragnie drugiego dziecka. Ja miałam taki okres z 5 może 6 lat temu, ale nie mieliśmy warunków. Potem przeszło i mówiłam że już nie będę miała więcej dzieci. Ale właśnie około roku temu znów miałam fazę na drugie dziecko i lada dzień będzie drugie dziecko 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
gonia88811 napisał(a):


A miałam nadzieję że coś się ruszyło, a tu znowu zastój 😞

ruszaj na porodówke i powiedz że nigdzie się nie ruszysz dopóki dziecko z Ciebie nie wyjdzie, może Ci pomogą i coś ruszy 🤪 🤪 🤪


Ha ha ha ha gdyby to było możliwe.... To chętnie bym pojechała rodzić jako ochotnik 🤪 🤪 🤪 Mam nadzieję że do końca następnego tygodnia już urodzę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Ciekawe jak Twój mąż zobaczy jak jest przy jednym 😉 Mój to wspominał jeszcze o dwójce 🤪 🤪 Ale to tak chyba, żeby mi ciśnienie podnieść 😉

Gosia, naprawdę...bardzo nam głupio, że jest zastój i przepraszamy Cię za nasze lenistwo 😉 hahahah 🙃 🙃 🙃
No trzeba przyznać że grudnióweczki leniwe się zrobiły i to bardzo. 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
naylaaa napisał(a):
Ciekawe jak Twój mąż zobaczy jak jest przy jednym 😉 Mój to wspominał jeszcze o dwójce 🤪 🤪 Ale to tak chyba, żeby mi ciśnienie podnieść 😉

Gosia, naprawdę...bardzo nam głupio, że jest zastój i przepraszamy Cię za nasze lenistwo 😉 hahahah 🙃 🙃 🙃
No trzeba przyznać że grudnióweczki leniwe się zrobiły i to bardzo. 🙃 🙃


Weź... bo jak się zaprę, to urodzę przed Tobą!! 😜 Grożę Ci 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Gosia... Ja myślałam, że Ty masz termin na 20, a Ty masz na 22, czyli dzień po mnie 😜 Masz suwaczek źle ustawiony i dlatego myślałam, że to ja Ci depczę po piętach, a jest na odwrót 😉


Mhhh tak powiedził mi gin na ostatniej wizycie, ale ja całą ciąże byłm przekonana ze to na 20 grudnia mam termin. A on mi przesunęł na 22. Wię ja ci depczę po piętach ha ha ha ha ha ha . Ty mi nie groz, bo ja do końca następnego tygodnia już urodzę 😜 😜 😜 🤪
Dobra ja uciekam się ogarnąć i idziemy na herbatę 😉
Jak już nie zajrzę to mówię wszystkim DOBRANOC 😉 😘 Pa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Mini widzisz wiedziałaś co wykombinowac 🤪
ja właśnie znowu jem spagetti 😁 uwielbiam jedzonko
ja urodze na wiosne więc się nie piekle, a wogóle to miałam się wykąpać ale jak zwykle wody ciepłej nie ma:/ a mąz siedzi zły bo mu piwa nie pozwoliłam pi c 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 🙂

Słodkie te dzieciaki! 🙂 🙂 🙂 🙂 Mini jest jeszcze opcja zrobienia zwykłego kolażu np. w photoshopie albo w programie collage-maker, a później taki kolaż wrzucić do Photoshopa i dodać pod każdym zdjęciem tekst. Ciut więcej roboty (chyba), ale efekt byłby fajny 🙂 jak chcecie, to pokażę Wam o co kaman, tylko musiałybyście przesłać mi na maila zdjęcia dzieciaków 🙂 albo zrobię przykładowo na mojej Adze, ale to w wolnej chwili 🙂 ok? A jakbyście chciały ze zdjęciami Waszych dzieci, to mój mail: [email protected]

Aga_ta, brawo za stanowczość. A mąż się powkurza, ale później przyzna Ci rację 🙂 mój mąż do tej pory nie pije piwa, bo "jakby coś się działo" to on jest jedynym kierowcą w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Hej 🙂 🙂

Słodkie te dzieciaki! 🙂 🙂 🙂 🙂 Mini jest jeszcze opcja zrobienia zwykłego kolażu np. w photoshopie albo w programie collage-maker, a później taki kolaż wrzucić do Photoshopa i dodać pod każdym zdjęciem tekst. Ciut więcej roboty (chyba), ale efekt byłby fajny 🙂 jak chcecie, to pokażę Wam o co kaman, tylko musiałybyście przesłać mi na maila zdjęcia dzieciaków 🙂 albo zrobię przykładowo na mojej Adze, ale to w wolnej chwili 🙂 ok? A jakbyście chciały ze zdjęciami Waszych dzieci, to mój mail: [email protected]

Aga_ta, brawo za stanowczość. A mąż się powkurza, ale później przyzna Ci rację 🙂 mój mąż do tej pory nie pije piwa, bo "jakby coś się działo" to on jest jedynym kierowcą w domu 🙂

e mój się powkurza a jutro już pójdzie do suteryny i jak nie ebde widzieć będzie pić, ja nie wierze tyle razy już obiecywał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja wiem dlaczego ja jeszcze nie poszłam rodzić !!!! to wszystko przez was !!!! gdy byście mnie porządnie wygnały z tego brzuszka to bym sobie poszła na porodówkę a wy mnie za bardzo lubicie i tak naprawdę to chcecie żebym siedziała z wami jak najdłużej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...