Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Melduję się 😉 Gabrysia też nie może kupki zrobić i się biedactwo męczy 🤨 Rafał kupił czopki glicerynowe ale nie wiem czy zaaplikować bo trochę się boję, że później będę musiała robić to często bo inaczej nie da rady 🤔 Ona co prawda robi kupkę ale się tak męczy, że płacze u nóżkami wierzga mocno 😞 Widzę Agatka, że mamy ten sam problem...A co do karmienia to jeśli chcesz odstawić małą wkrótce od piersi to może czas na wprowadzenie po woli modyfikowanego żeby się przyzwyczaiła...U mnie w rodzinie też będą krzywo patrzeć, że przestanę karmić ale to tylko moja decyzja i nikt nie ma prawa o tym decydować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nom zaczniemy ale to nie będzie proste, a kupiłam mojej małej bodziaki http://allegro.onet.pl/body-dla-malego-kibica-z-rekawkiem-polska-62-i1369584441.html mam nadzieję że na piątek dojdą bo przed nami mecze w ręczną i tatuś na pewno z córeczką zechce oglądać 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Dominik śliczny chłopiec i jaki duży 🙂 Ale w końcu najcięższy z całej tabelki 😁 Chłopcy muszą być silni 😉
Sylwia, mój śpi troszkę w dzień, ale więcej nie śpi 🙂 Chyba, że jedziemy wózkiem, albo fotelikiem, to wtedy wiadomo, że śpi. Wiesz, Dominik jest coraz starszy, to już nie będzie spał tak dużo 🙂 A w nocy jak przesypia? Budzi się tylko na karmienie, czy wariuje i nie chce spać? 🙂
Mój dzisiaj od 2:30 do 4 chciał sobie gadać, a tak to tylko na karmienie i zasypiał.
Też się zastanawiam czy nie ma skazy białkowej, bo na czole ma kaszkę, a teraz to cały jest w czerwonych krostkach wysypany.
Dzwoniłam do położnej, żeby przyszła i przyszła wczoraj, a my u ortopedy byliśmy i ledwo do domu przyjechaliśmy, a się okazało, że minutę temu ona wyszła od nas, więc dzwonię do niej, bo myślałam że się wróci, a ona chuj, że wpadnie kiedy indziej... 😠 😠
Agata, body świetne 🙂 musisz jej i tacie zdjęcie zrobić jak będą oglądać mecz haha 😁 🙂
Też mam takie czerwone body z orłem i napisem Polska 😁
Lecę jeść, bo jeszcze nie miałam czasu 😜 Ważę 2 kg mniej niż przed ciążą i ...stanęło w miejscu na razie 😠 Ale boczki nadal mam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
jestem z Lutego,mam takie małe pytanie, jesteście już troszkę doświadczone jak możecie napiszcie mi miej więcej ile i jakich ciuszków potrzeba na początek... cały czas mam wrażenie że jeszcze czegoś mi brakuje co mnie troszkę przeraża... z góry dziękuje i pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominik ogolnie w nocy tylko na karmienie wstaje dzis nam tylko sie po 3 rozbudzil i godzinke powariowal bo mu sie spac juz nie chcialo 😉 no tak właśnie myśle że pewnie już coraz mniej bedzie mi w dzien spal... ale ja wczoraj bylam na zakupach hehe fakt bardzo szybkich ale małego uśpiłam i zostawiłam z tata w domu dali siobie chłopcy rade tzn mały przespał moją nieobecność hihi 😁 ja też się boje, żeby nie miał skazy białkowej... położna pewnie do mnie dzis albo jutro przyjedzie wiec sie zapytam .
A body są boskie tez bym musiala takie kupic mojemu małemu kibicowi- tata byłby w niebowzięty 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm... na poczatek to tak z 6 par śpiochow i kaftanikow napewno, skarpetki dla malucha, czapeczka... mój synus w niedziele będzie miał 3 tygodnie dopiero a już śpiochy musze na większe wymieniać powoli bo wyrasta więc nie ma co za duzo na poczatek zwlaszcza że teraz sie pali w piecach wiec pranie moment schnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
hej dziewczynki 🙂
jestem z Lutego,mam takie małe pytanie, jesteście już troszkę doświadczone jak możecie napiszcie mi miej więcej ile i jakich ciuszków potrzeba na początek... cały czas mam wrażenie że jeszcze czegoś mi brakuje co mnie troszkę przeraża... z góry dziękuje i pozdrawiam 😘


Hej 🙂 Nie kupuj dużo małych rozmiarów, bo prędko Ci wyrośnie, a może się długi urodzić 🙂 Na pewno dużo body z krótkim i długim rękawem, ok. 20 sztuk. Śpioszki ok. 15 sztuk, Kaftaniki i bluzki ok. 10, półśpioszki ok. 10. Ciężko mi stwierdzić ile tego potrzeba... zależy czy chcesz często prać, zależy jak często dziecko będzie ulewać. Mi jest ciężko pomóc w tym ile ma tego być, bo dużo ciuszków dostałam i nawet prania nie robiłam, a mój synek ma miesiąc, bo ciągle ubieram go w coś nowego. Ale jeśli chodzi o przydatność, to bierz wszystko co się rozpina w kroku - śpioszki, body. Nie kupuj takich rzeczy, żebyś przy zmianie pieluchy musiała dziecko praktycznie całe rozbierać przez górę. Ja mam sporo takich ciuchów i nawet ich nie zakładam, bo nie miałabym cierpliwości 😜 Kombinezon radziłabym na rozmiar 68. Nie wiem co tu jeszcze... Duuuużo pieluch tetrowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
hmmm... na poczatek to tak z 6 par śpiochow i kaftanikow napewno, skarpetki dla malucha, czapeczka... mój synus w niedziele będzie miał 3 tygodnie dopiero a już śpiochy musze na większe wymieniać powoli bo wyrasta więc nie ma co za duzo na poczatek zwlaszcza że teraz sie pali w piecach wiec pranie moment schnie 😉


Ciężko stwierdzić... Niektóre dzieci tak ulewają, że trzeba je przebierać kilka razy dziennie. U mnie się udaje raz dziennie w tym samym ciuchu, czasem przebieram go 4 razy dziennie, ale to już maksimum 😜 Naprawdę, ciężko stwierdzić ile tego trzeba 🤪 🙃 🙃
Sylwia, a jakie są u Ciebie objawy, że skazę podejrzewasz??
PS. Ktoś ma kontakt z Iwonką?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi w końcu przyszło z pracy odnośnie macierzyńskiego także łącznie z tymi dwoma tygodniami fakultatywnymi i zaległym urlopem za rok poprzedni mam macierzyński do 6 czerwca 🤪 🙂 🙂 Czyli na samo lato do pracy ha ha 😁 Ale pochodzę 2 miesiące i urlop wypoczynkowy 🙂 😉

P.S. Najgorsze przy skazie białkowej jest to, że maluch musi pić te ohydne mleka np. Nutramigen na alergię pokarmową! To jest straszne i nie powiem jak smakuje tylko zaznaczę, że miałam odruch wymiotny jak spróbowałam i poleciałam od razu popić 🤪 A śmierdzi jak chlew, pasza czy coś w tym stylu, nie wiem jak można się do tego przyzwyczaić. My przechodzimy z Bebiko na Bebilon Pepti na kolki i takie tam bo jest też na alergię pokarmową ale smakuje i pachnie o niebo lepiej choć też jest tragiczne 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie dzis zauważylam że Dominik ma takie krosteczki na brzuszku ale moze juz przewrazliwiona jestem... mam nadzieje 🤢 a ja po macierzynskim ide na wychowawczy na 2 lata tak sie umowilam z szefem i dlatego mam umowe przedluzona bo tak bym miala tylko do porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak sobie do Was zajrzałam bo podejrzewałam ze będzie goracy temat "skaza białakowa"
Ta wysypka co maja maluchy to nie skaza, nie panikujcie. Kazde praktycznie dziecko przez to przechodzi.
Pamietam jak Maks się urodził to tak samo wśród Czerwcóweczek zawrzało ze dzieci mają skaze bo co drugie wysypało i co tak jak wysypało na hura to tak samo zeszło i przyszła ciemieniucha. Po prostu niemowle musi przez to przejść. Moja jest wysypana calusieńka cała głowa, buzia i plecy a produktów pochodzenia zwięrzecego generalnie nie ruszam. Tak uroda niemowląt po prostu więc spokojnie. Karmcie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się też tak wydaje Beata, ale wiadomo jak to matki boją się, żeby czegoś nie przeoczyć 🙂 Ja mniej krostkami się przejmuję, bardziej mnie martwi śluz w kupce... Mi położna kazała małego w nadmanganianie potasu wykąpać na te krostki 😜 Niech sama się kąpie haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz, Ninuś, jak Maksi sie urodził to też szalałam z niepokoju o te krostki, brak przybierania na wadze, sapkę i tym podobne teraz jestem spokojniejsza ale tez nie do konca. Maskiu przybierał słabo to panikowałam ze chory, mała rosnie jak na drożdżach to juz sie martwię czy nie jest za gruba 🤪 Na szczęście dzieci karmione piersią ponoć tak mogą mieć. Mała nie ruszy ani smoka ani butelki więc ciągnie ze mnie cały czas czy z glodu czy tak sobie zeby sie zrelaksować no i rośnie
Wracając do tej wysypki. Teraz chyba zaczynam rozumieć dlaczego kobiety w mojej rodzinie nie karmiły. Pewnie wysypka + kolki i masz diagnizę = pokarm nie odpowiedni. Jak Maksia tak wysypało to mama od razu mi powiedziała ze pewnie tez nie mogę karmic a ja sie uparłam i karmiłam dalej i wysypka zeszła, kolek nie miała na szczescie za to mała owszem 😞
Dzisiaj health visitor tez własnie mówiła zeby się nie przejmowac wysypka bo to normalne. wpłych hormonów tak wpływa na skórę. Jesli pojawi się silny rumień to wtedy trzeba smarowac a tak to sama woda i nic więcej.
Teraz kolej na ciemieniuchę. Tez nic z nią nie robiłam ale ponoć smarowanie główki oliwką pomaga.
Szkoda ze na kolki nie ma złotego srodka 😞 Odstaw wszystko z jedzenia to dziecko przestanie przybierac bo mleko będzie jałowe. I co tu robić ?!
A ten śluz co zaobserwowałaś to ma jakis kolor ? Mojej chyba też się zdarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
melduje, ze biodera mamy w porzadku 🙂
gdzies nizej widzialam pytanie o spanie w ciagu dnia - Kaya spi prawie caly dzien z ok. dwiema 1,5h przerwami.
ogladam Wasze bobaski i widze, ze takie duuuuze, Kayke mierzylismy wczoraj - teraz ma 57 cm 🙃 taka w sumie kruszynka 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Pawelek tez coraz bardziej aktywny w dzien, w sumie poza spacerem i chwilka drzemki, to spi teraz, a wnocy budzi sie 2 razy, co ok 4 godzin, wiec spoko 😁 tylko te kupki nadal kiepskie...ehh.. a mi wykapali w szpitalu w lekkim roztworze nadman potasu, bo mial pokrzywke i pieknie mu wszystko zeszlo! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkim mamom 🤪 🤪
Ola co Ty ??????????????? Przecież to nie prawda że nikt nie czyta twoich postów i że mamy Cie w nosie. Ja jek mam czas to czytam wszystkie posty i Twoje także 🤪 A jak odejdziesz to będzie nam brakowało fokowatej foczki ... Więc nie mysl o tym 🤪 😉
A co do spania to jesli Ole nie boli brzuszek to śpi cały dzień hihihi. Budzi się na jedzenie i czasami po nakarmieniu nie spi ok. 30 minut 🙂 Pózniej odlatuje ha ha ha . Najwieksza przerwe ma przed snem. Bo ok. 20 - 21 do 22 - 23 nie śpi. Zje butle i odlot ha ha ha . I w nocy tez pieknie spi tylko na jedzenie sie budzi i w trakcie jedzenia odlot hihihihi.
Ja nie wiem co jest z tymi kupkami?????? U mnie Ola jest na modyfikowanym i wiec to pewnie przez mleko , ale dziwie sie ze dzieci na piersi maja problem z kupkami 😮. Ja jutro ide do pediatry zapytac o te kupki moze mleko kaze mi zmienic.
Sylwuś Dominik już urósł duuuużo 🙂 Sliczny chłopczyk 😉
Ninka ja mam kontakt z Iwonką . Mały w porządku, przybiera na wadze , ale cały czas jakies badania mu robią . Iwonka nie moze doczekac się powrotu do domu .
Ninka Ty jestes chudzina , widziałam twój awatar - niezła laska jestes az pozazdrościć wygladu po ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez wszystko czytam 🙂 wlasnie nie wiem jak z tymi kupkami, oszalec mozna 😞 niby na piersi powinno byc ok, a tu nie 😞 a najgorsze, ze nie wiadomo co jesc... Pawelek spi juz prawie 3 godz, chyba go obudze, zeby otem spal 🙂 a nie moze tez przed poludniem troche pospac 😉. Ja dzis jakis gorszy nastroj, wczoraj caly wieczor i pol nocy bolała mnie głowa, masakra...ale te nasze dzieciaczki juz duze! a Wy na usg bioderek to kiedy bylyscie? w 6 tyg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie byłam na bioderkach bo Ola 16 miesiąc bedzie miała , a na bioderka w 6 tyg. życia.
No ja juz nie wiem co z tymi kupami 😠 Moja Ola wczoraj zrobiła ale dlatego że włożyłam jej czopek , ale nie można dawać czesto bo sie przyzwyczai. Steka i napina sie na kupe a nie moze zrobic - moze to mleko. A jak na piersi to moze przez twoje jedzenie. A jesz słodkie ???????Albo dużo nabiału???? Jak ja byłam w zeszłym tygodniu u pediatry to powiedziała ze moze to wina nabiału i kazała mi ograniczyć - ale Ola cyca dostaje dwa razy na dobe wiec nie moge zaobserwowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co tu taka bieda dziewczynki?? Pewnie zaganiane jesteście 😜 Ja byłam na spacerze godzinę i zmarzłam 😜 Gosia z tą chudziną to przesadzasz. Chudzina to Miniatura 😉 Ja przy wzroście 174 cm ważę 68 kg 😜 Także żadna chudzina. jak będę ważyć 55 to wtedy tak będziesz mogła powiedzieć 😉
Beata, kolor śluzu ... hmm czasem przezroczysty, a czasem w kolorze kupki, czyli taki żółty. A co do jedzenia przy karmieniu piersią to już zwariowałam... Mówią, żeby jeść wszystko, bo to nie ma wpływu i już sama zgłupiałam czy to co zjemy przenika do mleka czy nie 😮 😮 😮 Jem wszystko i nie wiem czy to ma jakiś wpływ 😮

Krowa i Foka obie uciekły z brzucha?? 🥴 🥴 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Ja jeszcze nie byłam na bioderkach bo Ola 16 miesiąc bedzie miała , a na bioderka w 6 tyg. życia.
No ja juz nie wiem co z tymi kupami 😠 Moja Ola wczoraj zrobiła ale dlatego że włożyłam jej czopek , ale nie można dawać czesto bo sie przyzwyczai. Steka i napina sie na kupe a nie moze zrobic - moze to mleko. A jak na piersi to moze przez twoje jedzenie. A jesz słodkie ???????Albo dużo nabiału???? Jak ja byłam w zeszłym tygodniu u pediatry to powiedziała ze moze to wina nabiału i kazała mi ograniczyć - ale Ola cyca dostaje dwa razy na dobe wiec nie moge zaobserwowac.


Ja jem bardzo mało słodkiego, czasem drożdzowke, dzem malinowy czy jagodowy; mleka nie jem, a nabiału trochę (serek bialy, jogurt), bo w końcu co mam jeść 😞 Nina - ja też wariuję, bo na zachodzie już jest teoria, że jedzenie nie ma wpływu, tj może mieć, ale może miec tez 1000 roznych rzeczy, wiec badz madry 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...