Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, Aduś, a fotki są ze strony przedszkola, do którego chodzi Alicja...
to akurat czas zabawy, oni tam maja same drewniane zabawki, materiały i same takie zabawy w królewny wymyslają.
Tam robia mnóstwo fotek przez cały rok i można sobie pooglądać...

www.przedszkole.madonet.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Aniu no jesteś szczupła i wysoka...w sam raz na modelkę 🙂
Biedna Alicja znowu choróbsko ją dopada...oby nie

Oskar ma przezroczystą wydzielinę ale leci mu z nosa,kicha niraz i utrudnia jedzenie 😞lekarka nie kazała odciągać ale mały się męczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry mamusie 🙂
Wreszcie poprawa pogody i na spacer można wyjść z dzieciaczkami 🙂
Wczoraj pierwszy raz dałam Amelce Bebiko2 i jest jej chyba bez różnicy czy to jedynka czy dwójka.Smakuje jej i to najwazniejsze 🙂 Mojemu żarłoczkowi już za mało jest jeden słoiczek zupki i zjada półtorej słoiczka.Muszę teraz więcej gotować.
Aniu wczoraj wieczorem odwiedziłam "brzuszek"i narobiłaś mi apetytu tą jajecznica i...też zrobiłam:laugh 🙂)
No super 🙃 zaczynam nawet już gotować to co Wy:laugh:
Biorę się za sprzątanie bo mam bajzel a jeszcze pod wieczór brat z żona przyjeżdza.Odezwe sie później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Aniu jak się ma Alicja?

Oskar ma wysypane całe czółko przez tą skazę i jest bardzo niespokojny...nie wiem już,zamiast spać coraz lepiej to tu coraz gorzej 😞.Marudzi,źle śpi,dzisiaj prawie nie je 😞
W poniedziałek zrobię badanie moczu.

Aha trzymajcie kciuki,bo kumpel załatwia mi pracę w Unilever,praca na umowę zwykłą(nie czasowa)z wszytskimi przywilejami,no i więcej pieniędzy(nie żebym narzekała).
Co prawda to tak ze spokojem,bo muszę czekać aż będą potrzebowali ale to co,warto.

Idę jeść biosik,bo mąż zrobił 😉pycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka..
Martus, ja tez juz tak mam, że jak ktos coś napisze ( Monika w tym celuje 😉 😉 ), co je, to ja tez zaraz muszę, a teraz Aduś dobiła mnie tym bigosem....UWIELBIAM!!!!!

A u mnie tak: pozbywam się leżaczka, bo mloda z niego wyskakuje i gniazdka ( to samo) a zakupiliśmy dziś do kuchni krzeselko do karmienia w Ikei(tylko 49,90 !!!!!!), takie malutkie fajne, mała ładnie tam siedzi, była juz inauguracja. To drewniane będzie do pokoju na potem, bo na razie za duże...
Alicja o dziwo ciut lepiej, chyba syrop z cebuli, czosnku, miodu i cytryny ( więcej sie nie dało wcisnąć) działa...
dzięki Aduś..

Dziś Ala wymyła mi mopem wszystkie podłogi, tak sie napaliła, że wymyła też nasza klatkę i nawet schody sąsiadów z dołu...:P :P I trzymam kciuki za prackę nową..

Aduś, no to mamy SKAZOWCÓW...moja ma lepsza buzię na tym Nutra...no i co poradzę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze,że Alicja lepiej 🙂 no i proszę jak pomaga w domu 😉
Co do krzesełek to widziałam w Ikei i podobały mi się a z cena Wam się udało 🙂ja dostałam od kumpeli krzesełko drewniane,nie żadna rewelacja,takie zwykłe i trzeba pomalować ale chyba nie będę kupować,bo mi starczy,zobaczymy

Nie wiem co jest z Oskarem,nawet na kolację nic nie ruszył 😞poszedł spać i pewnie się szybko obudzi,zresztą niespokojnie śpi a obiadku zjadł tylko 1,5 łyżki i 30 mleka(poleciałam zrobić,bo pomyślałam,że chociaż to zje)

Aniu to pewnie teraz zrobisz bigosik 😉

Jutro o 7 wyjeżdzam do brata i wrócę późnym popołudniem,Oskar zostaje z tatą 🙂

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam...właśnie sie kapnęłam, że Natalka ma dziś 6,5 miesiąca 🙂)

Ale znowu masakra!!! O 11 w nocy obudziła się z mega zapchanym nosem, znowu było odciąganie i spanie w foteliku...niech to jasan cholera weźmie..a miałam iść na szczepienie.

Z Oskarem tez dziwnie, koniecznie zrób mu ten mocz Aduś, same klopoty..

A bigosu nie będzie ( ja nie umiem robić), eM by zrobił ale dzis za to robi domowy pasztet i obiad, więc dam mu spokój już z bigosem, nastepnym razem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki! Dziadzia zabrał małą na spacerek i mama ma czas dla siebie 🙂
Widzę Aniu, że katar odczepić się od Was nie chce. Cholerstwo!!! No i czytam że u Oskarka problemy. Ja aż się boję robić tego badania moczu, ale też będę musiała tak za tydzień, żeby w razie czego (odpukać) zdążyć wyleczyć przed szczepieniem. Póki co żadnych złych objawów nie ma.

Apropos jedzonka, robię dzisiaj na obiad potrawkę 🙂 Mniam 🙂 Rosołek już się gotuje ...

Aduś, oby Ci się udało z tą pracą. A tak na marginesie, to moja praca-poczta mieści się niedaleko Amino - bo chodzi o Unilever na Bałtyckiej no nie 🙂
A ja załatwiłam już wychowawczy, zaczyna mi się 15 października. Wypisałam na trzy lata. W razie co zawsze mogę wcześniej wrócić.

Lecę kończyć obiadek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko na chwilke!!!!
Gratulacje dla Amelci!!!! jak juz jeden polecial pojda nastepne 🙂 ja czekam juz na jedyneczki na gorze bo juz sie prawie przebiajaja 🙂
Nie wiem kiedy bede miala w najblizszym czasie wolna chwilke aby do Was zagladnac bo jutro przyjezdza przyjaciolka z dzieckiem - no i jak Wam pisalam mamauska pelna geba 🙂
Wczoraj moi tesciowie wzeli Matusia na caly dzien(mialam czas na porzadne porzadki i relaksik), byl tam spokojny ale w drodze powrotnej (wracal z moim M i jego kolega) przez cale 20 km darł sie w niebogłosy- bo nie znał tego kolegi MOjego M. Troche trwało zanim go uspokoiłam. A dzisiaj znowu odwiedzilismy tesciow. Kupili małemu fajnu kojec - pompowany - gleboki ale zostawilismy go u nich bo u mnie juz nie mozna byloby sie ruszyc 🙂
Kurcze biedna Natalka- ile ten katar moze trwac?a moze to na tle alergicznym?
oki zmykam do lozeczka bo przez najblizszy tydzien bede miala rece pełne roboty:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelcia gratuluję 🙂 jak fajnie 🙂

Aniu biedna Natalka znowu katar,my tak widzę na zmianę 😞

Mikusia Matti to już niedługo wszytskie będzie miał 😉

Anula,tak chodzi o Unilever na Bałtyckiej,zazdroszczę Toboie tego wychowawczego....tyle czasu z dzieckiem,a mnie niestety niektóre chwile ominą 😞

Oskarowi wrócił apatyt ale wymiotował wczoraj 3 razy,jest trochę spokojniejszy,ale w nocy się ok.1 budzi,potem o 5-6.Katar jeszcze ma 😞
Dzisiaj idę do lekarki,ma szczepienie,ale pewnie nie dostanie,bo jeszcze dzisiaj ma antybiotyk,ale chcę o te wymioty spytać.Jutro mocz zanoszę.

A ja wczoraj o 7 wyjechałam i wróciłam o 17,byłam w Złotoryji,33 km przed Zieloną Górą,jejku jakie widoki 🙂już się góry zaczynały(tzn.górki 😉).Zmęczona byłam jak cholera,6 godzin jazdy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hołki połki moje dziewczyny 🙂
ech, u nas katarzysko, ale na szczęście ta nocka była przespana a katar sie już tylko leje, a nie ma zatkjanego nochala, więc z jedzeniem jest ok.
Młoda zaczęła pić po 150 ml mleka, toż o szok...no i dziś pięknie zjadła taki obiadek po 6.miesiącu bardzo grudkowaty, nie tak zmiksowany ( pomidor z indykiem) i w góle sie juz tym nie krztusiła..widac dojrzała.
Chrupki ciupcia z namietnością i chlebek też...

Aduś, coś z tym Oskarkiem nie tak, nie szczep go teraz..
Mikusia, no to rządź kobieto, matko polko!!!

Ja dzis pierwszy dzien po stażu na chróbskach zakaźnych, ale jest ok, tam nic groxnego nie leży, same WZW i boreliozy, a tym raczej sie nie da tak ot sobie zarazić...no i wychodze koło 12, więc luksik!!

Ja z jedenj stroby zazdrosszczę Anuli, ale z drugiej strony nie chciałabym tyle w domku siedzieć, całkiem stracialbym kontakt z pracą, już mam kłopoty i duzo do przypomnienia, a co dopiero potem...

Oki, zmykam..
A wiecie co!!! 🤪 🤪 ma być 1 stopień pojutrez i snieg z deszczem 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarka mówi,że Oskar zdrowy,szczepienie za tydzień i mocz też mam za tydzień zrobić.Katar to nie zwykły katar a alergia i najgorsze to,że nie wiem na co 😞
Aniu czy katar może być objawem alergii na jedzenie? Bo wydaje mi się,że to tylko np.na kurz,roztocza itd a nie na jedzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Aduś teraz jeszcze alergia 🤪Cholipcia niedobrze!Musisz jak najszybciej sie dowiedzieć na co jest uczulony i wtedy można coś w tym kierunku robić.Biedny ten nasz Oskarek, wiecznie coś 😞
A u nas w domu dzisiaj wielka rozpacz...Wiktorii chojrak zdechł 🤪 🤪 (rybka bojownik tak ją nazwała)Więcej żadnych rybek bo ryku wiecej niż to warte!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :laugh:

Jak tam u Was mamuśki?

Marta widzę,że to się już zaczyna,jak zwierzątko to potem niestety rozpacz 😞
Pamiętam jak za dzieciaka mi świnka morska zdechła jaki był bek...

Aniu jak katarek u Natalki? Zdjęcia coraz śliczniejsze 🙂

Oskar spał do 4 🙂wkońcu raca do normy(nie zapeszam),nie mam pojęcia od czego to może być alergia 😞z nowości dostał kurc:laugh: aczka,ale wątpię no i próbowałam tą cholerną kaszkę,wysypkę jesz:laugh: ze trochę ma,może to więc od skazy?
A jak nie to:pies,roztocza,kurz...wiele tego i nie dowiem się,bo na testy jest za mały 😞
A ten niepokój,wymioty i budzenie się w nocy to lekarka stwierdziła,że Oskar dopiero przeżywa żłobeki jest to dla niego stes i dlatego tak się zachowuje,na zęby jeszcze czas,zdrowy jest,jeszcze za tydzień mocz ima nadzieję,że będzie dobry.Nie wyobrażam sobie znowu szpitala 😞

Wczoraj Oskar siedział w łóżeczku i nagle chwycił się za barierkę i podniósł 🤪 co prawda jedna noga była na pół wyprostowana a na drugiej klęknął.Muszę obniżyć dno.
Aha i od wczoraj jak jest na czworakach to tak jakby sprężynował,buja się w przód i tył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂)
Jeszcze troszkę i Oskarek będzie raczkował,zobaczysz 🙂
Póki co moja Amelka tylko pupe podnosi do góry jak jest na brzuszku i dalej nic ale ma jeszcze przecież czas.
Ale dzisiaj zimno i wieje,aż się z domu wychodzić nie chce.
Mam dzisiaj od rana jakiegoś doła 😞 Wszystko mnie wkurza i jak jeszcze pomysle,że za tydzień do pracy...echhh takie życie!Lece bo teściowa na kawke woła.Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Lekarz nam wczoraj powiedział,że katar faktycznie może być alergiczny,ale raczej nie od skazy.Niastaty testy u niemowląt nie są wiarygodne,więz jedynoie drogą eliminacji i obserwacji możemy się dowiedzieć na co ma alergię.
Niepokój i budzenia się w nocy od kataru raczej(jeśli mocz wyjdzie dobry)
Ogólnie jest zdrowy 🙂Na zęby jeszcze czas.
Deserki owocowe mogę dawać i na razie nie próbować nawet wprowadzać produktów mlecznych.

Robiłam test dzisiaj,bo spóźnia mi się okres,na szczęście negatywny 🙂

Marta myśę,że pierwsza zacznie raczkować Natalka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane
padam na twarz dwojka dzieci przy czym jedno tylko krzyczy i robi kupke no i zje to masakra:/ moja Mateuszek to Aniołek dziekuje Bogu ze takie grzeczne dziecko mi dał 🙂Mati spi teraz probuje uspic tego malego brzdaca - minusem jest to ze nauczyli go na rekach non stop! a wazy ponad 7 kg:/ no i tak znowu beda rosly bicepsy

Widze ze Wasze pociechy juz wkrotce beda raczkowały- Mati narazie sie nie spieszy do raczowania cos czuje ze od razu bedzie chodzil bo tylko chce stac na nogach i robic kroki do przodu, z tego co wiem od mamy ja tez nie raczkowałam od razu chodzilam za 10 miesiecy moze Mati bedzie mial to po mnie 🙂chociaz wiem ze to nic dobrego bo wsystko musi miec swoja kolej!oki uciekam bo Mikołaj maruder znowu placze:/ i tak do niedzieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, APOKALIPSA za oknem...a ja poszłam po Alę do przedszkola..kombizezon małej itd...wrrr

Mikusia, każdy maluch jest inny, ale mi Alicja stawała w łóżeczku (sama) od 6.miesiąca ( czyli juz w wieku natalki) a zaczęła chodzić jak miała rok..tak sobie stała i stała...

Uff.wystawiłam aukcje zrezcami na 3-6 miesięcy, ale się umordowalam, bo coś fotosik nie chcial chodzic, pewnie przez tą pogodę..

Mikusia, twarda jesteś, to takie przygotowanko do dwójki dzieci 🙂)) witaj w klubie podwójnych mamuś

Oj młoda się drze, z niczym się nie ,mogę dziś wyrobić..

Oby z Oskarem było lepiej....niech śpi i da spać mamusi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Mikusia ale masz wesoło(a raczej nie 😞)....biedna,ale dasz radę 🙂
Mateuszek to zuch chłopak 🙂

Aniu jak zdrowie Natalki?Mam nadzieję,że dobrze 🙂

Oskar znowu ładnie śpi,do 5 na mleko a nawet o 7 🙂
Katar go męczy jeszcze i przez to trochę marudzi 😞
Mały chce tylko siedzieć,siedzi stabilnie,jak leży na pół siedząco to usiądzie sam 🙂a w łóżeczku się chwyta i wstaje prawie.Na podłodze pełza w różnych kierunkach i na czworakach buja się 😉

Wczoraj była kumpela z Filipkiem,jest miesiąc młodszy-waży 8800 i ma 70 cm 🤪 wygląda na starszego od Oskara

Pogoda paskudna 😞strasznie zimno i bleee...nie cierpię zimna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, ja krótko, bo młoda słyszę, że sie juz wyspała i gada do siebie..
U Nastki nadal katar, ale ponieważ nie przeszkadza jej w niczym, śpi i je, to sie już przyzwyczaiłam.
Cisz sie Aduś, że młody chce siedzieć, u mnie nie ma pupska do siedzenia, od razu ciągnie sie wstawać ( to chyba rodzinne u moich sisterek) albo na brzuch i pompeczki..
wczoraj młoda rozwaliła cały stojak z płytami...ale miałam do układania.
Ale pogoda, co? A ja znowu muszę w kombinezon młodą wbić i po Alicje do przedszkola 🙂)) ale to dopiero po 15...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...