Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

[color=#FF0000][/color]Aduś,

mi dr powiedział, żeby do mleka co drugi dzień dodawac jakiś probiotyk, jakikolwiek... na te zaparcia, ale w sumie laktuloza pomogła - dzis młoda zrobiła dwie kupy.
A co do wagi, Adulka, infekcja dróg moczowych to najczęstsza przyczyna niedowagi, ale Ty go leczysz i jest ok, naprawdę nie jest tak źle. Dogoni rówieśników jeszcze. Głowa do góry, a tak jak Marta powiedziała, każdy maluch rosnie w swoim tempie.
Moja Nastka tez spadła o jeden kanał centylowy no i trudno się mówi.
Aha, i tak jak do tej pory mam dodawać małą łyżeczkę kaszki manny lub innej glutenowej do posiłku raz dziennie.

Teraz a propos wcieła mloda całą miseczkę kaszki i leży rozleniwiona na leżaczku b ujaczku.

A ja - wzięłam pierwszy Bromergon..znaczy koniec karmienia definitywnie..trudno sie mowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Aniu ja też daję Lactulosum i pomaga ale przed chwilą mieliśmy masakrę 😞krzyk,płacz,jedzenia nie a picia wcale.
Poleciałam po sok jabłkowy,zmieszłam na 100 ml 3 łyżeczki i wypił wszystko,do tego rowerek i niby lepiej 🙂

Aniu a te tabletki są na receptę? Mi się guzek w piersi zrobił,piję szałwię ale boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletki Adulka na receptę...no tyle dobrego, że sama sobie wypisałam...ponoć 14 dni sie bierze, zobaczę...ale trochę musze odciągac jeszcze, tak, żeby odczuć ulgę, bo bolą cyce.


No prosze Was z tymi ciążami...
A mój mody mnie zszokował, bo my juz dzieci nie chcemy, ale on mówi wczoraj mi tak: wiesz, ten fotelik taki fajny, lepiej go nie opylajmy, bo jak by nam sie wpadlo, to go szkoda...myslałam, że spadnę, ale pogadalismy...wiadomo, nie ma pewnych metod i stwierdziliśmy, że jak by co, to nie będziemy z tego robic tragedii...no i luz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Aniu masuję,już niby lepiej po tej szałwii. 🙂

Ładny dzień się zapowiada,słoneczko już świeci.My do chirurga nmiędzy 10 a 11 a potem na działeczkę choć na trochę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja biedna myszka w nocy gorączkowała po tym szczepieniu, była gorąca jak paróweczka....nie mogła spać, tylko sie kręciła. Dałam jej paracetamol w czopku i po 2 godznach było juz ok. Ale rano jezcze nieswoja coś jest - mało je i jakaś osowiała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gorączkowanie po szczepionkach najgorsze... 😞 Chociaz moja mala nie goraczkuje tyle,ze marudna jest.

Kurcze denerwuje mnie juz brak tego okresu juz 4 dzien dzisiaj 😞 Aniu a moze to przez te pierdzielone ALLI???Sory,ze zawracam glowe ale jestem nerwowa!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpela zrobiła ostatnio test tak sobie i wyszedł pozytywny,poleciała na izbę przyjęć do szpitala,zbadali ją i lekarz powiedzieł,że do pół roku po porodzie nie robi się testu,bo hormony jeszcze są obecne w organiźmie i test wyjdzie pozytywny.

Marta wybierz się lepiej do ginekologa,niech sprawdzi,żebyś była spokojniejsza.Trzymam kciuki 🙂

My po chirurgu,napletek ładnie odchodzi,mam przyjść jak Oskar skończy rok,chyba,że zaczęłoby się sklejać.
Mama nadzieję,że nie będą już wracać te infekcje.

Dzisiaj do menu dołączyły brokuły hi hi a pojutrze fasolka.

Zrobiłam cały wielki gar fasolki po bretońsku,rano była gorąca,więc zostawiłam na kuchence,wróciłam a ona już popsuta....jestem wściekła!!! 😠 nawet nie spróbowaliśmy 😠

Ja jeszcze okresu nie dostałam,ciekawe kiedy?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam Aduś..na to jest prosty sposób. Robisz test w laboratorium ( tam są jednostki) z krwi i potem za tydzień...w ciąży HCG gigantycznie rosnie, więc jak po tygodniu wzrasta, to ciąża, a jak maleje lub ten sam poziom, to nie i tyle...
a w takie wczesnej ciązy to lekarz tez nie za bardzo coś pomoże..ewentualnie jakis pęcherzyk..

Moja mloda cały dzien marudziła, mleka w ogóle nie chciała, zjadła dopiero wieczorem całą michę kaszki i popila flachą, więc chyba juz jest lepiej..mam nadzieję.

Jutro przyeżdżają znajomi z dziećmi i idziemy na wielką wyprawę do ZOO...więc pewnie dopiero w poniedziałek sie odezwę.
Buziaki dla wszystkich!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Ada ciekawe czy z tym testem to faktycznie tak jest?
Moja gin. przyjmuje we wtorek i pojadę na wizyte,bo jestem kłebkiem nerwów a test i tak zrobie w poniedziałek bo nie wytrzymam.Kurcze jeszcze przyjdzie mi zakładać wątek kwietnióweczki 2010 😞 OBY NIE!!!!!Nie wyobrazam sobie tego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli właśnie,żeby nie robić testu domowego tylko iść do lekarza albo zrobić hcg z krwi Aniu.Wiem,ze we wczesnej ciąży nic nie widać.Chodziło mi tylko o to,że domowe testy wyjdą zakłamane i niepotrzebne nerwy 😞


Mój Diabełek śpi w kołysce,męczy go ta dzisiejsza duchota,nie ma czym oddychać.Jutro na działeczce cały dzień 🙂
Przestawił sobie karmienia,nie je już 6 razy tylko 5 na dobę,nie chce więcej jeść i martwię się trochę czy to nie za mało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski wrociłam 🙂

ale sie rozpisalyscie 🙂cale 3 strony 😞

moje dziecko jest nie do poznania:/nie mozna nic przy nim zrobic:/marudzi na okretke:/dziasla ma opuchniete na maxa smaruje bobodentem i jest chwila spokoju
w wozku nie da sie go wozic bo sie przekreca na brzuch.byłam u gin w czwartek dał mi recepte na ostatnie cerazette i na spalenie pokarmu. ale na recepcie (bromergonu)pisze ze nie wolno brac ich razem z hormonalnymi.wiec poczekam do pon i zadzwonie do gin aby zapytac
za miesiac jak bede chciala recepte musze zrobic serie badan na watrobe,morfologia z rozmazem...mnostwo kasy ...nie stac mnie na to:/goscia pogielo bo cerazzete biore 4 opakowania a chce zmienic bo twierdzi (gin) ze sa mniej skuteczne:/

mam doła od kiedy nie karmie przytyłam 2 kg 😞 wywalam straznika wagi 😞

Martus co by nie było będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamcie 🙂

Byliśmy dzisiaj z maludą w ZOO i w słynnej Słoniarni. Super było 🙂 Martynka przespała całą trasę ( 6 km). Ale za rok już będzie kumata to sobie słonia zobaczy 😉

Ja zrezygnowałam z Azalii. Póki co nie biorę nic. Kończy mi się okres, który trwał miesiąc ( o ile to można było nazwać okresem). Ale nie wyobrażam sobie kolejnej ciąży tak szybko 🤪 Pewnie jakby była to by była, ale strach myśleć.

Apropos pokarmu to piłam tylko szałwię i ładnie się wszystko zasuszyło. Żadne guzki się nie robiły. Teraz to przydałoby się jakoś ujędrnić te cycuchy bo takie flaczki miękkie się zrobiły hehe. Pozostaje masaż 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Mikusia witaj w gronie ząbkowania 🙂Oskar drugą noc mi się przebudza a spał przecież do 4-5.Od wczoraj masakra,picia nie,mleka nie(je ładnie tylko rano i przed snem,no i obiadek),tylko wszystko gryźć 😞mąż z nim był tą noc i prawie mie spał 😞

Ja także przytyłam od kiedy nie karmię,ale to przez obżarstwo,wstyd się przyznać 😞mam 1 kg więcej,razem 3 😞

Tabletek też nie biorę na razie żadnych,bo aptekę,gdzie miałam odpis recepty na pół roku,remontują.Muszę iść do gina,zeby mi przepisała coś inego.Po Azalii byłam ciągle głodna i głowa mnie bolała.

Zapowiada się piękny dzień 🙂Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ
Adus moja Amelka tez spala cala noc a od tygodnia budzi sie miedzy druga a trzecia,bo jest glodna.Bede jej chyba robic na noc rzadka kaszke to moze bedzie najedzona i wtedy przespi cala noc.
W ciagu dnia daje jej lyzeczka troszke gestej kaszki i bardzo jej smakuje 🙂)

Milej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Adus, to że mały nie je i się slini i pcha łapy, to nie znaczy, że ząbkuje...Mozesz tak czekać ze 3 miesiące na tego zęba...
Mój M wepchał małej łapy do buzi i obmacał facowo i mówi, że zębów na razie ani widu ani słychu, a młoda ślini sie niemiłosiernie i ciągle je pięści..
Aha, A propos jedzenia, moja mloda tez ostatnio kiepsko z żarciem, mleka to z 90 ml wypije i dość.

A co do cycusiów...no cóż, Bromergon jem 3.dzien i piersi wracają mi do rozmiarów standardowych rodzynków..papa piekny biuście.. ☺️ Trzeba będzie wyciąganąć staniczki w swoim rozmiarze A... 😠

My wczoraj tez byliśmy z ZOO z dziećmi naszymi i znajomych, a dzieci glównie interesował park linowy na terenie ZOO i co poradzić, ale tak sie wymęczyły, że padły juz o 19.00.

Martus, ja daje małej kaszkę na noc i tak się budzi, żeby zjeść, niedługo spróbuje dac jej w nocy wodę zamaist mleka, to może się przestanie budzić, ale z tym jeszcze poczekam.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja wiem,że to może jeszcze potrwać.Lekarka mówiła,że ząbki są już wysoko ale może to być kwestia dni ale też miesięcy 😞
Bobodent pomaga na chwilę.
Jak gryzie to jest zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:
Oskar od wczoraj robi takie twarde,ciemnozielone kupki
Akurat po dniu jak mu brokuły wprowadziłąm i jak dostał soczek jabłkowy

Czytałam,że to może być objaw alergii na jakiś produkt 😞
Do tego od wczoraj w nocy jest niespokojny.

Aha i jak dawałam mu te brokuły to nie jadł tak chętnie jak samą marchew z ziemniakami

Pójdę chyba do lekarza jutro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie

za nami juz niedziela...minela szybciutko.

troche sie pokapalismy w baseniku i mati wymoczył jajecszka 🙂a pozniej caly dzien lezal na podlodze na koldrze i my polezelismy z nim bo jak tylko odeszlam od niego to bylo marudzenie:/

Adus mozliwe ze to reakcja na brokuly. Chociaz kiedys czytalam ze wszystko jest ok nawet jak sa zielone kupki oby nie było ich wiecej niz 4-5 dziennie ...ale nie sugeruj sie moja odpowiedzia.

Jak to jest z tym lekiem na spalenie pokarmu? Moj gin mowil ze moge zle sie czuc,czesto po nim kobiety maja problemy z nastrojem i sa bardzo placzliwe i marudne...az strach sie bac.. 🙂 a jesli chodzi o piersi to juz mam dwie rodzynki wydaje mi sie ze sa mniejsze niz sprzed ciazy 😞te tabletki sa tez po to aby piersi nie byly jak nalesniczki po straceniu pokarmu:/

Adus ja dzisiaj wsadzilam gryzaki do lodowki aby mu troche schlodzily dziasla 🙂 i jest grzeczniejszy... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalka tez mi zrobiła zielone kupsko dzisiaj, ale ja się tym nie przejmuję. To efekt fermentacji w jelitach a niekoniecznie czegos groźnego, tylko np. zaparcia ( a brokuły zielone są w sumie, to też.... ??).
A brokuł moja młoda nie zjadła, pluła na wszystkie strony...

:laugh: :laugh: Aduś...to Ci lekarka powiedziała...znaczy, że po prostu nie ma pojęcia, kiedy wyjdą zęby...heehee...tak sie mówi pokrętnie, jak się nie wie (tez tak czasem robię 😉 )a że to kwestia nawet kilku miesięcy, to na mur beton... 🙂 do roku na pewno wyjdą 🙂) gryzaczek Oskarkowi nie pomaga??

A po Bromergonie ja się czuję normalnie, po takiej małej dawce to nic sie nie powinno dziać(2x1 tabl). Ale raczej na kształt piersi nic nie pomogą, to jak ze skórą na brzuchu - rozciagnięta, to i potem flaczki zostają - no niestety ja to już po dwójce ssaków jestem i mam dwa woreczki..uuuu..niestety..

Martus, napisz, co tam u lekarza...oby nic !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Dzisiaj nocka spokojniejsza ale od rana znowu krzyk,znowu brzuszek 😞teraz usnął,znowu bez śniadania.
Martwi mnie ten jego niepokój.

Gryzaczki pomagają na trochę,najbardziej pomaga gryzienie palców 😞

Marta trzymam kciuki!!!

Ja już 3 noc nie mogę spać z bólu 😞po tych blokadach miało być lepiej,no i po tabletkach,które mi przepisała lekarka a tymczasem wyć mi się chce z bólu,cała łopatka aż do dołu pleców,szyja aż do ucha,bark,obojczyk i cała lewa ręka.Do tego jak mnie nerwoból koło serca chwyci to nie mogę się ruszyć ani nawet głębszego oddechu wziaść 😞

Mam dość 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie

za nami noc przespana do 7 rano,ale buba juz marudzi,lezy na macie i co chwila sie przewraca na brzuch wtedy jest cisza zadowolony oglada wszystko z gory 🙂jak opada z sil kladzie glowe w poduszke i dalej sie podnosi 🙂

dzisiaj znowu upał 🙂super

a przede mna sterta prasowania:/

Aduś szkoda mi ze tak cierpicie z Oskarkiem 😞 kiedy to sie u was skonczy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Adus biedulko....nerwoból to makabra...a może jakas fizykoterapia? ja sie na tym nie znam...ale jakiś masaż pleców itd.Mój M miał takie nerwobóle, aż lądował na pogotowiu, bo wyl z bolu..poszedł do takiego gościa co masuje i nastawia i od tej pory spokój..ale nie wiem, czy u Ciebie to tez można by było..cholerstwo..

A ja tez dzis od 5 nie spałam, bo młdej sie cos pomieszało i ani myslała spać dalej...jestem jak zombi.

Mój M wreszcie obnizył młodej łózeczko a dzis pomykamy do ikei kupic szafę z przewijakiem ( potem sie go odczepia i jest regał), bo ten przewijak na łózeczku juz przeszkadza - młoda coraz większa...a ten regał będzie do kompletu mebli, które będą w pokoju, jak im zrobimy wspólny...

Ja tez do prasowania się zabieram..ufff

Całuski dla wszystkich bolących brzuszków 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...