Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mnie też czasem głowa bolała, ale nie było źle. Najgorzej się czułam wtedy jak miałam zapalenie oskrzeli, także nie wiem czy to przez początki ciąży czy przez chorobę. Z łóżka nie mogłam wstać, spałam 24h. Idę jeść pizzę 🙂 a co mi tam 😁 chociaż na dziewczynkę to niby powinnam coś słodkiego, ale nie da rady 🙂 słodycze fuj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ninka gratuluję dziewczynki,trzymam kciuki,żeby sie potwierdziło 🙂
A masz imię???

Hej Maniutka,super,że jesteś z nami,no i ktośw moim tygodniu wreszcie 😁
Ja mam chyba znowu zapalenie zatok,boli cholernie 3 dzień 😞jutro laryngolog.

Oskar zasnął na stojąco oparty głowąo moją nogę 🤪,właśnie go przełożyłam,od paru dni poprostu pada gdziekolwiek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pierwszy raz tak mi zrobił...poprostu padł,wcześniej latał po zoo i nie chciał iśc spać.Zaraz go budzę,bo mi nie uśnie wieczorem 😞....zaskakuje mnie mój syn 😁
A jak sięz kumpeląprzytulali dzisiaj,mam zdj na Nk 🙂

Paula ładnie 🙂 mi się podoba też Oliwia,Wiktoria,Nadia.
U nas ja chcę Wiktor albo Alan a mąż Sebastian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaki podrywacz Ci rośnie 🙂 Na razie jak widać woli starsze i doświadczone 😎 hihih. Ja właśnie chciałam dać Nadia, ale teraz dużo dziewczynek o tym imieniu. Chciałam takie trochę oryginalne i mało spotykane, ale znowu bez przesady. Ja już Ci wcześniej pisałam, że mi się Sebastian podoba 😁 Może spytaj Oskara?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie chcę takiego popularnego 😞,nie podobają mi sie też np.Antoś,Jaś itd 😞
Sebastian jest ładne ale trochę źle mi się kojarzy 😞

No Oskar woli starsze a Nicole(na zdj) lubi go przytulać
Uparciuch,ja go budzę a on nieprzytomny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina gratulacje !!!! Oby płeć się nie zmieniła jeśli chcesz dziewczynkę 🙂 Wiadomo, że będzie wszystko się kochać czy to chłopak czy dziewczynka, ale jednak wybór w sukienkach i spinkach do włosów jest większy ha ha ha 😁 Ja myślę, że u mnie będzie chłopak tak czuję po sobie ale przekonam się za 2 tygodnie o ile nóżek nie skrzyżuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że pokocha się czy to syn czy córka,jakby inaczej.
Choć nie ukrywam,ze ja marzyłam o córce teraz 😞,ale najważniejsze dla mnie zdrowie malucha 🙂
Za tydzień na usg połówkowe idę 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I mogłabym ją ubierać od stóp do głów w Hello Kitty hahahahha 🙂 U mnie problem polega tez na tym, że ja nie znam się na męskich zabawach i nie wiem o czym z nimi gadać. A z dziewczynkami to co innego 🙂 Ale wiadomo, że z własnym dzieckiem ma się i tak swój język. Mi też się nie podobają Stasie, Franki itd. Dziewczyny, połówkowe to 3D czy 2D??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza część badania USG odbywa się w obrazie dwuwymiarowym 2D. W tej prezentacji obserwuje się przekroje wnętrza macicy i zarysy ciała płodu wraz z obrazem jego narządów wewnętrznych. Jest to najważniejsza część badania umożliwiająca ocenę wielkości i kształtu różnych części ciała płodu, struktur anatomicznych, łożyska, ilości wód płodowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wiem czym się różni, tylko myślałam, że usg połówkowe będę miała u mojego ginekologa, a on mi kazał iść na połówkowe na 3d i nie wiem co o tym myśleć. . . Chyba pójdę dla swojego własnego spokoju, tylko znowu to wszystko kosztuje, ale znalazłam 3d za 165 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lekarz robi tylko zwykłe USG 2D za 3D trzeba zapłacić 😞 Ale w Polsce to i tak jest tanie bo w Anglii 3D kosztuje od 100 funtów wzwyż ceny dochodzą nawet do ponad 200 funtów 🤪 😮 A w Polsce to cena około 150zł tak jak w moim mieście bo w Polsce mieszkałam we Włocławku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może kazał mi iść na 3D, bo wyjeżdża i go nie będzie, a mam wizytę za miesiąc, a to będzie już po 22 tygodniu. W ogóle to się wpakowałam w prywatnego ginekologa 😠 Jak przychodzi do badań, to lekarz rodzinny nie chce mi za darmo ich zrobić i muszę płacić. Na razie mnie stać, ale nie wiem jaka będzie moja sytuacja za 2 czy 3 miesiące.... A na 3D jednak pójdę 😁 Upewnię się płci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle dziewczęta moja drogie - po ilu próbach zaszłyście w ciążę? Chyba, że los za Was zdecydował 🙂 Ja odstawiłam tabletki będąc za granicą i nie miałam okresu 2 miesiące, przyjechałam do Polski i w ciągu 4 dni zaszłam w ciążę 🙂 I jak zobaczyłam test, to nie wiem czemu, ale ryczałam jak bóbr i byłam w szoku, mimo że było w sumie planowane, tylko nie myśleliśmy, że tak szybko się uda 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to...z Oskarem chodziłam prywatnie,100 zł wizyta(fakt,ze zawsze usg i potem ktg w cenie) i wszystkie badania płatne 😞jeszcze mam dobrez,bo mążpracuje w szpitalu i mi załatwiał za darmo.
Teraz chodzę na NFZ,bo nie będę nabijać kabzy lekarzom,należy mi się bezpłatna wizyta,no i niestety nie stać mnie teraz,bo pracę straciłam przed ciążą(tzn.akurat był przestój a wracam jak maluszek będzie miał 3 mies)
Jak nie dostanę się na usg 3d podczas tek akcji to nie pójdę 😞...z małym byłam i mam płytkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z Mariuszem po odstawieniu tabletek staraliśmy się aż ponad rok jakieś 14 miesięcy. Na początku starań jeszcze byliśmy na odległość, później po przyjeździe do Anglii na stałe zatrzymał mi się okres na prawie pół roku, później dostałam miesiączkę i po mniej dwa dni przed kolejną zrobiłam test i wyszedł pozytywny 😁 Nina ja też jak zrobiłam test to nie wiedziałam jak wyjść z łazienki jak zobaczyłam dwie kreseczki a ręce to mi się trzęsły jak galareta 😁 Tabletki brałam bardzo krótko bo jakieś max. półtorej roku do zakończenia szkoły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ja to odebrałam jakbym miała 16 lat i nie wiedziała z kim jestem w ciąży. Tak to co najmniej wyglądało. Jakby mi się świat zawalił. Dziwna reakcja, ale ponoć różnie się reaguje 🙂 Ja tabletki brałam 4 i pół roku i przez to świństwo z 50 kg przytyłam do prawie 70 kg przy wzroście 172 cm. teraz po porodzie to tylko spirala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobnie...tylko nie brałąm wcaletabletek,staraliśmy się prawie 1,5 roku,ja juz zdolinowana myślałam,ze nic z tego,poszłam do gina i zapisała mnie na ocenę owulacji a mężowi kazała zrobić badanie nasienia no i ogólnie podniosła mnie trochę na duchu,mówiła,zeby tak o tym nie myśleć,wypocząć.
Pojechaliśmy po chyba tygodniu na krótkie wakacje(koniec lipca 2008) i 16 sierpnia(dzień przed pierwszą rocznicą ślubu!!!) robiłam test,bo brak okresu....18 byłam u lekarki(miesiącpo tamtej wizycie) a ta w szoku,że przecież miesiąc temu byłam 😁
pamiętne wakacje,pamiętna rocznica 😁...poprostu wyszło jakoś,ze się odstresowaliśmy,szaleliśmy i cudem przestaliśmy tak o dziecku myśleć...no i cud 😁
Teraz postanowiliśmy w styczniu i w 1 kwietnia(kolejna pamiętna data,bo mi nikt nie uwierzył) test pozytywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...