Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam, Anulka, zdjęcia boskie, juz się stęskniłam za morzem z powrotem...oby mocz był w porządku - na pewno bedzie 🙂)

Moja młoda zjadła dziś dwa słoiczki na obiad,ja nie wydolę..

Aduś, dołączam do Twego grona od poniedziałku i nie mogę sobie tego nawet wyobrazić. dziś byłam u opiekunki sie umówić, przyjdzie na czwartek i piątek, jak będę w domu i sie przyuczy...

A tak nawiasem mówiąc - wątroba raczej nie kłuje...choć wszystkim się wydaje, że może..Ty masz problemy z kręgosłupem, to wszystko może byc od niego. Zresztą u nas się zawsze mowi - jak coś kłuje, to akurat najmniej groźny objaw...

Oki, idę z moimi gwiazdami na spacerek...uff..mój małż dzis wróci po 21.00, musze obie sama położyć spać..

A Martuś, mi sie marzy zrobic kawkę, otworzyc książkę i tak sobie spokojnie ją wypic i poczytać...ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

hej mamuski
jestem nareszcie- zbieralam sie ciagle i sie zebrac nie moglam aby tu naskrobac..przez dwa dni mialam robionego kompa,wreszcie mam XP a nie Viste i nareszcie wszystko dobrze działa
W sobote zaliczylam "glebe" wysiadajac z pociagu obcas mi sie zaklinowal na schodkach-polecialam w powietrzu i przejechalam sie po peronie. Skonczylo sie na potluczonych nogach i rekach...boli jak cholera na szczescie nie mialam malego na rekach albo w wozku...ludzie mi pomogli sie ocknac...a moj M sam wysiadl z malym z pociagu 🙂
Adus Mati ma jakies 9 kg 🙂 ciezki klocek...a w tym szlafroczku jest slodziutki:P mimo ze jest on dla dzieci od 12-18 miesiecy 🙂
Aniu oby z wynikami Martynki bylo ok- napewno bedzie!!!
A zdjecia super!!!!!!

A historia z Alicja- straszne- tyle sie slyszy o uprowadzeniach dzieci...:/ mnie sam dreszcz przeszedl jak to przeczytalam

aha Mati ma dzisiaj imieninki hehe 🙂 wczoraj dostal od babci dmuchana rybke,bylismy na dozynkach powiatowych 🙂 boje sie ze zabkami ja przedziurawi 🙂

oki zmykam na kawcie 🙂buziole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskiego naj naj z okazji imieninek dla Mateuszka!!! Niech rośnie zdrowo jak do tej pory...9 kg..fiu fiu...mojej opiekunce by odpadły ręce, bo sie martwi czy niecale 7kg Natalki udźwignie...

Znalazlam chyba wozeczek dla nas, regulowane wszystko, super sie składa... http://www.allegro.pl/item736447630_ultralekki_slapi_2009_wakacyjne_gratisy.html ale jeszcze się zdecyduję....hmmm

Aaa.. i wylicytowałam taki fajowy kombinezonik http://www.allegro.pl/item741355339_kombinezon_kotek_baby_club_r_74.html , w sumie mam kilka, ale ten był za taką kwotę, że musiałam...

Dobrze, że Ania wróciła, i Monia się odezwała bo się cicho pzez jakiś czas zrobiło.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu wozeczek fajny- leciutki 🙂 to podstawa 🙂 kombinezonik tez super ja kupilam kolezance na jej synka nowy z metka na ciuchlandi za 10 zl 🙂 r.74 musze porozgladac sie za wiekszym dla Matusia rozmiar 80 albo 86
Jutro chyba pojde do lekarza bo Mati kaszle- suchy kaszel- meczy go strasznie - i zwaze go
dziekuje za zyczenia:P
kupilam dzisiaj mleko bebiko 2 i bebiko smaczny sen i zupke rosolek z kurczakiem z bobvity- matko za pare dni Mateuszek skonczy 6 miesiecy 🙂
dzisiaj Mati zjadl dwa dania na obiadek- zupke marchewkowa z ryzem i peree jarzynowe z indykiem, byl syty do 20 a zjadl o 15.30
kurcze bylam dzisiaj zanosic papiery na rodzinne i oczywiscie odeslali mnie z kwitkiem,btakowalo jakiegos zaswiadczenia i wypelnilam druki sciagniete ze stronki mojego miasta a one nie sa wazne tylko te ktore odbieram w UM- parodia
uciekam spac 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, moja mloda tez je dwa słoiczki a jest dwa kilo lżejsza....gdzie ona to mieści? yyy

Ja juz od kilku dni mieszam mleko jedynkę z dwójką a juz chyba jutro 1 mi sie kończy i przechodzimy na dwójeczkę...

O kurcze, moje gwaizdy obydwie na raz sie obudziły i krzyczą...i do której tu lecieć po pierwsze ???

Odezwę sie potem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie
ja juz na nogach od 5 buba sie obudzil smarkal i nie mogl juz zasnac:/ ide dzisiaj do lekarza - Nasivin mozna brac przez 5 dni a to juz trwa znacznie dluzej:/

ja wczoraj podalam Matusiowi Smaczny Sen - i spal tak jak zawsze 🙂

uciekam sie zbierac do lekarza 🙂buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Dobrze,że rano przedzwoniłam na ośrodek bo dzisiaj nie ma naszej lekarki i na szczepienie jedziemy jutro 🙂 Na darmo byśmy jechali...
Będziemy musieli obniżyć łóżeczko,bo aż nie do wiary jaka mała jest silna i próbuje na siłę się podnosić 🤪 Chwyta rączkami za boki i dawaj do góry...Lepiej dmuchać na zimne 🙂

Ania fajny ten wózek,też muszę coś poszukać a kombinezonik za te pieniądze to super interes 🙂)
Mikusia nie ma co z obcasami trzeba uważać.Mi się kiedyś zaklinował przy wejściu do kościoła:laugh: Boziu jaki wstyd 🤪 Ludzie wchodzą a ja z butem walczę i nogi nie mogę wyjąć:laugh 🙂

Moja mala ma po kaszkach problemy z kupką i narazie jej nie daje.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus, ten wózek idzie w zapomnienie, wyszukalam taką strone z opiniami na temat wszystkich wózków i same negatywne, że skrzypi, rozlatuje się i obniża i w ogole masakra, ale w takim razie znalazłam inny: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=742527587 i na jego temat pozytywy...kupilabym quinny albo mutsy spider ale nie mają opuszczanego siedziska do pozycji leżącej, a mnie na tym akurat zależy..tylko jeden klopot z tym wyszukanym - nie ma regulowanych rączek i mój małż chodziłby z nosem na betonie. Kurczę, jeszcze poszukam, może na wiosnę pokaże się jakiś fajny nowy model, bo na razie na zimę raczej nie kupię...

Oj, i opuszczaj to łózeczko, u nas już od półtora miesiąca opuszczone..

Dziś na obiadek danie z rybką - wyczaiłam chyba z gerbera, od 5.miesiąca z łososiem....Jeszcze parę dni i jemy rosołki mniej zmielone z bobovity 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilam wczoraj ten rosolek- poczekamy do 4 X i bedziemy dawac 🙂 dzisiaj zajrzalam do jednego ze sklepow u mnie i znalazlam tam duzy wybór produktow z bobovity - kupialam malemu kaszke waniliowa i kaszke smaczny sen bananowa- nie wiedzialm ze takie tez sa 🙂 no i najlepsze sa te klipsy do opakowan 🙂
po wizycie u lekarza- maly a brac kropelki ZYrtecu i Sinecodu
a jego waga to 9.200 w ciuszkach 🙂 byl tez chlopczyk dzien mlodszy od Matiego - jego matka byla zdziwiona ze sa rowiesnikami - wazyl okolo 7 kg 🙂 nozki chudziutkie - ale do tej pory leci na samej cyci 🙂
Mati juz po obiadku zupka+ peree 🙂 czas na moj obiadek i KAWKE!!!!!!!!!
BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W końcu jestem.... :P

Przeczytałam parę stron, na więcej nie mam siły ani czasu.
U mnie tak samo mała miała katar, na szczęście szybko przeszedł! Najpierw lało się z nosa, a na drugi dzień już było ok, po dwóch dniach tylko charczy trochę, ale w jej przypadku to normalne.
Amelie waży 6000g 😞 Nie wiem, ale dla mnie to problem, że mała tak powoli przybiera na wadze, choć pani dr zapewniła, że wszystko ok, że po 6.miesiącu dzieci przybierają mniej.... tylko ona jak do tej pory w ogóle dużo nie przybrała za dużo... No ale ma swój rytm i mengę żywnościową-mleko max.140ml, kaszka ok.110, obiad dobre 120ml i do tego owoc-też ok.100. I tyle... A do tego tylko gada, piszczy i macha łapkami 🙂 Siedziała by już najlepiej cały czas. A o staniu nie wspomnę... ma takie sztywne nogi, że aż się wierzyć nie chce. I dziś sama przekręciła się na brzuszek! no w końcu! bo wyczekiwanie na zmiany już mnie niepokoi... Wszystko przychodzi tak powoli... Oby tylko tyle.
Mamuśki-pracujące, życzę siły przy Waszych dzieciaczkach-tych mniejszych, większych i chorych!
Moja mama jest u mnie, więc mam nadzieję, że będę zaglądała tu częściej... 🙂
Trzymajcie się, dziewczyny! Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oooo Weronika jak miło Cię znowu widzieć 🙂Nie martw się skoro lekarz Ci mówi,że wszystko dobrze to tak jest 🙂 Nie możesz od Amelki wymagać zbyt dużo bo jest przecież wcześniakiem.Będzie dobrze,nie martw się kobitko 🙂)

W przyszłym tygodniu wstawię jakieś zdjęcie mojego domku 🙂Rośnie jak na drożdżach 🙂)

Jutro szczepienie i odezwę się jak będziemy po wszystkim.
Dobranoc mamuśki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika Oskar waży 6400 i lekarka też mówi,ze teraz to już będzie wolniej przybierał,ok.400 gram na miesiąc.

Mikusia ale Matti jest duży,rośnie jak na drożdzach i to dosłownie 😉

Oskar na obiadek zjadł wczoraj 5,5 łyżki ko[piastej i wypił 60 mleka 🤪
Dostał teraz puree z indykiem 🙂pod koniec miesiąca wprowadzamy gluten,mam mu dać środek bułki maczany w mleku.

Mały z siadaniem na razie stanął ale za to przekręca się z brzuszka na plecy i na boki,z pleców na brzuszek-wszystkie możliwe strony i próbuje pełzać.
Gaduła się zrobił straszna,przegada wszystkich chyba 🙂

A to kłucie to już wiem od czego...mam piasek w woreczku żółciowym 😞 i znowu tebletki(lekarz mi jedne przepisał,których nie można brać przy niedociśnieniu,czyli nie mogę).

Niedługo do pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! A ja dziś drugi dzień próbowałam małej pobrać mocz. W poniedziaek pobrałam do woreczka i wyszło że są dość liczne bakterie, leukocyty 5-6 czyli więcej i erytrocyty 0-1. Lekarka stwierdziła że mogłam źle pobrać( a fakt dotknęło mi się palcem w środku ☺️ ) i kazała do pojemniczka. A wiadomo dziecko nie zrobi na zawołanie i trzymaj ten pojemniczek i wiercące dziecko. No więc wczoraj złapałam tyle że nawet dna nie zakryło, no to poczekałam aż zrobi drugi raz i wlałam do tego samego - a tak nie można i dupa blada. No więc dzisiaj dawaj od nowa. Jeden pojemnik praktycznie nic, potem się wkurzyłam i założyłam woreczek, potem obie zasnęłyśmy - oczywiście w woreczku prawie nic nie zostało- większosć na kanapie, i znowu próby z pojemnikiem. W końcu się jakoś udało. Ale jestem nieprzytomna. A mała śpi już 1,5 godziny.
Także akcja była 🙃
Aha, wczoraj mała po kąpieli zaczęła przekręcać sie z plecków na brzuszek i tak chyba z 15 razy w kółko. Musiałam dać jej się wyszaleć, bo naoliwkować nie mogłam tego skrzata 😆

Ada, bierzesz jakieś tabletki anty. zamiast tej azalii???

A, dzięki dziewczyny za komentarze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
I po szczepieniu...Dzisiaj mała nawet nie zapłakała,dzielna dziewczynka.Tak jak myślałam przybrała o wiele mniej niż ostatnim razem bo zaledwie pół.kg ale lekarka mówi,że to norma.Waży 6300g.i wszystko jest ok 🙂)

Anula współczuje z tym pojemniczkiem bo wyobrażam sobie jak ciężko pobrać mocz takiemu maluchowi.

Ada a Ty też bidulko wiecznie coś 😞 Piasek w woreczku to chyba musi boleć??

Aaaa i lekarka mówiła,że za dwa tygodnie mam już pomału wprowadzać Bebiko2 aby się już do niego przyzwyczaiła.To tak zrobimy 🙂)
Biore się za obiadek Pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś, Amelka slicznie rośnie, ups, niedługo dogoni moją młodą, choc nie wiem, ile mala waży. Miałam iść na nasze opóźnione szczepienie po 28. ale ten katar znowu, ech...

Anula, będzie ok, wiesz, o zapaleniu swidczy nie ilośc bakterii(bo tak jak powiedziała dr, mogłaś źle pobrać), tylko leukocytów, a jak ich jest 5-6 to to jest norma ( do 12), więc wszystko będzie dobrze, ale się z tym umordujesz, ja tez nie mam pomysłu jak moznaby to zrobic lepiej. Ja pobierałam Alicji jak rok miała, to odkażałam i sparzałam nocniczek i z niego zlewałam, ale u Martynki to za wczesnie..hmm...jakos dasz radę.

My sprzedalismy wczoraj passata i jutro wybieramy się kupic cos nowego, zobaczymy co to będzie...

Natalka tradycyjnie zjadła dziś jedno danie z rybą a drugie z królikiem i zapiła mlekiem w ilości 120 ml....

Ja juz od dzis daję małej tylko mleko 2, przez tydzien jej mieszałam, tak jak mówi Martusia..

Aduś, coś późno ten gluten masz wprowadzać, moja młoda juz dwa miesiące je minimalne ilości...
Aha, no i jak ładnie Oskar tez rośnie 🙂))

No i witaj Weronika, choć wczoraj już na gg się witałyśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane
ja od rana na nogach- mnostwo spraw do zaltwienia- dzisiaj mioja mamuska konczy 44 lata wiec lazilam za prezentem - nie znosze tego robic- kupilam jej kosmetyki do twarzy i slodkosci 🙂
My nadal walczymy z katarem:/ dziecko sie meczy:/ wlasnie go ukołysałam i chrapie jak stary chlop 🙂
dzisiaj dobre wiesci- moj M dostaje nowa robote moze wreszcie troche lepiej bedzie sie zylo 🙂
Amelka rosnie 🙂 dziewczyny cieszcie sie z tych 6-7 kg, pozniej zobaczycie co to znaczy taki kloc jak 9 kg 🙂
ja juz tez w dzien mieszam Bebiko 1 z 2 a w nocy daje bebiko smaczny sen2 🙂 dzisiaj przed wyjsciem nakarmilam Matiego kaszka waniliowa 150 ml i po 2 godz juz krzyczal ze glodny,dobrze ze mialam butle przygotowana...a tak na marginesie widac ze Mati bedzie mial gdzies szkole 🙂 odwiedzialam moje stare LO i co? Moj syncio zrobil kupke:P trzeba bylo przebierac w kibelku
oki uciekam wypic kawke 🙂
buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...no wiem Monia, moja Ala ważyła 9 kg jak miała 11 miesięcy, ale juz jej nie targałam na rękach, bo sama sobie radziła, raczkowała, siedziała i stała...

a z tą kupą, moja też tak zrobiła w pracy, te dzieciaki to zlośliwce sa jednak..

tez patrzyłam na ten Smaczny Sen, ale to jest po prostu mleko z kleikiem...to mam w nosie, wolę sobie sama dosypać klieku ile chcę 😉

i znowu korcisz ta kawką, a ja już 2 dzis wypiłam...wrrr

Super z tą pracą Moniczka, zawsze lepiej więcej kasy mieć 🙂

Zakupiłam młodej na allegro dwie zabawki, jedną z Sassy takiego konika na przyssawke do blatu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=743850875 , jak się na niego rzuciła to masakra, ciekawe ile wytrzyma...a drugą taką do wózka http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=740156389...idziemy zaraz na spacer, zobaczę jak się podoba..oby nie rozwaliła zaraz....

Aha, a ja dziś na aukcjach zarobiłam ponad 300 zł!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i nie jest dobrze. Mała ma leuk. 5-10. Czyli idą w górę. Stan zapalny jest. Niestety lekarki już nie było i jutro rano będę dzwoniła. Szczerze mówiąc to wolałabym żeby już ją zaszczepiła a dopiero potem leczyć antybiotykiem - o ile będzie potrzebny. Bo to w sumie dziwne jest, objawów już nie ma tak jak na początku i nikt nie robi dziecku badania moczu przed szczepieniami. Jak nie gorączkuje i nie jest przeziębione to się dziecko szczepi. No ale my wiemy że dobrze z siusiami nie jest. Zobaczymy co jutro powie lekarka.

A co do mleka to Martyna w końcu przekonała się do zwykłego Bebilonu - do tej pory w grę wchodziło tylko Bebilon Comfort. Lepiej późno niz wcale. Chociaż jeszcze trochę i trzeba będzie dwójkę wprowadzać...

Dobrej nocki dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Anulka, daj znać jak się to rozwinie...nie przejmuj się, ja mam szczepienia opóźnione o półtora miesiąca, a i tak nie zaszczepie znowu w kolejnym terminie przez katar, nic na to nie poradzisz, tego się nie przeskoczy..

Załozyli nowe fora dla określonych miast, ale i tak na pewno nie będzie nikogo z mojego, zresztą ja to bez Was nie mogę już żyć :P :P :P

u mnie kolejny skok wzrostowy, młoda je jak szalona, w dodatku w nocy była dodatkowa pobudka na wielką butlę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Anula oby było dobrze,biedna Martynka 😞Co do szczepień to mi powiedzieli w szpitalu,że dziecko nie powinno być szczepione gdy ma infekcję,zdziwili się,że przed szczepieniem nie miał badanego moczu.
Zdjęcia super 🙂
Teraz nic nie biorę,czekam za wizytą u lekarki,właśnie po jakieś tabletki.

Aniu Twoja Mała ma skok a Oskar już nie wiem co!!!!
Zawsze spał do 4-5 a teraz różnie się budzi,nieraz nawet o 1.30 😞

Oskar obiadku je ok.6 łyżecz wielkich i do tego mleko,aż jestem w szoku ile potrafi zjeść-a spróbuję tylko mu nie dać to krzyk,zę chce łyżeczkę 🙂

W środę idę po skierowanie na kontrolę moczu,mam nadzieję,że nie ma bakterii i spytam co mogę mu dalej wprowadzać do menu.
Aha...My też już na Nutramigenie 2 i mały je 1 posiłek mniej.

Trzeba się pomału szykować do pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam, ale pogoda, młoda juz spi drugi raz dzisiaj, teraz walnęła się na brzuch i słodko nyna...

Aduś, do mnie teraz dopiero dotarlo, że Oskarek przecież ma skazę i dlatego inaczej trochę mu wrpowadzasz rzeczy ( i bardzo słusznie), alergicy muszą inaczej, ech...coś czaje ostatnio bardzo słabo...a tu za 4 dni do pracy... 😞 🥴 🤪

Widziałyście na onecie tego noworodka z azji co ponad prawie 7 kg miał? ups, moja młoda jeszcze tyle nie waży, ale smok!!!

A propos, Oskar świetnie wygląda w tym stroju tygryska....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja napisałam!! "ponad prawie" no bym się zdecydowała, mimo 3 kaw to ta pogoda mnie jeszcze dobija..

http://wiadomosci.onet.pl/132091,21,0,pokaz.html

nie wiem, czy jeszcze będzie ta wiadomość za jakiś czas..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna zaszczepiona 🙂 Ryk jak zwykle był, ale w sumie się cieszę że jest po. Od jutra mam jej dawać furagin i cebion. Za tydzień zbadamy siuśki ( już nawet nie myślę o tym... wiadomo o co loto 🙂 )
A waży 6560g.
Co do spania i jedzenia to chyba też przechodzi skok bo budzi się ostatnio o 1 w nocy, potem o 4 i za każdym razem wypije po 120 - 150 mleka!!! A przed spaniem o 20 też wydoi całą butlę.
Także Ada - nie jesteście sami 😉

Ok, mała marudzi - idziemy nyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...