Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie kobietki

dzisiaj nad ranem zmarl moj dziadek 😞 a jeszcze nie tak dawno cieszylam sie ze Mati ma dwoch pradziadkow... 😞 jest w domu spore zamieszanie ..ojciec biega od naszego domu do jego chaty...a ja nie moge sie na nic przydac bo nie ma mi kto z dzieckiem zostac...


dzisiaj nad ranem obudził mnie wiatr za oknem [*] -przyszedł sie pożegnać!

przepraszam za smętnego posta 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Wrocilysmy wlasnie z usg bioderek i oczywiscie nie moze byc wszystko dobrze 😞 A mianowicie mala ma w obrebie lewego stawu biodrowego cechy dysplazji w postaci zaokraglonego brzegu kostnego.Lekarz radiolog wytlumaczyl mi na czym to polega i musze zakladac malej oprocz pampersa trzy tetrowki aby miala szeroko nozki.I tak ma miec 24h na dobe.Jak najszybciej mam sie z nia udac do ortopedy i za 6 tygodni kolejne usg.Kurcze troche mnie nastraszyl,bo mowil,ze jak sie nie poprawi to bedzie musiala nosic jakies szyny 😞 😞 😞 musze o tym poczytac!
Ku...zawsze cos!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O FUCK....
ALE SPOKOJNIE, JA NATALCE TEŻ ZAKLADAŁAM DODATKOWO PIELUCHĘ TETROWĄ NA NOC I SIĘ POPRAWIŁO. KURDE, NIE MASZ WYJŚCIA, TYLKO TE UPALY TERAZ I 3 PIELUSZKI...ECH. TAK, POTEM SZYNY, A TO JEST SAJGON, WIĘC JAK BEDZIESZ SIE STOSOWAĆ Z TYMI TETRAMI, TO SIĘ POPRAWI. BEDZIE DOBRZE MARTUŚ 🙂 TYLKO 6 TYGODNI...WYTRZYMACIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta będzie dobrze,to szerokie pieluszkowanie na pewno pomoże.
Ciągle coś... 😞

My czekamy za kontrolnym posiewem,jutro ma być,chyba,że wychodują bakterie to później 😞
Mam nadzieję,że będzie jałowy,bo nie zniosę kolejnego pobytu w szpitalu i cierpienia Oskara.
Boję się,bo od paru dni marudzi w nocy,co mu się nie zdarzało i w dzień płacze i jest marudny,zaparcia ma i mam nadzieję,ze to od tego taki jest a nie od bakterii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, moja młoda tez miała właśnie zaparcie, pomogłam jej przed chwila czopkiem glicerynowym, bo nie mogła zrobić tego kupska. To pewnikiem przez tą kaszkę, musze kupić kleik kukurydziany, bo ryżowe zapierają...ech...

Ja spędzam teraz czas kolo maty, bo młoda tylko fika na brzuszek non stop...

Oklask dla Moniczki, żeby sie trzymała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooo Aniu widzę,ze za dwa dni masz 5 rocznice ślubu,no ladnie 🙂 Prezencik dla mężulka naszykowany?? 😉 🙂

Wasze dzieciaczki maja zaparcia a moja Amelka na odwrót robi 3-4 kupy dziennie i to bardzo rzadkie.
Kurcze zalozylam jej te tetrowki i zlosci sie jak cholera,bo nie moze swobodnie nozkami machac.No nie dziwie sie jej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki


dziekuje za wsparcie!wczoraj caly dzien spedziłam u dziadka w domu, u nas na wioskach jest jeszcze tak ze zmarli leza 3 doby w domu.No i cala noc nie spałam bo mialam widok dziadka przed oczami. prosilam mojego M aby spal ze mna bo sie balam.

Jutro pogrzeb.Moj spedzil wczoraj cale 3 godziny z synem po czym dostalam smsa "wracaj bo trzeba malego kapac a ja jestem glodny"biedaczek nie zdarzył nic zjesc przy Matim. Jeszcze dzisiaj i jutro z nim posiedzi. Niech sie przekona ze zajmiowanie sie dzieckiem wcale nie jest takie łątwe.

Jade dzisiaj o 16 do neurologa.zobaczymy co ten z kolei powie.Maly jest masowany i zdarzylo mu sie 3 razy przy podnoszeniu za raczki podniesc glowke wiec jakies postepy sa.
Martus ja nie daje tetry i za miesiac mam wizyte ciekawa jestem czy Mati bedzie mial wszystko ok z bioderkmi.Moja tesciowka mowi ze to mozna sprawdzic porownujac fałdki na nozkach czy sa rownolegle 🙂oki zmykam do mojej babci bo sama siedzi,biore Mateusza.Chociaz on ja pocieszy.Buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusia, jaki z niego znowu "biedaczek", no i dobrze, nie zdążył zjeść i nic mu nie będzie, niech się troche pomęczy, Ty tak masz na co dzień. Trzymaj się na tym pogrzebie 😞

Martus, biedna Amelcia, ale dacie radę, przyzwyczai się.
A po fałdkach Mikusia nic nie poznasz, tak dawniej mówili, że mają byc równe, ale to guzik prawda - okazalo się, jak wprowadzili dopiero usg, że to nie ma znaczenia. Moja Ala miala nierówne fałdki jak nie wiem co, a stawy były super...

Tak, jutro rocznica slubu...piąta, ech..zleciało. A najgorsze jest to, że akurat się pożarłam z moim M, do jutra nam przejdzie 😉

Adus, napisz, co z tym posiewem. Trzymam kciuki, zeby byl jałowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje Myszorku rocznicy 🙂 🙂

jesli chodzi o fałdki to pisze to co mi mowiła a tylko nadzieje ze Mati tego uniknie bo wystarczy mi to napiecie miesniowe 😞 Adus trzymam kciuki za Oskarka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny,jestem cała w nerwach 😞

Mikusia trzymaj się a tym swoim się nie przejmuj,niech wie,że ma dziecko w domu a nie,że Ty latasz ciągle!!!

Marta te 6 tygodni szybko zleci i na pewno będzie już dobrze 🙂 i Amelka będzie mogła pofikać nóżkami:laugh:

Aniu z okazji rocznicy ślubu życzę Wam wszystkiego dobrego,szczęścia,radości,spełnienia marzeń no i długiego życia we dwoje plus oczywiście dzieciaczki 🙂
(składam życzenia już dzisiaj,bo nie wiem czy jutro tu wejdę)

A co się z naszą Anią dzieje i Martynką???

My na bioderka idziemy 11.08 a 10.08 do nefrologa a ja 12 do reumatologa.

A jutro idziemy zaczipować psa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja! My miałuśmy usg bioderek w 3 mies. i wsio było w porządku, nie wiem, być może jeszcze jedno nas czeka.
U nas tak samo problem z kupkami... I to od czasu, kiedy mała je sztuczne mleko, czyli od daaawna... daję jej teraz taki syropek z lactulozą, ale średnio pomaga :P i tak robi co tydzień...
Mój dziś ostatni dzien w pracy, a potem będzie siedział w domu przed 3 tyg., więc już planuję podrzucenie mu małej na dłużej 🙂 Niech też wie, jak się wychowuje córkę! hihi
Trzymajcie się, dziewczyny! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera Aduś....kurczę, kłopot mas z tym siuśkami. Ale na pewno szpital? Oby tylko sie obyło bez niego...Trzymaj sie kochana.. 😞 😞

Dzieki za życzenia.

Mikusia, mnie o tych fałkach na studiach jeszcze uczyli, więc się nie dziwie, że wszyscy tak mówia, ale czasy sie zmieniły dzieki usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika, ja jeszcze dawałam malej Lakcid oprócz lactulosy, jej pomagalao( mysle o Ali), tzn. robiła kupki raz na tydzień ale nie bolal jej brzuszek ani nic, a wcześniej nawet 10 dni potrafiła nie robic, a była na moim mleczku...

a jak Amelcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki!
Widze ze i Wy borykacie sie z problemami... Mikusia, przykro mi z powodu dziadka. Adus zycze Wam szybkiego powrotu do zdrowka...
A u nas chyba zaczely zabki wychodzic-widac juz wierzch jednego 😁 Poza tym Piotrus juz drugi dzien z rzedu lezac na brzusiu podniosl sie na chwilke na rekach, a jak go podciagam do pozycji siedzacej to juz prawie za kazdym razem trzyma sztywno glowke 🙂 Takze u nas wszystko jak najbardziej pomyslnie 🙂 Mezus dzis przypilnowal synka to i ciasto zrobilam nawet 😉
Dziewczyny a po co tyle tych badan na bioderka? To trzeba kilka razy na usg chodzic? Bo mi nikt nie mowil nic na ten temat-tylko ze wszystko jest ok...

Pozdrawiamy Was cieplutko:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny

Mam już skierowanie do szpitala,bakterii jest 10 do 5,czyli trochę mniej niż było poprzednio.To już trzeci raz te cholerne bakterie 😞 i lekarka powiedziała,że jest to już przewlekłe i może powracać przez lata nawet 😞
Jutro będę miała wynik z antybiogramem więc dopiero jutro do szpitala no i pewnie nas zostawią 😞

To jest jakiś koszmar....znowu ból,cierpienie i kłucie 😞

Aha i prawdopodobnie lekarze zadecydują o zabiegu usunięcia stulejki,tak lekarka powiedziała,ze jak zakażenie układu moczowego nawraca to robią ten zabieg szybciej i mam nadzieję,że tak będzie,bo wtedy jest mniejsze ryzyko nawrotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ja dostalam skierowanie na usg bioderek mimo,ze wszyatko bylo dobrze przy zwyklym badaniu.Ortopeda powiedzial mi,ze teraz zalecane jest oprocz standardowego badania jeszcze usg dla pewnosci,ze wszystko jest ok.No i dzieki Bogu,ze zrobilismy to usg,bo mala ma wade stawu biodrowego.W kazdym badz razie nasz lekarz daje kazdemu dzieciaczkowi skierowanie na usg.Mam dwie kolezanki,ktore naleza do innego osrodka i nie dostaly takiego skierowania.Hm....wiec juz sama nie wiem od czego to zalezy?Pewnie od lekarza!!

Adus szkoda mi Twojego Oskarka 😞 Najgorszy fakt,ze te bakterie powracaja!Ale co zrobic?wyjscia nie ma i trzeba leczyc! Bedzie dobrze.

Dla mojej Amelki najgorsze jest to,ze nie moze teraz spac na boku a tylko tak zasypiala.Cholipcia co chwile musze ja odwracac a jej to sie nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Taki ten dzień smutny,za parę godzin będziemy już w szpitalu i
ta myśl mnie dobija 😞 chce mi się wyć...
Dobrze chociaż,że Oskarowi apetyt dopisuje-od paru dni je posiłki po 210 ml 🤪muszę mu dorabiać
Ciekawe ile znowu będziemy w tym cholernym szpitalu...

Marta ja idę w sierpniu na 3 usg bioderek,mimo,że wszystko dobrze.Wizyta głównie polega na usg i potem jeszcze ortopeda ogląda nóżki.Nie wiem po co tyle razy ale jak ma mieć kontrolę to idę,jeśli oczywiście zdąrzę wyjść ze szpitala 😞

Kasia dobrze,że Piotruś się dobrze rozwija 🙂


Będę za Wami tęsknić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mamusie

Adus bardzo mi przykro ze Oskarek znowu musi sie meczyc..moze faktycznie jak zrobia zabieg stulejki to sie poprawi!trzymam za Was mocno kciukasy

My mieslismy skierowanie do ortopedy na USG 2 tyg po urodzeniu a teraz mamy isc po 5 miesiacu.

Wczorejsza wizyta u neurologa była bardzo pocieszajaca.Mateuszek ma lekkie napiecie,troche cwiczen i bedzie zdrowiutki.POkazala mi kolejne cwiczenia no i musze przyznac ze była to rewelacyjna kobieta.Podejscie do dzieci piersza klasa.Mam podawac malemu pol talbetki kwasu foliowego dziennie,bo ponoc to ze jest taki duzy powoduje to ze jego miesnie pobieraja mniej zelaza niz powinny.
Ona mi cos tlumaczyla a Mateusz zaczal pluć na jej biurko...wariatuncio.Stwierdzila ze bedzie to duzy chłop i ze wszystkim do przodu.(waga7700 z ciuszkami,glowka 43,5 cm)Ma juz siadac na kolanach ale nie oparty o moje cialo tylko plecki i glowka same.Wiec kazdy lekarz mowi co innego.
Moj syn odnalaz u siebie kciuka.I musze mu to wyperswadowac moja mala kuzynkla tak ssala kciuka ze ma cieniutkiego:/


ANiu gratuluje rocznicy.
Mnie dzisiaj czeka pogrzeb i stypa.To jak moj M sie zachowuje to juz przegiecie ... bardziej go gryzie to ze mial dzisiaj umowione piweczko z kolegami niz pogrzeb mojego dziadka.Moja cierpliwosc jest do granic wytrzymalosci ale w te dni nic nie zamierzam robic poprostu to wszystko przemilczalam.Zaczne dzialac jak sie to wszystko skonczy.

Buziaczki mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusia trzymaj się a swojego M kopnij w d... za chmstwo i egoizm 😞

Dobrze,że z Mattim wszystko ok,cieszę się 🙂 będzie dobrze 🙂

Oskar leżąc na plecach próbuje się podnieść,podnosi główkę a jak chwyci mnie za ręce to się podciąga 🙂

Aniu jak tam idzie picie z butelki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...