Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Urlop ojcowski wypłaca ZUS w przypadku jeśli zakład pracy liczy poniżej 20- stu pracowników, jeśli więcej to pracodawca, liczy się 7 dni kalendarzowych 🙂 Płatność to nie wiem bo Rafała sam nie wie 😮 Jego kolega ponoć wyszedł z wypłatą tak samo jak normalnie, na rożnych forach pisze, że 100 % ale ile w tym prawdy to nie wiem...
Zakład pracy nie ma obowiązku poinformowania pracowników-ojców, że taki urlop im przysługuje, ale nie może odmówić przyjęcia wniosku o urlop w terminie wybranym przez ojca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
Urlop ojcowski wypłaca ZUS w przypadku jeśli zakład pracy liczy poniżej 20- stu pracowników, jeśli więcej to pracodawca, liczy się 7 dni kalendarzowych 🙂 Płatność to nie wiem bo Rafała sam nie wie 😮 Jego kolega ponoć wyszedł z wypłatą tak samo jak normalnie, na rożnych forach pisze, że 100 % ale ile w tym prawdy to nie wiem...
Zakład pracy nie ma obowiązku poinformowania pracowników-ojców, że taki urlop im przysługuje, ale nie może odmówić przyjęcia wniosku o urlop w terminie wybranym przez ojca.

Dzięki 😁 jutro mój pogada z szefem 🙂


Nie ma za co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem pierwsza 🙂 Mini Majki nie zaliczyli do wcześniaków z tego co wiem, ale mi sie wydaje, że ona sie w terminie urodziła tylko pani dr szwagierki jej pomotała z terminem bo zmieniala jej kilka razy ja do niej bym w życiu nie poszla no ale to jej sprawa.... no a teraz tak Gosiu dobrze, ze Ola ma też tylko trzydnowke bo chociaz wiadomo co i jak. Kafinka życze duzo zdrowia dla meza i oby wszystko wyszlo ok!!! Urlop tacierzynski placii zus napewno. Kurcze musze leciec bo Dominik mi porzadki w papierach robi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie pamietam czy cos jeszcze mialam napisac, ale wiem, że chcialam pochwalic mojego synusia hehe przedwczoraj wieczorem jezdzil pierwszy raz na koniu 🙂 nie mam zdjecia bo akurat szwagrowi aparat do szpitala pozyczylam bo ich rozladowany byl. Dominikowi bardzo sie podobalo wiec co jakis czas bedziemy go na chwile sadzac 🙂 a ja mialam kleszcza 🤢 ale narazie nic sie nie dzieje wiec dopiero za trzy miesiace musze na bolerioze zrobic badanie. Lece myc gary wczorajsze. Dominikowi druga jedynka jeszcze nie wyszla ale widac że sie przebija i marudzi mi 😞 a my w sobote na wesele znowu do znajomych idziemy a on pierwszy raz u tesciow na noc zostaje i boje sie jak to bedzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Kafi no to nie ciekawa sytuacja. Taka kochana jesteś Dziewczyna a ciągle masz jakieś problemy i musisz się martwić 😞 Szkoda mi Ciebie na prawdę 😞
U nas wszystko dobrze 🙂 Ale pogoda brzydka 🤔
U mnie w Anglii jest takie tacikowe, ale dwa tygodnie. Pierwszy tydzień płatne 100% a drugie tylko jakieś grosze. Mój Mariusz wykorzystał te dwa tygodnie na początku i na prawdę się przydały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Kaffi jak mi przykro z powodu choroby męża 😞 Ale musi być silny i nie dawać się chorobie, a Ty dbaj o siebie jeszcze bardziej bo teraz gdy M. jest w szpitalu to masz na głowie cały dom. Na pewno będzie dobrze 😘Trzymam kciuki.
Moja Ola dała nam popalić w nocy 🤢, co 30 min. nas budziła , wstawaliśmy z Tomkiem na zmianębo oboje rano do pracy szliśmy. Jest cała w plamach, mam nadzieję że dziś będzie spała spokojnie.
Dziewczyny wykorzystajcie ten urlop tatusiowy , jesli jest płatny to trzeba upomnieć się u prcodawcy. Mini a teraz to Twojemu by sie przydał do szykowania gniazdka 🙂
Ola a jak z Twoją Alusią??? Trzydniówka jeszcze ją trzyma ???
A dziś ugotowałam Oli pulpety z drobiem,kaszą manną i marchewką, ciekawe czy będą jej smakowały.
Mam sterte prasowania ale strasznie nie chce mi się stać z żelazkiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meldunek 😁
Byłam na zakupach- kupiłam Ali kosmetyki i kaszki już do paczki do Anglii ale i tak jeszcze muszę kilka rzeczy kupić.
Moja Ala uwielbia pulpety w sosie pomidorowy !! Zjada 3-4 na raz 😁 A mięsko kupuje wieprzowe albo wieprzowo- wołowe bo jest mielone na miejscu u rzeźnika i od znajomych a więc sprawdzone i pewne miejsce 🙂
Ciekawe co u Iwonki? Jak się trzyma i czuje. I ciekawe jak Kajtuś. Mam nadzieje, że będzie do nas zaglądać jak zawsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Gratulacje dla Kayki! 🙂 Nieźle opóźniony?? hehe - u nas to dopiero jest opóźnienie bo jeszcze ani jednego nie ma a Gabi ma 8,5 miesiąca 🤪 Niby im później tym lepiej ale ile w tym prawdy to wiecie same... Tyle ile ludzi- tyle opinii 🙂
Gosia a jak robisz te pulpety z drobiu, jakie mięso kupujesz i jak przygotowujesz te pulpeciki? Ciekawa jestem... 😉

A dawaliście dzieciaczkom kaszę jaglaną?? Ponoć bardzo dobra dla rozwoju mózgu 🙂 Ja jeszcze nic nie robiłam z kaszą a najwyższa pora 🤪 🙃 ,

Tacierzyński tak samo jak macierzyński jest wypłacany albo przez pracodawcę albo ZUS w zależności od ilości pracowników zatrudnionych w danym zakładzie pracy. Ja macierzyński dostawałam nie od ZUSU tylko od Multimedii 🙂

Ja gotuję kalafiorową mi i Rafałowi i osobno Gabrysi 🙂 Najbardziej jednak zauważyłam że uwielbia buraki!! Wcina aż się jej uszy trzęsą hehe

Idę wypić browarka bo gorąco a na zgaszenie pragnienia najlepsze pifffkooo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🤪
Gratulacje dla zębatki Kayki 🤪 🤪 🤪
Marta koleżanki córeczka w lipcu roczek skończyłai nie ma jeszczę żadnego zęba 😮 Więc cierpliwości owco kochana 😉 A pulpety zrobiłam z piersi kurczaka(kilka razy już jej dawałam mięso z kury-chociaż ponoć na hormonach jest drób) zmieliłam mięsko , dodałam kaszę manną i surową drobno startą marchew. Ugotowałam rosół na samych warzywach i wrzuciłam pulpeciki do rosołu.
Kasiu ja Cię podziwiam , ja się boję dawać Oli takie rzeczy ☺️, ale sprubóje też. A sos pomidorowy zrobiłaś ze świerzych pomidorów czy z koncentratu ???
Marta ja daję Oli tylko manną na razie , ale jaglana też kupię jak jest dobra na rozwój mózgu.
Iwonka jest u rodziców, radzą sobie razem ze stratą 😞 A po powrocie na pewno zajrzy 😉
Ola moja jeszcze dziś jest w plamach 😮 - dużo bardzo ich miała. Ale ta noc dzisiejsza była spokojna , tylko raz sie przebudziła , tatuś ją nakarmił i dalej spała. Więc się wyspałam 🤪 🤪
A ja juz dziś ostatni dzien do pracy 🤪 🤪 😁 🙃 😉 Już nie mogę się doczekać 😉
Miłego dnia kochane, zajrzę pewnie dopiero jutro do Was 😘 😘 😘 😘 😘
PS Mini jak tam wicie nowego gniazdka ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
generalnie, mozna powiedziec, ze wiekszosc mies jest "sztucznie pedzona", jak nie bezposrednio, to posrednio, poprzez pasze 😉
ja nie gotuje oddzielnie, specjalnie dla malej. kupuje jej gotowe obiadki, takie od 10go mca, jesli mam na obiad cos smazonego, a tak normalnie je z nami. makarony z miesem i sosem, ryze, ziemniaki, zupki... bardzo lubi jesc to co my jemy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadam tadam zrobiłam SAMA 30 pierożków sama ciasto i farsz a z czym ze szpinakiem i twarozkiem na ostro:P teraz je gotuje poetem usmaze na masełku i zrobie sos z fety z czosnkiem mniammamamamammamamma...:P 😁 pochwalcie mnie!! hahahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Moja Ala je na prawdę wszystko hahaha 😁 Nie je śmietany, czegoś na occie i smażonego 🙂 Kaszę też już jadła i nawet Jej smakowała 🙂
Kasiu to dobrze, że napisałaś z tym imieniem Kai bo ja się zawsze zastanawiałam szczerze jak to się pisze hahaha 🤪 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...