Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć 🙂 Ale miałam czytania z rana! 😉 Tyle stron! 😉 Nie wiem od czego zacząć...
Może od tego, że nie ma jak to mieć rodzeństwo... Ja jestem niestety jedynaczką i mam wielki żal do rodziców, że nie mam rodzeństwa 😞 I to już nie jest ważne ile by było między nami lat różnicy. Ważne by mieć tego brata lub siostrę.
Ada i Katarzyna - widziałam Wasze brzuszki 😁 Ada Twój jest spory, ale jesteś najstarsza ciążą 🙂 Kasia - Twój brzuch na pewno nie jest taki sam, tylko widzisz go na co dzień, a ja widzę że sporo urósł. Jak zrobię jakąś fotkę to też Wam pokażę, albo dodam na nk. A co do facetów, to widzę Kasiu, że Twój mąż też jest sporo starszy od Ciebie. Mój ma 35 lat (13 lat różnicy), ale to ja się czuję dojrzalsza w tym związku. Faceci to wieczne dzieci. Mój gra w gry komputerowe i przeżywa ją jakby miał 10 lat. Ostatnio mu powiedziałam, że jakbym miała ciążę zagrożoną i leżałabym w łóżku to oboje byśmy zginęli. . . Z głodu, z brudu... 😉 A ja na szklankę wody musiałabym czekać 4 godziny od momentu poproszenia 🙂 Bo "zaraz Ci przyniosę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nina brzusio super,kurcze tylko ja ma tak nisko brzuch,pewnie dlatego taki duży jest,no ale wysoko na dziewczynkę a nisko na chłopca według przesądów 🙂
Mały buszuje już od rana...jeju,zeby tylko był choć troche spokojniejszy niż Oskar 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusi.
Adus, raczej odwrotnie nisko na dziewczynę a wysoko na chłopaka przynajmniej w moim i innych przypadkach się sprawdziło. A i gratuluje zjedzonego obiadku !!!
Nina jak dla mnie chłopak, miałam z Maksem identyczny kształt i teraz mam to samo, wysoki i do przodu z tym ze teraz czasami mam niżej czasami wyżej jakoś tak dziwnie.
Moje dziecko nr 2 jakies malo aktywne od kilku dni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wróciłam z jeziora, bo od rana się źle czułam 😞 Jakoś mi słabo i głowa mi pęka. Teraz czekam na bagietki z czosnkiem z piekarnika i idę spać, bo ledwo siedzę. Czyli według przesądów Ada powinna mieć córkę, a usg na razie stwierdziło syna 🙂 Mi się wydaje coraz częściej, że będzie chłopak, bo w dziewczynkę ciężko mi uwierzyć. Śmieszny jest ten test w internecie: http://www.noworodek.pl/index.php?sm=1
Najlepsze jest pytanie czy nos w ciąży się wydłużył czy został taki sam hahahaha 🙂
Ja nie za bardzo wierzę w przesądy i w ten chiński kalendarz tak samo:
https://www.nasza-ciaza.pl/web/spolecznosc/Planowanie_plci_dziecka_kalendarz_chinski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 Co ja bym chciałam hmmm... sama nie wiem. Raczej jest mi obojętne 🙂 A co do tych ankiet Nina to mi z obydwóch wychodzi, że chłopak ha ha ha 🙂 Ale co ma do płci mojego dziecka kolor włosów babci albo tego jak trzymam kubek hi hi hi ?? 😁 Mój mąż jest starszy ode mnie o 12 lat ja teraz kończę 21 a on 33 🙂 Ja wczoraj wieczorem jak weszłam do kuchni zrobić gulasz z kaszą to przy okazji upiekłam ciasto i się nim teraz objadam 😁 A Nina Twój brzuszek też jest większy i też masz go tak wysoko jak ja 🙂 Aduś fakt brzuszek masz nisko ale i tak jest bardzo uroczy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina u mnie Chiński się sprawdził ale musisz znać dokładnie dzień poczęcia.
Kasiu, mam nizej brzuszek niz Nina i widać różnicę, na moje oko u Ciebie dziewczynka u Niny chłopak.
Moje małe uaktywnia się w różnych momentach, słodkie na nie nie działa raczej cos ciepłego typu herbata ale tez róznie z tym bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mówisz Beata, że laseczka będzie 😁 Powiem Wam w sobotę czy potwierdziły się Twoje przypuszczenia 😁 Ja sama nie wiem co bym chciała bo nie chce się nastawiać. Mąż chciałby chłopaka ale to tylko dlatego żeby raczej spełnić swoją męską dumę i obowiązek spłodzenia syna a tak na prawdę jest mu obojętne 🙂 U mnie dzidzia rusza się jak wejdę do wanny uuuu... wtedy daje znać o sobie a w dzień to różnie tak jak mu się zachce 😉 O teraz też kopie 😁 😁 😁 Na pewno każe Was pozdrowić dlatego kopie 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja az do końca jakoś nie wierzyłam ze chłopak, a Piotrek od pierwszego usg wiedział :d Teraz obojętnie chociaż ze względu na Maksia i ekonomie wolałabym chłopaka. Co ma byc to będzie byle zdrowe bo po tych wszystkich prześwietleniach to cholera wie.
Jak Ci maluch szaleje jak sie kapiesz to znaczy ze masz za ciepłą wode. Co dla nas jest normalne dla dziecka moze byc za gorące bo sie temperatura ciała podnosi i dziecko zaczyna się niepokoić. Moj kąpie się prawie we wrzątku a ja wole letnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy z kawki u siostry i ze spacerku w zoo,wkońcu udało mi się i mam zdjęcie w tej sukience co mówiłam 🙂
Beatka ja wszędzie czytam,ze nisko jest na chłopaka i wśród koleżanek się sprawdza,no i jak brzuch jest jak piłka to syn a jak na boki bardziej to córka.Ale to różnie bywa,ja nie wierzę w te przesądy 😁
Maluszek faktycznie kopie jak woda za gorąca,już po Oskarze to wiem,a Alanek teraz mnie kopie bo cukierki jem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z ta piłeczka i na boki to kiedys faktycznie sie sprawdzało a teraz chyba ani razu nie widziałam brzuszków na boki wszystkie piłki a rodziły sie i chłopcy i dziewczynki. Natomiast z tym wysoko i nsko to nawet z logicznego punktu widzenia brzuszek na boki jest na dole a piłka idzie od góry tylko jej kształt jest różny futbolowa, bejsbolowa itd itp. Z Maksiem miałam dośc szybko dlatego odparzenia pod biustem masakra istna. Mam wszystkie staniki z fiszbinami więc przy wysokim brzuchu to koszmar a miękkiego nie załozę.
Ok, uciekam do kościoła pomodlić się za Wasze grzeszne duszyczki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to różnie bywa 😁,zresztą według mnie każda ciąża i każdy brzuszek są inne 🙂
My niedługo kąpiemy Oskara i nynki 🙂,aha mamy nowy ząbek-dolną 3 i kolejne dwa wychodzą powoli

Uciekam mamuśki,dobrej nocki 🙂 ....nie piszcie po nocy za dużo znowu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok 🙂 Nie będziemy pisać po nocy dużo 😁 haha. A Ty nie pisz dużo z rana hahaha 😉 Ja też się kąpię we wrzątku, ale odkąd wiem o ciąży kąpię się w letniej/ ciepłej wodzie i nie jest źle. U mnie z chińskiego wychodzi dziewczynka, bo dzień poczęcia to 2 kwietnia (raczej hihi). Teraz tak leżałam i zaczęłam myśleć, żeby było zdrowe i tak myślę czy dobrze się odżywiam... A mi się prawie nic jeść nie chce, chodzę po sklepie i już sama nie wiem co kupić do jedzenia. Mam ochotę na wszystko co sztuczne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninuś, zazwyczaj w ciąży organizm reaguje na "złe" rzeczy konkretnie, pobytem w WC 😉 z Maksiem bardzo uważałam na to co jem zeby małemu nie zaszkodzić a teraz folguję sobie.
O, moje młodsze się obudziło, mam rewolucje w brzuchu, wierci jak dzikie 🙂
Adus , tak ak mówsz, nie ma takich samych ciaz i brzuszków chyba więcej zależy od położenia łożyska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi na razie nie reaguje na nic pobytem w wc 😁 Jedynie czuję takie zamulenie w brzuchu po lodach niestety. Mi w 12 tygodniu lekarz powiedział, że tylna ściana łożyska jest wysoko, a teraz nie wiem gdzie się znajduje hihih 😁
A co do jedzenia to naprawdę staram się nie pić coli i nie jeść na mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ja cały dzień miała gości 🙂 Z mężem nie gadam i nie mam zamiaru odezwać się pierwsza, ale pasuje mi ta cisza między nami chociaż nie podnosi mi ciśnienia tym swoim durnym gadaniem 🙂 Co do kąpieli to kąpie się w letniej wodzie chociaż uwielbiam gorącą i w takiej kąpałam się przed ciążą aż mnie serce nieraz bolało. Teraz skończyły się dobre czasy 😁 Co do jedzenia to ja jem dużo owoców i warzyw bo mam na nie straszną ochotę. Ale chociaż z raz na tydzień albo na dwa tygodnie zjadam coś sztucznego bo nachodzi mnie ochota 😜 No i uwielbiam lody średnio co dwa dni zjadam chociaż jednego 😉 A ogólnie to jakoś nie mam większych rewolucji żywieniowych- jem jak przed ciążą. Tylko teraz nie ruszę mięsa z kurczaka chyba, że piersi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki 🙂
Znowu jestem sama i przyjdziecie jak pójdę 😞buuuuuu 😞
Co do jedzonka to ja nieraz sobie pozwalam na jakieś spagetti czy coś,colę piję jak mi słabo i pomaga,bo po kawie mam kołotanie serca 😞,jem dużo owoców,warzywka...słodkie 🥴,próbuję się powstrzymać ale nie mogę 😞
Dziewczynki kochane kurczaczka to się jeszcze najecie 😁....po porodzie 😞,ja na początku jadłam tylko kurczaka,ryż,ziemniaki,marchew z groszkiem...potem przez długi czas na kurczaka nie mogłam patrzeć 😞,no i nie mogłam nic z nabiału,bo mały miał skazę 😞...ale wiecie jak sam zrezygnował to jakoś mi się przykro zrobiło z tego powodu,brakowało mi tego-ale w dzień gdy juz nie dostał piersi zjadłam...kg goplanek(ciastka),pizze,kubełek KFC,cassatte i colę 🤪na poczekaniu!!!

Jak mały wstanie z drzemki to idę po wyniki posiewu i powiem Wam,ze się boję,bo coś czuję,ze znowu będą bakterie 😞...i znowu szpital 😞....Boże oby nie!!!!

A tak przy okazji,teraz mam prawie 23 tydzień i mam +3 kg a z Oskarem w 25 tc miałam już +9,1 🤪...masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂 Miałam problem, żeby wejść na brzuszek i przeczytać zaległe strony, ale jakoś się udało. Jutro zaczynam 20 tydzień 🤪 Jak ten czas szybko leci.
Pogoda u nas szara, chyba w tym tygodniu będzie nieciekawie 😞 A co do kurczaka, to też nie wiem czemu, ale mam straszne obrzydzenie i nie gotuję go na razie. Ale oczywiście jakbym poszła do KFC to wciągnęłabym 6 longerów z kurczakiem 😜 Ogólnie to od paru dni za mną znowu kopytka chodzą, a że nie umiem robić, to trzeba mamusię poprosić 😁 Chyba, że sama się zmobilizuję i sama zrobię 🙂 Ada, to nie masz się co martwić 😁 Tyjesz powoli i masz porównanie do poprzedniej ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...