Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
HEj!
Oj cos zamarlysmy 😉 Jak tam sobotka mija?
Ja dzis sie wybrealam na otwarcie nowej drogerii to troszke poszalalam 😉 Ale niestety na koniec paskudna migrena mnie zlapala i do tej pory trzyma:/
A jak u Was samopoczucie?
Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O samopoczucie Kaśka nie pytaj,okropne! 😞Aniu może Ty mi odpowiesz...Zanim zaszłam w ciąże z Amelką miałam wycinane migdały i w sumie od tamtej pory nie chorowałam poważniej a wczoraj tragedia dostałam gorączki39 i okropnie boli mnie gardło. W miejscach gdzie były migdały mam ropne naloty a zwłaszcza z prawej strony.Kurcze dziwi mnie to bo lekarz mi mowil ze problemy z angina to juz przeszłość a tu angina? 🤪W domu miałam Duomox 500 i biore co 8 godz. a do lekarza pojde dopiero w poniedziałek.Cholera znowu sie zaczyna a bylo tak dobrze.Oj i dotego ucho mnie napierdziela...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Wam!
Ja zakręcona jestem. Przyleciała moja szwagierka do Polski z moja jedyna bratanicą dwa miesiące starszą od Natalki..nigdy jej na oczy nie widziałma a tu taka niespodzianka.
Dziś bylismy u niej, dziewczynki sie wybawiły. Al super..

Marta, sa dwie mozliwości, albo nie wyłuszczyli ci migdałków do końca, a tak często sie robi, albo masz bakteryjne zapalenie gardła, które niekoniecznie musi być na tkance migdałkowej. I tyla...niestety brak migdałków nie oznacza braku zakażenia gardła..bierz antybiotyk i się lecz.

Ada, Oskar w końcu wygląda superowo, jak chłopczyk prawdziwy, przeslicznie 🙂)
A jak Twoje samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dziewczyny 🙂

Po pierwsze... LECH KOLEJORZ MISTRZEM POLSKI !!!!! Jeeeesssst najlepszy !!!!

Ha nie mogłam się powstrzymaćtak się cieszę 🙂Mieliśmy iść na mecz,ale nie mieliśmy co z małym zrobić,bo siora w pracy 😞
Ale mecz z okna słyszałam,bo mieszkam prawie obok...no 400 m

Marta lecz się kochana i koniecznie do lekarza w poniedziałek 😞,oby szybko przeszło 🙂

Kasiu Tobie też niech przejdzie ból głowy,jeju przy takiej pogodzie to każdy sie chyba do d... czuje 😞

Aniu,ja czuję sie dobrze,nadal mi momentami słabo,no ale ciśnienie mam np.105/48,przeważniew tych okolicach,bo cierpię na niedociśnienie 😞
Do tego boli mnie cholernie dzisiaj prawe biodro,nie wiem od czego,nie uderzyłam się ,więc może coś mi już uciska???
Waga 48,5 czyli bez większych zmian,nie mam zachcianek,mdłości już też(sporadycznie),spać mi się chce(Oskarowi przebiła sie ostatnia 4 troszkę i przebija sie powoli 3,więc ciężko trochę)
A Oskara fryzura faktycznie odmieniła,wiele osób mówi,że poważniej wygląda,żałuje,że tyle zwlekałam,no ale dopiero znalazłam fryzjera,który dzieci ścina 🙂,włosy się wkońcu nie plączą 🙂 🙂 🙂

A my dzisiaj na zakupach w Castoramie kupiliśmy lampę do pokoju i farby do naszego-tropikalna pomarańcza duluxa i do dzieci-świeże awokado,na Allegro upatrzyłam lampę z kubusiem i tygryskiem i nawet dywany.
A i zajebistą deskęsedesową,którą muszę mieć!!!!...niebieska z wtopionymi kamieniami czy piaskiem,z delfinkami i do tego podświetlana..taki bajer ale cudo 🙂

Aha...coś mnie użarło w palec mały u ręki i mam spuchniętą prawie całą,swędzi i boli 😞

Mam dylemat...odrosty jak cholera i nie wiem co zrobić,chodzić z nimi czy iść do fryzjera pofarbować(tak zamierzałam).Szampon koloryzujący mi nie rozjaśni,więc chyba tylko farba....tylko trochę sie boję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja ostatnio tez tak mialam... Ale Bioparox mi pomogl 🙂 A swoja droga to od porodu to juz chyba 4 raz miala problem z gardlem i tez w tym 2 razy byla angina,a 2 razy jakos sama zaleczylam:/

Adus ja to bym sie wstrzymala z malowaniem... Ja w sumie w 6 gdzies m-cu malowalam,ale ziolowa szamponetka bez amoniaku i tych wszystkich swinstw... A moze lekarza zapytaj? Napewno zalezy duzo od skladu farby-ja np na poczatku jak sie dowiedzialam ze w ciazy jestem mialam zaplanowane konczenie tatuazu ale lekarz mi zabronil bo powiedzial ze nie zna skladu tuszu i zrezygnowalam...

Ech...co za dzien... Ale migrena na szczescie minela 🙂 Dobra,pora spac juz chyba...Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 🙂

Ale tu pustooooo 😞...wszystkie zajęte 😞

Ja jutro do lekarza 🙂,spytam się go czy mogę te włosy pofarbować,niby można po pierwszym trymestrze,mam zresztą kilka koleżanek,które farbowały.
Muszę coś zrobić,bo nie mogę patrzeć w lustro 😞

Mały nauczył sie ostatnio pokazywać przecząco głową i teraz na wszystko nie 😁,noce juz spokojne 🙂,dzisiaj spróbujemy znowu obiadek zjeść,bo kaszkę je już ładnie(ale przy Holly Dolly,niepróbowałam jeszcze bez muzyki).
A ja niedługo do Tesco,bo mają promocje 2kaszki +1 gratis za 12 zł,a u nas w Akpolu(hurtownia) są 2 za 11,30.

Znalazłam zaje...ty komplet dla Oskara na lato,boski poprostu ale sie waham,bo trochę drogo,H&M za 65 zł,krótkie spodenki i bluzeczka z tygryskiem 🙂...słodziasty,potem Wam wkleję linka 🙂

a jak tam u Was?

Marta jak samopoczucie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ale ja to mam nadzieje ze wszystko u Was w porzadku...
U nas ok, Grzesiek od dzis w koncu poszedl do pracy 😁 Takze bede miala troche spokoju 😉 No i o kase juz sie martwic nie bede musiala 😁
A wybralyscie juz prezenty na dzien dziecka? Bo ja jeszcze nie wiem co kupic:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ
U mnie trochę męczarnia bo mała nie chce być z babcią jak jestem w domu.Nie ma mowy nawet z pokoju nie wyjdzie i pcha się do mnie.Meczące to moje dziecko 😁 😉Gardło dalej boli a zwlaszcza przy polykaniu.Do laryngologa kolejla jak cholera i dopiero za msc moze mnie zapisac.Chyba bede musiala pojsc prywatnie a nie usmiecha mi sie to ze wzgledu na kase.
Kasiu o dniu dziecka jeszcze mie myslalam ale fajny bylby wypad do zoo 🙂Amelka juz kumata i cieszylaby sie do zwierzakow.Tylko zeby pogoda dopisywala.
Uciekam bo Amelka sie drze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Marta kup Bioparox,na pewno pomoże,tak myślę 🙂

Ja byłam u lekarza rano 🙂
Dzidzia dobrze,ma 6,5cm,mam zdjątko
Teraz mam zrobić badania...mocz,krew,wasserman,cukier i 1 czerwca przyjść z wynikami a potem dopiero wizyta chyba w 20 tygodniu na usg połówkowe,trochę szkoda,że dopiero wtedy,bo późno płeć poznam
Aha,jak skończę 25 lat to cytologia w kierunku raka,bo jest ta profilaktyka czy coś...urodziny mam 1 lipca a to będzie 17 tydzień to moze się uda,ze pójdę przed tym 20 tyg.

A u Oskar dojrzałam nowego ząbka,dolną 2 🙂...już 13 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada super,że wszystko dobrze z dzidziuskiem 🙂 i jakie malenstwo juz duze prawie 7cm 🙂 😉 i pomyslec ze nasze dzeciaczki tez takie centymetrowe byly,no nie 🙂 az niedowiary!Wybrałas juz jakies imiona dla dziecka?????
Kupie sobie jutro ten bioparox a jak narazie oprocz antybiotyku plucze gardlo woda z sola 🤢obrzydlistwo ale co jak pomaga to trzeba.
No fajnie wlasnie Amelia paluszki rozsypala na dywanie ,fajnie je sobie gniecie i dalej sprzatanko 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ale Bioparox to antybiotyk wziewny i musisz miec recepte (chyba)... Ale co fakt to fakt-skuteczny jest... Mi tylko strasznie mozno śluzówkę wysuszył:/ Ale już po 2 dniach konkretną różnicę da się odczuć 😁

Adus to faktycznie duuuza juz dzidzia 😉 A co do plci to chyba tak normalnie kolo 20tc sie okresla? Ja w sumie w 18 mialam usg i juz wiedzialam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochane
Marto-bioparox jest na recepte bralam go bedac w ciazy:/ skuteczny 🙂
Adus zazdroszcze Ci z jednej strony ze mozesz to na nowo przezywac 🙂 ciaza to wspanialy okres jesli cieszy sie z Toba najblisza osoba 🙂 niestety ja tak nie mialam,ale licze ze przy nastpnej poczuje jak to jest 🙂
Kasiu- fajnie ze mezus poszedl do pracy- znajdzie sobie zajecie 🙂 a z kasa niestety - wciaz sie o nia martwimy:/ polowa miesiaca dopiero za nami grrrrr:/

U mnie wszystko sie powoli kreci. Sukienka kupiona(obcisła wrzosowa), buciki tez 🙂 A ma wszystko poza bucikami 🙂 mi brakuje bolerka srebnego 🙂 wizyta u fryzjera zalatwiona- wiec tylko czekac 🙂
Mati znowu ma katar- zawsze jak wraca od ex cos mu sie dzieje,jak nie czerwone oczka(po zwyklym plynie do kapania:/) to katarek i kaszel:/ z niego juz jest przetalencior- powie mama(jak ma wene) i daj daj!tak bardzo chce mowic wiecej i sie tylko denerwuje jak probuje cos wyksztusic 🙂 ciagle pokazuje wszystko paluszkiem i yyyyyyyyyyyy albo daaaaaa 🙂 ile radosci sprawiaja takie maloty 🙂 gdy tylko powiem lulu paj chodz spac to od razu biegnie do łozeczka albo tapci tapci i zaraz jest w łazience 🙂 wloski mu juz ładne rosna na calej głowce- troche mu pojasniały ale i tak wiem ze bedzie mial kruczo czarne jak my ja i moj Ex no chyba ze wda sie w chrzestnego i bedzie blondas 🙂
oki uciekam do roboty 🙂 buziaki mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Monia to faktycznie gadula z Matiego sie robi 😁 Piotruś to narazie tylko po swojemu bełkocze 😉 Ale i tak najlepiej wychodzi BUM BUM jak samochod widzi lub sie bawi autkami 😉 Swoja droga to dla niego nie mainnych zabawek 😉 A na spacerze jak jestesmy to przy ruchliwej ulicy moglabym i na godzine wozek postawic a on by nie pisnął hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Monika super,że Matti taki gaduła 🙂,przygotowania pełną parą 😁 ,pamiętaj o przysłaniu swoich danych !!!!
Bardzo się cieszę z Twojego szczęścia 🙂

Oskar na razie mówi: mama,tata,baba,pa-pa,daj,i resztępo swojemu 😉,nauczył się cwaniak wspinać na kanapę,mąż był wkuchni i nagle patrzy a mały siedzi na kanapie i sobie programy przełącza 🤪...potem widzieliśmy go w akcji 🙂,teraz trzeba uważać 😞
A jak cośchce,albo gdzieśiść to chwyta za rękę i prowadzi 🙂,po paluszki to biegnie do lady o woła,zeby mu dać 🙂
A jak tuli psa,akurat ta sama wysokość 😉,albo goni jego ogon..pies ucieka a my w ryk 😁

Dzisiaj zaczynająrobićmały pokój,kuć,potem gipsowaći malowanie...no i mały parę dni będzie spał u nas w pokoju...masakra 😞
Sedes mamy już założony,lampy też,kafelki w korytarzu i kuchni oraz cała łazienka dopiero później,jak ściany skończą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adus a piloty to najlepsze zabawki doskonale wie o co chodzi,najlepiej wychodzi mu podgłasnianie 🙂 i wtedy zaczyna swoje tance 🙂 no i ulubiona pozycja oprzec sie pleckami o moj brzuszek i ogladanie bajek 🙂 czy wasze maloty tez caluja z dodatkiem gratis- gryzieniem?? Mati tak okazuje radosc chce tulic calowac,grysc i uderzac w buzke z radosc jak mnie widzi:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika nie dostałam mejla od Ciebie 😞
Jej,dobrze,że napisałam,bo bym kartki nie mogła wysłać 😞

Co do buziaków to Oskar ma takie chwile,ze lata i każdemu kto jest w domu daje buzi...rozdaje a innym razem nie chce dać,aha no i daje je z otwartą szeroko buźką i ślini językiem przy okazji 😁,nie gryzie.Lubi też na przykład przyssać się do ręki i robić buuu...jakoś tak,nie umiem tego opisać 😞

Ale mam bałagan w domu...zagracone...już robią 😞...nie cierpię bałaganu 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Wam, ale tutaj ruch!! hoho!
Monia, fajnie, że juz wszystko masz, a dzieciaczki sa po prostu superowe.
U mnie młoda juz nie prowadzi tylko mówi DAJ i pokazuje palec em, a jak chce wody to potrafi powiedzieć "daj pi". No i rozumie wszystko naprawdę, przynosi, o co ja poproszę, umie nasladować krówkę, pieska i autko. A propos mamy tez jedno autko po Alicji i młoda jeździ nim i gada bum bum.

Ale powódź no nie? A jak u Was? bo u mnie nie widać powodzi, nie ma rzeki w ogole, więc bezpiecznie jest.
Co do Bioparoxu, to nie bardzo go uwielbiam, szczerze mowiąc nie wierzę w jego działanie jako samodzielnego antybiotyku, bo nie przenika nigdzie, dziła powierzchownie, ale w takim byle jakich zapaleniach gardła czemu nie. Uzywam go tylko pomocniczo w anginach, ale razem z ogolnoustrojowym antybiotykiem. No i w ciąży się sprawdza. A propos Marta, jak tam samopoczucie i zdrowie???

Ja po dyzurze, wię c padam. Ale upiekłam juz z Alicją babeczki i wsadziłam do piekarnika zapiekankę makaronowo-mięsno-pomidorowo-szpinkaową 😆mniam..

Za parę dni urodziny Alicji, w niedzielę rodzinka, w poniedziałek najpierw w przedszkolu a potem popołudniu w tej sali zabaw..będzie ciężki tydzień, szczegówlnie, jak sie ciast nie umie piec tak jak ja 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam właśnie na suwaczku,ze za 4 dni to wielkie święto 🙂Super 🙂
Moje samopoczucie dobrze,tylko pogoda mnie dobija i remont,a to dopiero początek 😞
Nam powódź nie grozi,bo Poznań leży dość wysoko i mimo,ze mamy Wartęto naqwet jak wyleje to nie jest w stanie raczej zalać.
Ale współczuje tym wszystkim ludziom,znowu zostaną bez dachu nad głową 😞tragedia straszna,a państwo i ci zasr... politycy na nagrody,premiei inne duperele mają ale na to,zeby pożadnie zabezpieczyć tereny przed powodziami to nie 😞...brak słów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,Oskar też już dużo rozumie-przynosi to o co poproszę,albo pójdzie do osoby albo miejsca gdzie powiem,tylko uparciuch pokazuje różki,bo jak chce coś zabrać np.szcotkę do wc 🤪 a ja mu zabraniam i nie daję dojść do niej to zaraz krzyk,nawettak,że mi z furią chcesię na ziemi kłaść...więc wtedy go kłądę i jak się uspokaja to tłumaczą,że nie wolno

aaaaa i ostatnio notorycznie budził ciotkę Agę,bo jest pierwsza w moim telefonie 😁...teraz mu nie daję już telefonu do ręki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho, no to Ci sie zaczynają napadziki histerii, u każdego dziecka tak jest, najczęsciej około 2.roku zycia, ale nasze pociechy są duzo bardziej inteligentne 😁, dlatego juz ma.
Ja Ada przy Alicji się nauczyłam, że takie kładzenie na ziemi itd trezba zignorować i po prostu wyjść gdzie indziej, bo jak będziesz go kłaść, gadać do niego, to będzie coraz gorzej. Jak nie będziesz zwracac uwagi, szybko mu sie znudzi.
A Nastka tez lubi kibel..hehe, raz wsadziła głowę do klozeciku, no makabra... 🤪a szczotka to wypas do zabawy, normalka 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...