Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jestem na chwilę, od 16 był kolega Meza i niedawno wyszłam, a ja już powiem szczerze, chciałam o wywalić, bo trochę chciałam z Mężem pogadac 🙂 Pawełek wrócił do normy, ciekawe na jak długo 🤪 spał 3 razy w dzień po godzinę i usnął normalnie o 20!: 😁 Iwonka - ja myślę, że Pawełek by też tyle zjadał z butelki, on w 2 tygodniu umiał zjeść 120 🙂. Marta - a jaki film polecasz 🙂? Kasia - Twoja córeczka lekka w porównaniu do naszych wielkoludów 🙂. Kasia - Alusia śliczna! Dobrej i spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Iwonka, braliście kredyt na mieszkanie czy za gotówkę, jeśli kredyt w jakim banku jeśli spytać można i jak raty Was wynoszą?? My dzisiaj seans filmowy robimy bo mała już prawie śpi...poprzestawiało się jej i zasypia już na noc tak 21-22. Jakby co to Dobranoc piękne i do jutra 😉


Pewnie, że kredyt braliśmy 🙂 Z programu rodzina na swoim, w pko bp nam najkorzystniej wyszło.
200 tys. na 30 lat, przez pierwsze 8 lat rata ok 800zł a potem nawet nie pamiętam ile, jak sprawdzę to ci napisze. Rodzinę całą mamy w mazowieckim więc nie wiemy ile tu pomieszkamy 7 -10 lat więc się potem sprzeda. Z czynszem nam wychodzi ok 1300zł miesięcznie ale tu za wynajem kawalerki 1200 płaciliśmy, a tam zawsze nasze i 61 m kw a nie 23. To nie we Wrocławiu, tylko 30 km przed, ale mąż i tak samochodem jeździ do pracy a na gaz przerobiliśmy teraz specjalnie, a za takie samo we Wrocławiu to byśmy ze dwa razy więcej musieli zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtek jest ciężki i duży ale niech rośnie zdrowo, potrzebuje tyle widocznie jeść 🙂 Jest grubcio ale później wyrośnie i będzie przystojniaczek prawdziwy 🙂 😉 🙂 Lecę się kąpać póki jeszcze śpi, zajrzę jutro jak będę miała chwilkę, buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduje ze zyje...
Ja poprosze 10 wieszakow hahahaha widzialam to juz wczesniej u tesciowej... Hehehehe
bylam u szwagierki na urodzinach... Ala ok spiiii ciekawe ile boze musialam nadrobic 25 str matko jak za dawnych czasow.... A moja walczy od 3 dni z kuuuupom ale brzuch jej nie boli... Jutro jak nie zrobi czopka dostanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini warto było polować bo zdjęcie śliczne !!!!!!!!!!:*
Mi też się wydaje, że co do wagi to są małe wyścigi a przecież każde dziecko jest inne. A za grube tez nie dobrze bo później się rozwija. Ja nawet nie wiem ile Alusia teraz waży i wcale mi to nie przeszkadza bo widzę po niej, że na pewno prawidłowo 🙂 Jest drobna ale co swoje wałeczki ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend i pustki 🙂
Iwona ale masz klocusia 🤪...a jak dużo je 🤪...Sebuś ma 12 tygodni a je co 2,5-3 godziny 130-150,ale widać,że każde dziecko ma inny apetyt i inną wagę 🙂
Nie ma co się prześcigać 🤨,ja to tylko porównuję Oskara i Sebusia w tym samym wieku,ale to też z ciekawości.
Aga-mini moje maluchy też się różnią
Sebuś jest grubszy,ładniej w nocy śpi,nie je już z cyca,Oskar do 6 miesiąca jadł,Oskar był bardziej towarzyski,jak ktoś nas odwiedza to Sebuś marudzi a Oskar szedł do każdego,Oskar kochał kąpiel,Sebuś nie...jeszcze bym jakies różnice znalazła 😁..ale najważniejsze,ze obaj są kochani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Piękne Inaczej 🙂
Aga, to rzeczywiście masz dwie różne córeczki 🙂 Ciekawe jak będzie jak dorosną 😁 A uśmiech Mai przecudowny!! 😁 Jakie to szczęście, że dała się w końcu uchwycić 😁
A mi się nie wydaje, żeby jakieś zawody były, bo i po co?? 😉 Każde dziecko przybiera w swoim tempie i nie mamy na to wpływu. Ja to się nawet martwiłam, że mój za dużo tyje, bo trafiałam na jakieś artykuły o otyłości niemowląt i dziwne myśli mi do głowy przychodziły ☺️ ☺️ A przecież nie mam wpływu na to, że tak czy inaczej przybiera.
Ada masz porównanie, że Sebuś jest większy niż Oskar 😉 i też ma inny charakterek 😁
Jak spędzacie niedzielę?? My idziemy do rodziców na wyżerkę hahahah 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze słowo do Agaty...jeśli to przeczytasz. Jeśli nie odwiedzasz nas ze względu na to, że powiedziałyśmy Ci prawdę i chciałyśmy szczerze pomóc Tobie i Zosi, to ja naprawdę tego NIE ROZUMIEM. Chyba wolałabyś, żebyśmy mówiły Ci to co chcesz usłyszeć, a swoje zdanie pozostawiły dla siebie...
Nie rozumiem jak można nie docenić naszych dobrych chęci względem Was i obrócić to w drugą stronę...
Jeśli nie ma Ciebie z innego powodu , to ok... Ale możesz wpaść na forum i powiedzieć, że nie było Ciebie na forum, bo coś tam i się nie przyznasz, że nie przychodziłaś, bo się obraziłaś.
To tyle ode mnie...zastanów się nad swoim zachowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie ma co się ścigać,bo każdy maluch miał inną wagę i wymiary jak się urodził i teraz mają różny wiek,a u takich małych dzieci nawet tydzień pokazuje wielką różnicę 🙂
Ja Oskara urodziłam 8 kwietnia a kumpela 6 maja Filipa...miesiąc różnicy a było szalenie widać.
Ale powiemWam też,że między Sebą a Oskim jest też taka różnica,ze Oskar był sprawniejszy fizycznie niż Sebuś w tym samym wieku,Oskar jak miał 12 tyg już się na boki przekręcał a na brzuszku lubił leżeć i potrafił unosić nadługo już klatkępiersiową,Sebuś nie cierpi na brzuszku a główki prawie nie podnosi 😞
Tą główką to się akurat trochę martwię,ale jutro do neurologa to mam nadzieję,ze mnie uspokoi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naylaaa napisał(a):
I jeszcze słowo do Agaty...jeśli to przeczytasz. Jeśli nie odwiedzasz nas ze względu na to, że powiedziałyśmy Ci prawdę i chciałyśmy szczerze pomóc Tobie i Zosi, to ja naprawdę tego NIE ROZUMIEM. Chyba wolałabyś, żebyśmy mówiły Ci to co chcesz usłyszeć, a swoje zdanie pozostawiły dla siebie...
Nie rozumiem jak można nie docenić naszych dobrych chęci względem Was i obrócić to w drugą stronę...
Jeśli nie ma Ciebie z innego powodu , to ok... Ale możesz wpaść na forum i powiedzieć, że nie było Ciebie na forum, bo coś tam i się nie przyznasz, że nie przychodziłaś, bo się obraziłaś.
To tyle ode mnie...zastanów się nad swoim zachowaniem.


Nina popieram!!!
nie ma co się obrażać 🤨,chcemy przecież tylko pomóc,szczególnie jak ktoś pisze,że sobie nie radzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w piękny poranek,u nas słońce choć zapowiadali pochmurno i snieg; Pawelek wrócil do normy, tj od 20 do 6.30 z 1 przerwą 😁 Ja tam wcale nie chcę, że synuś ważył bardzo dużo, bo ciężko nosić i chyba czytałyśmy ten sam artykuł Nina:-) Ale też mu jedzenia oczywiście nie odmawiam 🙂. My mieliśmy jechać do rodziców, ale chyba nie pojedziemy, ja chcę dziś pójść na basen 😁 A Maja ślicznie się uśmiecha! Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babiszony 😜
No Aga i u mnie piękna pogoda, świeci słonko śnieg leży bielutki i delikatny mrozek 😉,więc pogoda cudna , zimowa 😎 🤪
Moja Olcia też ładnie spała wruciliśmy z imienin po 20 pare minut,wykąpałam Olę nakarmiłam i przed 21 zasnęła. O 23 nie spaliśmy więc na spiocha dałam jej butlę oby mnie nie obudziła o 1 w nocy 🤪, no i domagała się jedzenia o 5 : 00. Zjadła i wstaliśmy o 7:30 🤪
Mini Majeczka jest boska i ten uśmiech ach, coś pięknego jak taki maluszek sie uśmiecha 🙂 Ja też poluję z aparatem na uśmiech Oli i udało mi się zrobić dwie fotki z uśmiechem hahahaha.
Iwonka masz kluska w domu 🤪,i masz co dzwigac hahahaha.
Adus nie martw się o Sebka bo jak sama zauważyłaś dzieci inaczej się rozwijają , Sebuś może potrzebuje troszkę więcej czasu 😉,a jutro od lekarza wyjdziesz z bananem na ustach po usłyszeniu dobrych wieści 🤪
Ninka do rodziców na wyżerkę hahahaha bedziesz gruba jak balon 🤪 🤪 😘
My raczej nie wybieramy się nigdzie 😞ja z Ola na spacer a Tomek z Paulą do Warszawy do centrum handlowego jadą. Nikt nas nie zaprasza 😞, 😞 Nie lubia nas ??????? hahahaha
Miłego dnia baby 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No witam piękne Panie w niedzielne południe 🙂
Zaczęłam się martwić tą wagą Gabrysi jak pisałyście o nadwadze u niemowląt bo moja urodziła się praktycznie najmniejsza i waży już 6 kg także 3 kg na 2 miesiące to chyba dużo 🤔 No ale lepiej jak je dużo niż miałaby nie przybierać na wadze. Agatka chyba się obraziła...w zasadzie to może pogubiła sie w tym wszystkim i trudno jej było przyjąć odrobinę krytyki. Mam nadzieję, ze jednak zajrzy do nas 🙂 Aga super, że Pawełkowi unormował się czas spania 🙂 Może wcześniej przez ten skok rozwojowy dziwnie się zachowywał a teraz już jest ok i to najważiesjze 🙂 Aduś- moja Gabi tylko jak leży na brzuszku u mnie to podnosi główkę a na przewijaku chyba jej za miękko więc też cieżko jej podnieść głowę także może spróbuj Sebusia położyć na czymś twardym. Ma cięższą główkę więc mu ciężej niż wcześniej także nie ma na pewno powodów do obaw- a może leniuszek z niego 😜 😉 A co do zdjęć to maluchy mają to do siebie, że jak widzą aparat to mina ich zrzędnie hehe. Także zrobienie dziecku zdjęcia z uśmiechem graniczy z cudem 😁 Malutką coś brzuszek boli bo gazy ją męczą no ale cóż się dziwić jak wczoraj jadła, jadła, jadła i jadła od 19-22 z małymi przerwami i nie chciało się jej odbić...Już myślałam, że zwymiotuje z tego wszystkiego ale było ok tylko, że dzisiaj taka akcja z brzuszkiem. Leży póki co na leżaczku z wibracjami więc może jej pomoże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Baby z nosa 😁 😘
Melduję się i podpisuję pod słowa Niny i KROWY 😁 😜
My dzisiaj na roczek z znajomej idziemy bo ma synka który właśnie obchodzi urodzinki 🙂
Teraz idę na rosołek ugotowany przez męża mniam mniam 😁
U mnie noc była przespana od 22 do 8 rano a później jeszcze do 11:30 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂 Szymonek w końcu zdrowy i zaczął normalnie jeść bo przez chorobę z 150ml zjadał tylko 70. Już się bałam że straci na wadze ale na szczęście wszystko ok.Zaczął też opowiadać 😉 wzdycha i uśmiecha się prawie przez cały czas aż serce się raduje 😘 Majeczka pięknie się uśmiecha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata super,żezaglądasz,oglądałam zdjęcia Szymonka na agu,słodki 🙂
Majeczka oczywiście ma przeuroczy uśmiech...jamam to samo,Sebuś zobaczy aparat i patrzy poważnie,odłożę to śmiech 😁
Kasia aniołek ślicznie śpi 😁
Marta najmniejszy to sięSebuśurodził z tego co w tabelce czytałam,ale nie martw się,poprostu Gabrysia chce dużo jeść i ładnie rosnąć 🙂

My właśnie skończyliśmy mecz oglądać..Oskar to mały kibic,patrzy i kibicuje,tańczy,klaszcze 😁 🙃...zaraz szykuję do kąpieli i spania...Sebuśza godzinkę a Oskar chwilę później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, wpadłam na chwilkę, jeszcze nie nadrobiłam. Nadal pakowanie mamy w mieszkaniu, ale już prawie wszystko 🙂 A co do tej otyłości niemowląt, to ja wiem że są takie przypadki, ale przecież nie będę tylko z powodu tego artykułu mu od ust odejmować, bo on nie ulewa, nie wymiotuje więc jest raczej ok 🙂 Moje siostry też miały różne dzieci pod względem wagowym, jedne na prawdę chude a inne na prawdę grubaski i faktycznie te klocuszki później chodzić zaczynały itp ale jak już tylko stanęły na nogi i zaczęły chodzić to wszystko pozrzucały i są na prawdę szczupłe bardzo teraz, więc myślę że to nie ma reguły, bo każde dziecko jest indywidualnością i ma inne potrzeby. Ślę buziaki dla maluszków i coś może uda mi się teraz nadrobić, bo Kajtek śpi a mąż robi spaghetti 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Pawełek śpi, a ja miałam iśc na basen, ale czuję się trochę przeziębiona, Gosia - ja też wymarzłam na spacerze 😞 nie wiem jaki w innych miastach, ale w mazowieckim to nie tylko dużo śniegu, ale też zimno i dziś był lodowaty wiatr, brr... Ada, masz małego kibica w domu 😉 Iwonka - z tym traceniem kg jak dziecko chodzi to prawda, większość dzieci nawet jak jest trochę pulchniejsza, to traci jak zaczyna się ruszać 🙂. Uciekam się podkurować, hmm tylko czym...? Spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noooo zimno brrrrr, Aga ja też z mazowieckiego jestem 🤪 🤪 🤪 🤪
Eeeee nie martwcie się o wagę dzieciaczków, bo do nadwagi to jeszcze daleka droga 😉 a nasze dzieci to są idealne 😁, jedne pyzate a drugie jak fryteczki szczuplutkie 🤪,ale porównanie hahahahaha.
Ja idę się wykąpać i łóżka wskocze 🤪 razem z kurami dziś idę spać hihihi, może jakiś filmik obejrzymy, bo Ola już spi na noc 🤪 🤪
Spokojnej nocki byłe brzuchatki 😉 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...