Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
🙂 dzień doberek 🙂

Zapowiada się kolejny upalny dzień. Pojedziemy dzisiaj do prababci,bo biedna stęskniła się już za wnusią.

Od dwóch dni daje Martynce kleik na gęsto z mlekiem z modyfikowanym. Wcina że hej! Nawet z łyżeczką nieźle sobie radzi. Kupa dwa razy dziennie więc jest ok. Dzisiaj z samego rana musiałam ją włożyć do wody-tak się okichała hehe. Trawienie ma po tatusiu :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

hej mamusie

ale tutaj cisza 🙂
ja wskoczyłam w wolnej chwili na kompa 🙂 mojego M siostra jest u nas od wczoraj,wiec mi troche lzej bo małym sie zajmie 🙂

odwiedziła mnie wczoraj kolezanka z porodówki(jej synek straszy od Matusia o 6 godz) i powiem wam ze jej synek jest wiekszy od Mateuszka wiec jestem spokojniejsza ze nie mam tak wyrosnietego dziecka..a pozatym poczułam sie jak wieloryb bo ona jest juz sucha jak patyk 😞 ojj...


u nas tez ciepło,ale wiaterek troche chłodny wieje dzieki temu jest czym oddychac 🙂
życze wiec miłego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hołki połki...
ale fajny weekend. Wczoraj mój M zabrał nas, a głownie alicję do wesolego chorzowskiego miasteczka...wyjeździła sie za wszystkie czasy na czym się dało, M pojeździł na kolejce a wydalismy tyle kasy że makabra, drogo tam jest, że hej..zdzierstwo i tyle,ale jak juz sie wejdzie, to już szkoda dziecku nie dać pojeździć..
a Natalka oczywiście zgłodniala a chwyciłam w ostatniej chwili opakowanie jabłka z bananem w takim plastikowym opakowaniu...no i koniec końców jej to daliśmy w tym misteczku. zżarła w całości i wszystko grało. i pociągnęła tam wodę z kubeczka, sporo łykow wypiła, tak że niezły był dzien.

Aha, i najwazniejsze - młoda zaczęła pic flaszkę..do tego stopnia, że dziś jak jej dalam po kąpaniu to przy niej usnęła, ale jazda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łał! Ale Wam fajnie Aniu... Ja też kiedyś chciałam wybrać się z moim do takiego niemieckiego Wesołego (bo to ja jeszcze jak dziecko...), no ale się nie zdążyło... Także teraz to już tylko rodzinnie 🙂 U nas na trzyosobową rodzinę trzeba wyjść z minimum 100€... Także wierzę, że kasa leci... do innej skarbonki.

A u nas znowu problem z mlekiem... Już mam dosyć wciskania jej go, za każdym razem. Jak wypije 100ml to już ok 🤨 A czasami ma takie przebłyski, że wypije prawie 200! Także przy następnym ważeniu na pewno nie będzie o wiele więcej niż poprzednio... echhh
Myślę, że jutro spóbujemy na obiadek pasternaka z ziemniakiem albo dynię z ziemniakiem. Aby trochę smak zmienić 🙂

Dziewczyny, a jakie sztuczne mleko dajecie dzieciaczkom? Mnie zostały jeszcze 2 puszki polkiego Enfamilu i myślałam, że jak siostra przyjedzie z końcem miesiąca to mi znowu przywiezie zapas, ale niestety-chrzciny przekładamy na koniec września, a ja chyba najwcześniej w Polsce będę w połowie września, więc już będzie problem-jakie mleko mam jej kupić...? Wypróbowałam już Hippa, Humanę, teraz kupiłam na spróbowanie Milupę, ale to gówno, nawet mała nie chce go pić! Może Aptamil...?

Monia, nie przejmuj się figurą! Laska jesteś i tyle. DO swojej wagi dojdziesz, zobaczysz. Ja co rusz proóbuję zrzucić mój "zimowo-ciążowy" tłuszczyk i jak na razie kiepsko to wychodzi..... Ale mobilizuję się rano by zwlec się z wyra i iść 20 min.pobiegać, więc to już coś! hihi A widziałam, że u mnie będzie kurs Pilates, i tak się zastanawiam czy warto...

Gratuluję wszystkim mamusiom przespanych nocy-nawet 6h z rzędu. U mnie znowu mała fiksuje i muszę w nocy wstać, marudzi, ale dużo mleka nie wypije. Już sama nie wiem co mam z nią zrobić, wrrr! Mam nadzieję, że to tylko kolejny jej wybryk i już wkrótce wróci do sowjego poprzedniego rytmu spania 10h 🤪

Do następnego, mamuśki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamuśki 🙂

Aniu gratuluję wytrwałości i sukcesu z butelką 🙂

Oskar od przedwczoraj je marchewkę z ziemniakiem-aż mu się uszy trzęsą,domaga się jeszcze(czasem nie zdążę na łyżeczkę nałożyć 🙂),otwiera buźkę no i nie jest przy tym już tak brudny 😉

Na 12 jedziemy do nefrologa,jutro ortopeda,środa-ja reumatolog,czwartek-ja ortopeda,piątek-Oskar chirurg...cały tydzień po lekarzach.Jeszcze jutro zachipować psa

A mnie chyba jakieś choróbsko bierze 😞głowa boli,mięśnie...

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA AMELCI Z OKAZJI SKOŃCZENIA PÓŁ ROCZKU!!!!!

JA DAJĘ NANA HA NATALCE I TYLKO TO CHCE PIĆ. RZECZYWISCIE JEST NAJSMACZNIEJSZE, BO JESZCZE NIEDAWNO DODAWAŁAM DO KAWY, PROBOWAŁAM BEBIKO I BEBILON, ALE ON JEST OHYDNY....DLA MNIE

U MNIE KOLEJNA PRZESPANA NOC...

DZIĘKI ZA KOMENTARZE NA NK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mówisz, hypoalergiczne? a ja słyszałam, że własnie ono gorzej smakuje... hihi, to poszukam co u mnie jest z Nestle. Chyba muszę wypróbować znou coś, bo szlag mnie trafia z tym karmieniem! Ja nie wiem, może ona najada się po 100ml??

Adusia, powodzenia z rundkami lekarskimi! Aż tyle się u Was dzieje, że cała encyklopedia? współczuje...
I zdrówka! Nie daj się! Już zacznij jakieś prochy łykać! 🙂

A nie ma za co, Aniu 🙂

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki


Adus kuruj sie Oskarek potrzebuje zdrowej mamusi 🙂

Aniu fajna focia z kubeczkiem- Natalka wyglada na bardzo zadowoloa 🙂

Weroniczko jeszcze nie tak dawno czekalysmy obie na nasze pociechy- tylko ze Twoja troche sie pospieszyła 🙂 ale najwazniejsze ze zdrowo sie chowa 🙂

ja uciekam na plaze,Mojego M siostra sie pokapie a ja posiedze w cieniu z buba 🙂 musze zapewnic jej jakies rozrywki w tej dziurze 🙂

buziole mamuski odezwe sie pozniej jak znajde chwilke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem Weronika, pytałaś, jakie dajemy mleko, a ja daje właśnie HA bo muszę i to NAn jest slodkie i dobre a Bebilon okropny. Myslę, że zwykły NAN tez będzie super. Może smoka też zmień czy coś. A może się po prostu najada taka ilością? Moja zjada góra 100 ml a przecietnie 70...


A Natalka serio z tego kubka popija wodę..nieźle nam idzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
A ja tak raz dwa,bo ostatnio jestem zabiegana i nie mam czasu aby tu wchodzic 😞 Bylismy dzisiaj z Amelka na szczepieniu i wazy juz 5,700!!!! 🙂 Przybiera ladnie,az za ladnie:laugh: 😉 bo przez 6 tygodni przybylo jej 1,3oo hehe moj maly zarloczek.
Buziaki dziewczy i uciekam bo musze do urzedu skarbowego jechac a nie cierpie urzedow 😠

AA zapomnialam....dalam wczoraj malej 4 lyzeczki kaszki mleczno-ryzowej 🙂) i nic jej nie bylo a zadowolona byl,ze olala:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, a Twoja młoda wcześniej już też piła wodę, czy dopiero teraz z tego kubka? Bo moja to za nic wody nie będzie piła.... Kiedyś jeszcze ją oszukiwałam, dodając np.żelazo (bo ten smak już znała), ale i to po jakimś czasie przestało jej się podobać. Także teraz wypije parę łyczków jak rano przed mlekiem dam jej z syropkiem.
Ciekawe ile moja waży....

Marta, Amelka dobrze przybiera! Moja była nauczycielka urodziła trzeciego syna pod koniec marca z wagą niecałe 3000g (miała problemu z odżywianiem malucha), a na początku maja już mi pisała, że Romek 🙂 waży 5100g! 🤪 To jest dopiero apetyt, co?
A dziś mój mąż mi pokazywał w gazecie artykuł o grubych noworodkach, i podobno w Polsce jakaś babka urodziła dziecko z wagą ponad 7000g...... i nawet foto było...... mordki nie było widać... hihi, straszne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!

Za mną ciężki dzień. Mała prawie wcale nie spała. Marudna że hej. I zastanawiam się czy to ząbki - bo okropne wpycha sobie łapki do buzi i przy tym się denerwuje, czy może mleko - chciałam wrócić do zwykłego Bebilonu( teraz pije Bebilon Comfort) i za Chiny Ludowe nie chciała go pić, ryk niemiłosierny. Pędem jechałam do sklepu kupić tamto mleko, a u nas tylko w Piotrze i Pawle idzie je dostać. W końcu jak zrobilam to wypiła tylko 70 ml i to po prawie czterech godzinach od poprzedniego karmienia.

Do tego wszystkiego ja mam problem z tymi tabletkami Azalia. Praktycznie bez przerwy od miesiąca krwawię - były może dwa dni czyste. Wczoraj je odstawiłam i zobaczymy. Nie mam zamiaru wpaść przez nie w jakąś anemię. Może któraś z was poleciłaby mi inne tabletki. Sama nie wiem co robić...

Oj, dobrze że ten dzień sie skończył...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Anula, to się u Ciebie dzieje...
Co to za tabletki Azalia? anty? nie karmisz już piersią, co? Ja miałam problem przy Cerazzete, praktycznie co 2-3tygodnie miałam okres, który trwał minimum tydzień... i też mnie szlag trafiał, w końcu odstawiłam i zabrałam się za zwykłe-teraz mam Bellissimę-i w końcu wszystko się unormowało.

Ten Bebilon też jest z Nestle? czy to Aptamil/Milupa? U mnie nie ma takich samych nazm mlek... Wczoraj kupiłam z Nestle Beba, więc mam nadzieję, że to odpowiednik Waszego Nan.
Także u nas też problem z karmieniem, u mnie też się zdarza, że po wielkim glodzie, po 4h, mała wypija niecałe 100 i szczęśliwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski

u nas dzisiaj piekna pogoda,ael nie mam weny sie nigdzie ruszac,przygotowuje obiadek i robie znowu pranie...

Jesli chodzi o mleko NAN HA ja zaczynałam od malego podawac go bubie i mu podchodzilo do czasu...po jakims miesiacu zaczal po nim wymiotowac,przeszłam na Bebiko 1 i jest ok.Moja przyjaciołka sama zjadła Nan Ha zeby sie nei zmarnowało,w sypkiej postaci odczywiscie 🙂 i mowi ze było dobre 🙂


Azalia to tabletki dla karmiacych o ile sie nie myle 🙂ja w czwartek ide po recepte bo kuzynka juz mi anty przyniosla tylko musze jej recepte doniesc 🙂

aha zapomnialam wam sie pochwalic...pare dni temu napisala do mnie kobieta z "rozmow w toku" i zaprosiła na rozmowe.Znalazla do mnie namiary po tym jak wystawiłam opinie na temat szpitala w ktorym rodziłam. Ponoc chce porozmawiac o tym czy akcja"rodzic po ludzku" sie sprawdza- moj szpital ja prowadził. a nie rodziło sie tam po ludzku hehe 🙂

Bede sławna...zartuje nie zamierzam sie tam pchac 🙂

Cos sie z Ania dzieje!nie odzywa sie

ANiu(Anula) moze mała ma ten skok rozwojowy- mój tez ma czasami takie dnie ze nie zmruzy oka i ciagle marudzi...ale na nastepny dzien jest juz ok!Mam nadzieje,ze u Ciebie tez tak bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUSIE..JESTEM...
DZIS CAŁY DZIEN ZABIEGANA. RANO BYLAM NA BADANIACH OKRESOWYCH, CAŁE SZCZĘŚCIE BEZ KOLEJKI, TO JAKOŚ POSZŁO. POTEM W PRACY BYŁAM - SPÓŹNIONE URODZINY(ZAWIOZŁAM TORT-MAMA ZROBIŁA)..


ANULA - MAŁA PEWNIE MA SKOK WZROSTOWY I JEST PO PROSTU BARDZIEJ GLODNA...WSZYSCY MYSLĄ, ŻE JAK WSADZA ŁAPKI, TO OD RAZU ZĘBY, ALE RACZEJ NIE. DZIECI MAJA TAKI ODRUCH - WSADZAJĄ ŁAPY DO BUZI I TYLE, TAK JAK KAŻDĄ ZABAWKĘ..


WERONIKA, MAŁA WCZESNIEJ WODY NIE PIŁA, OD DWOCH TYGODNI UCZE JĄ TAK PIC Z KUBKA, BĘDZIE MIAŁĄ DOBRY NAWYK..I JUZ CALKIEM CALKIEM JEJ WYCHODZI. NA POCZĄTKU SIE KRZYWIŁA, ALE POTEM PO KROPELCE JEJ DAWALAM DO BUZI, A TERAZ TO JUZ PARE ŁYCZKOW POTRAFI ZROBIĆ, WIĘC JEST SUPER..WSZYSTKO POWOLI...

A AZALIA TO TO SAMO CO CERAZETTE... OKI, ZMYKAM, TAK NA CHWILKĘ SIADŁAM.


CMOK MAMUSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogie mamuśki, idę zaraz nas pakować, wracamy w poniedziałek, więc nie rozpisujcie się, proszę, na 15 stron, bo przeczytanie tego zajmie mi kolejne 3 dni... 😁

Dziś mój siedział z małą przy zabawie i powiedział mi, że mała przewróciła się sama na brzuszek! Szkoda, że tego nie widziałam, bo za bardzo nie wierzę mu... :P No ale mała robi postępy, nogi coraz częściej w górę idą, oby tak dalej!

Muszę też nauczyć Amelie pić wodę! Ale jak???

Dynia ohydna, małej nie smakowało, musiałam jej wciskać.... Także prawdopodobnie więcej razy nie kupię. I cholera mała nauczyła się gadać bez otwierania buźki! To dopiero gimnastyka jak muszę jej obiadek podawać...... :laugh: I robi "pfff"... Oby się jak najszybiciej tego oduczyła! echhh...

No i ... Ania... wykrakałaś... Mimo, że zaczęłam koljeny blister pigułek-jako taki okres dostałam 😠 Mam nadzieję, że szybko się skończy!! Nie chcę "zalanego" urlopu 😞


Trzymajcie się, cieplusio! I do następnego... Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Weronika, bo Ty bys chciala, żeby mała od razu pociagnęła i wypila z 70 ml wody..nie ma tak dobrze, cierpliwości kochana...najpierw trzeba po kropelce dawać kilka razy dziennie, po łyczku i tak długi czas aż w końcu wypije parę łyków itd. Wierz mi, ja tak Alicję uczyłam i teraz jest koneserką wody...nie rusza się bez niej nigdzie...

Aha...moja młoda wczoraj nie wypiła ani razu z piersi, juz nie bardzo chce, trochę pocyca i tyle..to po prostu niewiarygodne, bo jeszcze dwa tygodnie temu - same wiecie - istniał tylko cyc...ale mleka mam jeszcze dużo, więc muszę iśc dzis do apteki po Bromergon, bo się boję jakiegos zapalenia piersi..

A ja zaczęłam mieszać mlodej Nana z Bebilonem(Bebilonu samego nie chce), bo on jest z blonnikiem, a mała ma zaparcia, zapodałam jej laktulozę i dziś juz normalnie kusko było jak sie patrzy.

K, dziś szczepienia nasze opóźnione, zmykam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ 🙂

BYŁAM U REUMATOLOGA,NADAL NIE WIEM OD CZEGO TE BÓLE ALE DOSTAJĘ BLOKADY NO I CZEKAM NA FIZYKOTERAPIĘ I NA ORTOPEDĘ,BO MA URLOP

OSKAR JE JUŻ: MARCHEWKĘ,DYNIĘ,ZIEMNIACZKI,NATKĘ PIETRUSZKI,BURACZKI.TAK MU SMAKUJE,ŻE JAK SIĘ SKOŃCZY TO KRZYK 😞JUTRO DOJDĄ MU BROKUŁY A ZA 2 DNI FASOLKA SZPARAGOWA 🙂
BLENDER JUŻ SIĘ PRZYDAJE 🙂
PIJE TEŻ KLEIK KUKURYDZIANY I KASZKĘ RYŻOWĄ BANANOWĄ NA NOC.

ZĄBKÓW JESZCZE NIE MA ALE MARUDZI CIĄGLE(MA TAKIE PORY SWOJE)
NEFROLOG PRZEPISAŁ MAŚĆ STERYDOWĄ NA SIUSIAKA I MAM CO MIESIĄC BADANIE MOCZU ROBIĆ.JEŚLI BAKTERIE BĘDĄ WRACAĆ TO BĘDZIE MIAŁ ROBIONĄ CYSTOURONOGRAFIĘ MIKCYJNĄ-CZY MOCZ NIE COFA SIĘ DO NEREK.
JUTRO KONTROLA U CHIRURGA

JESZCZE PÓŁ MIESIĄCA I ŻŁOBEK 😞CHYBA MI SERCE PĘKNIE... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he nie zla akcja będzie 🤪 🤪 🤪

ja po szczepieniu...mloda waży 6500g - 40.centyl, więc super,

dostała 6w1 i rotarix...teraz spi, neurologicznie jest jak na dziecko prawie 6.miesięczne ponoć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki

Adus widze ze zapowiada sie goraca noc 🙂 kajdaneczki nie pogada hehe 🙂

Aniu powiadasz ze na 6 miesiecy??to super dziecko sie swietnie rozwija i waga w porzadeczku 🙂Mati nosi tez juz ciuszki na romiar 74,ma pewnie juz kolo 8 kg. Uwielbia jak sie go nosi przez ramie gdy moze mnie grysc w rece i kark 🙂

Ja dzisiaj znowu ledwo zakrety łapie a Mati dawał mi popalic od 5.45 powitał mnie powazniejsza sprawa koloru pomaracznowego od zupki marchewkowej z ryzem...zajadal sie nia bardzo zjadl prawie caly sloiczek 🙂

Mojego M siostra dzisiaj była bardzo pomocna dzieki niej udalo mi sie ogarnac dom ale i tak zdarzyłam wylac na dwa chodniki wiadro wody do mycia podlog:/ jeden az mi sie pofalowal nie wiem co z tym zrobic:/ a teraz mam czas wypic kawke,napisac i pomalowac paznokcie. Znowu wyjezdzamy do p-sla na weekend. Moze skoczymy na Solinke 🙂 mam checi 🙂

Buba sie obudziła zmykam 😞papatki i zycze udanego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu to super,że Natalka dobrze się rozwija 🙂

Oskar był dzisiaj ważony,waży tylko 5800 😞powinien o prawie 1 kg więcej ale to przez tą infekcję 😞

Matti największy ze wszystkiech kwietniowych dzieciaczków,ale dobrze 🙂 mojej kumpeli mały ma 3 miesiące i już waży 7300,ma co dźwigać 😞

Oskar nie chce dzisiaj za dużo jeść,nie wiem czy to te ząbki... 😞a picieto od paru dni muszę mu wmuszać i prawie wlewać łyżeczką,bo nie chce a potem ma zaparcia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada dzwigamy ten sam ciezar 😉 bo moja Amelka wazy 5700 🙂 ale nie martw sie Oskarek jeszcze dogoni rowiesnikow a nawet przegoni...zobaczysz!!! 🙂)
Moja Amelcia srednio przybiera 200g tygodniowo to znowu troche za duzo,no ale jak widac kazde dziecko ma swoje tepo wzrostu.

Jestem w tym miesiacu umowiona na zalozenie spirali,tzn.w tym tygodniu a 3 dni juz mi sie okres spoznia 😠 ale raczej jest nie mozliwe aby to byla ciaza.Oj chyba bym sie zaplakala na smierc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta nie martw się,ja też bym się zapłakała a mój m żartuje,ze mi brzuszek urósł 😞wariat,drugiego dziecka nie chcemy na razie.

Twója Amelka jest młodsza,ma dobrą wagę a Oskar na granicy 3 centyla a był ciągle na 25 😞przez tą cholerną infekcję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...