Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hej mamusie
pogoda fatalna zimno i wietrznie:/ i juz raczej nalezy się do takiej pogody przyzwyczajać 😞
Dzisiaj odstawiłam mleko(2) i leki. No i jest mala poprawa ulało mu sie tylko dwa razy i to nie duzo tak jak bywało wczesniej...
spotkalam dzisiaj znajoma jej coreczka jest 9 dni mlodsza od Matusia i dopiero teraz okazało sie ze ma skaze białkowa- ma buzke w czerwonych krosteczkach...no i jest zmiana mleka
W piatek jade do Krakowa - wyjezdzam o 8 rano wracam o 21 - to moja najdłuższa rozłąka z synkiem 😞
Aniu czy ta moja infekcja (wiesz o jakiej pisze) moze miec związek z Cerazzete? Czy pigułki mogą ja wywołac?
Dbiedna Natalka- jak nie urok to s.... moze poprostu mała za dużo krzyczy- Mati ma tak czasami jak duzo piszczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂)U nas też zimno,aż nieprzyjemnie i trzeba juz przepalać w piecku.No ale niestety taka kolej rzeczy...
Kurcze Mikusia nie strasz tymi krostkami bo Amelia od wczoraj tez jest wysypana(buźka,szyja i kark)no i do tego te brzydkie kupki.
Dziewczyny żeby to tylko nie była skaza 😞Jutro nie mogę ale w czwartek umówię sie z nią na wizyte,nie mam wyjścia.

Aniu fajnie,że Natalka jest grzeczna przy opiekunce a chrypka pewnie jej przejdzie.

Grałyście w lotka?Ale kasa do wygrania,co? 🙂)Może się uda...Nadzieję zawsze trzeba mieć bo bez niej ani rusz 😉 :laugh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! U mnie też pogoda do niczego, jeszcze wcZoraj było ciepło i słonko, a dziś już tylko 14st. i chmury.. Tak to jest, pora na jesień. I kaloryfery już chodzą gdzieniegdzie.
Monia, czytałam ulotkę pigułek-napisali, że może się zdarzyć jakaś infekcja czy grzyb...
Ania, Natalka to już chyba 4.tydzień choruje! Co jest??
Zrobiłam dzisiaj 5 słoiczków obiadków dla małej. Na oko wymierzyłam, włożyłam do miski, a Amelie wszystko zjadła! I źle popatrzyłam na wagę... 140ml to ona spokojnie zje 🙂 Więc pokładłam do słoiczków więcej, niech dziecko je jak smakuje 🙂
A wczoraj na kolację zjadła całą kaszkę co jej zrobiłam! po raz 1. miska była pusta 🙂 Obym nie zapeszyła...
A jak jedzą Wasze dzieci? Podajecie jakieś owoce? Amelie zje, jak jej wcisnę, mordki nie otwiera jak przy obiadku...
Muszę się dziś wziąć za prasowanie, bo inaczej znowu mi wielka góra urośnie. A mama taka kochana-poprasowała wszystko 🤪
Adusia, a Ty to masz strasznie z tą pracą! Ty weź się lepiej rzeczywiście dowiedz jak to jest z tym prawem chroniącym matki, jak pisała Ania! Biedny Twój maluszek sam bez mamy...
Do następnego. Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze proszę, nasza najmłodsza (Amelka) ma juz 5 miesięcy. Sto lat!!!

Weronika, Natalka miała w tamtym tygodniu katar, potem było ok i teraz od przedwczoraj ta chrypka, taki sezon ohydny. Jutro pomknę do dr, bo obiecałam sobie, że sama dzieci leczyć nie będę...

Co do żarełka, Natalia nie cierpi owoców, ale je tak, bo pytasz:
rano- miska kaszki ryzowej z kaszką manną i pół słoiczka owoców do tego (tuszuje ich obecność 😉 ...)
potem zapija mlekiem, potem koło 11-12. słoiczek zupki, potem znowu mleko, popołudniu koło 16-17 znowu kaszka, ale misiowy ogrodek(taka z marchewka i groszkiem lub z brokułami), mleko i przed spaniem butla mleka z kleikiem kukurydzianym albo ryżowym...i tyle..mleka wypija za jednym razem maxymalnie 120-150 ml.

Monia, co do infekcji, teoretycznie tabletki zmniejszają ryzyko jej wystapienia, choćby z tego powodu, że zmniejszają ilość krwawienia, a krew to najlepsza pożywka dla bakterii...ale takie ziaziu każdej sie może zdarzyć, chociaż na pewnoe nie można powiedzieć, że to po tabletakch..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane
ja sie zegnam z laptopem - musze oddac go braciszkowi bo od jutra studia..ehhh jak ja chcialabym tam wrocic 🙂 no coz skonczylo sie
Amelka wszystkiego NAJ!!!!
CZAS LECI MATI W NIEDZIELE SKONCZY PÓŁ ROKU 🙂
WERONIKO - MATI TEZ NIE LUBI OWOCOW - MA TO PO RODZICACH 🙂
bABCIA CIGLE MI SMECI ABYM DAWAŁA MATIEMU BISZKOPTY - TYLKO RAZ DOSTAŁ W MLECZKU
OKI ZMYKAM NIE NA KAWKE,KANAPKE ALE NA BRZYDULE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde, Ania, ta Twoja najmłodsza to mały żarłoczek! zapija mlekiem.... hahaha Na zdrówko! Niech rośnie i nie choruje. Leć do lekarza i niech w końcu przepisze coś skutecznego by szybko przeszło choróbsko!!
A słuchajcie, kupiłam małej kaszkę ryżową i napisali tam by dodać mleko modyfikowane-mogę dodać całkiem normalne mleko od krówki?? bez sensu takie bawienie się...
Mała znowu zasnęła na huśtawce..
I jeszcze coś-jakoś nie mogę powiedzieć, że pigułki zmniejszyły krwawienie... Wręcz odwrotnie! Więcej, dłużej... echh, życie.
Miłego wieczorku :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Dziękuję w imieniu Amelki za życzonka 🙂

Mikusia a ja zapomniałam dzisiaj o Brzyduli:P Też lubię oglądać...

Moja Amelka je mniej więcej regularnie o tych samych godz.-6.30-120ml.mleka,10.00-120ml.mleko,13.30-zupka,15.00-jabłuszko tarte,18.00 kaszka na gęsto,zjada pół miseczki i 60ml.soczku marchwiowo-jabłkowego i o ok. 21.30- 120ml.mleka i do rana.A jabłuszko zjada z apetytem,nie ma problemu 🙂Jest przeciwieństwem Wiktorii i dziewczyna kocha jeść:laugh 🙂Zresztą widać to po niej 🙂 Krótki moment był,gdy nie chciała mleka ale jej przeszło:P

W totka nie wygrałam niestety:laugh: Pewnie następnym razem 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusia widzę,że fanka "Brzyduli":P ja też:laugh:

Aniu biedna Natalka,znowu chora 😞
A jak samochód...przyznam szczerze,że niedoczytałam 😞

Jejku nasze maleństwa mają już pół roku a dopiero co narzekałyśmy,że doczekać się nie możemy.

Weronika nie dawaj małej krowiego mleka!!!jest za mała

Ja od jutra wprowadzam kaszkę manną,biszkopty już od dziś,no i bułeczkę aha i jutro jak po tym biszkopcie nic nie będzie to daję jutro kaszkę mleczno-ryżową bananową-lekarka mi poradziła,żeby sprawdziła,czy ma tą skazę białkową.Za 2 miesiące lekarka chce przejść na Bebilon lub Bebiko.

Aaa Oskar je na obiad 6 kopiastych łyżek i ok.60 ml mleka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WE_RO_NI_KA!!!!nie wolno małej dawać mleka krowiego!!!za mała jest!! tak jak Adus pisze...

No właśnie Aduś, u mnie też bylo podejrzenie skazy, a okazało sie, że jednak nie...trzeba spróbować, bo ten Nutramigen tfu tfu....a jak się napije Oskar tego normalnego, to aż uszy mu sie zatrzęsą :laugh: :laugh:

MIkusia....choć raz nie udało ci się mnie rozdraznić...hihihi..nie oglądam Brzyduli, nie mam czasu!!! zresztą na co ja mam czas ostatnio?! 😞

Moja Natalka zaczęła pieknie pić z niekapka, po prostu cudo...

Oki, zmykam na mój ulubiony serial czyli DR.HOUSE 😆 :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haaaaaa i tu Cię mam Aniu na Dr Hausa - masz czas 🙂hehe ja tez to lubie ale moj oglada mecz 😠 a mamy tylko jedna telewizornie:/ 😠 w takim razie pozostaje mi uciekac pod prysznic i spac!!!
dobranoc mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamuśki 🙂

Brrrr ale pogoda paskudna,można już zapomnieć o długich spacerach 😞

Narobiłam właśnie obiadków,marchew,brokuły,buraczki,kalafior,ziemniaki,fasolka,marchew i 3 słoiczki jarzynek z królikiem-wyszło na ok.9dni 🙂
A dzisiaj ta kaszka mleczno-ryżowa,jestem ciekawa czy coś mu wyjdzie...oby nie to byłoby super 🙂

Aniu przez Ciebie wciągnął mnie DR.HOUSE 🤪

Dzisiaj na nocke buuuuu,kto pójdzie za mnie???

W poniedziałek idę oddać Oskara mocz do kontroli,oby był dobry 🙂

Anula jak Martynka?

Pewnie widziałyście na naszej klasie,że Oskar już siedzi 🙂ale oczywiście jak sama go posadzę i po dłuższej chwili się chwieje.

Natalka gratuluję niekapka,bo mój mały raczej chce się nim bawić 😉

Miłego dnia (dla mnie tylko do 21 😞)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusia, ja na Dr.Housea mam ZAWSZE CZAS...to dla mnie kultowy serial...mogę rzucić wszystko i oglądać, dla mnie to jedyny inteligentny i ironiczny serial na poziomie, na inne rozrywkowe nie mam czasu, choć z chęcią byl popatrzyła. Na resztę nie pozwala mi głównie Ala, bo jak mała spi, to muszę się zająć nią..no jeszcze Barwy szczęścia oglądam, ale przy nich głównie prasuję lub cos innego..

Wiecie co...RATUNKKU!!!! Aduś, Ty mnie zrozumiesz.....byłam z małą u dr...kazał przejść na Nutramigen na jakieś dwa tygodnie i zobaczyć czy ten refluks jej się nie zmniejszy, bo mówi, że taki nasilony to głownie alergia....jak ja mam dac jej ten syf? czy wypije? zrobie próbę jak się obudzi i napiszę, jak wyszło..

Adus, każde dziecko tak siedzi w tym wieku, mnie tez to kusi i czasem ja posadzę w krzesełku, ale jak byłam u neurologa, to mnie opieprzył ( z Alicją, a ona miała 7,5 miesiąca), że dopóki mała sama nie siada, to nie wolno na siłę.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane
ja usiadlam teraz i sie poryczałam, wszystkie moje plany sie posypaly:/ mialam jechac do karakowa po materiały do pracy mgr popatrzylam na stronke tej biblioteki no i - jest ona zamknieta do grudnia:/ nie mam materiałow nie mam nic:/ wiem moja wina ze zwlekałam- miał byc remont przesz okres wakacji - przedluzyl sie - nie wiem co dalej robic...rodzice mnie zatłuka oni juz spac po nocach nie moga ze niie obronilam sie do tej pory:/
przeprasam,ze zednej nie odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dodaj małej do nutramigenu trochę kawy zbożowej,zmieni smak na lepszy 🙂tak mi p.doktor poradziła 🙂
C?o do siadania to Oskar się podciąga i niestety koniec kołyski ale jeszcze stoi bo mi żal się z nią rozstać 😞

Aha Oskar wrócił z katarem 😞ze żłobka i jutro nie idzie-po nocce posiedzę z nim do 13.30 jak Andrzej wróci i dopiero się położę.
Najgorzej jak mu nie przejdzie do poniedziałku,to opieka a ledwo co wróciłam 😞

Mikusia a nie ma innego rozwiązania?Może inna biblioteka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja krótko, bo zaraz do pracy..

NATALKA BEZ PROBLEMU PIJE TEN NUTRAMIGEN..w ogóle nie zauważyła różnicy....ale numer, całe szczęścei, a tak się martwiłam.
o i katar przezroczysty, choć jeszcze troche chrypki mamy..

dziś odbieramy autko z salonu..mmmm

Moniczka, nie przejmuj się, co to jest pół roku, ja za pierwszym razem nie dostalam się na studia i rok siedziałm w domu, myślałam że to koniec świata, a teraz juz nikt o tym nie pamięta. Głowa do góry..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocce,na 10.30 idę z Oskarem do lekarza i skończy się opieką 😞budził się w nocy 7 razy,jest niespokojny 😞boziu dopiero co mu katar przeszedł i znowu....w pracy mnie chyba zaszlachtują ale trudno,dziecko jest najważniejsze.
Padam z nóg,ledwo na oczy widzę a Andrzej będzie o 13.30 i muszę wytrzymać 😞

Aniu super,że Natalka nie widzi różnicy a Oskarowi po tej kaszce mlecznej wyszły krostki,jeszcze mu dam i jak sięnasili to faktycznie skaza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Ty się znasz-boli mnie cały czas prawe podżebrze i koło pępka(trochę nad),nie mogę nadusić nawet,lekarz mówi,że to woreczek żółciowy a ja się boję czy nie wyrostek.Czuję jak mnie kłuje od środka i ten ból jest taki rozlany.
Kurcze ja się powoli sypię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Wróciliśmy własnie od lekarza i skaza to nie jet 🙂Nasza kolej była do wejścia i Amelka akurat kupke zrobiła,dobrze,że tak się stało bo lekarka przynajmniej widziała jak wyglądają jej kupki.Jest tak Aniu jak mi pisałaś...Śluz w kupce jest ze względu na zbyt dużą ilość połykanej śliny bo faktycznie mała okropnie się ślini.A gdyby to była jakas bakteria kupki by były o wiele rzadsze.Mam przeczekac,wszystko się unormuje i będzie dobrze.
Kurcze jeszcze 3 tygodnie i do pracy 😞
Ada jak trzeba to bierz opieke i wcale się nie zastanawiaj.Nalezy się a dziecko najważniejsze!!Moje szefostwo jest też dziwne pod tym względem ale nigdy na to nie patrzałam i jak tylko Wiki była chora brałam opieke.
Po południu koleżanki z pracy mnie odwiedzaja i muszę skoczyć po coś do kawki bo ciasta mi sie piec nie chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Aduś, musialabym Cię zbadać...na odleglość nic nie poradzę, to moga byc różne rzeczy, np. też ch. wrzodowa dwunastnicy, kamica, nerwoból, bóle czynnościowe jelit (??). Weź sobie No-Spę 80 mg i zobaczysz czy przejdzie, wtedy coś bedzie wiadomo...

A co do chorób, Adunia, mówiłam, że tak jest w żłobku czy przedszkolu...no niestety. Ja też chuchalam i dmuchalam, dawałam wszystko co trzeba a Alicja i tak chorowala. tego nie przeskoczysz, jak nie teraz to w przedszkolu tak bedzie..
tylko z tą pracą masz pokichane, bo nie powinnas pracowac w nocy - chroni cię prawo,juz o tym ci [pisałyśmy, a po drugie te zwolnienia widzę u Ciebie problem.
Ja też, jak MArta, nie mam problemu z opieką, nikt mi problemów nie robi...

Kurde, chyba pizze zamówie, bo nie chce mi sie nic robic.
Mała zmierzła jak cholera, przez to choróbsko pewnie, choć dzis troche lepiej...

Chrzaniony dzień..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jest pewien problem,bo ja pracuję przez Agencję pracy tymczasowej,co prawda długo już tam pracuję ale umowy mamy ci miesiąc lub pół roku 😞
Wiem,że pewnie zapytasz dlaczego nie znajdę nic innego-odpowiadam-bo nigdzie nie zarobię takich pieniędzy(nie studiuowałam,w skrócie-problemy rodzinne,jak miałam 17 lat matka mnie z domu wyrzuciła,bo wolała pić)musiałam iśćdo pracy,wiem,że to można pogodzić ale nie jak się pracuje 16-17 h na dobę 😞
Dobra,koniec żalenia się...

Co do tego bólu to nie pomoga No-spa,ja dosłownie czuję jakbym miała coś w środku,boli najbardziej jak się zginam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja to rozumiem ( z pracą) i sytuacje też, zreszta tak sobie właśnie myślałam. I tak jesteś dzielna, bo duzo ludzi w takiej sytuacji sobie nie daje rady i często ląduje na ulicy...a Ty proszę, synuś śliczny, praca itd. Ciężko masz, ale będzie dobrze kobito..dasz radę i głowa do góry, mały pochoruje, wyrośnie z tego i zapomnisz nawet o tym okresie ( ja tez to sobie wmawiam)a z pracą po prostu weź zwolnienie bo i tak nie masz wyjścia ( no chyba że Twój chłop mógłby wziąć..., nie lepiej by było?).
Co do bólu, jak No-Spa nie pomaga, to może weź w takim razie Bioprazol(juz jest chyba bez recepty) a w najgorszym razie Ranigast...kurczę, naprawdę nie umiem tak na odległość. Wystarczyloby żebym dotknęła tego brzucha i coś by było wiadomo. Ale przecież ty też możesz iść do lekarza. Wyrostek rzeczywiście zaczyna sie bólem okołopępkowym, a potem schodzi dopiero do prawego dołu biodrowego, ale też miałabys wymioty, zatrzymanie gazów... A nie jest to nerwowe Aduś? IDŹ DO LEKARZA albo od razu na Izbe Przyjęć wieczorkiem, to sie ktoś Toba zajmie, nie można tak bagatelizować tych rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...