Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Czesc 🙂
Mikusia komarow u nas w tym roku o dziwo malo i jedno szczescie!!
Daj znac jak tam Mati po szczepieniu 🙂

Wczoraj dalam malej pierwszy raz marchewke z jabluszkiem Gerbera i wcinala,az jej sie uszy trzesly:laugh:
Jak Wasze dzieciaczki z lezeniem na brzuszku,bo Amelka bardzo nie lubi a pediatra ostatnio mi powiedziala,ze trzeba tak dziecko czasem klasc.A co mam zrobic jak ona nie chce i sie drze?!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, to chyba Amelki tak mają z leżeniem na brzuszku... Moja też nie lubi, ale muszę. Już jej to lepiej wychodzi, ale chwilę poleży i znowu ryk... :P

U mnie też nie ma komarów, ale za to mam plagę much. Na dodatek za płotem mam pola i sady i własnie wylano gnój..... fuuuuuuuuuuujj.

Moja stópka już lepiej, nawet chodzę! Także chyba rzeczwyiście nic poważnego.

Dziś mała jadła moje gotowane warzywa i powiem Wam, że rewelacja!! Smakuje lepiej niż ze słoiczka! I lepiej wygląda. Sama bym takie coś pojadła! pycha, ale z 1kg warzywek wyszło mi tylko 5 słoiczków-napełniłam ok.120g, no i plus dzisijeszy obiadek. Także następnym razem muszę więcej zrobić 🙂

Czy u Was też syf w domu...? Bo ja niby cały czas sprzatam, przekładam, układam a i tak jest burdel.... hmm

Jadę na zakupy, zobaczę co nowego w świecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka...

My dziś po zupce z mięskiem -strasznie smakowała..no i przyjemniej pachniała niż te bez...

Jesli chodzi o leżenie na brzuszku, to moja młoda tylko tak lubi dla odmiany...na plecach za nic w świecie, od razu robi fik na brzuch..

Aduś...zapalenie pęcherza nie objawia się bólem nerki...już nie wspominając o tym, że nerka to raczej nieczęsto boli(a jak już, to oznacza zapal.nerek i tak spokojnie byś przy kompie z tym nie siedziała), jeśli już, to korzonki w tym miejscu, o którym piszesz i w ten sposób. Zapal. pęcherza jest, jak boli przy siusianiu i masz silne parcie na mocz.
Ale jak masz wątpliwości, to zrób badanko siuśków..dla spokojności 😉 . 😉
weronika, u mnie w domu jest syf standardowo, tym bardziej,ze gnoi i roznosi wszystko Ala, tona zabawek, ciuchów na podłodze..brrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika dobrze,że z nogą lepiej 🙂ważne,że nie złamana 🙂

Mikusia ale Matti jest duzy chłopak 🤪 super
Oskar waży 6 kg i ma 67 cm-wzrost dobrze ale waga za nisko trochę 😞

Dzisiaj kolejny dzień armagedon...jak posmaruję dziąsła to je a tak to ryk 😞,o 5 rano się zerwał z krzykiem a teraz na przemia n się śmieje i płacze-albo ząbki albo jakiś skok rozwojowy znowu???

Jak myślicie?

Marta Mała przyzwyczai się do leżenia na brzusiu 🙂Oskar też nieraz marudzi ale już ładnie klatkę piersiową podnosi,przewraca się z brzuszka na plecy i odwrotnie,próbuje nóżki wsadzić do buzi.
Dostał dzisiaj kaszkę jabłkową i mu kaszka wyszła na buźce,więc chyba od jabłek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aniu...prawie równo 😉

co do tego bólu to miałam wielokrotnie zapalenie pęcherza i przeważnie tak się zaczynało,ale to nie to-wczoraj doszedł ból brzucha no i chyba zbliża się okres 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, równo napisałyśmy Adusia..

biedny ten Oskarek, zeby mu juz wyszły te jedynki, jak się tak męczy bidulek 😞 😞 czujesz je juz pod błoną czy na razie tylko opuchnięty?

oj, może okres rzeczywiście...ja nie licze na żdane okresy, bo ta Mirena, ale kto wie?

A Matti...uch...chłop jak dąb :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my zjadlysmy wlasnie kaszke bananowo-gruszkowa. Balam sie, ze bedzie znowu moja marudzila, ale o niebiosa!-zjadla ponad 130ml!! jakas czesc tez znalazla sie na sliniaczku.... ale smakowalo! I konsystencja tez moze jej podeszla-troche rzadkawa. Ale wazne, ze brzuszek pelny i terz meczy czkawka 🙂

Adus, pewnie jednk okres. Ja pi porodzie tez mialam takie dziwne bole. Czulam jakby mi sie tam jakis tasiemiec wiercil i macice mi wykrecal.... Przeszlo po 2 okresach.

No i zyczenia pieciomisieczne dla malej jubilatki!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki. U nas niewesoło. 😞 Zrobiłam małej badanie moczu i niestety poziom leukocytów 10-15 w zlepach. A norma 1-2 góra 3. Także ostre zapalenie dróg moczowych. Na szczęście białko ujemne. Martynka dostaje antybiotyk, do tego Dicoflor, wit.C w kroplach i Panadol. Ma rzadkie zielone kupki - chyba z 5 dziennie. Ale to już od dłuższego czasu - skutek zapalenia. Póki co mogę jej dawać jedynie marcheweczkę i oprócz zwykłej wody wodę z ugotowanej marchewki żeby jej się te kupki gęstsze zrobiły. Dzisiaj po podaniu antybiotyku wyjątkowo zasnęła zaraz po kąpieli bez większego marudzenia. Bo tak to do 22 się męczyła.
Za tydzień kontrola u lekarza. Mam nadzieję że będzie dobrze. Tak mi smutno i ciężko na sercu, bo widzę jak ją to męczy 😞
Waży 5900g - nie za dużo. Ale to też efekt tego okropnego zapalenia, bo dziennie zjadała ok 500 ml mleka (fakt że zagęszczonego kaszką albo kleikiem).

Dzięki Ada za radę.
Widzę że Oskarek czeka na ząbki 🙂

Buziaki dla Was wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu przykro mi ze Martynka tak cierpi.MAm nadzieje,ze szybciutko dojdzie do siebie.

Dla Natalki - 100LAt 🙂

Ja sie z moim pozarlam wkurza mnie,PIES OGRODNIKA
MATI ZASNAL WIEC MOGE ODPOCZAC ALE NERW MI CHODZI...

OKI UCIEKAM NIE BEDE WAM PSULA NASTROJU BUZIAKI I ZYCZE SPOKOJNEJ NOCY 🙂

PS.AUKCJA RUSZYLA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Aniu dobrze,że zrobiłaś ten mocz,tak mi podejrzanie podobnie wyglądało 😞ale najważniejsze,że już wykryte i leczone(no i w domu-to najważniejsze!)
My mamy za sobą 3 zakażenia ukł.mocz.,teraz po zrobieniu tej stulejki mocz wyszedł super wkońcu 🙂
Aniu dawaj Martynce dużo pić,żeby wypłukiwała te bakterie,będzie dobrze 🙂
Oskar waży 6kg a jest starszy od Martynki,więc się nie przejmuj,nadrobi 🙂

Druga Aniu-Oskar ma napuchnięte te dziąsła,nie widać jeszcze i nie czuć niestety 😞wszystko gryzie,marudzi.Wieczorem był problem,żeby usnął,dostał Panadol i Viburcol,śpiewanie,kołysanie i o 22 wkońcu się udało,a zawsze o 20.30 już śpi.
Idę do lekarki dzisiaj(kurcze jestem tam co chwilę 😞)niech sprawdzi czy nie zaczyna się jakaś infekcja.
Dzisiaj na razie jest spokój,oprócz tego,że gryzie mi palce i się wścieka 😞

Mikusia Ty się wykończysz!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 9.20 idę do lekarza,napiszę co mi powiedziała

Sąsiedzi robią remont już 2 tydzień i codziennie od 7 rano wiercenie itd.,właśnie mi Oskara obudzili,mało zawału nie dostałam przez hałas.Już mam dość!!!!!
Jestem wściekła i ja im już pobudkę zrobię w sobotę i niedzielę...o 7 rano im nad sypialnią zacznę wiercić i młotkiem stukać...wiem złośliwa jestem,ale podobno mieli skończyć 3 dni temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś współczuje remontow u sasiadow.Ja na szczescie mam swoj dom i nikt mi nie wierci za sciana...no chyba ze dziadek ma dobry nastroj i pietro nizej cos gwizdze pod nosem 🙂
maly mi dzisiaj spal pieknie do 8 ale wczoraj podczas kapieli nalecialo mu plynu do oczu i zaczal krzyczec a dzisiaj jak sie obudzil mial zaropiale oczka,przemyłam rumiankiem.Biedne dziecko
No to trzymam kciuki za Martynke i Oskarka 🙂 dzieciaczki zdrowiejcie...a jesli chodzi o zabki specjalista nie jestem ale widzialam u malego na gorze troche ponad linia dziasel dwie białe kreseczki...moze juz wkrótce sie cos pojawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas piękna pogoda i trzeba korzystac z koncoweczki lata i troszke sloneczka jeszcze zalapac 🙂)

Oj dziewczyny wspolczuje Wam z tymi chorobami maluszkow i oby szybko do zdrowka wracaly...

Od dzisiaj zaczynaja dzialac u nas z budowa 🙂 Nawet nie wiecie jak sie ciesze,jeszcze troche i bede na swoim.Nie wiem czy Wam pisalam ale stawiamy dom drewniany i dosyc szybko bedzie gotowy 🙂)Wpadniecie na parapetowe!!!:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś wiem ze wlasny dom to najwieksze szczescie mimo ze jest mnostwo zajec kolo niego,trawa,ogrodek a na zime opał nie zamienilabym tego na blok 🙂 a wiem jak to jest bo mieszkałam 4 lata na studiach w bloku 🙂
dziewczyny dostałam okres! narazie sa to brazowe uplawy ale zawsze tak mialam w pierwszy dzien...zaczelo sie na nowo!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto wstyd sie przyznac ale moja mama.w sobote maleu krwawilo dziaslo ale myslalam ze sobie zrobil krzywde zabawka a dzisiaj mama zauwazyla ze juz jest pierwszy zabek na dole...i faktycznie jest taki malutki na zewnatrz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,my właśnie wróciliśmy z Akademii zdrowego rozwoju Pampers,fajnie było,wszystkie meble taaakie wielkie,ćwiczenia dla rodziców,żebysię poczuli jak niemowle 🙂
Próbki,konsultacje itd.
Spotkała nawet mamuśkę tu,z brzuszka-Daryjkę 🙂ona mnie poznała i chwilę gadałyśmy 🙂
Jesteśmy padnięci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj, ale popisałyście..ufff, przeczytałam skrupuantnie. Po kolei..

Matti, gratuluje nawet nie tyle ząbka, co tak szybkiego jego wyjscia, bo biedny Oskar sie męczy, kochany słodziak...to super, że tak to przechodzi. Jak pamietam, u mnie u ali tez po prostu wychodziły zębole po kolei bez żadnych tam bóli..
Ja tam na razie za zębolami nie tęsknię..mam nadzieję, że przed nami jakis bezzębny okres jeszcze ze 3 miesięcy. No ale na to nie ma wplywu, więc mozna sobie chcieć czy nie...

Do listy nieszczęć chorych maluchów dochodzi moja z mega katarzyskiem, który wcale nie przechodzi i to mnie martwi, ale najgorzej, że męczy niesamowicie.

Drugie nieszczęście to takie, że cos nam się w aucie zwaliło a jutro mamy nad morze jechać, jak nam gość nie naprawi, to nie wiem, co będzie.... 🤪

No i do tego cos mi się zwalilo z połączeniem kompa i komorki i będe mogla tylko czytać to co piszecie w komorce, ale juz pisac nie bede mogła...no cóż, Wy odpoczniecie..

Jedyny plus to taki, że zupki z mięskiem bardzo bardzo smakują..

Oki, odezwe sie jutro, ale mam wisielczy humor...wrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane 🙂

my po przespanej nocy az cale 12 godzin 🙂nowe łóżeczko Matiemu sluzy 🙂
Aniu wracaj szybko na forum bo bedzie smutno bez Ciebie..
Adus wierze,ze Oskarek juz wkrotce dolaczy do Matiego.moja doktor na szczepieniu przy badaniu slowem mnie wspomniala o zebie a widac go bardzo a tymbardziej czuc 🙂
uciekam dzisiaj na zakupy,musze cos sobie sprawic na poprawe nastroju 🙂buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...