Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Ja urodzę 1 albo 6 grudnia mała będzie warzyła 2800-3200 10 punktów poród będzie lekki szybki i bezbolesny i na drugi dzień wychodzimy do domu 🙃 😁


Hmm, oby tak było Aguś 🙂 Choć ja też będę skromna i powiem, że mój poród też będzie należał do łatwych 🙂 Pomarzyć można haha- a na serio czemu miałoby tak nie być ?? 🙂
Tego 20- tego to prawie wszystkie na wuzytę idziemy tj. Aga Kafinka, Aga Mini, Sylwia, Ola i Ja 🙂 ALe się złożyło. Nie wiem na którą ma Aga Mini wizytę ale na to wychodzi, że ja chyba jako ostatnia bo o 16:15. Ada ma na 15- tego, a Nina- 18- tego. Ne wiemy jak Aga Kropek?? 🙂 aaa i Kasia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
femmka napisał(a):
czesc Dziewczyny......
zagladam do Was, bo byc moze i dolacze do Was 🙂 termin mam na 4 stycznia,ale z @wychodzi mi na 22 grudnia............. wiec, na dwoje babka wrozyla 🙂
pozdrawiam was mamuski 🙂


Witam kolejną mamuśkę 🙂 No rzeczywiście może być różnie z tym porodem- dziecko za nas zadecyduje heh. A kiedy wolałabyś urodzić ??? Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
To jest takie moje marzenie Oliwiera urodziłam prawie 2 tyg. po terminie poród, choć krótki nie należał do łatwych muszę się przyznać, że bardzo się boje tego porodu 😞


Ja sie tyle nasłuchałam, że traktuję to raczej zadaniowo bo urodzić trzeba, a jak będzie to wyglądać to los zdecyduje ... Nie chcę się nastawiać ani dobrze, ani źle - jeśli ma boleć to będzie...i choć to mój pierwszy poród to nie chcę na prawdę do tego podchodzić z paniką czy zbytnim spokojem tylko zupełnie realnie 🙂 Zresztą nie wiadomo czy nie będę miała CC.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuska.wolalabym w grudniu,,,, szybciej bym pozbyla sie stresu przedporodowego,szybciej tez bym miala juz w koncu na rekach ,do calowania no i moja corcia bylaby zawsze najmlodsza w swoim roczniku 😉 🙂 ....ale faktycznie, nie nam dane prawo wyboru 🙂 ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie
na jaki rozmiar kupujecie,lub kupilyscie kombinezonik-spiworek zimowy dla dziecka ???
na 62 czy 68? ...mam dylemat,,,nie chce dziecka ubierac w ogromny worek,ale z drugiej strony musi on chyba do polowy kwietnia (?) wystarczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
kafinka napisał(a):
To jest takie moje marzenie Oliwiera urodziłam prawie 2 tyg. po terminie poród, choć krótki nie należał do łatwych muszę się przyznać, że bardzo się boje tego porodu 😞


Ja sie tyle nasłuchałam, że traktuję to raczej zadaniowo bo urodzić trzeba, a jak będzie to wyglądać to los zdecyduje ... Nie chcę się nastawiać ani dobrze, ani źle - jeśli ma boleć to będzie...i choć to mój pierwszy poród to nie chcę na prawdę do tego podchodzić z paniką czy zbytnim spokojem tylko zupełnie realnie 🙂 Zresztą nie wiadomo czy nie będę miała CC.. 🥴

Masz rację! Trzeba urodzić los zdecyduje, co, kiedy i jak będzie wyglądało 🙂

Ja po prostu źle wszystko wspominam do porodu byłam traktowana super a po porodzie to koszmar trzymali nas 3 dni każdy lekarz mówił, co innego mały był naświetlany, bo niby za wysoka żółtaczka drugi, że nie trzeba trzeci, że możemy do domu a jeszcze przylazła taka jedna i dosłownie zaczęła na mnie krzyczeć, że dziecko krzyczy, bo głodne prosiłam o pomoc to one, że sama tu nie jestem i tego się boję, że może być tak samo 😞
Witam nową koleżankę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
femmka napisał(a):
mam pytanie
na jaki rozmiar kupujecie,lub kupilyscie kombinezonik-spiworek zimowy dla dziecka ???
na 62 czy 68? ...mam dylemat,,,nie chce dziecka ubierac w ogromny worek,ale z drugiej strony musi on chyba do polowy kwietnia (?) wystarczyc


Ja jeszcze nie kupiłam i spędza mi to sen z powiek bo to najwyższy czas i pora. Ja nie wiem właśnie jaki rozmiar kupić...W grudniu jeśli urodzimy to i tak przez pierwsze 2 tygodnie pewnie nie wyjdziemy z domku więc w rozmiarze 62 pochodzi dziecko może w styczniu, a później będzie rosło. Mając na uwadze zeszłoroczną zimę to było zimno do kwietnia więc może lepiej na 68 kupić?? Na prawdę nie wiem- najlepiej byłoby zapytać tych mam, które w zeszłym roku rodziły w tym terminie to byłoby wiadomo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
kafinka napisał(a):
To jest takie moje marzenie Oliwiera urodziłam prawie 2 tyg. po terminie poród, choć krótki nie należał do łatwych muszę się przyznać, że bardzo się boje tego porodu 😞


Ja sie tyle nasłuchałam, że traktuję to raczej zadaniowo bo urodzić trzeba, a jak będzie to wyglądać to los zdecyduje ... Nie chcę się nastawiać ani dobrze, ani źle - jeśli ma boleć to będzie...i choć to mój pierwszy poród to nie chcę na prawdę do tego podchodzić z paniką czy zbytnim spokojem tylko zupełnie realnie 🙂 Zresztą nie wiadomo czy nie będę miała CC.. 🥴

Masz rację! Trzeba urodzić los zdecyduje, co, kiedy i jak będzie wyglądało 🙂

Ja po prostu źle wszystko wspominam do porodu byłam traktowana super a po porodzie to koszmar trzymali nas 3 dni każdy lekarz mówił, co innego mały był naświetlany, bo niby za wysoka żółtaczka drugi, że nie trzeba trzeci, że możemy do domu a jeszcze przylazła taka jedna i dosłownie zaczęła na mnie krzyczeć, że dziecko krzyczy, bo głodne prosiłam o pomoc to one, że sama tu nie jestem i tego się boję, że może być tak samo 😞
Witam nową koleżankę 🙂


No Ty po doświadczeniach już przebytych jesteś bardziej świadoma czego można oczekiwać i co może Cię spotkać. Nie uważasz więc, ze jeśli i tak nic nie można w tym kierunku zmienić bo tak jest w w szpitalu - to może lepiej to zniesiesz bo wiesz rzeczywiście jak jest i że cudów w opiece w państwowym szpitalu nie można oczekiwać? Gorzej jak niektóre kobiety nastawiają się, że będzie ok i mają wygórowane ambicje co do opieki czy personelu, a rzeczywistość okazuje się brutalna i muszą się z tym zmierzyć?? Tak na prawdę personel traktuje to jako prace i zupełnie zadaniowo pobyt matki w szpitalu po urodzeniu dziecka i nie wiem czy wynika to z jakiegoś wypalenia zawodowego czy rutyny... Może nie chodzi o jakąś niechęć tylko właśnie wielozadaniowość i powtarzalność tych samych czynności... Na prawdę nie wiem- i choć wydaje mi się, ze powinny traktować tą pracę jako powołanie bo w końcu dla kobiety to duże przeżycie i dla dziecka również- ale czy to moje myślenie coś zmieni?? Trzeba być na pograniczu realizmu i optymizmu, a będzie dobrze więc głowa do góry 🙂
Nasze Skarby są przecież najważniejsze, a my zniesiemy wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
femmka napisał(a):
mojej funfeli 4,5miesieczna coreczka nosi juz nawet rozmiar 74 ,,,,, to moze faktycznie ten spiworek na 68 ,albo nawet i 72-74 🥴 ......zwariowac mozna 😲 🙂


Chyba ten rozmiar 68 będzie najlepszy bo dziecko może się urodzić większe, poza tym lepiej i bezstresowo będzie można zakładać dziecku większy kombinezon niż wciskać w "akurat" lub za mały. Ok- uciekam się kąpać bo jadę na roczek z mężem do jego chrześniaka po 14 więc się nie wyrobię. Oczywiście zajrzę tu jeszcze także nie uciekać 🙂 P.S. Zresztą chyba i tak monolog do siebie pisze bo nikogo już nie ma hahah 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli kobietki kupujemy kombinezon w rozmiarze 68-74 🙂
A Wy kupujecie kombinezon ze śliskim środkiem- chodzi mi o materiał w środku bo dużo osób m owi, ze nie może być mechacony bo ciężko będzie dziecko ubrać tylko, ze musi być właśnie ślizgi materiał. Nie wiem co o tym sądzić i czy ma to znaczenie jeśli chodzi o utrzymanie ciepła 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Chudzielce!!! 😁 😁 Co do kombinezonu to wiadomo większy jest potrzebny ale nie można kupić aż za wielkiego bo w pierwszych momentach dziecko będzie po nim latało jak po worku na ziemniaki. Wiadomo, nie może być dopasowany ale za duży też nie myślę, że 68 to akuracik. Często jest tak, że kobieta nie ma doświadczenia przy dziecku i będzie bać się go nosić a co tu mówić jeszcze w za dużym kombinezonie gdzie nie będzie już w ogóle czucia. Ja mam kombinezon tak do 3 miesiąca nie wiem jaki to Polski rozmiar 🤨 A na później gdzie Mała już będzie większa mam kurteczkę, kożuszek, futerko i cieplutkie butki i spodnie do tego 😁 Witam Nową Mamę 🙂 Ja mam do lekarza 11 a więc teraz w poniedziałek na 11:20 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie,,,w razie jak 68 zrobi sie zamaly bedzie tez juz cieplej-troche ....mozna wiec chyba kombinowac z kurteczkami,dresikami bamboszami etc......
kurcze,,,jaka to tragedia byc ciemnym 🤢 😆

a najgorsze , ze rozmiar rozmiarowi nierowny! ...kupilam trzy spioszki flauszowe na 56 i kazdy z nich jest innej dlugosci i szerokosci,,,szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Femmke a jak masz na imię ? bo może post przeoczyłam 🙃 🙂 Każda z Nas jest ciemna jedna ma więcej doświadczenia jedna mniej ale po to jest to forum żeby się dopytać 😁 Ja już mam praktycznie wszystko do Alicji dlatego tak piszę co ja mam 🙂 Ja też mieszkam za granicą powiedz, jak tam ceny u Ciebie ?? Też takie przerażające ?? Bo ja dużo rzeczy sprowadzam z Polski włącznie z wózkiem już po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

a najgorsze , ze rozmiar rozmiarowi nierowny! ...kupilam trzy spioszki flauszowe na 56 i kazdy z nich jest innej dlugosci i szerokosci,,,szok


Ha ha ha znam to !! 🤪 Zawrót głowy 🙃 Tutaj w Anglii są nie raz takie rozmiary, że rozmiar dla noworodka jest taki jak na dziecko z 4 miesiące albo i więcej 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak_89 napisał(a):
Femmke a jak masz na imię ? bo może post przeoczyłam 🙃 🙂 Każda z Nas jest ciemna jedna ma więcej doświadczenia jedna mniej ale po to jest to forum żeby się dopytać 😁 Ja już mam praktycznie wszystko do Alicji dlatego tak piszę co ja mam 🙂 Ja też mieszkam za granicą powiedz, jak tam ceny u Ciebie ?? Też takie przerażające ?? Bo ja dużo rzeczy sprowadzam z Polski włącznie z wózkiem już po porodzie.


imie Izabela-Iza 🙂 moja Klarcia bedzie miala drugie imie po mamusi 🙂 czyli po mnie 😁
co do cen-to ida ......... w sklepach na przecenach nowe ubranka i dobrych firm tyle kosztuja co uzywane wiec, uzywanych to nawet nie ma co ogladac,,,,,,
paczka pampersow xxl kosztuje tyle,co w polsce normalne jedno opakowanie ...
wozki stoja tak samo jak w Polsce,albo troche taniej,,,,,z tymze uzywane wozki mozna naprawde za grosze kupic......... np,,,ja mam upatrzony wozek kombi za 280euro ,,,a taki sam uzywany polroczny z gwarancja + z siedzonkiem maxi cosi +adaptery do siedzonka,+parasolka+ta folia od deszczu ..........uwaga mozna kupic juz za 60-100euro
Jedynie co jest tu drozsze to mebelki drewniane,,,, dlatego za 2tyg. jade do polski po lozeczko... tutaj srednio lozeczko kosztuje 200euro+ materac 100euro+kpl poscieli z baldachimkami etc 150 euro ----laczny koszt 450-500euro ....koszmar 🙂
w polsce to samo mnie wyjdzie 600zl czyli jakies 150 euro i do tego dokupie sobie pysznych polskich kielbas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W końcu jakieś inne imię niż Agnieszka hihi 🙂 Niestety u mnie jest drogo 🤨 Wózki chodzą średnio po 600 funtów, pościel też droga, ciuszki to zależy gdzie, ale w tych firmowych sklepach to porażka- strasznie drogo na fakt tego, że dziecko szybko z tego wyrasta. Ja mam pól na pól nowych i używanych. Kosmetyków nie ma innych niż tylko Johnsons Baby, które podobno bardzo uczulają a więc Nivea Baby sprowadzam z Polski. A co do mebelków to tak na dwa razy na ebay-u można kupić dość tanio bo w sklepach to też ceny w oczy świecą 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozeczko bede kupowala wlasnie przez allegro polskie ,ktore zostanie wyslane na adres rodzinki
http://allegro.pl/drewex-lozeczko-hippo-op-bok-materac-g-p-k-i1260965963.html#gallery
U nas w sklepach nawet nie slyszeli o lozeczku z obsuwanym w dol bokiem 🙂 .... i sa tylko lozeczka z plyta z przodu i z tylu....a one mi sie srednio widza(rzecz gustu oczywiscie ) ,tymbardziej , ze jeszcze w lozeczku bedzie ochraniacz wiec dziecko tez trzeba widziec....takie moje male zdanie..... no i do tego kompletu jest wlasnie tez materac , z tego co wiem w polsce uwazany za jeden z najlpeszych (??)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się bardzo nie podobają te łóżeczka z płytami na bokach- kojarzą mi się z trumną 🤔 Dziecko musi być widoczne w łóżeczko i ono same musi widzieć a nie być obitym dookoła drewnem a właśnie jeszcze musi dojść ochraniacz na szczebelki. Twoje łóżeczko jest piękne !! Mój gust 😉 Dobrze masz bo nie masz daleko a do tego samochodzik to wsiadasz i jedziesz po odbiór 🙂 Ja jak chciałabym zamówić coś z allegro to tylko z wysyłką za granice a wtedy cena za wysyłkę jest kolosalna 🙃 😮 Ja mam upatrzone na ebay-u takie łóżeczko :
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320600017078&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Niby też boki mają więcej drewna ale są przerwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...