Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

U nas tez cala nocka pieknie przespana...

Wieczorem udało mi sie jeszcze naprawic kabelek i jednak necik będę mieć 🙂

Młody pojechal z autem do mechanika..trzymajcie kciuki, bo ledwo sie kombi mieścimy...no mamy jeszcze drugie auto, ale suzuki baleno trzydrzwiowe...raczej tym nad morze nie pojedziemy, nawet wozek sie nie zmieści....fuck

ale mam doła...ech...

A propos remontu, Adus, moj sąsiad 4 tygodnie nad nami remontaował wszystko....a jeszcze przed nami ocieplanie bloku..rewelka...styropian w garnkach i takie tam ( juz to znam, bo jak mieszkaliśmy w poprzednim mieszkaniu w chorzowie, tez ocieplali, jak alicja miała 2 miesiące..czujecie?)...
Ale zawsze sie pocieszam, że przynajmniej o niczym nie muszę myśleć, jak mieszkam w bloku, bo wszystko za mnie zrobią...ale dom to dom..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Hej kobitki! Po pierwsze gratuluję Mateuszkowi pierwszego ząbka ! 😆 Mikusia ale Ci zazdroszczę tej przespanej nocy. Martyna niestety budzi mi się o 3-4, chociaż dziś nie mogę narzekać, bo od tej 4 pospała jeszcze do 7.
Najważniejsze że zauważyłam poprawę u małej. Jest spokojniejsza, nie budzi się z krzykiem i płaczem. Wczoraj zjadła cały słoiczek zupki marchewkowej 🙂 Jak się skończyło to ryk był nieziemski, aż się zdziwiłam że tak jej zasmakowało - bo jak na mój gust jałowizna 😆
Kończę bo się mycha obudziła - a jak sobie gada hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem...autko bedzie naprawione, poszły jakieś wahacze... 😮 🤨

Aha, zapomnialam Wam powiedzieć, że moja młoda zaczęła pic mleko z butli Lovi, no i przekonała się do Bebilonu, a po nim juz nie ma zaprać, więc jest super, tylko że ona jada często a malo, np. je 100 ml a za dwie godziny znowu głodna i nie umiem jej przestawic... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu skad ja to znam.Mati tak mial do 4 miesiaca. jadl na raty a mnie szlak trafiał bo nie mogl sie najesc raz a porzadnie,teraz juz zje 180 ml i mam spokoj na 3,5-4 godz. Ale wczesniej dawałam mu jesc co 1,5-2 bo nie mogl sie najesc do syta:/ to sie unormuje tymbardziej,ze mala dopiero uczy sie jesc butelke 🙂

Fajnie ze samochod naprawiony 🙂 moj ojciec jest mechanikiem samochodowym...ale co to sa wahacze to nie wiem:P

ja juz po zakupach...bluzeczka,żakiecik i dla Mateusza bluza juz kupione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieki Moniczka, wstapila we mnie nadzieja, że tak będzie, bo to troche męczące. Dobrze, że w nocy śpi..

Anula, ale poczekaj, te z mięskiem zupki naprawdę juz są dobre, ładnie pachną, nie takie jak te same. Zresztą malej sie polepszy, to bedzie wcinać, a poza tym dziecko smakow nie zna ( na całe szczęście), to dla niego takie rzeczy sa dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
echhh,. dzieje się u Was, widzę...

Zdrówka dla małej Martynki! I dla Ani siły 🙂

Monia, znowu kobiece dolegliowści...? echhh
No i gratuluję ząbka! Fajnie 🙂

Ania, miłego wypoczynku!
A może z tym katarem powinnaś jednak do kogoś się zgłosić?

Ja dziś też nie mam weny... Poczytałam i tyle. Piszcie dalej.

Miłego wieczorku! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale moja Amelcia ma ostatnio"spanego"...Wczoraj zasnela o 21.30 i tak spala do 7.00rano a w ciagu dnia tez nie moge narzekac 🙂)Chyba jej sie odmienilo na dobre 🙂

Aniu moja mala tez tak jadla na pocztku- malo a czesto ale juz teraz jada regularnie co 3godz.130ml.Natalka rowniez bedzie Ci regularnie jadla tylko daj jej troche czasu 🙂

Jutro jestesmy zaproszeni do znajomych u ktorych robilismy chrzest na"zakonczenie sezonu"I znowu potanczymy sobie... 🙂Prawde mowiac nie chce mi sie juz imprezowac tak jak kiedys,no ale trzeba korzystac poki mozna 🙂

Pozno juz,zmykam spac.Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie
ja mam od rana w domu armagedon,maly płacze jakby go ktos ze skory obdzierał:/ posmarowałam mu dziasla bobodentem i bylo jeszcze gorzej,to dalam mu nurofen to zasnal na chwilke. Widze ze idzie mu drugi zabek i moze stad tyle krzyku:/ na dodatek moj ma robote kolo domu a moi rodzice sa w Polsce w trasie ... :/
dzisiaj impreza u mnie na wiosce...ale pogoda cos sie psuje no i przede wszystkim dziecko nie nadaje sie do wyjscia...wiec pewnie zostaniemy w domciu 😞 oki uciekam bo sie budzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Oskarowi od 4 dni coś się przestawiło,wieczorem po kąpieli i jedzeniu nie chce spać,wczoraj dopiero po 22 zasnął 😞
Nie wiem co mu jest a kaszki wypił 210 i jeszcze 60 mleka,może musi już na mleko 2 przejść?
Już nie wiem od czego....

dzisiaj zmieniłam Oskarowi gondolę na spacerówkę i byliśmy już na spacerze,zasnął od razu,potem oglądał sobie i spokojny a w gondoli krzyk jakby go ze skóry obdzierali 😞
Zobaczymy jak jutro będzie w spacerówce spokój to już ją zostawię,widocznie woli widzieć wszystko 🙂

Jutro wyprawa do zoo 🙂 a we wtorek pierwszy raz do żłobka 😞

Mikusia ja mam armagedon od 4 dni a zęba nie widać jeszcze...choć wiesz od czego Matti marudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki! Aniu tak na pocieszenie moja też nie umie się najeść. Ma tak rozregulowany dzień że masakra. Ostatnio notuję sobie o której ile zjadła, no i ogólnie dziennie wypija ok 500 ml mleka z kaszką i do tego jakiś obiadek. Ale dziś na przykład obudziła się o 1,30 w nocy i wypiła 110, potem 6.30 - 50 ml, 9.00- 40, 12.00 - obiadek (marchewka), 16.00- 70 i 19.30-70. CZYLI MAŁO. Tylko teraz dużo pije.

Dałabym jej coś innego do jedzenia, ale póki co tylko marchewka. W środę idziemy do kontroli i zobaczymy co powie lekarka.

A dzisiaj zerwałam marcheweczkę na ogródku i sama zrobiłam gotowe obiadki. Wyszło mi 5 słoiczków 🙂 I nawet dobre 🙂


Ja za to rozłożyłam się na całego. Jestem tak przeziębiona że szkoda gadać. Temp. 37,8. Oby tylko na Martynkę nie przeszło bo chyba ocipieję. Dzięki Weronika że życzysz mi siły - tego mi teraz trzeba.I oczywiście Martynce zdrówka! Do tego mój M jechał dziś na nockę na 18. Przerąbane.

Ide do wyrka, dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze ten dzien sie konczy...mialam cyrk na kólkach...mały dawał popalic,ciagle zachodzil sie od placzu,jadl na raty zjadl o 10 - 180 ml o 12 znowu 150ml,14 - 20ml no i o 18.30- 120 i zasnal i spi do tej pory...przyszykowałam wszystko do kapieli i jedzenia a ten obudzic sie nie chce,nosilam na rekach a on oczy otworzyl a za chwilke dalej spal...o dziwo spi na boku gdzie nigdy tak nie robi...ten zabek jest ostry a obok juz jest biale dziaslo wiec wyjdzie nastepny,maly caly czas wykrzywia szczeke ,bierze smoczek i z wielka zloscia pociera nim o dziasla,a nie ssie:/ oj biedne te dzieci,a i kupki nie zrobil...oby jutro bylo lepiej 🙂 oki moze pojde spac ...mam nadzieje,ze pospi do 4-5 buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Aniu biedulko kuruj się szybciutko,nie dość,że Martynka to jeszcze Ty,ale na pewno szybko wyzdrowiejecie.Pół biedy,że Mała jest w domu a nie w szpitalu,bo tam jest masakra 😞w domu szybciej do siebie dojdzie 🙂
Dużo zdrówka dla Was 🙂

Monika Mattiemu to te zęby hurtem idą 😉,jejku jak ja bym juz chciała,żeby Oskarowi wyszedł ten cholerny ząb,a tak to marudzenie,płacz itd...wczoraj szybko usnął,ale przebudzał się do 12 😞mąż przy nim siedział a ja nynkałam w sypialni 🙂wyspana wkońcu,choć i tak słyszałam o 5 jak się obudził.

Od przyszłego tygodnia wielkie zmainy: Oskar już od wtorku do żłobka 😞 ,a ja do pracy 😞 no i przeprowadzka z kołyski do łóżeczka i z pokoju do sypialni(ale niech najpierw się przyzwyczai do żłobka i mojej nieobecności,bo tak to będzie za dużo)
Na dodatek wychodzi na to,ze akurat będę zaczynała pracę od nocek 😞bleeee masakra

Niedługo do Zoo idziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Za mną ciężka noc. 😞 Temp.38', dreszcze i do tego mała obudziła się o 23,30 i musiałam lecieć mleko robić. Bidula spać nie mogła przez ten mój kaszel, a ja spać nie mogłam przez szczelnie zatkany nos. Więc dziś obie jesteśmy w kiepskim nastroju. Na szczęście teściu zabrał ją na spacerek.

Aduś, masz rację, dobrze że w domku jesteśmy, a nie w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz po zoo ale było super 🙂taki rodzinny wypad-siostra,szwagier i my 🙂
Oskar spał połowę w swojej spacerówca 🙂zadowolony
Teraz też już nynka 🙂

Od jutra teściowa znowu u nas,miła dzisiaj operację na nadgarstku i ma śrubę...nie dość,że noga to jeszcze ręka 😞masakra

Aniu zdrówka i jeszcze raz zdrówka 🙂

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski
dzisiaj za nami spokojny dzien,buba byla grzeczna.
Moj pojechal na jakis festyn a ja poszlam na impreze w plenerze na pozegnanie lata u mnie na wiosece,rodzice zostali z malym to byl moj pierwszy wypad bez dziecka,,,odstresowalam sie na maxa 🙂 zaraz uloze synka do snu i pojde spac bo po wypiciu piwka zawsze mnie spanie bierze:/ juz nie ta glowa co kiedys 🙂

zycze milego wieczoru

Aniu zdrowiej,Twojej coreczce potrzebna jest zdrowiutka mamusie 🙂

buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj udalo mi się wejść.

Anula, trymaj sie ciepło,wiem co to znaczy, jak mala miala 2 tygodnie, mialam anginę z 39 stopni..okropienstwo...

Od poczatku. Nad morze jechalismy w nocy, nie dałam sobie wydrzec kierownicy, bo uwielbiam prowadzić. Mała spala calutenką drogę, obudziła sie nad morzem ( całe szcżęcie, jak tu robic mleko w środku nocy w aucie?). Wczoraj lało dopołudnia, ale teraz juz jest ładna pogoda.
Mała grandzi, juz duzo umie, cwaniara wyciaga łapy, żeby ją zabrać z fotelika i sie wydziera, jak akurat idziemy na stołówkę..wczoraj chwyciła mi kotleta łapą na talerzu i prawie była katastrofa. Ale za to jak idziemy nad morze, to tam zaraz zasypia, bo morze jej pieknie szumi. No i katarek ma znacznie mniejszy i bardziej przezroczysty.
śpimy w jednym pokoju, myslałam, że to będzie problem, ale jest ok. Młoda śpi w kojcu bardzo ładnie.
Ok, zmykam..
aha, co do alkoholu, wczoraj wypilam dwie lampki wina i się urżnęłam....ech...

Trzymajcie sie cieplutko, jak dam radę, to znowu zajrzę, ale czytam stale i jestem na bieżąco 🙂))

Zdrówka dla wszystkich maluszkow i mamuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu miłego wypoczynku dla całej rodzinki,fotkie pewnie zobaczymy 😉

Anula jak zdrówko? Mam nadzieję,że coraz lepiej się macie kochane 🙂trzymaj się 🙂

A ja dostałam okres 😞bleee nie cierpię 😞

Uciekam,bo Oskar się budzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie! Chciałam napisać dzień dobry, ale wcale nie jest dobry 😞 Chociaż ze mną trochę lepiej, bo czuję już smak i zapach i nie mam temp. to z małą wcale dobrze nie jest. Obawiam się że podłapała ode mnie katar - bez przerwy kicha. Wczoraj miała temp. 37.1. Niby nie wysoka. Dałam jej panadol. Ale dzisiaj zauważyłam na jej buźce czerwoną plamkę i na rączce dwie takie same. Nie wiem czy to jakieś uczulenie, czy może od antybiotyku... Chociaż wczoraj pierwszy raz dałam jej do mleka zamiast kaszki bananowej to jabłkowej. Ale też kąpałam ją pierwszy raz w płynie do kąpieli Nivea. Albo od marchewki tej co sama robiłam. Sama nie wiem. W środę do lekarza to poczekam, może znikną.

Poza tym Martyna w ogóle nie chce pić mleka. Jak jej daję to jest potworny krzyk(dlatego ta kaszka jabłkowa dla odmiany). Wczoraj może z 200 ml wypiła. Dzisiaj wzięłam ją na ręce i tak próbowałam jej dać, no to wypiła ok 50 ml - po ciężkich negocjacjach !!! Albo skutek antybiotyku, albo zęby, bo ślina leci jak z wodospadu. Jak smaruję bobodentem to mało mi palca nie zgniecie, tak zaciska dziąsełka.

Aniu , miłego wypoczynku. 🙂 My z mężem też myślimy o wyjeździe na weekend na morze. Ale najpierw trzeba wszystkich wyleczyć...

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku

taka piekna pogoda a dzieciaczki choruja...ANiu trzymajcie sie tam z Martynka mocno...musicie wyzdrowiec aby sie wczasowac... 🙂

dziewczyny mi ktos dziecko podmienil...jest nie do wytrzymania nie ma chwili zebym nie slyszala jego marudzenia,nawet robi to w tej chwili...mocuje sie w lozeczku i marudzi,nogami odbija o szczebelki,podusze naciaga na głowe poprostu masakra:/ naerwus jedem:/najedzony jest, kupke zrobil...spac mu sie chce...nie rozumiem tych dzieci po co robia tyle krzyku przed spaniem nie prosciej jest poprostu zasnac?? 😉

Aniu(Myszorku)zazdroszcze odpoczynku.Mi wczorajsze wyjscie dobrze zrobilo,tylko dzisiaj troche głowa boli a Mateusz jest okropny:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Jutro rozpoczecie roku...echh musze wyprasowac stroj galowy Wiktorii.Ona oczywiscie zadowolona,ze juz do szkoly i w sumie ja tez....spokoj bedzie 😉 :P

Moja Amelia tez cos kicha ale mam nadzieje,ze to nie na chorobe.Kolejne szczepienie mamy dopiero pod koniec wrzesnia.

Apropo szumienia w glowie to ja tez poszalalam w sobote,co prawda dwa drinki ale jak dla mnie to i tak za duzo:laugh:

Fajnie sobie macie dziewczyny z tym wczasowaniem.My niestety w tym roku nigdzie nie wyjezdzamy z powodu braku funduszy 😞 wszystkie oszczednosci poszly na budowe.Moze w przyszlym roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku co to znowu z tymi choróbskami 😞masakra 😞
Zdrowiejcie nam dzieciaczki szybciutko!!!!!

Oskar mało przybiera,przez tydzień tylko 80 g ale lekarka mówi,że ważne,że w ogóle przybiera.Dostaje już nutramigen 2,mam mu mieszać z 1,żeby się przyzwyczaił

Mojedziecko jest uczulone na wózek...ryk,krzyk,płacz i w ogóle strasznie.Zmieniłam na spacerówkę i niby było le[piej ale dzisiaj znowu to samo 😞na rękach jest spokój ale tylko chcę go położyć to jakby go ktoś ze skóry obdzierał.

Znacie jakieś sposoby,by oduczyć dziecko na ręce????
Próbuję go nie wyciągać ale jest taki raban,że aż ludzie się oglądają,jeszcze pomyślą,że krzywda mu się dzieje 😞

Jutro żłobek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...