Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
U nas noc lepszaz lepiej,ale jeszcze nie w normie,Sebuś spał od 19 do 5 z przerwą o 23.30 i 3.30,od rana był marudny,dziąsełka chyba,teraz zje kaszkę z miseczki 🙂
Oskar za to wstał o 6.30...a nie o 5 😁
Też wczoraj zapas zrobiłam słoiczków:marchewka,brokuły,szpinak ziemniakami,dynia z ziemniakami,warzywa z królikiem oraz pełno deserków,no i nowy smak kaszki-malinową.
idę karmićgłodomora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć 🙂
wpadłam się przywitać, żeby nie było, że chamem jestem. Stałe bywalczynie mężami się zajmują - tj. Foka & Czita 😉 A właśnie Małpa- kiedy usidlisz Tarzana?? Myślisz, że w tym roku??
Maja nieco skrzywiona, chyba woli mleczko hahaha. Może z czasem się przekona 😉
Muszę zaciągnąć Kura na spacer, bo piękna pogoda, a on chce samochodem 😠 😠 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja też wpadłam się przywitać, żeby nie było że o was zapominam 🙂 My też z Kajtkiem mamy gorszy czas, w dzień marudzi i zjada wręcz ręce, więc to chyba te dziąsełka, a w nocy często się budził, poszedł spać po 20, a wstał o 24, 2:20, 4:40 i wtedy bawić mu się zachciało i zasnąć nie chciał, 6:10 i 6:50 tak że to chyba skok rozwojowy, bo nawet raz je mało a raz całą wielką butle, ale damy radę 🙂 A rano jak wstanie to tak gada i krzyczy w głos i się śmieje że już pospane 🙂
Dziś nie ma słoneczka ale nawet w miarę ciepło więc na dworek niedługo idziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dużo to nie napisałyście 🙂 cała 1 strona! My dziś byliśmu u rodziców, a potem w teatrze 🙂 a Mały został z rodzicami, bardzo śmieszna sztuka; teraz już padam i lecę rbić kolację, u nas tez noc byl a srednia, zobaczymy jak ta....dobrej i spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się melduję 🙂 Moje dzieciątko kochane śpi od "po 20 " 🙂
U nas dzień super- ale oczekiwałam większego ciepła, tym czasem słońca prawie w ogóle nie było 🤔
Moje dziecko zaciągnęło w końcu butlę!!! 🤪 🤪 🤪 Wypiła 60 ml kaszki więc jestem szczęśliwa 😁 No co prawda to chyba pozorne szczęście bo ciężko mi będzie się rozstać z tym rodzajem bliskości... 🤨 Smutno mi i płakać mi się chce ale muszę się ogarnąć. Im dłużej tym ciężej...No ale to raczej wymuszona konieczność niż kwestia wyboru bo w czerwcu do pracy...
Dobra nie smęcę 😉 Aaaa i czy wszystkie mamy planujące wrócić do pracy karmią tylko butlą??????? Kurczę to już niedługo 🤪 Dobrze że u nas we wakacje jest mało pracy więc szkolenia z miesiąc potrwają a potem będzie luz 🙂 No a poza tym godzinę krócej praca z uwagi na karmienie ale lekarz wypisze mi bez problemu. Nie wiem tylko jak często musi wypisywać czy może jednorazowo na jakiś czas. Wie któraś???
Dzisiaj pewnie już takie pustki będą ale jutro się zacznie hehe
Ja lecę jutro z Gabrysią do mojej przyjaciółki bo ma dom z ogrodem więc trochę posiedzimy i poplotkujemy 😉 Także dzisiaj mężowi obiad na jutro robię bo idzie na popołudnie a ja z przyjaciółką na 10 jestem umówiona 🙂
Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂 jestem i ja po calym weekendzie mialam tylko 3 strony do nadrobienia- nie szalałyście 🙂 u nas nocki nadal nie za ciekawie chociaz dzisiaj juz bylo calkiem ok. Marta ja na poczatku jak dawalam Dominikowi butelke to ze swoim mlekiem, ale teraz juz zaczelam go dokarmiac bebiko bo juz mu za malo mojego 😞 no ale mały nie narzeka tylko je to co dostanie hihi ja do pracy nie wracam ide na wychowawczy bo tak sie umawialam z szefem i nawet nie chce tam wracac bo to byla taka praca byle tylko sie troche po studiach zaczepic i chce poszukac cos innego moze mi sie uda. A ja wczoraj Dominikowi juz kurteczki nie zakladalam bo za cieplo mu bylo wiec na cienka bluzeczke mial polarek zalozony i dzis tez tak go na dwor ubiore bo juz cieplutko sie robi 🙂 ja dzis dalej ide walczyc z moim ogrodkiem bo w sobote nie zdazylam wszystkich kwiatkow posadzic no i jeszcze mam spory kawalek ziemi do przekopania i kilka krzewow( tuje) musze przesadzić wiec mam sporo dzis do roboty 😁

cos chyba mialam jeszcze napisac.... zajrze za jakis czas do Was :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ndrobiłam polowe 😉
Sylwia Ty pobiłas rekord w wielkości brzusia 🤪, Ola a Ty miałaś najbardziej okrągły niczym piłka hahahaha, Nina a Twój nie taki wielki 😉 I chyba Kasia też nam pokazała swój ? - duży nie urósł porównując 2 i 9 miś. Wszystkie miałayśmy supre brzuchy 🙂 🙂
Moja Ola nie ma spoconych rączek ani stópek,ani nie nie zauwarzyłam sinych ustek.
Moja Olka też strasznie pluje 🤪 robi bańki ze śliny - tatuś ją uczy plucia i ona powtarza.
Pani Danka ...... Śmieszna ale ja bym chyba jej zajeba.. gdyby mi zaczęła tak ubliżać - nie powstrzymała bym nerw. Ja też lubie takie filmiki oglądac hehehehe.
Mini co z Mają??? Byłaś u lekarza z tym kaszlem ??? Oby znów nie była chora - a japoneczke masz cudowną ,śliczną i kochana 🤪 🤪 🤪 🤪
Idę dalej czytać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey laseczki....
wiec tak w czwartek dostałam telefon z pracy ze w piatek o 22 jest imprezka zakładowa w lokalu aże blisko mojego domku tak wiec mąż został z małą a ja wybyłam o 22 na balange:P wróciłam o 2 w nocy i sie nałojiłam 😁 😁 😁 hahaha w sobote zdychałam 😁 mąż sie ze mnie śmiał 😁
w sobote z mężem poszlismy spać tak jak Ala na noc czyli o 20.30 😁 i spaliśmy do 8 rano 😁
a w niedzele spacerowaliśmy pół dnia 😁 moja wali kupsko jak stodoła dujsi 😁
słuchajcie chyba do nas wiosna idzie wkońcu???:P 🤪 🙂 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Ola tez kiepsko śpi w nocy 😞. To znaczy w piątek i sobote było super obudzila sie tylko raz w nocy ale od dzisiejszej nocy znów to samo , dwa razy na jedzenie sie budzi ale mało zjada i tak po prostu popłakuje 😞 Dzis o 6 wstała.
Olusia dziękuje za zyczenia 🤪 😘 😘 😘 Spóznione życzenia dla Majusi 😘 😘 😘 😘
Kura raczej Tarzan nadal wolny będzie - kasa nam przeszkadza , a raczej jej brak. Mieliśmy razem z chrzcinami brac slub ale mieszkanie sie trafiło i dupa. Może kiedyś .....Więc małpa nadal wolna hahaha.
przez cały weekend nie miałąm czasu. W sobotę zakupy na chrzciny i obgadywanie jak to zrobić- impreza u mojej mamy w domu . Potem przyjechała moja ciocia wręczyć Oli prezent , rowerek jej kupiła i jest duży więc przywiozła wczesniej. Potem musieliśmy z Tomkiem posprzatać - okna i takie tam. A w niedzielę znóe zakupy i Tomek formatował kompa. Po południu goście byli na grilu . Mamy na balkonie gazowy grill. I tak zleciał weekend.
No i znów Tomek dzis pojechał.
Ja nie wiem jak mam Olkę ubierać na dwór 🥴 Zakładam jej jeszcze kurteczkę na body, ale chyba już czas na bluzkę bluzę założyć.Trochę sie biję aby sie nie zaziębiła 😞
Dobra nie smęcę już .Ide ogarnąć norkę i siebię 🤪
Miłego dnia bo zapowiada się piękna pogoda 😎 😎 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
hey laseczki....
wiec tak w czwartek dostałam telefon z pracy ze w piatek o 22 jest imprezka zakładowa w lokalu aże blisko mojego domku tak wiec mąż został z małą a ja wybyłam o 22 na balange:P wróciłam o 2 w nocy i sie nałojiłam 😁 😁 😁 hahaha w sobote zdychałam 😁 mąż sie ze mnie śmiał 😁
w sobote z mężem poszlismy spać tak jak Ala na noc czyli o 20.30 😁 i spaliśmy do 8 rano 😁
a w niedzele spacerowaliśmy pół dnia 😁 moja wali kupsko jak stodoła dujsi 😁
słuchajcie chyba do nas wiosna idzie wkońcu???:P 🤪 🙂 😎


Foka Ty PIJACZKO hahahahaha, dobrze czasem wyrwać się na chwilkę z domu 😉 i zabalować...
Nareszcze ciepło 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez sie bałam wczoraj tak cieniej ubrac Dominika ale jest ok 🙂 Ola fajnie mialas nawet mimo iż zdychałaś w sobote hehe ja juz bym sie tez normalnego piwka napila albo drinka wypila no ale pewnie w wakacje juz bede mogla bo Dominik przy cycku sie wkurzac zaczyna i powoli woli butle bo tam leci lepiej hihi 😉 no ale ... ok ja uciekam cos na obiad wymyslec i musze przejrzec szafe w co na wesele sie ubrac no i poprac te ubrania bo tyudzien znowu zleci nie wiadomo kiedy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja sie tez melduje 🙂 U nas noc rewelacja, chyba wczoraj Pawelek sie zmeczyl u dziadkow, duzo wrazen 🙂 zasnal ok 20.30 i obudził się o 5.15! potem jeszcze przysnał na 40 min i teraz znow spi 🙂 a my na 9.30 na rehabilitacje. Ja do pracy wracam albo we wrzesniu albo w styczniu i na razie nie zamierzam dawac butelki, tj daje, ale z moim mlekiem jak trzeba; Martus - pytanie jak chcesz, jak przestawisz sie na sam laktator, to pokarm w koncu zaniknie, mozesz tez karmic rzadziej Gabrysie piersia, a w miedzyczasie dawac butle. Jak masz mleko, to ja bym dawala wlasny butla. Co do ubierania, ja mam tez ciagle dylemat i wczoraj chyba Pawelka ubralam za cieplo, bo sie spocił 😞 Miłego dnia, uciekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Jeszcze mam neta...wcale nie tęsknicie 😞 🙃
Ola pijaczko ha ha....pozazdrościć,też poszłabym gdzieś podrinkować...tak mi się marzy..ale bym sobie wisky wypiła,bardzo lubię 😜
Ostatnio byłam zaproszona a pępkowe do pubu,ale w sumie nie poszłam,bo to w urodziny Oskara 😞
A powiedzcie przykrywacie kocykiem?
Jamałego do tej pory ubierałam tak:body,bluzeczka,kurteczka cieńsza,ale dziś widać cieplej będzie,więc nie wiem,może dresik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś napisał(a):
Hej 🙂
Jeszcze mam neta...wcale nie tęsknicie 😞 🙃
Ola pijaczko ha ha....pozazdrościć,też poszłabym gdzieś podrinkować...tak mi się marzy..ale bym sobie wisky wypiła,bardzo lubię 😜
Ostatnio byłam zaproszona a pępkowe do pubu,ale w sumie nie poszłam,bo to w urodziny Oskara 😞
A powiedzcie przykrywacie kocykiem?
Jamałego do tej pory ubierałam tak:body,bluzeczka,kurteczka cieńsza,ale dziś widać cieplej będzie,więc nie wiem,może dresik.

Ada, fajnie, ze masz jeszcze neta 🙂 Co do ubierania, to zglupieć można, szczególnie teraz - wychodzę zaraz i jest 10 stopni a jak bede wracac to pewnie z 20...ja przykrywalam kocykiem jesli mial tylko 1 warstwe na nozkach, a jak na sobie taki spiworek polarkowy cienki to wtedy bez kocyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mojej dresik dzisiaj założę i przykryję kocykiem tylko a w spacerówie dzisiaj bo ona chce siedzieć tak wiecie na wpół siedzieć i odgladac świat 😮 🙃 🤪 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mu uszykowałam jeansy,bluza od dresu,adidasy i jeszcze w wózku mam śpiworek,bo on jest taki ala gondola,żeby wyrównywać to siedzisko spacerowe,taki specjalny,wezmę jeszcze wrazie co kocyk.
Dzisiaj na bezrobocie o 12 😞,a na początku maja dzwonię do firmy,mam nadzieję,ze [przestój się skończy.Muszę znaleźć jeszcze kogoś do opieki...ciężkobędzie komuś dzieci powierzyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzieci od ok.1,5 tyg. dają mi w kość,Oskar cyrki odstawia,wyrywa się w wózku,bo chce po nogach,szarpie,wrzeszczy,jak go wyjmę to nie chce iść i muszę go ciągnąć,u lekarza ostatnio mi się na ziemi położył,zaczął wrzeszczeć itp...aż mi nieraz wstyd z nim gdzieś iść 😞
Sebuś za to źle spał,teraz od 2 nocy jest lepiej,ale i tak 2razy się budzi 😞,w dzień marudzi,płacze,jest niespokojny 😞
Na dodatek mnie coś łapie,gardło mnie boli,mały coś w nosku rzęzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na chwilkę wpadłam.
Ada strach obcemu dzieci zostawic , ale jak mus to mus , jak bedziesz szukała to znajdziesz odpowiednia osobe dla chłopców. I jeszcze straszne jest to ze nianki strasznie duzo kasy chca za dzieci u mnie za tak male jak nasze to z 15 na godz, 🥴
Ja Ole zawsze nakrywam bo jak śpi to chłodno jest. Ja tez założę body, bluzkę i bluzę , rajstopki i spodenki. Mam nadzieje że nie zmarznie. Dobra idę dalej sprzatac i pranie wieszać i Ole zaraz nakarmic .
A moja ma całą buzie wysypaną 😞 odstawiłam jej wszystko prócz kleiku. Poczekam az zniknie i znów o wiele wolnniej jej bede wprowadzała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski 🙂
U mnie nocki coraz lepsze, czyli chyba wraca do normalności... 😁
Foka się najebała oł jeee 🙂 Pewnie, rozrywki nie zaszkodzi 🙂 oderwałaś się trochę od rzeczywistości.
Sylwia, to niezły ogrodnik z Ciebie 🙂 Też bym tak chciała pokopać w ziemi, ale nie mam gdzie hahah, chyba że pójdę przed blok i będę dzielnicę przekopywać 🤪 🤪 🙃 🙃
Aga, Ty to lubisz iść tu i tam i jak widać dziecko nie jest problemem 😁 Nawet w kinie Pawełek był 🤪 🙃 Do teatru też go mogłaś wziąć hahahah.
Już nie wiem co tu miałam napisać.
Ada, ja za Tobą nie będę tęsknić.....................
bo mam smsy!! haaaaaaaaaa 🤪 🤪 🙃 🙃
A gdzie Krova?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ubierania dziecka, to ja chyba lekko ubieram małego. Tak mi się wydaje. Zawsze sprawdzam kark i ma ciepły niby, ale mój mąż zawsze mówi, że mu za zimno będzie. A ubieram mu spodenki i buciki - w razie czego przykryję lekkim kocykiem nóżki. A na górę zazwyczaj body z długim rękawem i na to polarowe bluzy, albo welurowe, ale w sumie to wszystko cienkie jest. W razie czego w wózku mam w zapasie coś cieplejszego na górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...